Сб, 24.08.2019, 04:22
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Забезпечення шкіл якісними підручниками (Чому в школи "гонять" макулатуру і як припинити це?)
Забезпечення шкіл якісними підручниками
Вчитель-з-Києва Дата: Пн, 24.12.2007, 11:06 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Газета "Дзеркало тижня" № 36 (665) 29 вересня — 5 жовтня 2007 опублікувала статтю "Бізнес на підручниках: прибуток 500%!" автор: Тетяна ГАЛКОВСЬКА
Ось її фрагмент:
Розв’язати проблему, на думку багатьох учителів і керівників системи освіти, могла б передача бюджетних коштів безпосередньо в школи: тоді б кожен учитель міг би закуповувати саме ті підручники, які найбільше відповідають його методиці й програмі навчання. Природно, виникає питання інформованості вчителів. Тому нині активно обговорюється варіант створення спеціального відкритого сайта, на якому можна буде виставити всі рукописи підручників (зрозуміло, захищені від скачування). Тоді будь-який зареєстрований шкільний учитель, методист, директор школи зможе протягом року вивчити підручник, висловити свою думку авторові, вказати на помилки й неточності, внести свої пропозиції щодо поліпшення якості створюваного підручника. Ознайомившись у такий спосіб із майбутніми новинками, школи зможуть уже цілком усвідомлено вибрати навчальну літературу для своїх учнів.
Це, крім того, дозволить не тільки оптимізувати систему поставок підручників, але й позбутися корупції й протекціонізму, з якими так активно намагається боротися міністр освіти й науки. А також відповісти на всі болючі запитання, зокрема, куди йдуть надруковані, але так і не використані, підручники й хто має відповісти за викинуті на вітер державні гроші?

Цікаво знати вашу думку, шановні колеги!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Шестопалов Дата: Нд, 09.11.2008, 17:48 | Повідомлення № 91
Видавець посібників
Повідомлень: 1648
Нагороди: 16
Рейтинг: 265
Quote (filnick)
Ви намагаєтесь з ленінською наполегливістю направити всіх у видавництво "Аспект" як у світле майбутнє

Звідки така дурниця! Я заохочую діючих вчителів до співпраці, даю можливість ДЛЯ САМИХ СЕБЕ створити якісні недорогі підручники. Всі інші Ваші висловлення - "не тратьте куме сили, спускайтеся на дно!". Цікаво, як же Ви проводите уроки інформатики без підручників? Невже Ваші учні дряпають конспекти ручкою замість освоєння інформаційних технологій?
Свою разом з Ярославом Глинським думку про можливі шляхи забезпечення шкіл якісними підручниками висловив на сторінках газети "Дзеркало тижня". Див. http://www.dt.ua/3000/3300/63858/


Відредаговано: Шестопалов - Нд, 09.11.2008, 17:59
GarryPotter Дата: Нд, 09.11.2008, 17:59 | Повідомлення № 92
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Шестопалов нікого в Аспект не заганяє - він лише допомагає певним чином зменшити дефіцит підручників, оскільки держава Вам кращого поки, що не пропонує
Quote (filnick)
CorelDraw

Шестопалов теж пропонує вивчати Корел в 9 класі, але прийшлось замінити його на Inkscape (на його диску був) - практично всі уроки і підручник підійшли

Quote (filnick)
Щоб оволодіти 2007 Офісом мусимо шукати ще якийсь посібник

А чим 2007-ий Офіс відрізняється від того самого 2003, крім як новим (стрічковим) інтерфейсом?

Quote (filnick)
А дітям ще хочеться і з Фотошопом попрацювати

Спочатку той самий Фотошоп купити потрібно. (Шестопалов надає безкоштовний Гімп)
filnick Дата: Нд, 09.11.2008, 20:38 | Повідомлення № 93
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Шестопалов)
як же Ви проводите уроки інформатики без підручників? Невже Ваші учні дряпають конспекти ручкою замість освоєння інформаційних технологій?

Перебільшувати не варто. Підручниками на уроці дійсно не користуються ні я, ні учні. І конспектів на уроці діти не дряпають - занадто дорогоційний час уроку. Але інформаційні технології вивчають і застосовують (і не лише на інформатиці).
Quote (Шестопалов)
Свою разом з Ярославом Глинським думку про можливі шляхи забезпечення шкіл якісними підручниками висловив на сторінках газети "Дзеркало тижня". Див. http://www.dt.ua/3000/3300/63858/

Статтю читав - ідея хороша, але практична її реалізація для державних шкіл майже неможлива. Передача бюджетних коштів на придбання підручників у відділи освіти призведе до закупки найдешевших видань і насильного їх впровадження в школах району чи області (що зараз й відбувається на рівні Міністерства). Для приватних чи комерційних закладів це більш реально - в них є свої кошти.
Шестопалов Дата: Пн, 10.11.2008, 09:35 | Повідомлення № 94
Видавець посібників
Повідомлень: 1648
Нагороди: 16
Рейтинг: 265
Quote (filnick)
Підручниками на уроці дійсно не користуються ні я, ні учні. І конспектів на уроці діти не дряпають - занадто дорогоційний час уроку. Але інформаційні технології вивчають і застосовують

Круто!!! Може розкажете про свою "методику" без використання підручників і запису конспектів?

Щойно розмовляв з сільським учителем інформатики з Кіровоградщини, вона робила замовлення на посібники "Аспект" для кожного учня у 5-9 класах. Розговорилися, вона розказала, що раніше без підручників вела уроки "на мигах". Влучно сказано!

Відредаговано: Шестопалов - Пн, 10.11.2008, 12:32
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 10.11.2008, 20:05 | Повідомлення № 95
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3709
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (Шестопалов)
Круто!!! Може розкажете про свою "методику" без використання підручників і запису конспектів?

Мої учні також не користуються підручниками на уроці. Хіба ж можна користуватись "підручниками", які не відповідають ні міністерські програмі, ні вимогам сучасності і призначенні для прикрашення полиць бібліотек. На тих підручниках (Зарецька і ко) банально відмили гроші і це всім відомо, але винних не має.
Посібниками на уроці користуємося, але досить рідко. Це книги двох видавництв - СПД Глинський ("Деол") та "Аспект". Чому рідко? А тому, що учням дається кожного разу до дому параграф і кілька вправ, що в кінці параграфу (це я про посібник Глинського "Інформатика. Алгоритмізація і програмування"). А з посібника Шестопалова задаю параграф та вправу, що в кінці параграфа. Учні, що мають в дома комп’ютери (а таких вже більшість) виконують завдання вдома. Вправу задаю до дому, тому що на уроці учні виконують інші завдання, складені мною. Як показує досвід, при вивченні деяких тем можна обійтися і без посібників взагалі. При вивченні програмування тут нікуди подітись.
filnick Дата: Пн, 10.11.2008, 21:06 | Повідомлення № 96
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Шестопалов)
Може розкажете про свою "методику" без використання підручників і запису конспектів?

Читаємо уважно. Мова йшла про використання підручників на уроках. Вдома діти використовують посібники Гаєвського (купував у 2003 р.) і Зарецької (отримали з райво). Крім цього у кабінеті є практично усі (по одному примірнику) посібники, що випущені в Україні, в т.ч. видавництвом "Аспект". Але під час уроку вони не потрібні.
Всі завдання для самостійної роботи, практичні, роздаткові та демонстраційні матеріали готував сам до кожної теми як в електронному так і в друкованому вигляді. На КОЖНОГО учня! Періодично вношу зміни у цей матеріал, намагаюся його вдосконалити, обновлювати. Ще в 2002 році через видавництво при Дніпропетровському ОІППО надрукував кілька сигнальних примірників "Зошитів для різнорівневих практичних робіт з інформатики для 10 і 11 класів" (для виставки на обласну педярмарку і використання моїми учнями). Кілька примірників подарував своїм колегам. Але цими зошитами користувався лише один рік. Захотілося переробити кілька робіт з теми "Бази даних", тоді з'явився інтернет у школі і довелося повністю переробляти практичні цього розділу. Фактично постає питання щороку щось переробляти. Після цього відмовився від друкування у видавництвах - роблю в електронному, друкую на принтері , вкладаю у папки, учні працюють на уроках.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 10.11.2008, 21:21 | Повідомлення № 97
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3709
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
filnick, згідний з вами на 100%. Але в мене для 10-го класу трішки не вистачає роздаткового матеріалу.
filnick, а поділитися з форумчанами не шкода матеріалом в електронному вигляді? На всяк випадок моя адреса: informatics.@ukr.net
Newbie Дата: Пн, 10.11.2008, 21:50 | Повідомлення № 98
Хелпер
Повідомлень: 1414
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
filnick, роблю так само!
такий вже предмет, що постійно доводиться переробляти і адаптовувати як не одне, то інше. як не пункти меню, так якісь налаштування з*являються чи зникають

хоча з іншого боку така проблема (переробки) виникає тільки у тих, хто намагається дати своїм конкретним учням якомога більше, а не просто "відчитати програму від пункту А до пункту Б". наявність підручника не позбавляє необхідності від ретельної підготовки до кожного уроку, тому тратити ресурси на централізований друк, за наявності форматів pdf, djvu - нерозумно і неекономічно (за умов глобальної кризи зокрема ) (і це я говорю, тримаючи в руках нові видання Основ веб-дизайну, Основ Інтернету і Основ візуального програмування... )

dpi Дата: Чт, 27.08.2009, 13:28 | Повідомлення № 99
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Вчитель-з-Києва)
Неринкова система держзамовлення підручників не відповідає ані інтересам держави, ані європейським стандартам.

Имеем 4 учебника. Через пару лет все сядем на один из них. Произойдет естественный отбор. Чем тебе не рынок?
Ковшун Дата: Чт, 27.08.2009, 16:52 | Повідомлення № 100
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (dpi)
Имеем 4 учебника. Через пару лет все сядем на один из них.

Маємо те, що маємо!
Да нікуди через пару років не сядемо!
Сядемо на ті ж 4 і ще довго сидітимемо.
Згадайте підручник "Інформатика" автори І.Т.Зарецька, А.М.Гуржій, Ю.О.Соколов.

Quote (dpi)
Произойдет естественный отбор. Чем тебе не рынок?

Ви оптиміст.
Вчитель-з-Києва Дата: Нд, 30.08.2009, 15:41 | Повідомлення № 101
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
рекомендую прочитать:
http://www.dt.ua/3000/3300/67007/
Вчитель Дата: Сб, 26.09.2009, 08:25 | Повідомлення № 102
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Шановні колеги!
Для 10-го класу інформаційно-технологічного профілю готуємо посібник, який буде ПРИБЛИЗНО за програмою Караванової. БЕЗКОШТОВНО по 10-20 примірників на школу можемо розіслати, якщо буде попередня заявка. Це щастя буде десь у серпні - вересні. Але наразі вимагають заявки. Від школи потрібно буде тільки рецензія (не обов"язково позитивна).
Автори посібника - досить відомі в Україні (з АПН, Драгоманова, Тернополя, Вінниці)

Додано (26.09.2009, 08:25)
---------------------------------------------

Quote (Вчитель-з-Києва)
1. Централізована радянська система, якої вперто дотримується МОН України, принципово не може забезпечити школи якісними підручниками.

Та не дотримується МОН цієї системи! Якби дотримувався - було б усе ОК. Справа в тім, що зараз і пан Шестопалов, і інші (і я в т.ч.), у гонитві за Мєлкософтом та ін. виробниками, встигаємо тільки транслювати хелпи. Для вчителів і студентів вдаєтиься написати щось загальне, а для учнів - дуже важко. Три-чотири роки має шліфуватись підручник, від нього повинне відпасти ВСЕ, що є специфічним для Фотошопа, Корела, Гімпа етс., а залишитись інваріантне, яке житиме років десять. Я може повторююсь, але прикладом такого рішення була книга А.Ф.Верланя.
Студентам я свого часу казав, що необхідно навчати не редактору Ворд 97 (2000, ХР, 2003, 2007 і т.д.), а взагалі текстовому редактору. Із студентами простіше, їх можна на лабораторних примусити виокремлювати суттєве, та й навички роботи більшість із них мають.
Я б боровся за те, що для використання у школі необхідно створити навчальні версії офісних застосувань, але ні з ким ...
Ktara Дата: Сб, 26.09.2009, 16:19 | Повідомлення № 103
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4135
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
Quote (Вчитель)
Це щастя буде десь у серпні - вересні

це щось нагадує фразу "сьогодні на вчора". вересень вже скоро закінчиться, а про серпень то і взагалі мовчу
Вчитель Дата: Сб, 26.09.2009, 17:25 | Повідомлення № 104
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Quote (Ktara)
це щось нагадує фразу "сьогодні на вчора". вересень вже скоро закінчиться, а про серпень то і взагалі мовчу

Перепрошую, 2010 року!
У цьому році 10-й клас працює по старому!
Anetta Дата: Сб, 26.09.2009, 19:19 | Повідомлення № 105
Я тут недавно...
Повідомлень: 49
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Вчитель)
можемо розіслати, якщо буде попередня заявка

А по какому адресу можно отправить заявку? Не ожидала, что будет выдан учебник, близкий к программе Каравановой. И можно надеяться, что выйдут учебники для всех 8-12 классов?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Забезпечення шкіл якісними підручниками (Чому в школи "гонять" макулатуру і як припинити це?)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.