Чт, 19.09.2019, 01:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 1 з 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методичні основи викладання предмету інформатики (Як правильно провести урок?)
Методичні основи викладання предмету інформатики
W-w-W Дата: Чт, 21.02.2008, 14:23 | Повідомлення № 1

Прошу викласти висловлювання як ви шановні колеги проводите урок інформатики, чи звертаєте значну увагу на ті моменти, що є в план-конспектах? Чи цікавитесь методикою викладання предмету інформатика?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Sasyk Дата: Чт, 21.02.2008, 15:26 | Повідомлення № 2
знаток тестуючих систем
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Якщо чесно, то вся методика, як на мене розроблюється особисто вчителем-предметником!!!
Адже, навіть, орієнтири на різні класив кожного вчителя різні...
Увага на моменти, прописані в планах приділяється, але також в залежності від ситуацій...
W-w-W Дата: Пт, 22.02.2008, 17:49 | Повідомлення № 3

Quote (Sasyk)
Якщо чесно, то вся методика, як на мене розроблюється особисто вчителем-предметником!!!
Увага на моменти, прописані в планах приділяється, але також в залежності від ситуацій...

Дійсно з вами погоджуюсь, хоча не гріх щось запозичити в колег, всетаки ж на форумі я багато чого вз'яв і тепер використовую на уроках.

Kasana Дата: Пт, 22.02.2008, 21:13 | Повідомлення № 4
Часто заходить...
Рейтинг: 1
Quote (Sasyk)

Я з вами погоджуюсь. В мене, наприклад, планування однакове для двох класів але підхід до викладання в цих класах різний. В одному класі діти краще сприймають матеріал, більше організовані, а от в іншому взагалі нічого не хочуть робити.
зараз білише використовую презентацій для пояснення нового матеріалу. А тепер маючи мультимедійний проектор думаю що дітям буде цікавіше.
з понеділка буду починати пробувати проводити уроки-по новому. попробую тоді поділюся досвідом.
Rus2007 Дата: Вт, 26.02.2008, 19:17 | Повідомлення № 5
Я тут недавно...
Рейтинг: 6
Я в своїй роботі широко застосовую програму NetOp School. Дуже хороша прога - демонстрація робочого столу вчителя або учня всім іншим, блокування учнівських компів, віддалене керування учнівськими компами, чат, створення тестів і робота з ними, блокування певних додатків на учнівських машинах, заборона відвідувати певні сайти, зняття задач на учнівських компах, надсилання та отримання файлів, запис роботи на учнівських компах з подальшою демонстрацією, запуск програм на учнівських компах та багато іншого.
amprig Дата: Вт, 26.02.2008, 20:17 | Повідомлення № 6
Часто заходить...
Рейтинг: 0
С каждым годом уменьшается потенциал наших учеников, и все меньше они воспринимают простое объяснение, поэтому приходится привлекать внимание картинками, плакатиками, очень хотелось найти учебные фильмы про системы исчисления, историю, принцип работы процессора. В сжатой форме - посмотрел, увидел, повторил, запомнил. Темы нужные, но жаль на них терять много времени. Теряется темп, распыляется внимание. Моет кто-то подскажет.
filnick Дата: Вт, 26.02.2008, 21:43 | Повідомлення № 7
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Методика викладання інформатики дуже індивідуальна. Залежить в першу чергу від можливостей та кількості компютерів, типу навчального закладу, кількісного поділу класів, досвіду вчителя. Форми та прийоми роботи, схеми побудови уроку, використання технологій в принципі схожі з іншими навчальними предметами.
Щодо своєї методики - то ще у 1992 році відмовився в компютерному класі від дошки. З однієї сторони - значно зменшив кількість крейдяного пилу в кабінеті, з іншої - учневі ж не потрібно розв'язувати задачі чи вправи на дошці. А для вивчення матеріалу чи поянення застосовував спочатку кодоскоп, екрани моніторів, тепер - мультимедійний проектор,
W-w-W Дата: Пн, 10.03.2008, 03:24 | Повідомлення № 8

Ясне діло, що інформатика предмет прогресивний і на місці не стоїть, то ж і методика викладання не може бути сталою, і як висловлювались колеги
Quote (filnick)
Методика викладання інформатики дуже індивідуальна. Залежить в першу чергу від можливостей та кількості компютерів, типу навчального закладу, кількісного поділу класів, досвіду вчителя. Форми та прийоми роботи, схеми побудови уроку, використання технологій в принципі схожі з іншими навчальними предметами.

Це дійсно так.
dpi Дата: Пн, 10.03.2008, 19:46 | Повідомлення № 9
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (WWW)
Методика викладання інформатики дуже індивідуальна.

В этом смысле у нас непаханое поле. Предмет молодой. Учителя не скованы рамками. Контроль слабый, мало кто понимает.
Но не надо расслабляйться. Требовательность к себе и самоконтроль необходимы.
Свою матодику оцениваю по опросам учеников - студентов (д.б. лучшие в группах) и по результатам МАНа и олимпиад (на уровне области).
Если с этим все в пределах нормы, надо идти дальше.
Quote (Rus2007)
Я в своїй роботі широко застосовую програму NetOp School.

Это не демо версия? И какая 3 или 5?
filnick Дата: Пн, 10.03.2008, 20:24 | Повідомлення № 10
Мудрий вчитель
Quote (dpi)
В этом смысле у нас непаханое поле. Предмет молодой. Учителя не скованы рамками. Контроль слабый, мало кто понимает.
Но не надо расслабляйться. Требовательность к себе и самоконтроль необходимы.

Будь-яке розслаблення, зниження вимог до себе відразу відобразиться на учнях, їх відношенні до предмету.
W-w-W Дата: Вт, 11.03.2008, 18:48 | Повідомлення № 11

Quote (dpi)
Требовательность к себе и самоконтроль необходимы.

Тому я і створив дану тему, бо цікаво стало чи методика викладання інформатики актуальне питання для мене чи й інших вчителів
Quote (filnick)
Будь-яке розслаблення, зниження вимог до себе відразу відобразиться на учнях, їх відношенні до предмету.

чиста правда
filnick Дата: Вт, 11.03.2008, 21:17 | Повідомлення № 12
Мудрий вчитель
Quote (WWW)
цікаво стало чи методика викладання інформатики актуальне питання для мене чи й інших вчителів

Також цікаве питання про роботу районних методобєднань вчителів інформатики. У нашому районі на Дніпропетровщині - це одне з найбільш організованих РМО і з точку зору керівництва відділом освіти найбільш професійне.
ssh Дата: Ср, 12.03.2008, 14:53 | Повідомлення № 13
Проф. освоїв фото-від. монтаж
Рейтинг: 3
Quote (dpi)
В этом смысле у нас непаханое поле. Предмет молодой.

Це точно.
Quote (filnick)
Також цікаве питання про роботу районних методобєднань вчителів інформатики. У нашому районі на Дніпропетровщині - це одне з найбільш організованих РМО і з точку зору керівництва відділом освіти найбільш професійне.

МО потрібно відвідувати. Навіть погані, щоб бачити як не потрібно проводити уроки. Зі сторони завжди добре видно.

Відредаговано: ssh - Ср, 12.03.2008, 15:15
filnick Дата: Ср, 12.03.2008, 18:40 | Повідомлення № 14
Мудрий вчитель
Quote (ssh)
Навіть погані, щоб бачити як не потрібно проводити уроки. Зі сторони завжди добре видно.

Завжди намагаюся побачити те, що добре.
ssh Дата: Чт, 13.03.2008, 14:11 | Повідомлення № 15
Проф. освоїв фото-від. монтаж
Рейтинг: 3
Quote (filnick)
Завжди намагаюся побачити те, що добре.

Добре завжди потрібно брати в свій арсенал. Я мав на увазі - якщо урок в цілому ніякий. Був на таких, правда не з інформатики.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методичні основи викладання предмету інформатики (Як правильно провести урок?)
  • Сторінка 1 з 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.