Вт, 21.11.2017, 12:06
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 17«12341617»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Підручники та посібники з інформатики (Яким посібникам та підручникам надаєте перевагу при вивченні)
Підручники та посібники з інформатики
Ковшун Дата: Нд, 26.08.2007, 18:46 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Шановні колеги! Підручниками та посібниками яких видань Ви користуєтесь під час вивчення інформатики в школі?
Чи забезпечені учні на 100% підручниками та посібниками?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:11
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 07.09.2007, 16:44 | Повідомлення № 16
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Мабуть ви правильно зробили, що замовили книги зразу на два роки, адже вони будуть постійно дорожчати. Інфляція відбувається значно швидше, ніж збільшується зарплата. А от я про цей варіант не подумав і учням навіть не пропонував. Але в крайньому разі нинішні 10-ти класники передадуть книжки нинішнім 9-ти класникам, хоча це також не зовсім правильний варіант. В будь-якому разі, на той рік прийдеться замовляти книги значно дорожче.

Мені цікаве таке питання:
чи всі вчителі інформатики в Україні використовують посібники видавництва "Аспект" та Глинського Я.М.? Я так собі подумав, мабуть є % вчителів, які використовують, нікому не потрібні підручники з інформатики для 10-11 класу, які щей мають гриф міністерства та припадають пилом у бібліотеці. Цікаво, який цей %.
takdiy Дата: Сб, 08.09.2007, 00:20 | Повідомлення № 17
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Quote (Ковшун)
Ми замовили:
1. "Інформатика.Базовий курс. Частина 1" 10 клас;
2. "Інформатика.Базовий курс. Частина 2" 10 клас;
3. "Інформатика.Базовий курс. Частина 3" 11 клас;
4. "Практичні роботи і проекти. 10-11 класи";
5. "Інформатика. Основи алгоритмізації і програмування";
6. "Збірник вправ та задач з алгоритмізації та програмування".
На одного учня комплект в цінах до 1 серпня коштував 40 грн. Учні 10 класу всі як один замовили ці посібники зразу і вже на 2 роки повністю забезпечені. Розмір замовлення на 1 клас становив 760 грн. На протязі тижня замовлення було виконане.
Вже замовили посібники на 5 та 7 клас. На початку нового тижня мають надійти посібники.

Дякую за вичерпну відповідь. Але у мене ще є запитання. Який період часу ви працюєте з цією літературую 1 рік 2 роки ...? Як ви вважаєте: чи досить буде цих підручників?
4. "Інформатика. Основи алгоритмізації і програмування";
Ковшун Дата: Сб, 08.09.2007, 11:39 | Повідомлення № 18
Досвідчений учасник
Quote (takdiy)
Дякую за вичерпну відповідь. Але у мене ще є запитання. Який період часу ви працюєте з цією літературую 1 рік 2 роки ...? Як ви вважаєте: чи досить буде цих підручників?
4. "Інформатика. Основи алгоритмізації і програмування";

Я і мої учні ось уже впродовж 3-х років користуємось посібниками видавництва "Аспект". Посібниками задоволені.
Вони написані доступною для учнів мовою, не дорогі порівняно з іншими, альтернативними посібниками.
Для вивчення інформатики, як предмета, цих посібників цілком досить.

Відредаговано: Ковшун - Сб, 08.09.2007, 11:41
Ковшун Дата: Сб, 08.09.2007, 11:49 | Повідомлення № 19
Досвідчений учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
Але в крайньому разі нинішні 10-ти класники передадуть книжки нинішнім 9-ти класникам, хоча це також не зовсім правильний варіант. В будь-якому разі, на той рік прийдеться замовляти книги значно дорожче.

Мої учні, не передають і не продають наступним класам посібники. І не тому, що "жадні". А тому, що ідучи на навчання у ВНЗ де вивчається інформатика, використовують їх там.

Мені цікаве таке питання: чи всі вчителі інформатики в Україні використовують посібники видавництва "Аспект" та Глинського Я.М.? Я так собі подумав, мабуть є % вчителів, які використовують, нікому не потрібні підручники з інформатики для 10-11 класу, які щей мають гриф міністерства та припадають пилом у бібліотеці. Цікаво, який цей %.

Зайдіть на сайт видавництва "Аспект". Там є рейтинг підручників і посібників.
А взагалі я так відповім. Той вчитель який прагне викладати інформатику на належному рівні, і хоче щоб його учні знали цей предмет, він використовує посібники видавництва "Аспект" та "Деол" (Я.М.Глинського).
А той, який відбуває повиннісь на уроках інформатики, використовує нікому непотрібні підручники.
V_Rebryna Дата: Нд, 23.09.2007, 20:39 | Повідомлення № 20
Новий користувач
Рейтинг: 1
Quote (Ковшун)
Той вчитель який прагне викладати інформатику на належному рівні, і хоче щоб його учні знали цей предмет, він використовує посібники видавництва "Аспект" та "Деол" (Я.М.Глинського).
А той, який відбуває повиннісь на уроках інформатики, використовує нікому непотрібні підручники.

Не можу погодитися з таким твердженням. Крім репродуктивних знань ще на уроках слід формувати творче мислення. Крім знань ще потрібне розуміння, вміння застосовувати знання, синтез, аналіз, вміння оцінювати свою роботу і роботу інших. Якщо такі завдання у Глинського Я.М. у його підручниках ще є, то посібники "Аспекта" напрямлені виключно на репродукцію. Тому вчитель має бути свідомий того, кого і як він хоче навчити.

Ковшун Дата: Нд, 23.09.2007, 20:50 | Повідомлення № 21
Досвідчений учасник
Quote (V_Rebryna)
Не можу погодитися з таким твердженням. Крім репродуктивних знань ще на уроках слід формувати творче мислення. Крім знань ще потрібне розуміння, вміння застосовувати знання, синтез, аналіз, вміння оцінювати свою роботу і роботу інших. Якщо такі завдання у Глинського Я.М. у його підручниках ще є, то посібники "Аспекта" напрямлені виключно на репродукцію. Тому вчитель має бути свідомий того, кого і як він хоче навчити.

Викладання інформатики за посібниками видавництва "Аспект" передбачає використання на уроках інформатики МЕТОД ПРОЕКТІВ. (див. Сальнікова І.І., Шестопалов Є.А. "Інформатика. Практичні та тематичні роботи і проекти"). А це вже творчість!!!
KulAlex Дата: Сб, 03.11.2007, 18:19 | Повідомлення № 22
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Є підручники Ривкінда для 5-7 класів, але вони поки що поширені тільки в м. Києві. На мою думку, серед тих підручників і посіників у яких є гриф МОН найкращі є Глинського.
Quote (Ковшун)
...Сальнікова І.І., Шестопалов Є.А. "Інформатика. Практичні та тематичні роботи і проекти"...

Чудова назва посібника, але суть biggrin happy smile
Ковшун Дата: Пт, 09.11.2007, 18:30 | Повідомлення № 23
Досвідчений учасник
Quote (KulAlex)
Чудова назва посібника, але суть

Звичайно, кожен має право на власну думку!
Проте, посібники видавництва "Аспект" також непогані і мало чим поступаються посібникам видавництва "Деол".
Але це знову ж таки власна думка.
Newbie Дата: Пт, 09.11.2007, 18:51 | Повідомлення № 24
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
мені особисто до вподоби посібник Руденка (2005 р.) - досить сучасно, стисло, без "води", якість і розмір підручника - ні до чого претензій не маю. гарний теоретичний курс, а практичні заняття я все-рівно за іншими вправами формую.
тільки у мене є лише перша книга (Основи інформатики), помаранчева така. існує в природі ще друга ніби - (Інформаційні технології) зелененька, але не можу в книгарнях знайти.

наявні в школі підручники Зарецької не влаштовують ні по одному з параметрів. ну хіба тим, що вони кращі, за попередній підручник Верланя smile

від Глинського маю (поза іншими :)) Практикум з інформатики - непогана підбірка завдань для різних програм. але як на мене - надто "університетсько", по пунктах. воно для вчителя може і легше, але принаймні мої учні не можуть вловити "суті" в таких роботах

Ковшун Дата: Сб, 10.11.2007, 10:11 | Повідомлення № 25
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
...від Глинського маю (поза іншими :)) Практикум з інформатики - непогана підбірка завдань для різних програм. але як на мене - надто "університетсько", по пунктах. воно для вчителя може і легше, але принаймні мої учні не можуть вловити "суті" в таких роботах

Я також користувався посібниками видавництва "Деол".
Але вони набагато дорожчі за посібники видавництва "Аспект".
Правда, практичних робіт там збільшена кількість, ніж у посібниках "Аспект".
Проте, інструкція для виконання практичної роботи дуже "розжована".
А в посібниках видавництва "Аспект" вона стисла, тобто орієнтована на глибоку підготовку до практичної роботи.
Хоч у посібниках Глинського це теж прослідковується (ціла серія контрольних запитань, на які учень повинен дати письмову відповідь).

А мої учні дуже легко вловлювали "суть" у таких роботах.

Sasyk Дата: Ср, 14.11.2007, 18:39 | Повідомлення № 26
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Д. М. Шост "Інформатика Turbo Pascal"
Ю. С. Рамський, І. С. Іваськів, О. Ю. Ніколаєнко "Вивчення Web-програмування в школі"
Якщо ви не придбали таких книжок - швидше купуйте...
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 14.11.2007, 19:00 | Повідомлення № 27
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Sasyk)
Д. М. Шост "Інформатика Turbo Pascal"Ю. С. Рамський, І. С. Іваськів, О. Ю. Ніколаєнко "Вивчення Web-програмування в школі"

Вперше чую. Якби ще знати, де їх придбати. А ще краще мати в електронному вигляді.
Sasyk Дата: Ср, 14.11.2007, 19:07 | Повідомлення № 28
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Вперше чую. Якби ще знати, де їх придбати. А ще краще мати в електронному вигляді.

В електронному вигляді не маю, але придбати можна в кингарнях, в нас їх КУЧА wink
Дуже не погана література, Шост, наприклад - прекрасна теорія і ВАГОН практики...

Добавлено (14.11.2007, 19:07)
---------------------------------------------
Настольний мій підручник також О. Ю. Гаєвський "Інформатика" - користуюся постійно, адже там гарно викладено матеріл співставлений з навчальною програмою...

Newbie Дата: Ср, 14.11.2007, 20:23 | Повідомлення № 29
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
якщо хтось натрапить - раджу придбати
Информатика. Задачник-практикум в 2 т./ Под ред. И.Г.Семакина, Е.К.Хеннера. - М.: Лаборатория Базовых Знаний, 1999 г.
можливо є й новіші видання, у мене за 99 рік. тим не менш - ЧУДОВІ практичні роботи. можливо менше практичних завдань по Офісу (хоч їх немало), а от завдання на тему "Інформація", "Бази даних", "Графи", "Програмування" - незамінні smile
KulAlex Дата: Чт, 15.11.2007, 07:04 | Повідомлення № 30
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Маю ще один із компіляторів ABCPascal (симпатична штучка, можу поділитися), до складу якого входить книга-задачник у форматі pdf, у якій на кожну тему 30-100 задач, правда російською мовою.

Begin – ввод и вывод данных, оператор присваивания (40),
Integer – целые числа (30),
Boolean – логические выражения (40),
If – условный оператор (30),
Case – оператор выбора (20),
For – цикл с параметром (40),
While – цикл с условием (30),
Series - последовательности (40),
Ргос – процедуры и функции (60),
Minmax – минимумы и максимумы (30),
Array – одномерные массивы (140),
Matrix – двумерные массивы (матрицы) (100),
String – символы и строки (70),
File - двоичные файлы (90),
Text – текстовые файлы (60),
Param – составные типы данных в процедурах и функциях (70).
Recur – рекурсия (30),
Dynamic – динамические структуры данных (80).

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Підручники та посібники з інформатики (Яким посібникам та підручникам надаєте перевагу при вивченні)
Сторінка 2 з 17«12341617»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.