Вже двічі в Україні проходив міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності “Бобер”. Хотілося б почути враження вчителів з приводу завдань цього року.
[admin]Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Скажіть будь-ласка, а як саме проводиться конкурс в школах, в цьому році дата проведення для 6-11 класів - 10 листопада, а це неділя?
Минулого року теж проводився конкурс на вихідних. В нас так проходив: завчасно все запустив на пк, діти прийшли, на папірцях всім роздав код доступу, о 10.00 приступили, потім зібрав результати по мережі. Частина дітей проходила дома, мені на емейл скинули результати, потім я всі результати в архів і відправляю обласному координатору.
Щоб прийняти участь у конкурсі, Вам, у першу чергу, слід зв'язатися зі своїм районним координатором. До 20 жовтня надіслати йому скан квитанції про оплату та заявку. Після цього Ви отримаєте інструкцію, а перед датою проведення - архів із завданнями і паролі.
Інструкція для шкільного координатора
Інструкція по проведенню конкурсу в школі 1. Для проведення конкурсу Ви повинні отримати 7 листопада два пакети завдань у архівних файлах Beaver2013_6_11(для учнів 5-11 класів) таBeaver2013_2_5 (для учнів 2-5 класів) разом з шестицифровим кодом школи. 2. З 8 листопада шкільні координатори встановлюють їх на шкільних комп’ютерах або роздають дітям для встановлення на домашніх комп’ютерах (якщо вони будуть брати участь в конкурсі вдома). 3. Файл потрібно записати в окремій папці на жорсткому диску. Розархівовувати його потрібно у тій же папці. Перед розархівацією рекомендується зберегти копію початкового архіву у іншій папці (щоб в разі якоїсь помилки його можна було відновити). Зверніть увагу, щоб папки, де розміщені завдання, були доступні учням не лише для зчитування, а і для запису. Інакше файли відповідей учнів будуть порожні. 4. Після розархівації в поточній папці утвориться папка bebras2013_2_5 абоbebras2013_6_11. Вона міститиме паку data та виконуваний файл Бобер. В папці data нічого змінювати не можна, вона забезпечує роботу програми. Можна запускати лише файл Bober. 5. Учні повинні уважно ознайомитись з правилами конкурсу, які записані на перших сторінках цього файлу. Для цього їм дається можливість перед конкурсом. 6. Для відкриття умов завдань потрібні паролі доступу. Районні координатори надсилають паролі шкільним координаторам 9 листопада. Паролі для обох пакетів різні. 7. Конкурс для учнів 6-11 класів проводиться 10 листопада. Шкільні координатори роздають пароль учням о 10.00 8. Конкурс триває з 10.00 до 11.30. Час на заповнення учнем електронної анкети не враховується. Зразу після завершення учні зобов’язані здати файли-відповіді (result*.bbr) шкільному координатору. Цей файл-відповідь записується автоматично зразу після виходу учнем з програми у трьох місцях (для надійності): у папці data, у поточній папці і на робочому столі. Відповіді у файлі закодовані. Їх теж змінювати не можна, інакше файл не зчитається. 9. Шкільні координатори збирають файли-відповіді всіх учасників. Якщо станеться малоймовірний випадок, що якісь файли матимуть однакову назву, можна дописати довільну цифру у назві одного з файлів. Якщо учні пишуть вдома, вчитель повинен визначити час і спосіб отримання паролів учнями (електронною поштою, телефоном чи з рук в руки) та доставки файлів відповідей до школи, щоб ці учні не мали переваги у часі над іншими учасниками. 10. Для учнів 2-5 класів конкурс проводиться 11 листопада у приміщенні школи. При великій кількості учасників допускається проведення конкурсу у кілька змін. 11. Файли-відповіді всіх учасників конкурсу збираються у папку, назва якої – код школи, папка стискається і надсилається районному координатору 11 листопада. У цій же папці – список всіх учасників конкурсу від школи. Клас вказується лише цифрою (тобто букви А,Б,В… - не потрібні). Бланк додається. 12. Копія цієї папки зберігається в школі.
Поделитесь, пожалуйста, у кого был опыт участия в конкурсе учеников начальной школы. Занимались ли специальной подготовкой? Какие успехи у детей в конкурсе?
У минулому навчальному році у конкурсі "Бобер" брали участь 5 моїх другокласників. Всі отримали добрий результат. Завдання, в переважній більшості, на логіку (різного типу складності). Звісно, було б непогано, щоб учні попрактикувалися на минулорічних завданнях. У цьому навчальному році з початкової школи у мене записалися 3 другокласника та 16 третьокласників (серед них є 5 минулорічних другокласників, які приймали участь у конкурсі). У цьому навчальному році в нашому районі значно збільшилася кількість бажаючих приймати участь у конкурсі "Бобер" (10 ЗНЗ + ПТУ).
Отримала лист міського відділу освіти про участь у конкурсі "Бобер" і прохання перереєструватися як районний і міський координатор. Дітям подобається конкурс, мені теж. АЛЕ... У цьому навчальному році міський голова на лінійці оголосив наказ щодо недопущення збирання коштів вчителями. От і не знаю, як тепер бути. Інші вчителі, які проводили подібні конкурси, тепер теж сумніваються.
Організаційні питання вирішено. Прийматимемо участь. Як міський координатор отримала дуже детальні інструкції.
ЦитатаALEKS ()
А яка вартість цього року?
Рекомендований внесок - 17 грн. 2 грн. залишаються на поштові та інші витрати шкільного координатора. У оргкомітет пересилають по 15 грн. (Змінився номер рахунку!)
Заявки від шкіл приймаються до 1 листопада. Сам конкурс проходитиме 3 дні: для учнів 6-11 класів - 12 листопада, для учнів 4-5 класів - 13 листопада, для учнів 2-3 класів - 14 листопада.
Сьогодні проводила в школі конкурс для 6-11 класів. Завтра і післязавтра проводитиму для 4-5 та 2-3 класів. Приємно вражена цьогорічними завданнями. Набагато більше інтерактивних вправ у порівнянні з минулими роками, значно зменшена кількість тестів. Дуже цікаві логічні завдання. Діти у захваті, я теж.) Тепер можете кидатися капцями про платність і т. і.)))Звісно, конкурс не обов'язковий, НА ЖАЛЬ, платний, АЛЕ цікавий! Думаю, що 17 грн. на сьогодніщній день не такі великі кошти. А от задоволення діти отримають набагато більше.
Рекламу чого? Конкурсу?) Ніхто нікого не змушує приймати участь у конкурсі, тим більше, що конкурс вже почався і взяти у ньому участь у цьому році вже неможливо. Тема присвячена конкурсу та враженням про нього. Я написала своє враження. Чи вже й на це не маю право?)))
Як на мій погляд, у 11 класі найскладніше завдання "Сейф"
Згодна. І не лише в 11 класі. Мої шестикласники та восьмикласники теж довго гралися із цим завданням. "Медвежатників" з нас точно не вийде. ))) Ще одне складне завдання - "Обмін". На жаль, розв'язала лише я.( Учні так і не додумалися. Довелося трішечки підказати.