Пт, 13.12.2019, 11:27
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Підготовка до олімпіад
Підготовка до олімпіад
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 02:26 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 212
Розкажіть як ви готуєте учнів до олімпіад, які проблеми виникають, наведіть приклади олімпіадних задач.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Чт, 07.01.2016, 23:27
dpi Дата: Ср, 06.05.2009, 18:22 | Повідомлення № 76
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Встрял не по теме

Відредаговано: dpi - Ср, 06.05.2009, 22:06
swetikccc Дата: Ср, 06.05.2009, 20:46 | Повідомлення № 77
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (dpi)
Согласен. Просто спор иногда возникает между сторонниками одного из языков, к стати спор другорядный, и его бы не было, если бы программирующих на Паскале и С++ консольно, не обвиняли в отсталости от современных веяний.

Ну Вы даёте :)
Сами затеяли возню в визуальных(не по теме ), а теперь и тут продолжаете

Додано (06.05.2009, 20:46)
---------------------------------------------

Quote (gromko)
Для них будет и веб-дизайн, и флеш, и ИКТ

Дайте бесплатную прогу для флеш ;)
NataliyG Дата: Вт, 08.12.2009, 13:08 | Повідомлення № 78
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (mouse)
А якою мовою записати - це, на мою думку, другорядне.

Правильно і мова і середовище.
Я взагалі починаю вчити в середовищі Packal ABC вважаю що як для навчання оптимальне середовище, як навчиться створювати програми то програмуємо в Паскалі або в Фрі Паскалі. То воно все однакове просто та синя оболонка трохи дітей лякає. А коли вони йдуть поступово то потім їм вже і Делфі до душі.

Додано (08.12.2009, 13:08)
---------------------------------------------

Quote (mouse)
А якою мовою записати - це, на мою думку, другорядне.

Правильно і мова і середовище.
Я взагалі починаю вчити в середовищі Packal ABC вважаю що як для навчання оптимальне середовище, як навчиться створювати програми то програмуємо в Паскалі або в Фрі Паскалі. То воно все однакове просто та синя оболонка трохи дітей лякає. А коли вони йдуть поступово то потім їм вже і Делфі до душі.
Bandalak Дата: Вт, 08.12.2009, 13:09 | Повідомлення № 79
Лідер форуму
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Quote (NataliyG)

А я стараюся дотримуватися вимог таких як на олімпіаді. Тому зразу практикую ТурбоПаскаль7
KulAlex Дата: Вт, 08.12.2009, 17:18 | Повідомлення № 80
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Quote (Bandalak)
...вимог таких як на олімпіаді. Тому зразу практикую ТурбоПаскаль7

Якщо я не помиляюся то на олімпіадах використовують Free Pascal, тому що це середовище є безкоштовне. Вже кілька років починаючи з Міжнародної і нижче (так принято) використовують тільки безкоштовні середовище програмування.

Відредаговано: KulAlex - Вт, 08.12.2009, 17:19
volevikt Дата: Вт, 08.12.2009, 21:52 | Повідомлення № 81
Перспективна вчителька
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Аналогічно - тільки Free Pascal.
vinohodov Дата: Ср, 09.12.2009, 09:09 | Повідомлення № 82
Прописаний назавжди
Рейтинг: 29
Використовую Паскаль АВС та free Pascal перемога в обласній олімпіаді навіть не розглядається зі всім відомих причин :)))) , а ось на міській олімпіаді переможців і призерів маємо.
Bandalak Дата: Ср, 09.12.2009, 13:22 | Повідомлення № 83
Лідер форуму
Quote (KulAlex)
Якщо я не помиляюся то на олімпіадах використовують Free Pascal, тому що це середовище є безкоштовне. Вже кілька років починаючи з Міжнародної і нижче (так принято) використовують тільки безкоштовні середовище програмування.

У нас на обласній олімпіаді використовується Турбопаскаль 7. На вищий рівень ще не потрапляв. Вийти із села на 4-ий етап дуже не просто.
А хіба Борланд до цих пір збирає за Паскаль гроші?
Nevirkovets Дата: Ср, 09.12.2009, 13:33 | Повідомлення № 84
Написав MifTests
Нагороди: 0
Рейтинг: 12
Quote (Bandalak)
Борланд

Вже і борланда нема напевне )))

Відредаговано: Nevirkovets - Ср, 09.12.2009, 13:33
silva Дата: Вт, 15.12.2009, 13:01 | Повідомлення № 85
Новий користувач
Рейтинг: 0
Quote (Ковшун)
У 10-11 класах вже пізно ростити учасника олімпіад. У цих класах можна ознайомити з мовою програмування і тільки.

Правду кажете! Але завдання олімпіадні не відповідають знанням наших олімпійців (10-11) класів. Це ж абсурд відбувається на наших обласних олімпіадах. Прикро що в нашій державі не зважають на справедливість.

Відредаговано: silva - Вт, 15.12.2009, 13:04
Bandalak Дата: Вт, 15.12.2009, 13:12 | Повідомлення № 86
Лідер форуму
Quote (silva)
Прикро що в нашій державі не зважають на справедливість.

silva, про яку справедливість Ви говорите?
Олімпіади у всі часи проводилися для обдарованих учнів!
Таких учнів ростять змалку не на уроках, а на додаткових заняттях та факультативах.
Але якщо учень сам не прагне до навчання і не займається самостійно - то з нього нічого не вийде путящого. Треба зацікавити учнів.
Те, що на уроках інформатики готуватися до олімпіади не можливо - це факт. Програмування тільки в кінці 11 класу вивчається. Така концепція нашої освіти. Всі питання до МОНу.
У значно кращому становищі ліцеї та гімназії.
Але олімпіади для них не проводяться окремо. Планка одна для всіх і це справедливо. Бо якщо планку понизити, то нагороджувати прийдеться пів класу у кожній школі. ;)
NatVovk Дата: Вт, 15.12.2009, 13:29 | Повідомлення № 87
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Вітаю всіх!
Дуже розвинувся форум за той час як мене тут не було!
Приємно, що так багато небайдужих!
А щодо олімпіад, то свою невеличку лепту у розвиток логічного мислення вносить і наша редакція.
Так, у січні виходить книжка ОСНОВА ТЕОРІЇ ГРАФІВ (автори Ірина Скляр та Віталій Лапінський).
Дуже простою мовою розібрані всі класичні задачі по графам. Тут тільки наприкінці книжки подано фрагменти програм на Паскалі
Кому цікава мова Сі, то з січня 2010 у номерах ми подаємо конспекти уроків для початківців (вже здали у виробничій відділ).
А взагалі, мова програмування — це лише інструмент, а головне тут логіка.
NataliyG Дата: Нд, 27.12.2009, 13:41 | Повідомлення № 88
Активний учасник
На рахунок підготовки до олімпіади! Допоможіть будь ласка.
Є така проста задача: наприклад на факторіа, але в ній області вхідних і вихідних даних дуже велика. тобто не підходить longint. Наприклад знайти n! Обмеження n<=1000 , результат відповідно буде дуже велике число. Я так розумію що то треба подавати це число - результат через масив. Я вже і довгу арифметуку читала. І щось я не можу пояснити своєму учню як то воно працює.
Допоможіть скиньте якусь подібну задачу. (Розвязок) наперед дякую.
vitert Дата: Нд, 27.12.2009, 14:48 | Повідомлення № 89
Тут живе...
Рейтинг: 22
Quote (NataliyG)
Є така проста задача: наприклад на факторіа, але в ній області вхідних і вихідних даних дуже велика. тобто не підходить longint. Наприклад знайти n! Обмеження n<=1000 , результат відповідно буде дуже велике число. Я так розумію що то треба подавати це число - результат через масив. Я вже і довгу арифметуку читала. І щось я не можу пояснити своєму учню як то воно працює. Допоможіть скиньте якусь подібну задачу. (Розвязок) наперед дякую.

Тут деякі процедури для роботи з довгими числами, можна використовувати для різних задач, зробив вам для обчислення факторіалу, але я писав все сам, не використовуючи готових алгоритмів, тому трохи коряво, не оптимально, але працюють, звичайно краще по модулю 1000 я використовував 10, але це не важко переробити.

Так набагато краще, точніше швидше по модулю 1000. Пізніше допишу для введення довгих чисел:

Відредаговано: vitert - Пн, 28.12.2009, 06:34
NataliyG Дата: Пн, 28.12.2009, 11:25 | Повідомлення № 90
Активний учасник
vitart дуже Вам дякую!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Підготовка до олімпіад
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.