Ср, 21.08.2019, 00:54
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Забезпечення шкіл якісними підручниками (Чому в школи "гонять" макулатуру і як припинити це?)
Забезпечення шкіл якісними підручниками
Вчитель-з-Києва Дата: Пн, 24.12.2007, 11:06 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Газета "Дзеркало тижня" № 36 (665) 29 вересня — 5 жовтня 2007 опублікувала статтю "Бізнес на підручниках: прибуток 500%!" автор: Тетяна ГАЛКОВСЬКА
Ось її фрагмент:
Розв’язати проблему, на думку багатьох учителів і керівників системи освіти, могла б передача бюджетних коштів безпосередньо в школи: тоді б кожен учитель міг би закуповувати саме ті підручники, які найбільше відповідають його методиці й програмі навчання. Природно, виникає питання інформованості вчителів. Тому нині активно обговорюється варіант створення спеціального відкритого сайта, на якому можна буде виставити всі рукописи підручників (зрозуміло, захищені від скачування). Тоді будь-який зареєстрований шкільний учитель, методист, директор школи зможе протягом року вивчити підручник, висловити свою думку авторові, вказати на помилки й неточності, внести свої пропозиції щодо поліпшення якості створюваного підручника. Ознайомившись у такий спосіб із майбутніми новинками, школи зможуть уже цілком усвідомлено вибрати навчальну літературу для своїх учнів.
Це, крім того, дозволить не тільки оптимізувати систему поставок підручників, але й позбутися корупції й протекціонізму, з якими так активно намагається боротися міністр освіти й науки. А також відповісти на всі болючі запитання, зокрема, куди йдуть надруковані, але так і не використані, підручники й хто має відповісти за викинуті на вітер державні гроші?

Цікаво знати вашу думку, шановні колеги!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ktara Дата: Пт, 15.08.2014, 11:40 | Повідомлення № 436
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4134
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
ну мне, например, проще пользоваться электронными учебниками. бумажных, уже дома ставить негде. Обещают в скором времени из дома выгнать :) У меня есть читалка, есть нетбук, есть ноутбук, есть планшет, есть мобильный телефон с 6-дюймовым экраном (с чем-то из этого списка я все рано хожу на уроки). Поэтому иметь все учебники в одном устройстве отличного качества, а не сканированные - я бы не против. Берем моих учеников на примере одной группы. В ней 32 ученика. Из них только у 3-5 простенькие телефоны без интернета у все остальных - без проблем просмотрят пдф файл. Но, у тех. у кого нет телефона есть планшеты минимум 5-дюймовый экран. 
Старшие классы в школу учебники носят - единицы :) (давайте будем реалистами)
Поэтому мои бы ученики могли иметь электронный вариант учебника. Тем более у меня есть опыт (уже), когда пришлось книги купить в электронном варианте и этими учебниками мы и пользовались, так как те, что на руках у детей - не годятся - в них нет и половины нужного нам материала.
Мой ребенок училась в первом классе. Дома мы математику и письмо делали по электронным версиям учебника (издательство разместило для скачивания) - малая в планшете научилась быстро включать учебник и делать в программе закладку в нужном месте. А портфель (тяжелый, даже с учетом того, что часть учебников им домой не дают) оставался в школе. 
Поэтому как вариант - в школе пользоваться бумажными вариантами (для младшей школы например, чтоб не угробили гаджеты), а дома - электронной версией.
Старшая школа вполне и на уроке и дома может обойтись электронной версией. 
Если будет создан ресурс, на котором можно будет взять бесплатно любой учебник - то родителям не придется тратить деньги на учебники. А уж детки и так объясняют что им очень нужны для учебы планшеты - и родители покупают, хотя на этом планшете они в игрушки играют и в нете сидят. Так уж если мы живем в цифровом мире, так давайте ним пользоваться. Понятно, что а телеге ездить безопаснее, чем в авто, но зато дольше и непродуктивнее. К тому же, в связи со снятием запрета на использование мобильных телефонов во время учебного процесса, мы столкнемся с тем, что телефоны они из рук выпускать не бдуту (уж свои права они знают наизусть, про обязанности правда не читают - буковок много) :) Так надо использовать эти телефоны не для Вконтакте, Инстраграма и другого а для учебного процессса.
Понимаю. что счас в мою сторону полетит куча тапочек, но...
volevikt Дата: Пт, 15.08.2014, 12:39 | Повідомлення № 437
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1904
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Скільки людей - скільки й думок.
Все, що роздруковую на урок - це конспект та роздатковий матеріал для учнів (вправи та практичні завдання, які складаю сама). Мої учні ніколи не купували, не купують і не купуватимуть зошити. По-перше, мені шкода батьків, які й так витрачають немалі кошти на школу; по-друге, подобається самій складати завдання; по-третє, на сьогоднішній день маю теки з власними практичними та вправами з різних навчальних тем, які лише час від часу оновлюю. Просто і зручно.
Записи в журналі роблю згідно діючих програм та підручників. Можливо, я не оригінальна, але мені сподобалися підручники МОН, за якими працювала в минулому навчальному році у 2 та 5 класах. Не скажу, що вони ідеальні, але мене влаштовують.
Дискутувати з цього приводу більше не буду, оскільки вже висловила власну думку.
Скільки людей - скільки й думок.
Ktara Дата: Пт, 15.08.2014, 12:54 | Повідомлення № 438
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4134
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
Тетрадями тоже не пользуюсь.  Тесты составляю сама. практически разрабатываю под своих детей :) Я говорила только про учебники в электронном виде :)
sergey Дата: Пн, 01.09.2014, 23:46 | Повідомлення № 439
Знаток мови С
Повідомлень: 44
Нагороди: 1
Рейтинг: 9
С приводу можливості використання "Народної програми" - Одеса дала "зелене світло". Хто працює за підручниками видавництва "Аспект" - вперед! Інформатика - не література! Підручники повинні бути такими, які здатна буде дитина за короткий час опрацювати і засвоїти тему, підкріпивши її практичною роботою з відповідного зошита! Міністерські "ТОМИ" - це нікому не потрібна макулатура, викинуті гроші держави... "Аспект" - в рази дешевше і якісніше для навчання!
volevikt Дата: Чт, 18.09.2014, 16:09 | Повідомлення № 440
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1904
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Сьогодні отримали підручники з інформатики для 6 класу (Морзе).
novichok Дата: Чт, 18.09.2014, 19:25 | Повідомлення № 441
Прописаний назавжди
Повідомлень: 396
Нагороди: 8
Рейтинг: 121
Цитата volevikt ()
Сьогодні отримали підручники з інформатики для 6 класу (Морзе).
І як якість?
volevikt Дата: Чт, 18.09.2014, 20:03 | Повідомлення № 442
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1904
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
На жаль, поки що не можу відповісти на Ваше запитання. Підручники отримали строго по кількості учнів. Через тиждень вийду з відпустки, тоді й попрошу у когось з дітей підручник, щоб переглянути і відповісти на Ваше запитання.
volevikt Дата: Пн, 06.10.2014, 17:30 | Повідомлення № 443
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1904
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Цитата novichok ()
І як якість?

Задовільна, якщо Ви маєте на увазі поліграфію. ;)
Щодо змістовного наповнення підручника - комусь подобається, комусь ні. Особисто мене влаштовує. Тим більше, що для роботи з підручником на уроці я виділяю не дуже багато часу.
Bandalak Дата: Ср, 08.10.2014, 20:15 | Повідомлення № 444
Лідер форуму
Повідомлень: 6201
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Цитата novichok ()
Підручники отримали строго по кількості учнів.

Аналогічно!
Дибілізм чистої води! А де вчителю брати підручник? На першій сторінці пише "Не для продажу, розповсюджується тільки по держзамовленню"
Шестопалов Дата: Пт, 24.10.2014, 08:58 | Повідомлення № 445
Видавець посібників
Повідомлень: 1644
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
"МОН проведе моніторинг якості шкільних підручників" http://osvita.ua/school/43499/
Із коментарів: "О жах!!! А що, ці підручники для 6-х класів без апробації друкували????...Навіщо ця макулатура школі?"
Шестопалов Дата: Сб, 13.12.2014, 08:25 | Повідомлення № 446
Видавець посібників
Повідомлень: 1644
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
З 18 грудня оголошено проведення конкурсного відбору підручників для 4 та 7 класів.
http://mon.gov.ua/files/normative/2014-12-12/3294/nakazmon1461.pdf 

Принципові відмінності нової процедури МОН України від дотеперішніх конкурсів:
1.   Вчителі-предметники безкоштовно отримують доступ до електронних версій всіх без винятку підручників, поданих на конкурс.
2.   Електронні версії розміщуються у спеціально створеному для цього Репозитарії, на якому вчителю потрібно зареєструватися (див. http://ua.lokando.com/start.php).
3.   Ознайомившись з конкурсними підручниками, вчитель в електронній формі голосує за той, який вважає кращим.
4.   Будь-які «узагальнення» побажань вчителів з боку методистів та чиновників всіх рівнів, почи­наючи від районного й закінчуючи Києвом, не передбачаються.
5.   Переможці Конкурсу визначатимуться автоматизованою системою на підставі кількості голосів, поданих вчителями за той чи інший підручник.
6.   Всі без винятку процедури Конкурсу є відкритими і публічними, оприлюднюються у ЗМІ, на відповідних сайтах та у соціальних мережах.

МОН України наказом №1461 від 11.12.2014 р. встановив процедуру проведення конкурсу:
Перший етап розпочнеться 18 грудня 2014 року і завершиться наприкінці лютого 2015 року. До 19 січня 2015 року включно автори повинні надіслати електронні версії своїх підруч­ників для 4 і 7 класів, а експерти до кінця лютого 2015 року надати свої висновки щодо кожного рукопису. Рукописи, що пройдуть експертизу, будуть висвітлені на Репозитарії та братимуть участь у другому етапі конкурсу.
Другий етап триватиме з 2 до 20 березня 2015 року. Упродовж цього періоду вчителі повинні ознайомитися на електронному Репозитарії з електронним версіями підручників та обрати один із них. Паралельно школи надсилатимуть копію свого замовлення підручників у паперовому вигляді з підписом керівника та печаткою навчального закладу.
Фінальні результати по всій країні будуть оприлюднені до 23 квітня 2015 року.


Відредаговано: Шестопалов - Сб, 13.12.2014, 10:04
Шестопалов Дата: Нд, 21.12.2014, 19:28 | Повідомлення № 447
Видавець посібників
Повідомлень: 1644
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Відправили на конкурс МОН свій оригінал-макет «Інформатика» підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів
(автори Пилипчук О.П., Ріпко Н.А., Шестопалов Є.А.)
Ознайомитись або скачать http://aspekt-edu.kiev.ua/repository/7klasPilipchuk.pdf
Цікаво, під яким надуманим приводом нам на цей раз відкажуть?!


Відредаговано: Шестопалов - Нд, 21.12.2014, 19:30
nolk-v Дата: Нд, 21.12.2014, 20:21 | Повідомлення № 448
Прописаний назавжди
Повідомлень: 300
Нагороди: 2
Рейтинг: 35
Цитата Шестопалов ()
Відправили на конкурс МОН свій оригінал-макет «Інформатика» підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів(автори Пилипчук О.П., Ріпко Н.А., Шестопалов Є.А.)
Підручник цікавий, а саме головне робочий - без зайвих забав та незрозумілостей. Триматимемо кулаки за вас, щоб отримали гриф...
Шестопалов Дата: Пн, 22.12.2014, 08:09 | Повідомлення № 449
Видавець посібників
Повідомлень: 1644
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Цитата nolk-v ()
Триматимемо кулаки за вас, щоб отримали гриф...
Дякую! Якщо нам не перекриють дорогу на Конкурс, "тримати кулаки" потрібно так: ЗАМОВИТИ наш підручник для себе і своїх учнів.
МОН України нарешті надає вчителям можливість вибрати для себе і своїх учнів найкращі підручники для 4 і 7 класів, а школам їх
замовити для наступного 2015-2016 навчаль­ного року. Друкування підручників, що матимуть найвищий рейтинг за відгуками вчителів, обіцяють здійснювати за державні кошти.  
З огляду на відомі обставини не виключено, що підручники доведеться купувати за власні гроші вчителів і батьків.
В такому разі поєднання достатнього об’єму навчаль­ного матеріалу (не більше 3-4 сторінок на урок) з його невисокою ціною (Підручник – 19 грн., Робочий зошит – 6 грн.) матиме вирішальне значення.


Відредаговано: Шестопалов - Пн, 22.12.2014, 08:12
Bandalak Дата: Вт, 30.12.2014, 20:05 | Повідомлення № 450
Лідер форуму
Повідомлень: 6201
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Євгеніє Анатолійович, дякую Вам за подарунок, підручник і зошит для 7 класу!
Обов'язково перегляну і запропоную батькам для вибору.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Забезпечення шкіл якісними підручниками (Чому в школи "гонять" макулатуру і як припинити це?)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.