Ср, 18.10.2017, 15:58
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Викладання інформатики (Де знайти теоретичний матеріал для викладання інформатики?)
Викладання інформатики
OleX@ Дата: Вт, 29.04.2008, 22:39 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Шановні, у мене проблема. Я вчитель-початківець і у мене виникає лише одне питання: "Де взяти теоретичний матеріал для викладання уроків інформатики"? Можливо хтось знає джерело (особливо мене цікавить 7-ий клас). Прохання скинути інфу на olexa85@mail.ru Буду дуже вдячним!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 02:13
ihor_hontar Дата: Вт, 29.04.2008, 23:03 | Повідомлення № 2
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 13
Quote (OleX@)
Я вчитель-початківець і у мене виникає лише одне питання: "Де взяти теоретичний матеріал для викладання уроків інформатики"? Можливо хтось знає джерело (особливо мене цікавить 7-ий клас).

Христос Воскрес! Шановний Олексій Олександрович! Перш за все, Вітаємо Вас на нашому педагогічному форумі.
А теоретичний матеріал для 7-го класу (12-и річної школи) Ви можете прочитати у підручниках для 7-го класу авторів Є. А. Шестопалова, або Я. М. Глинського, або О. Ю. Гаєвський, та інших. А ще краще пошастайте по розділах нашогго форуму, тут не таке знайдете.
Шестопалов Дата: Ср, 30.04.2008, 09:06 | Повідомлення № 3
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 172
«Інформатика. Базовий курс. 7 клас» Шестопалов Є.А. – Шепетівка: «Аспект», 2007. – 176 с.
Схвалено до використання комісією з інформатики Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол № 6 від 20.06.2007 р.)
У навчальному посібнику просто й доступно описані основні відомості про інформацію та інформаційні процеси, інформаційну систему, операційну систему Windows ’XP (початок), основи роботи з графічним редактором Paint та текстовим процесором Word’2003 (початок). Навчальний посібник розрахований на 34 години на рік (1 година на тиждень) та орієнтований на практичне використання комп’ютера, починаючи з першого уроку. Параграфи завершуються контрольними запитаннями та вправою для виконання на комп’ютері. Посібник містить практичні та тематичні роботи. Матеріал навчального посібника відповідає вимогам програми з інформатики, рекомендованої МОН України. У посібнику враховані вимоги 12-бальної системи оцінювання навчальних досягнень учнів. Рекомендується для учнів 7-х класів 12-річних загальноосвітніх навчальних закладів.
Зміст
1. Техніка безпеки. Інформація та інформаційні процеси. 1.1. Техніка безпеки під час роботи на комп'ютері. 1.2. Інформатика. Інформація. 1.3. Носії інформації. 1.4. Кодування інформації. 1.5. Засоби зберігання та опрацювання інформації.
2. Інформаційна система. 2.1. Структура інформаційної системи. 2.2. Огляд апаратної частини комп'ютера. 2.3. Клавіатура. 2.4. Пам'ять комп'ютера. 2.5. Історія розвитку комп'ютерів. 2.6. Тематична робота «Інформація. Інформаційна система».
3. Операційна система Windows (початок). 3.1. Основні поняття ОС Windows. 3.2. Робочий стіл Windows. 3.3. Діалогові та інформаційні вікна. 3.4. Формування робочого столу. 3.5. Тематична робота «Вступ до ОС Windows». 3.6. Вікно папки «Мій комп’ютер». 3.7. Текстовий редактор «Блокнот». 3.8. Робота з абзацами і фрагментами тексту. 3.9. Вікна папок. 3.10. Тематична робота «Операційна система Windows».
4. Графічний редактор Paint. 4.1. Комп'ютерна графіка. 4.2. Створення малюнка. 4.3. Робота з фрагментами малюнка. 4.4. Тематична робота «Графічний редактор Paint».
5. Текстовий процесор Word (початок). 5.1. Знайомство з текстовим процесором Word. 5.2. Створення нового документа. 5.3. Практична робота «Створення нового документа». 5.4. Робота з фрагментами тексту. 5.5. Робота з існуючим документом. Створення списків. 5.6. Практична робота «Робота з існуючим документом». 5.7. Форматування шрифту. 5.8. Форматування абзацу. 5.9. Тематична робота «Текстовий процесор Word».
Детальніше див. www.aspekt-edu.kiev.ua

Відредаговано: Шестопалов - Ср, 30.04.2008, 09:10
yanasklyar Дата: Сб, 03.05.2008, 01:16 | Повідомлення № 4
Тут живе...
Нагороди: 5
Рейтинг: 24
Я теж початківець у викладанні інформатики. Навчальний посібник «Інформатика. Базовий курс. 7 клас» Шестопалов Є.А. – Шепетівка: «Аспект», 2007. – 176 с вирішив проблему, що виникла у Вас майже повністю. Більше того, ціна на це посібник просто смішна і батьки на прохання допомогти придбати книжку для дитини реагують спокійно. Якщо автор Шестопалов читаиме це повідомлення, то ДЯКУЮ йому, використовуючи його книжку більше нема потреби робити злочин на уроці, а саме вимагати конспектувати розповідь вчителя. Максимум - це невелика опора, яка заповнюється дома при опрацюванні тексту параграфу. А домашнє завдання може формулюватись так : "Доповнити конспект"
W-w-W Дата: Сб, 03.05.2008, 04:17 | Повідомлення № 5

Quote (yanasklyar)
Я теж початківець у викладанні інформатики. Навчальний посібник «Інформатика. Базовий курс. 7 клас» Шестопалов Є.А. – Шепетівка: «Аспект», 2007. – 176 с вирішив проблему, що виникла у Вас майже повністю. Більше того, ціна на це посібник просто смішна і батьки на прохання допомогти придбати книжку для дитини реагують спокійно. Якщо автор Шестопалов читаиме це повідомлення, то ДЯКУЮ йому, використовуючи його книжку більше нема потреби робити злочин на уроці, а саме вимагати конспектувати розповідь вчителя. Максимум - це невелика опора, яка заповнюється дома при опрацюванні тексту параграфу. А домашнє завдання може формулюватись так : "Доповнити конспект"

дійсно підручники Шестопалова непогані для викладання інформатики, якщо і якогось матеріалу і не вистачає, то можна дошукати
Шестопалов Дата: Сб, 03.05.2008, 10:36 | Повідомлення № 6
Видавець посібників
Quote (yanasklyar)
Якщо автор Шестопалов читаиме це повідомлення, то ДЯКУЮ йому, використовуючи його книжку більше нема потреби робити злочин на уроці, а саме вимагати конспектувати розповідь вчителя.

Дякую на добрім слові! Я сам вчитель інформатики і проблеми викладання інформатики знаю.
Quote (WWW)
якщо і якогось матеріалу і не вистачає, то можна дошукати

А чому б Вам не співпрацювати з видавництвом "Аспект" як редактор або автор? У мене працюють І ЗАРОБЛЯЮТЬ! вчителі із різних регіонів України: Олена Бондаренко (Дніпродзержинськ), Тетяна Караванова (Чернівці), Микола Ковшун (Любеч, Чернігівщина), Іван Кузбит (Самбір, Львівщина), Ганна Пахомова (Одеса), Сергій Лєхан (Білгород-Дністровський), Олександр Пилипчук (Хмельниччина), Ілона Сальнікова (Сахновщина, Харківщина) і багато інших?

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 03.05.2008, 10:39
nadya_hontar Дата: Сб, 03.05.2008, 11:54 | Повідомлення № 7
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Шановні колеги!
Я теж початківець у викладанні інформатики. Може хто підкаже де можна знайти підручники "ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ", "ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ"
Newbie Дата: Сб, 03.05.2008, 15:33 | Повідомлення № 8
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
http://elobook.com/ - бібліотека економічної літератури, спробуйте тут пошукати. мені для курсів по інформаційних системах і базах даних в маркетингу підійшло дуже багато літератури. саме для бух.обліку теж думаю знайдеться цікавеньке
W-w-W Дата: Сб, 03.05.2008, 16:00 | Повідомлення № 9

Quote (Шестопалов)
А чому б Вам не співпрацювати з видавництвом "Аспект" як редактор або автор? У мене працюють І ЗАРОБЛЯЮТЬ! вчителі із різних регіонів України:

я навіть не знаю, що й сказати, просто в такій ролі не був, та й досвіду ще мало
Шестопалов Дата: Сб, 03.05.2008, 16:10 | Повідомлення № 10
Видавець посібників
Quote (WWW)
я навіть не знаю, що й сказати, просто в такій ролі не був, та й досвіду ще мало

Спробуйте! Не святі горшки ліплять. Для початку зробіть зауваження та пропозиції до одної із книжок видавництва "Аспект". Звертайтесь aspekt@sh.km.ua Шестопалов Євген Анатолійович.

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 03.05.2008, 18:07
bana Дата: Ср, 08.10.2008, 17:38 | Повідомлення № 11
Я тут недавно...
Рейтинг: 1
Доброго дня шановні колеги!
Я викладаю поглиблено інформатику за програмою "Інформатика для шкіл, гімназій.... Запоріжжя 2003", і у цьому році стикнулась з проблемою відсутності теоретичного матеріалу, який підходив би для учнів 10 класу. Той матеріал що є це особисті конспекти ще коли я навчалась в університеті.
Мені потрібен матеріал по темі "Динамічні структури даних" "Елементи теорії графів" з доступними (для учнів 10 класу) прикладами задач та програм. Допоможіть! Можливо порадите якусь літератуту, корисні зсилки в неті. Можливо хоч якісь маленькі розробки в когось є. Я буду всьому вдячна bana80@mail.ru
dpi Дата: Чт, 09.10.2008, 09:37 | Повідомлення № 12
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Могу помочь только на С++
bana Дата: Чт, 09.10.2008, 16:59 | Повідомлення № 13
Я тут недавно...
Рейтинг: 1
С++ це дуже добре але ми з 8 класу вчимо паскаль!? Можливо щось по цих темах на паскалі!
Шестопалов Дата: Чт, 09.10.2008, 18:01 | Повідомлення № 14
Видавець посібників
Quote (bana)
але ми з 8 класу вчимо паскаль!? Можливо щось по цих темах на паскалі!

У видавництві "Аспект" вийшов з друку навчальний посібник "АЛГО - основи програмування", автори Василь Петрів (м. Львів), Наталія Ріпко (м. Фастів, Київська обл.). Середовище АЛГО має екран Віндовс, розділений на дві половини: зліва текст програми на Паскалі, справа - її виконання. Само середовище - на диску. Лагідний продукт, щоб не налякати учнів першою зустріччю з Паскалем. Детальніше див. http://aspekt-edu.kiev.ua
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 09.10.2008, 22:28 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Шестопалов)
щоб не налякати учнів першою зустріччю з Паскалем.

Так, Турбо Паскалем 7.0 або Фрі Паскалем можна й налякати
Мені в 10-му класі важко пояснити деяким учням, чому я даю їм досівський Фрі Паскаль, якщо можна використати більш сучасне Віндовсівське середовище. От і показую я їм Фрі Паскаль і даю виконати в ньому 1 практичну роботу "Робота в середовищі програмування", щоб здобули елементарні навички, а далі - Pascal ABC 3.01 - одне з кращих навчальних середовищ. Доречі, дуже схоже на АЛГО.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Викладання інформатики (Де знайти теоретичний матеріал для викладання інформатики?)
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.