Сб, 21.10.2017, 16:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 7«1234567»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Викладання інформатики в 11 класі по новій програмі (Все що є для 11 класу, матеріали та поради)
Викладання інформатики в 11 класі по новій програмі
gromko Дата: Сб, 10.09.2011, 19:42 | Повідомлення № 61
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Quote (Глинський__Ярослав)
Відомий вислів Дейкастри щодо мови Бейсик після 80-х років став неактуальним,

Можливо - Дійкстри? :)
Погоджуюсь - СУЧАСНІ мови програмування не мають суттєвої різниці, саме тому у Visual Studio реалізована підтримка декілької мов програмування.

ним прикрились у 90-х в Україні, щоб зняти з навчального процесу у школі Бейсик і ввести Паскаль, що вже не варто було робити.

На початок 90-их Паскаль (Turbo Pascal) для навчання був значно прогресивнішим, ніж. приміром, той же GW-Basic
swetikccc Дата: Сб, 10.09.2011, 19:50 | Повідомлення № 62
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (gromko)
Погоджуюсь - СУЧАСНІ мови програмування не мають суттєвої різниці, саме тому у Visual Studio реалізована підтримка декілької мов програмування.

Але часто в MSDN ке напротів Бейсіка пропуск ))))
gromko Дата: Сб, 10.09.2011, 20:48 | Повідомлення № 63
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
У результаті ми втратили не тільки Паскаль, але весь розділ ОАП у стандарті. Т

Цьому причиною є маніпуляції з програмою для старшої школи

МЕтою навчання має бути алгоритмізація, а програмування - це лише якийсь спосіб реалізації алгоритму. Для учня, якго ми не готуємо як майбутнього програміста, не обов'язково потрібні спеціалізовані інструменти.

Підтримую цілком

Quote (Ковальчук_Олександр)
це не аргумент, щоб не вивчати visual basic в школі

Оптимальним буде надати можливість вчителю самому обирати мову програмування для вивчення, відповідно до своїх можливостей та рівня фахової компетенції (я завжди говорив про це), а не "заганяти" то в Паскаль, то в Бейсик.
Звичайно, при розробці завдань для ДПА не варто спиратись на ту, чи іншу мову (її реалізацію) - завдання повинні бути платформно-незалежні (наприклад, так як це зроблено в Росії).

. Там ми вибираємо Pascal + середовище, наприклад, Free Pascal (хоч я не зовсім розумію, чому він створений в стилі DOS-івських програм).

В стилі Turbo Pascal, а Lazarus - як Delphi

А він чітко визначає, що в 11 класі вивчається візуальне програмування = конструювання графічного інтерфейсу + процедурне програмування.

Прохання не використовувати словосполучення "візуальне програмування", до того. що вивчається в школі, адже Ви тут же сказали що в школі вивчається "конструювання графічного інтерфейсу + процедурне програмування" (мене вже цитують!)

Я, наприклад, вивчення розділу ОАП почав з етапів розв’язування задач на комп’ютері. Далі - моделювання, побудова інформаційної моделі. Мені така логіка викладу здається більш правильною.

Як я вже говорив раніше - кожен обирає спосіб викладання який, на його думку, є оптимальним для нього, головним критерієм є ефективність такого підходу.

значний відсоток учителів ще взагалі не знайомі з візуальним програмуванням, то я вважаю, замовити книгу, скачати візуал студіо по посиланнях вище і сісти розібратись - обов’язок кожного, в кого не все гладко з цим нелегким розділом.

Більшість вчителів не знайомі з "візуальним програмування", саме тому я незабаром проводжу семінар-тренінг для них (на основі Visual Studio)

Quote (swetikccc)
І зрівнювати VB з Паскалем просто неетично, зрівнюйте з Делфі.

Ви, Святославе, як завжди, праві (але ніхто цього не помічає). Свого часу, коли І.Завадський проводив тренінг по "візуальному програмуванню" мені дістався Lazarus (той же Delphi. але безкоштовний), тож я зробив усі вправи, що він пропонував "на Паскалі", саме пікантне у цій ситуації, що цього ніхто не помітив - тіж форми, "кнопочки", а код обробників ніхто не читав.

Quote (alex)
Зрозуміло, навчання кнопкодавству біль доцільне і доречне ніж
навчання логіці. І щоб не говорити про ці проблеми так відверто зміщуються акценти на питання
вибору середовища. Якщо нема алгоритму розвязання задачі то використання будь - якого середовища
не допоможе в розвязання задачі.

Зрозуміло, навчання кнопкодавству більш доцільне і доречне ніж
навчання логіці. І щоб не говорити про ці проблеми так відверто зміщуються акценти на питання
вибору середовища. Якщо нема алгоритму розвязання задачі то використання будь - якого середовища
не допоможе в розвязання задачі.

100%

Quote (vinohodov)
І тут видно велику волосату руку МАйкрософта, яка все більше і більше поглинає нашу освіту, приманюючі чиновників, авторів підручників, самих вчителів усілякими основами ІКТ, бейсіками, digital literacy, партнерством в навчанні і тп.

Ніякої "волосатої руки" тут немає -є тільки відсутність чітких пріоритетів для шкільного курсу інформатики. Оскільки немає визначеної концепції та стандарту "інформатичної" освіти, то кожен з авторів програм та підручників використовує це для реалізації власних інтересів, найчастіше фінансових.

в комплекті MS DOS уже є інтерпретатор QBasic у єдиному файлі qbasic.exe, а його розширення компілятор Quick Basic практично нічим не поступався щодо навчальних цілей Turbo Pascalю.

Так, але тоді пішла "мода" на Паскаль (особливу у ВУЗах)

Quote (serbor)
программисты выращиваются конечно не в VBA.

Естественно

VBA цілком прийнятне для масового навчання ОАП

Досить спірне твердження

Паскаль в даний момент рекомендований на олімпіаді, і я з цим погоджуюсь. Але в школі його викладання в 11 класі за новою програмою мені здається не правильним, бо в програмі візуальне програмування. Тут або Делфі або ВБ або VC...

Погоджуюсь - яка б не була програма, ми її зобов’язані виконувати. Разом з тим варто нагадати, що спір виник не через Паскаль, а через те, що відкидають інші мови програмування окрім VB

я вважаю мову Паскаль досить складною для школи (широкого загалу).

Повторюсь ще раз - на тому рівні, що їх вивчають у школі немає суттєвої різниці між Бейсиком, Паскалем чи Сі

Повертаємося до популярної програми розв’язку квадратного рівняння. Логіка присутня в будь-якому випадку, тому що раніше ідуть етапи побудова мат. моделі і складання алгоритму, а в же потім - написання програмного коду.

Quote (swetikccc)
Мій старший констатував був факт, що викладачі теоретики по програмуванню це просто жах, а от коли людина дійсно приймала участь в реальних проектах, то тільки тоді вона чомусь навчить.

2005 рік
1. C# – 72%
2. Java – 66%
3. Visual Basic – 62%
4. C++ – 54%
5. JavaScript – 50%
6. Unix Shell Scripts – 42%
7. Perl – 34%
8. C – 32%
9. PHP – 16%
10. Python – 8%
11. Delphi – 7%
12. TCL – 6%
13. Ruby – 1%

2006 рік

1. Java – 35.7%
2. C, C++ – 15.3%
3. C# – 12.7%
4. Perl – 11.9%
5. JavaScript – 10.9%
6. Visual Basic .NET – 5.2%
7. PHP – 2.9%
8. Ajax – 2.7%
9. Python – 2.0%
10. Ruby – 0.7%

2007 рік

1. Java – 19.1%
2. C – 15.2%
3. C++ – 10.1%
4. PHP – 8.7%
5. Visual Basic – 8.4%
6. Perl – 6.2%
7. Python – 3.8%
8. C# – 3.7%
9. JavaScript – 3.1%
10. Ruby – 2.6%
11. Delphi – 2.1%

2011 рік

1. Java – 18.7%
2. C – 18.2%
3. C++ – 8.8%
4. C# – 6.8%
5. PHP – 6.59%
6. Objective C - 6.15%
7. Visual (Basic) – 4.4%
8. Python – 4.0%
9. Perl – 2.47%
10. Delphi (Pascal)– 2.15%
11. JavaScript – 1.46%
12. Ruby – 1.43%

Додано (10.09.2011, 19:48)
---------------------------------------------
Насамкінець, щоб "закрити" дебати Visual Basic vs Pascal.
Світова практика показує, що не є вирішальним те, яку мову програмування вивчають на початковому етапі. Часто це буває Лого чи Скретч (навіть у Гарварді на першому курсі). Багато хто використовує Java (або середовища з Java-подібним синтаксисом), Python, навіть Scheme. Звичайно не залишені осторонь і Бейсик та Паскаль. Головне - дати учням поняття ідеї програмування. Для "серйозних" курсів необхідні середовища у яких увага зосереджується саме на програмуванні, а не конструюванні інтерфейса (це, як ви розумієте, вторинне) -Java, C
То ж, панове колеги не варто сперечатись який молоток кращий - із червоною рукояткою, чи з синьою :)
Оберіть середовище яке ви краще знаєте - Delphi, Visual Basic, Visual C. Для екстремалів - Java з Eclipse (там теж є можливість конструювання інтерфейсу)
А так - див. програму МОНМС

swetikccc Дата: Сб, 10.09.2011, 20:53 | Повідомлення № 64
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Разом з тим варто нагадати, що спір виник не через Паскаль, а через те, що відкидають інші мови програмування окрім VB

В яблучко.
Глинський__Ярослав Дата: Сб, 10.09.2011, 21:43 | Повідомлення № 65
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Я в жодному разі не відкидаю все, окрім VB. Моя мета захистити Бейсик, створити паритет для ліній Паскаль-Бейсик, Delphi-Visual Basic. А через деякий час подивимося на результати: я передбачаю, що проекти створені учнями у VB будуть змістовнішими, глибшими, цікавішими. Хто має досвід у Delphi, хай його розвиває. А оскільки багато вчителів ще не ступили на шлях "візуального програмування" (я буду захищати використання цього терміну хоча би у спілкуванні), то варто це зробити в VB. Так ми досягнемо паритету. Програми завжди декларували рівність мов і середовищ. Мене задів вислів у новій програмі на користь Паскалю, який порушує паритет. Добре, що він супроводжується фразою «на думку авторів», що означає, що вчитель може мати іншу думку. А так дійсно дискусію на цю тему можна закривати. Дякую всім за спілкування.
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 10.09.2011, 22:03 | Повідомлення № 66
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Дискусія йшла дуже динамічно, а я троки відстав :) , тому ще трохи додам.

вислів у новій програмі на користь Паскалю, який порушує паритет

Найновіша програма - "Єдиний базовий курс". Сподіваюсь, йдеться не про неї? Там ми все зробили, щоб прив'язки до конкретних мов\середовищ не було.

Назва мови дійсно походить від слова basic, яке стало загальною назвою і згідно правила "дев'ятки" українською мовою пишеться як бейсик, а бейсік - це російськомовне звучання.

У Вікіпедії читаємо:

"На власні назви «правило дев'ятки» не поширюється — після д, т, з, с, р пишуть і (Дізель, Тіто, Зімбабве, Міссісіпі, Грімм)."

Бейсік - назва мови програмування, тобто власна назва.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 10.09.2011, 22:11 | Повідомлення № 67
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (gromko)
Насамкінець, щоб "закрити" дебати Visual Basic vs Pascal.

По-моєму за нас все вирішили, коли склали нову програму для 11 кл. Тепер можна вести дебати Delphi vs VB vs VС etc. А смисл? Вище говорилося і ніхто не споре - вчитель в праві обирати якою мовою і середовищем користуватись. Я з Ярославом Глинським та іншими відстоювали позицію за VB, хтось - за Delphi і це нормально, а дехто припутав сюди Паскаль не зрозуміло навіщо, коли в програмі все чорним по білому написано. Хочете викладати Паскаль за новою програмою? Справа Ваша, але я пасую і думаю більшість також. Тож у своїх постах вище спробував розставити точки над "і" і вказав, що в даному випадку шкільна програма нічого спільного не має з олімпіадою, про яку так часто згадували різні опоненти, мабуть не маючи іншої зачіпки.
swetikccc Дата: Сб, 10.09.2011, 22:46 | Повідомлення № 68
Ветеран спілкування
я передбачаю, що проекти створені учнями у VB будуть змістовнішими, глибшими, цікавішими.

Без коментарів. :)

а дехто припутав сюди Паскаль не зрозуміло навіщо, коли в програмі все чорним по білому написано.

Цей дехто, якраз і є пан Глинський, почитайте уважно повідомлення.)))

І якщо хтось думає що поставити кнопочку на орму і приписати до неї подію і є програмування.... :)

Quote (gromko)
ільшість вчителів не знайомі з "візуальним програмування", саме тому я незабаром проводжу семінар-тренінг для них (на основі Visual Studio)

В тому то і біда, що люди які не вміють самостійно вчитися, вчать інших.))))0

Відредаговано: swetikccc - Нд, 11.09.2011, 10:00
Глинський__Ярослав Дата: Сб, 10.09.2011, 23:13 | Повідомлення № 69
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Quote (Пилипчук_О_П)
Бейсік - назва мови програмування, тобто власна назва.

Бейсик - загальна назва сімейства мов програмування, а не власна назва (майже сленг). Власні назви: Visual Basic ххх, QBasic і ще декілька десятків. Хочете, пишіть і говоріть Бейсік - мені це ріже вухо. Але й слово Бейсик я офіційно намагаюсь не використовувати, правильніше оперувати конкетними власними назвами. А це так, щоб поговрити.

На закінчення дискусії поінформую, що хоча мою останню книжку "ОАП" можна придбати в магазинах Донецька, в багатьох містах її ще немає. Тому любителів сканування прошу утриматися і не порушувати авторських прав, не копіювати її і не розміщувати в інтернеті. Адміністраторів прошу вилучати посилання, які можуть з'явитися на електронні версії книжки.
SLKuty Дата: Нд, 11.09.2011, 03:05 | Повідомлення № 70
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Quote (swetikccc)
І якщо хтось думає що поставити кнопочку на орму і приписати до неї подію і є програмування....

мої учні захотіли скласти вірус і запитали як?

за 2 хв - прозора форма розгорнута на весь екран - всі вікна видно, ярлики видно, а натиснути нічого не можливо поки не Alt+F4
ніяких компонентів просто властивості форми
і учні подумали, що це справжнє програмування і я великий Гакер
на перших уроках їх ще можна так обманювати.
Bandalak Дата: Нд, 11.09.2011, 14:26 | Повідомлення № 71
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Бачу ми зациклилися на середовищах програмування, але крім нього в 11 класі ще треба вивчати:
1. Програмні засоби навчання математики (МОН рекомендує DG та Gran);
2. Програмні засоби вивчення фізики хімії та біології;
3. Опрацювання аудіо та відео даних і розробка мультимедійних презентацій (MS Producer ???);
4. Графічний редактор сайтів (MS Front Page);
5. Обмін миттєвими повідомленнями (ICQ, Scype);
6. Електронні словники та перекладачі (Promt, Lingvo, Рута) - 10 клас.
Все решта ніби є в стандартному віндовсі чи офісі.

Тепер потрібно зібрати тут базу усіх рекомендованих, але тільки безкоштовних програмних засобів. Щоб молодий вчитель не увійшов у штопор у пошуку всього цього. ;)
Відсилання до пошуковиків у даній темі буде вважатися не тільки не етичним, а й образливим що-до форумчан!!!
swetikccc Дата: Нд, 11.09.2011, 14:31 | Повідомлення № 72
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
6. Електронні словники та перекладачі (Promt, Lingvo, Рута) - 10 клас.

http://translate.google.com.ua/?hl=uk&tab=wT
Bandalak Дата: Нд, 11.09.2011, 14:37 | Повідомлення № 73
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
swetikccc, геніально і безкоштовно!!!
+4

Але підходить лише тим щасливчикам, у яких проведений інтеренет!!! <_<
Наприклад, у нашому районі лише у 4 школах із 22 він є!!!
swetikccc Дата: Нд, 11.09.2011, 14:58 | Повідомлення № 74
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
swetikccc, геніально і безкоштовно!!!
+4

Але підходить лише тим щасливчикам, у яких проведений інтеренет!!!
Наприклад, у нашому районі лише у 4 школах із 22 він є!!!

Крім того, там є сервіс Translator Toolkit для перекладу документів на сервері
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 11.09.2011, 15:04 | Повідомлення № 75
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Користуюсь безплатним оффлайновим словником Dicto (freeware):

http://www.dicto.org.ru/
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Викладання інформатики в 11 класі по новій програмі (Все що є для 11 класу, матеріали та поради)
Сторінка 5 з 7«1234567»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.