Нд, 19.08.2018, 23:49
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Забезпечення шкіл якісними підручниками (Чому в школи "гонять" макулатуру і як припинити це?)
Забезпечення шкіл якісними підручниками
Вчитель-з-Києва Дата: Пн, 24.12.2007, 12:06 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Газета "Дзеркало тижня" № 36 (665) 29 вересня — 5 жовтня 2007 опублікувала статтю "Бізнес на підручниках: прибуток 500%!" автор: Тетяна ГАЛКОВСЬКА
Ось її фрагмент:
Розв’язати проблему, на думку багатьох учителів і керівників системи освіти, могла б передача бюджетних коштів безпосередньо в школи: тоді б кожен учитель міг би закуповувати саме ті підручники, які найбільше відповідають його методиці й програмі навчання. Природно, виникає питання інформованості вчителів. Тому нині активно обговорюється варіант створення спеціального відкритого сайта, на якому можна буде виставити всі рукописи підручників (зрозуміло, захищені від скачування). Тоді будь-який зареєстрований шкільний учитель, методист, директор школи зможе протягом року вивчити підручник, висловити свою думку авторові, вказати на помилки й неточності, внести свої пропозиції щодо поліпшення якості створюваного підручника. Ознайомившись у такий спосіб із майбутніми новинками, школи зможуть уже цілком усвідомлено вибрати навчальну літературу для своїх учнів.
Це, крім того, дозволить не тільки оптимізувати систему поставок підручників, але й позбутися корупції й протекціонізму, з якими так активно намагається боротися міністр освіти й науки. А також відповісти на всі болючі запитання, зокрема, куди йдуть надруковані, але так і не використані, підручники й хто має відповісти за викинуті на вітер державні гроші?

Цікаво знати вашу думку, шановні колеги!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Lyud-mila Дата: Пт, 03.05.2013, 08:49 | Повідомлення № 376
Новий користувач
Рейтинг: 0
Підскажіть, чи існують вже готові підручники по іннформатиці для 5 класу для навчання у 2013-2014 н.р. Хто автори таких підручників? І чи можна їх хоч приблизно десь переглянути?
Шестопалов Дата: Пт, 03.05.2013, 09:33 | Повідомлення № 377
Видавець посібників
Нагороди: 15
Рейтинг: 205
Цитата (Lyud-mila)
Підскажіть, чи існують вже готові підручники по іннформатиці для 5 класу для навчання у 2013-2014 н.р. Хто автори таких підручників? І чи можна їх хоч приблизно десь переглянути?

Будь-ласка! Див. http://aspekt-edu.kiev.ua/
Базовий курс. 5 клас
Робочий зошит. 5 клас
"Народна" програма з інформатики для 5-9 класів (PDF)

Відредаговано: Шестопалов - Пт, 03.05.2013, 09:37
volevikt Дата: Пт, 03.05.2013, 13:31 | Повідомлення № 378
Перспективна вчителька
Нагороди: 25
Рейтинг: 240
Цитата (Вчитель-з-Києва)
Вчера состоялось подведение итогов Всеукраинского конкурса учебников для 5-го класса. Из 7-ми претендентов победил и получит госзаказ учебник с информатики для 5-го класса:
1 место - авторский коллектив Ривкинда Й.Я.
Буду вдячна, якщо хтось має посилання, за яким можна переглянути хоча б декілька сторінок цього підручника.
mul44 Дата: Пт, 03.05.2013, 16:04 | Повідомлення № 379
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Цитата (Шестопалов)
Будь-ласка! Див. http://aspekt-edu.kiev.ua/Базовий курс. 5 клас
Робочий зошит. 5 клас
"Народна" програма з інформатики для 5-9 класів (PDF)

Дякую подивився, знову прив'язка до ОС Вин, в мене Линукс, мені тепер всю книгу переробляти треба :), коли буде вже підручник не прив'язаний до чогось 1. http://www.ex.ua/view/43723062?r=23785,23775
swetikccc Дата: Пт, 03.05.2013, 17:31 | Повідомлення № 380
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата (volevikt)
Буду вдячна, якщо хтось має посилання, за яким можна переглянути хоча б декілька сторінок цього підручника.
Вам......Відмовити........ ;)
Тримайте зміст і перший розділ
http://yadi.sk/d/uZeu5x9z4XLsA

Додано (03.05.2013, 16:17)
---------------------------------------------

Додано (03.05.2013, 16:31)
Цитата mul44
Дякую подивився, знову прив'язка до ОС Вин,

Крім прив'язки, використання неліцензійного ПЗ при написанні книги
Колись задав питання пану Завадському чому ПЗ старої версії.
Отримав відповідь про наявність ліцензії тільки на це ПЗ з посиланням на відповідний документ.
Ви думаєте у пана Шестопалова є ліцензія на Лого2,0 ? ;)
Черт візьми є Скретч, є безкоштовні Лого під пінгвіна і думаю під вікна також.
Ні потрібні старі та ще й піратські ЛогоСвіти

Я не люблю холодного цинизма

Відредаговано: swetikccc - Пт, 03.05.2013, 17:33
Вчитель-з-Києва Дата: Пт, 03.05.2013, 17:41 | Повідомлення № 381
Прописаний назавжди
Хочешь петь - пей! Не хочешь - не пей!
volevikt Дата: Пт, 03.05.2013, 18:30 | Повідомлення № 382
Перспективна вчителька
Цитата (swetikccc)
Вам......Відмовити........
Дякую, Святославе, що не змогли відмовити. =)
І за піднятий настрій теж. =)

Цитата (Вчитель-з-Києва)
Хочешь петь - пей! Не хочешь - не пей!
Досить грубо. Після таких слів зникає бажання дивитися вказаний підручник.
До речі, ця фраза звучить не вперше. =(
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 03.05.2013, 18:49 | Повідомлення № 383
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 377
Цитата (swetikccc)
Ви думаєте у пана Шестопалова є ліцензія на Лого2,0 ?
Існує демо-версія Лого 2.0, якої цілком досить для написання матеріалу для посібника. Та й автор відповідних параграфів - не Шестопалов...
Вчитель-з-Києва Дата: Пт, 03.05.2013, 19:29 | Повідомлення № 384
Прописаний назавжди
Цитата (volevikt)

Зря вы обижаетесь! А такое по тому же смыслу годится: "Вольному воля!"? Если, конечно, уж очень хочется обидеться.
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 03.05.2013, 19:58 | Повідомлення № 385
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 377
Цитата (volevikt)
Цікавий критерій вибору підручника. Схоже, ідея доручити вибір підручника вчителям - не дуже своєчасна... :)

А ця кумедна приказка справді цілком відповідає ситуації: ніхто не повинен змушувати користуватись конкретним підручником, якщо, хоча б "теоретично", є можливість вибору.
BBC Дата: Пт, 03.05.2013, 20:36 | Повідомлення № 386
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 6
Цитата (Пилипчук_О_П)
Цікавий критерій вибору підручника. Схоже, ідея доручити вибір підручника вчителям - не дуже своєчасна... :)
Звісно, краще мукулатуру продукувати. Підручник має йти хоча в прив"язці до ПЗ, що є в школі або безкоштовного.
В мене в класах стоїть МАндріва й сенсу від ваших підручників заточених під Майкрософтівський непотріб?
Ці підручники можуть використовуватись лише як книга для додаткового читання...
GarryPotter Дата: Пт, 03.05.2013, 21:21 | Повідомлення № 387
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Цитата (swetikccc)
Тримайте зміст і перший розділhttp://yadi.sk/d/uZeu5x9z4XLsA
Спасибо и от меня...
Я в шоке - и не от того что на первой странице Windows 7  (интересно, где-то сказано, что "Windows - зарегистрированы торговый знак Microsoft Corp. (Redmond, WA, USA)"
Інформація - це не тільки "нові" відомості чи "нові" знання, а фактично будь-які дані, які сприймає людина, для прикладу, на питання "Котра година?" - отримуємо відповідь "9 година ранку", отже це інформація (принцип новизни), через хвилину запитуємо у наступного перехожого те ж саме і отриуємо ту ж саму відповідь - за авторами підручника це вже не є інформацією, абсурд, але бачимо, що автори користувались українською Вікіпедією - це визначення з’явилось у ній після серії правок статті "Інформація" з 2007 року, але варто хоча б почитати відповідні російську чи англійську статтю.
Мозок людини (тварини) не варто вказувати як "носій повідомлень", хоча б для 5 класу, адже так само можна сказати і про комп’ютер і про магнітофон, але ж в останньому випадку носієм інформації буде магнітна стрічка. Як на мене дуже багато абстрактно-філософських понять для 5 класу.
Наступний "ляп" - "Перший комп’ютер Colossus  було в 1942 році в Англії".
Перший комп’ютер (не програмований, практично калькулятор) було запроектовано та розпочато створення Атанасовим та Беррі 1937 року (США)
Перший програмований електромеханічний комп’ютер було створено німецьким інженером Конрадом Цузе 1941 року.
Перший електронний програмований комп’ютер було створено в кінці 1943 року командою англійсбких інженерів під керівництвом Томмі Флауерса. (Дякую за інформацію Громко Г.Ю.)
Щодо "персональних комп’ютерів", то правильно що згадано про МИР Глушкова (хоча б варто було б сказати про Xerox Alto (1973 р.). Commodore PET  з’явився на ринку раніше за Apple II, і він став попередником Commodore 64 - ПК яких найбільше було продано (17 млн.)

volevikt Дата: Пт, 03.05.2013, 22:05 | Повідомлення № 388
Перспективна вчителька
Цитата (Вчитель-з-Києва)
Зря вы обижаетесь! А такое по тому же смыслу годится: "Вольному воля!"? Если, конечно, уж очень хочется обидеться.
Я не ображаюся. Просто змінюю свою думку про людину.

Цитата (Пилипчук_О_П)
Цікавий критерій вибору підручника. Схоже, ідея доручити вибір підручника вчителям - не дуже своєчасна...
Шкода, що я в Вас помилилася...

Щодо підручників, то скільки б їх не написали, все одно всім угодити неможливо. Кожен обирає для себе більш-менш прийнятний варіант. 
Поки що ознайомилася з двома підручниками для 5 класу і маю особисту думку. Але виражати її на форумі не бачу сенсу (хочу уникнути непотрібних скандалів і флуду).
Єдиною моєю метою в цій гілці було ознайомлення з підручниками для 5 класу, які, на жаль, виявилося непросто знайти в неті.
Вчитель-з-Києва Дата: Пт, 03.05.2013, 22:05 | Повідомлення № 389
Прописаний назавжди
Цитата (GarryPotter)
Як на мене дуже багато абстрактно-філософських понять для 5 класу.

Про що мова!  Яка програма - такий і підручник! Детальніше див. статтю "Про нову шкільну програму з інформатики для 5-9 класів" http://osvita.ua/school/school_today/35148/
swetikccc Дата: Пт, 03.05.2013, 23:34 | Повідомлення № 390
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата (GarryPotter)
але ж в останньому випадку носієм інформації буде магнітна стрічка.
Носіем данних
Подобаеться фраза з російської Вікіпедії
Предметом изучения науки информатика являются именно данные: методы их создания, хранения, обработки и передачи[1]. А сама информация, зафиксированная в данных, её содержательный смысл интересны пользователям информационных систем, являющимся специалистами различных наук и областей деятельности: медика интересует медицинская информация, геолога — геологическая, предпринимателя — коммерческая и т. п. (в том числе специалиста по информатике интересует информация по вопросам работы с данными).

Додано (03.05.2013, 22:34)

Цитата (GarryPotter)
Інформація - це не тільки "нові" відомості чи "нові" знання, а фактично будь-які дані, які сприймає людина,
На форумі була вже жвава дискусія про поняття інформації
І я думаю що ваше визначення найкраще
Цитата (GarryPotter)
Мозок людини (тварини) не варто вказувати як "носій повідомлень", хоча б для 5 класу, адже так само можна сказати і про комп’ютер і про магнітофон, але ж в останньому випадку носієм інформації буде магнітна стрічка.
Що ж таке повідомлення? Магнітна стрічка носій даних чи повідомлень? ;)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.1 Книги і періодика з інформатики » Забезпечення шкіл якісними підручниками (Чому в школи "гонять" макулатуру і як припинити це?)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.