Пн, 17.06.2019, 16:44
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Практикум з інформатики
Практикум з інформатики
mouse Дата: Пн, 19.11.2007, 22:10 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Чи варто проводити практикум з інформатики? Якщо так, то яким йому бути?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

amprig Дата: Ср, 27.02.2008, 18:02 | Повідомлення № 16
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Но у нас требуют оставлять "следы" в тетрадях для практических работ. И что писать?
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 28.02.2008, 01:18 | Повідомлення № 17
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (amprig)
Но у нас требуют оставлять "следы" в тетрадях для практических работ. И что писать?

У мене учні елементарно такі зошити не заводили. І ніхто нічого не вимагає. Є робочі зошити з інформатики на 12 аркушів. І то учні за рік списують не більше 3-х. Інколи є такі практичні роботи, що дійсно потрібно записувати результати виконання дій в зошит, але це не завжди. Здебільшого - результатом виконання є зроблена на комп’ютері робота.
Rus2007 Дата: Чт, 28.02.2008, 02:15 | Повідомлення № 18
Я тут недавно...
Рейтинг: 6
Quote (Ковальчук_Олександр)
Здебільшого - результатом виконання є зроблена на комп’ютері робота.

І я такої ж думки

oleg_teacher Дата: Чт, 28.02.2008, 09:21 | Повідомлення № 19
Любитель дискутувати
Рейтинг: 2
. І то учні за рік списують не більше 3-х.

І це я вважаю досить правильно!!! Вчора взагалі по новинах почув що вчителям укр. мови будуть доплачувати 20% до зарплати. Мадо того їм також доплачують за перевірку зошитів. а нам за все це дзуські!!! то хай самі зошити і пишуть cool
Newbie Дата: Чт, 28.02.2008, 10:35 | Повідомлення № 20
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
нє, оцінка за зошит має бути - раз на семестр (для інформатики), а для укр.мови - значно частіше!
а мене ніяких зошитів для практичних-контрольних-атестацій нема. все в електронному вигляді. тільки іноді даю тести-питання на листочках, то їх зберігаю (на всяк випадок dry )
Varkan Дата: Чт, 28.02.2008, 11:15 | Повідомлення № 21
Викладач ВУЗу
Quote (amprig)

у нас в зошиті вимагають шоб був хід практичної роботи.
наприклад:
1. включив пк
2. завантажив мс ворд
3. створив табличку: таблица-вставка....
......
н. завершив роботу

Kasana Дата: Чт, 28.02.2008, 13:35 | Повідомлення № 22
Часто заходить...
Рейтинг: 1
Я готую практичні роботи в вигляді текстів-інструкцій. Завдання відповідно оцінюються кількістю балів. Виконують тільки практично (практична робота ж) а тоді я перевіряю та виставляю оцінки, відповідно до виконаного завдання. деколи ще даю тест на компютері.
правда деякі учні тільки на інформатиці вчаться читати. На початку десятого класу поки вони навчаться виконувати завдання за інструкцією то нерви собі добре з"їм. але до кінця 11 таки доходить до них.
filnick Дата: Чт, 28.02.2008, 20:49 | Повідомлення № 23
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Newbie)
оцінка за зошит має бути - раз на семестр (для інформатики), а для укр.мови - значно частіше!

Оцінка за ведення зошита є обовязковою для вчителів укр.мови і літератури, рос.мови, заруб. літератури, математики та початкових класів. Лише ця категорія вчителів отримує зарплату за перевірку зошитів. Виставляється один раз на місяць. Частота перевірки варіюється залежно від класу і предмету. Відповідно до Інструкції ведення класного журналу оцінка за зошит з інформатики не передбачена.

Quote (Varkan)
у нас в зошиті вимагають шоб був хід практичної роботи.
наприклад:
1. включив пк
2. завантажив мс ворд

Запис практичної роботи з інформатики або її оформлення не має чіткої регламентації. Це прерогатива вчителя. На мою думки неамає ніякої потреби учневі в зошиті переписувати весь хід роботи. Значно краще, коли учень оформить свою практичну у вигляді файла ( наприклад ПР04.bmp ПР08.doc ПР14.xls ПР21.pas тощо відповідно до теми роботи) у своїй папці.
amprig Дата: Чт, 28.02.2008, 21:35 | Повідомлення № 24
Часто заходить...
Рейтинг: 0
По нормативам оценка за тему ставится на основании тематического оценивания, т.е. контрольной работы, которая соответственно пишется в тетради определённого числа в соответствии с календарным планом. Но тогда как учитывать практические работы и тесты? Ставить среднее арифметическое? В принципе так и делаю, а как у вас? Через месяц у нас аттестация школы, ...
filnick Дата: Чт, 28.02.2008, 23:32 | Повідомлення № 25
Мудрий вчитель
Тематичне оцінювання - це зовсім не обовязково контрольна робота,
Quote (amprig)
которая соответственно пишется в тетради определённого числа в соответствии с календарным планом
. Можуть бути різні форми - залікові уроки, комплексні практичні роботи, захист проектів по темі, навіть оцінювання автоматом. Щодо оцінки - то поступаєте правильно (враховують і практичні роботи і поточні оцінки)
Varkan Дата: Пт, 29.02.2008, 09:22 | Повідомлення № 26
Викладач ВУЗу
Quote (filnick)
Запис практичної роботи з інформатики або її оформлення не має чіткої регламентації. Це прерогатива вчителя.

Це те що вимагає адміністрація.
До речі пробував робити те що ви пропонуєте (у вигляді файлів), у нас в коледжі є таке поняття як самостійна робота (опрацювання) і для здачі її потрібно принести оформлену електронку, так студенти просто копіюють її, але подекуди даже не можуть відкрити ці файли.

Newbie Дата: Пт, 29.02.2008, 17:17 | Повідомлення № 27
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (filnick)
Відповідно до Інструкції ведення класного журналу оцінка за зошит з інформатики не передбачена.

не знаю, в нас на початку навчального року зачитують якийсь лист (наказ?) з правилами оцінювання зошитів. то з інформатики читають, що треба раз на семестр виставляти оцінки за зошит, і при цьому вони не враховуються при підсумковому чи тематичному оцінюванні.

я так бачу, що чим далі в ліс, тим більше партизанів wacko чим більше отримую інформації, тим більше переконуюсь, що моє начальство цієї інформації або не отримує, або не розуміє surprised

Kasana Дата: Пт, 29.02.2008, 19:34 | Повідомлення № 28
Часто заходить...
Рейтинг: 1
Quote (Newbie)
треба раз на семестр виставляти оцінки за зошит

А що вам хіба платять за перевірку зошитів. На скільки я знаю ні. Ото тим кому платять хай і перевіряють зошити.
filnick Дата: Сб, 01.03.2008, 00:58 | Повідомлення № 29
Мудрий вчитель
Quote (Varkan)
так студенти просто копіюють її, але подекуди даже не можуть відкрити ці файли.

Кожна практична робота в мене розбита на варіанти по кількості учнів.

Quote (Newbie)
не знаю, в нас на початку навчального року зачитують якийсь лист (наказ?) з правилами оцінювання зошитів. то з інформатики читають, що треба раз на семестр виставляти оцінки за зошит, і при цьому вони не враховуються при підсумковому чи тематичному оцінюванні

Дійсно, до 2004 року, з усіх предметів, крім оплачуваних, рекомендувалося виставляти щосеместра оцінку за зошит.

Bandalak Дата: Сб, 01.03.2008, 01:52 | Повідомлення № 30
Лідер форуму
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Інколи є такі практичні роботи, що дійсно потрібно записувати результати виконання дій в зошит

Так, але це лише на програмуванні!

Quote (Varkan)
1. включив пк
2. завантажив мс ворд

Ні. ні - треба у зошитах писати детальніше:
1 - зайшов у клас
2 - зняв пальто
3 - сів за комп'ютер №13, котрий знаходиться на другому ярусі у третьому ряді від п'ятого вікна
4 - вказівним пальцем правої руки натиснув кнопку "Power" на системному блоці, що валяється під ногами
5 - (розгалуження)
якщо екран засвітився, то ввожу логін і пароль пароль
інакше - знімаю темні окуляри і повторюю попередній пункт
6 - подвійним клацанням правої кнопки миші вказівним пальцем правої руки по ярлику синього кольору "MSWord", що знаходиться у лівому нижньому куті робочого столу, на якому також розміщені ярлики кошика і усіх потрібних і не потрібних програм (обов'язково перерахувати поіменно)
7 - (розгалуження)
якщо я встигну все це зробити і записати до тих пір поки не пролунає дзвоник - то я геній із геніїв, мене треба занести в книгу Гінеса
інакще - адміністратор який мене заставляє все це робити - "геній", котрого треба занести в книгу Гінеса в розділ "Дибілізму нема меж"!
8 - EN
(вибачте "D" не встиг написати, так як пролунав дзвоник на перерву!

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Практикум з інформатики
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.