Чт, 19.09.2019, 02:39
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Підготовка до олімпіад
Підготовка до олімпіад
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 02:26 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Розкажіть як ви готуєте учнів до олімпіад, які проблеми виникають, наведіть приклади олімпіадних задач.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Чт, 07.01.2016, 23:27
Varkan Дата: Пт, 27.03.2009, 18:49 | Повідомлення № 46
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (NataliyG)
А ви починаєте з чого?

я не починаю, але якби починав то працювавби по такому плуну:
1. вибравби учнів з точним (математичним, технічним) складом мозку.
2. пояснивби шо таке алгоритм починаючи їз словесних (наприклад алгоритм миття посуду, приготування страви, збирання до школи) причому старавсяб уточняти в них кожну команду яку вони пропонують.
3. блок схеми (обов'язково їх розширений варіант а не той загальний шо дають в більшості шкіл)
4. навчальна алгоритмічна мова.

Примітка: якшо учнів декілька то непогано булоб зробити так шоб один писав алгоритм або малював схему, а інший по тому уже розвязував конкретну задачу чітко виконуюючи команди.

5. мова програмування

в кінці кожного етапу я задававби математичні задачі і шоб вони їх розвязували тільки за допомогою того шо вже вивчили
Приклад:
вивчили шо таке алгоритм і хай скажуть алгоритм розвязку квадратного рівняння.
вивчили шо таке блоксехи, хай складуть схему знаходження Найменшого СК Найбільшого СД.
вивчили алгоритмічну мову і на ній....
вивчили мову програмування і на ній...

Останній етап це методи:
є такі науки як числові(чисельні) медоди, теоретичні основи програмування, методи ігор, ......
а також методи розвязку задач так званого олімпіадного орієнтування.

Можливо деякі етапи потрібно комбінувати, але це все уже на ваш розсуд.

Додано (27.03.2009, 18:49)
---------------------------------------------

Quote (NataliyG)
Я тепер думаю, а який шлях впорядкування масиву найшвидший?

є декілька способів (алгоритмів) сортування масивів які в одних випадках працюють швидше, а в інших випадках довше.

Наприклад так званий Шейкерний метод масив з 10 елементів сортує швидше ніж з 200
А алгоритм Шелла навпаки швидше відсортує масив з 200 елементів ніж з 10.
Під швидкістю я розумію не тільки час виконання (тому що це поняття відносне) сортування, а й кількість "важких" операцій порівняння і присвоєння.
Якшо дуже треба то можу детальніше.

Відредаговано: Varkan - Пт, 27.03.2009, 18:40
swetikccc Дата: Сб, 28.03.2009, 18:43 | Повідомлення № 47
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (NatVovk)
а насамперед тому, що Скляр вміє вирощувати олімпіадників. Вона має багато олімпіадників-міжнародників, які нині самі складають задачі для Всеукр.олімпіади, працюють програмістами (й за кордоном у тому числі), й дуже вдячні своїм вчителям за це.

Тільки добавте з ким і де Вона працює

Додано (28.03.2009, 18:43)
---------------------------------------------

Quote (Ковшун)
Не погодитись з цим неможна.
У 10-11 класах вже пізно ростити учасника олімпіад.
У цих класах можна ознайомити з мовою програмування і тільки.

6 місяців потрібно всього........і талант

Відредаговано: swetikccc - Сб, 28.03.2009, 18:40
NatVovk Дата: Сб, 28.03.2009, 20:38 | Повідомлення № 48
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Quote (swetikccc)
Тільки добавте з ким і де Вона працює

Раніше працювала у голосіївському ліцеї та ліцеї Лідер, а тепер Скляр працює у Укр.фіз-мат ліцеї, а також у школі №145, а ще веде факультативи.
Quote (Varkan)
Примітка: якшо учнів декілька то непогано булоб зробити так шоб один писав алгоритм або малював схему, а інший по тому уже розвязував конкретну задачу чітко виконуюючи команди

Класна методика.
про сортування просто написано у 2 частині «Програмуємо правильно».
swetikccc Дата: Сб, 28.03.2009, 23:29 | Повідомлення № 49
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (NatVovk)
Раніше працювала у голосіївському ліцеї та ліцеї Лідер, а тепер Скляр працює у Укр.фіз-мат ліцеї, а також у школі №145, а ще веде факультативи.

А что такое Уфмл?
Отобранные дети со всей Украины.
Весовая категория не та у здешних обитателей
И набирают в лицей не по знанию информатики , а по математике и физике, а вот там они за полгода уже осваивают и берут места (и учатся они на 90 % самостоятельно)
dpi Дата: Нд, 29.03.2009, 10:54 | Повідомлення № 50
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Varkan)
я не починаю, але якби починав то працювавби по такому плуну:

Я не доктор, но скажу Вам как доктор.
Прежде чем советовать:
- посоветуйтесь с теми кто давно готовит (я лет 6 назад написал Мельнику в Александрию и он помог)
- поработайте над этим лет 5
- добейтесь результатов (это обязательно)
- советуйте другим, как это делать
Не хочу обговаривать все пункты, но первый
Quote (Varkan)
вибравби учнів з точним (математичним, технічним) складом мозку.
, а вы не хотите спросить у ребенка нравится это ему или нет?
Varkan Дата: Нд, 29.03.2009, 11:59 | Повідомлення № 51
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (dpi)
Я не доктор, но скажу Вам как доктор.

Ви не лікар але скажу Вам як лікарю.

Quote (dpi)
Прежде чем советовать:

По моєму запитання стояло:

Quote (NataliyG)
А ви починаєте з чого?

а не порадьте з чого починати.
так шо я не радив а просто описав думки по цьому поводу так як доволі довго цікавився сам олімпіадними задачами і бачив процес підготовки людини до олімпіади не з сторони а як той якого готували (ну і один рік готував сам правда цього мало, але всеж таки працював).

далі

Quote (dpi)
а вы не хотите спросить у ребенка нравится это ему или нет?

ну взагалі це само собою розуміється, я не думав шо на форумі є ще такі "передові" вчителі, як ви, яким потрібно це пояснювати. Але як ви так хочете то:

1 З усіх БАЖАЮЧИХ виберіть учнів з точним (математичним, технічним) складом мозку.

А тепер думки від мене.
Писали б Ви краще по суті вітки форума, або якшо даєте зауваження то конкретні до того шо я написав пане НЕлікарю.

До речі переглянув вітку форуму і нічого не побачив шо ви порадили по суті, або опис Вашого досвіду.

Відредаговано: Varkan - Нд, 29.03.2009, 12:06
novachok Дата: Нд, 29.03.2009, 12:47 | Повідомлення № 52
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Прочитавши всы дописи приходиш до висновку, що у нас не то мічурінська селекція, не то апартеїд - зі звичайних шкіл відбирають кращих (нам залишають знаєте що), дають їм по 8-10 годин інформатики на тиждень - за рік-два мають результати на Всеукраїнській та міжнародних олімпіадах. Я не проти існування ліцеїв колдежів та інших закладів "для розумних дітей", але не всі вчителі працюють у таких закладах (немає стількох закладів на їх). Так що, всі інші погані вчителі? Чи якщо в мене в трьох десятих класах з алгебри мають вище 8 балів 4 учні, то в нас допоміжна школа, а я погана вчителька (всі інші пішли якраз в ліцеї). Так дітям там подобається - їх рівень відповідає рівню оточуючих, але що робити нам з нашими звичайними учнями?
NatVovk Дата: Нд, 29.03.2009, 14:02 | Повідомлення № 53
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Quote (novachok)
що робити нам з нашими звичайними учнями?

Шановні інформатики, для початку читайте наш посібник «Алгоритмізація та програмування. Конспекти уроків» автор Скляр. Чому саме цю книжку, тому що я пам’ятаю як народжувалася ця книжка (не один рік). За основу було взято класиків (Кнут, Фігурнов, Ахо). а ще тому що автор добре знає предмет про який пише, адже закінчила аспірантуру у академіка Малиновського (один з розробників МЕСМ) по темі програмування комп’ютерних мереж, але замість дисертації народила 3 дітей, пішла з ними у школу, та й залишилася там (хоча всі діти вже давно її закінчили).
Якось (десь у 2001 році, коли ми ще не розпочали випуск книжок) я запитала у академіка Миколи Амосова (саме того, про якого ви подумали) хто може створити кращій підручник з фізики? Він відповів, що фізику для фізиків може написати навіть старшокурсник, а от фізику для футболістів може написати тільки фізик-академік, тому що тут автор має знати предмет настільки гарно, щоб донести його суть простими словами. Дуже розумна була людина, зараз порад його дуже не вистачає.
Отже, читайте хороші книжки, чим краще ви опануєте предмет, тим легше буде донести його до учнів.
dpi Дата: Нд, 29.03.2009, 17:56 | Повідомлення № 54
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
NatVovk, в точку.
(Добавьте плюс у меня эта функция не работает.)
NataliyG Дата: Ср, 08.04.2009, 13:04 | Повідомлення № 55
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (novachok)
але що робити нам з нашими звичайними учнями?

працюю в сільській школі. І по сумісництву в ліцеї неподалік в містечку в сільські школі я працюю бо я живу в селі. ДІти з села не йдуть вчитися в ліцей бо нема їх кому туди возити то вчаться в звичайні школі і є звичайними учнями. В ліцеї я маю 2 години на тиждень в свої школі 1. Але я з тими учнями які "хочуть і можуть" працюю в позаурочний час. Є навіть такі які вдома не мають компютерів. Мене це не зупиняє.
Дякую всім за поради.

Я у справі підготовки до олімпіади поки. що новачок. Сама олімпіадними задачами захопилася років 5 тому, а дітей серйозно готую 2 рік. Так, що пробую різні варіанти. Звичайно обираю тих, які мають математичне мислення.

Quote (dpi)
а вы не хотите спросить у ребенка нравится это ему или нет?

Як намене це діло пед майстерності вчителя. Хороший вчитель завжди зможе пояснити учня шо саме це тобі подобається!
salal Дата: Ср, 08.04.2009, 19:00 | Повідомлення № 56
Прописаний назавжди
Рейтинг: 18
Що стосується Всеукраїнських предметних олімпіад з інформатики, то тут є ряд запитань. Серед них:
1. Чому змістом олімпіадних завдань є програмування в той час, коли в шкільних програмах цьому розділу відведено незначну частину, до того ж в кінці 11-го класу (я маю на увазі програми не в спеціалізованих навчальних закладах, не в профільних класах ліцеїв та гімназій, яких незначна кількість, а в більшості шкіл України)?
2. Якщо участь в районній олімпіаді з інформатики для шкіл району є обов'язковою, то повинен бути обов'язковий спецкерс по програмуванню в класах з 7-го по 11-й. Чому його немає?
3. Чому алгоритмізація та програмування, будучи розділами прикладної математики, входять до складу технологічної дисципліни "інформатика", основним змістом якої сьогодні в школі (відповідно до існуючих навчальних програм) є оволодіння навичками управління комп'ютером та зовнішніми пристроями, створення комп'ютерних документів засобами офісних програм та оволодіння Інтернетом?

Відредаговано: salal - Ср, 08.04.2009, 19:01
W-w-W Дата: Ср, 08.04.2009, 21:57 | Повідомлення № 57

Quote (salal)
Що стосується Всеукраїнських предметних олімпіад з інформатики, то тут є ряд запитань. Серед них: 1. Чому змістом олімпіадних завдань є програмування в той час, коли в шкільних програмах цьому розділу відведено незначну частину, до того ж в кінці 11-го класу (я маю на увазі програми не в спеціалізованих навчальних закладах, не в профільних класах ліцеїв та гімназій, яких незначна кількість, а в більшості шкіл України)? 2. Якщо участь в районній олімпіаді з інформатики для шкіл району є обов'язковою, то повинен бути обов'язковий спецкерс по програмуванню в класах з 7-го по 11-й. Чому його немає? 3. Чому алгоритмізація та програмування, будучи розділами прикладної математики, входять до складу технологічної дисципліни "інформатика", основним змістом якої сьогодні в школі (відповідно до існуючих навчальних програм) є оволодіння навичками управління комп'ютером та зовнішніми пристроями, створення комп'ютерних документів засобами офісних програм та оволодіння Інтернетом?

Бо в нас така держава, все навиворіт
cn_new Дата: Ср, 08.04.2009, 23:43 | Повідомлення № 58
Новий користувач
Рейтинг: 0
Quote (Махновець_Ігор)

Действительно. Должны учить логически мыслить а учать нажымать кнопки.
salal Дата: Чт, 09.04.2009, 09:47 | Повідомлення № 59
Прописаний назавжди
Рейтинг: 18
Quote (Махновець_Ігор)

Надіюся, що це перебільшення. Ситуація, що склалася, є результатом певних недоліків в системі управління освітньою галуззю. Концепція предметної олімпіади з інформатики виникла ще у ті часи, коли основним її змістом в школі були алгоритмізація та програмування (середина 80-х - середина 90-х років). В той час про офісні програми навіть не йшлося мови. З часом задачі курсу змінилися, пройшла його реорганізація. Олімпіад же з інформатики реорганізація не зачепила. Основною причиною цьому стало те, що на міжнародному рівні олімпіади з інформатики проводяться саме з програмування. Тому наша держава така, схоже, не одна.

Хотілося б почути думки від вчителів інформатики щодо того, якою вони бачать предметну олімпіаду з інформатики. Можливо ми дійдемо до раціонального варіанту та запропонуємо його міністерству. (На форумі вже була інформація про те, що дехто з його учасників тісно пов'язаний із службами МОНУ. Також є представники газети "Інформатика". Можливо, вони допоможуть в цьому питанні).

Відредаговано: salal - Чт, 09.04.2009, 10:10
alex Дата: Чт, 09.04.2009, 10:23 | Повідомлення № 60
Активний учасник
Рейтинг: 17
На міжнародному рівні не підміняють загально прийняті поняття. У нас інформатику стараються звести до вивчення Microsoft Office
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.11 Змагання, конкурси, олімпіади » Підготовка до олімпіад
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.