Пн, 18.02.2019, 21:24
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Методика викладання програмування
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 02:24 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Поділ досвідом по темі

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Morpheuz Дата: Пн, 09.06.2008, 23:23 | Повідомлення № 106
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
SERGA,
для того, что использовать делфи лицензия нужна, но она бесплатна. Повторюсь еще раз есть опенсоурс проект Лазарус тоже очень удобная среда основаная на freepascal+KOL
dpi Дата: Вт, 10.06.2008, 12:10 | Повідомлення № 107
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Lviza)
Для перевірки робіт учасників буде застосовано автоматичну систему перевірки, яка доступна для завантаження на сайті http://www.uoi.kiev.ua.

Очень интересуюсь системами проверки. Указанный сайт глючит.
Morpheuz Дата: Вт, 10.06.2008, 16:11 | Повідомлення № 108
Я тут недавно...
dpi, могу выслать систему проверки, котоой пользуються на Харьковских обласных олимпиадах.
Varkan Дата: Ср, 11.06.2008, 09:41 | Повідомлення № 109
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (Morpheuz)
могу выслать систему проверки, котоой пользуються на Харьковских обласных олимпиадах.

а ви адміну пошліть, а він уже виложить на форумі

dpi Дата: Чт, 12.06.2008, 08:58 | Повідомлення № 110
Досвідчений вчитель
Quote (Morpheuz)
dpi, могу выслать систему проверки, котоой пользуються на Харьковских обласных олимпиадах.

Буду очень благодарен. Нужен почтовый адрес или по электронке?
Morpheuz Дата: Пт, 13.06.2008, 01:44 | Повідомлення № 111
Я тут недавно...
Да электронный подойдет.

Додано (13.06.2008, 01:44)
---------------------------------------------
собсна решил выложить в инете
test

alex Дата: Ср, 12.11.2008, 14:48 | Повідомлення № 112
Активний учасник
Рейтинг: 17
Переглянув Всі сторінки форуму. Суть дискусіїї в тому а яка ж мова програмування найкраща Паскаль С++ чи ще щось. Як на мене то ціль предмету інформатики не в тому щоб ознайомитись з якоюсь конкретною мовою програмування а навчити учнів навикам алгоритмічного мислення. Я викладаю предмен з моменту його введення в школі. І на мові Фокал учні раніше писали набагато кращі програми ніж тепер на С++ си Delphi.
Державі не потрібні розумні люди. Олігархам потрібне бидло. І поки в державі бардак вибір мови програмування не буде визначати рівень знаннь і вмінь учнів. Тим паче зовнішнього тестування з інформатики нема. А на рівні мартишки на клавіші натискати учні на кінець 11 класу навчаться.
dpi Дата: Чт, 13.11.2008, 11:48 | Повідомлення № 113
Досвідчений вчитель
Quote (alex)
Державі не потрібні розумні люди. Олігархам потрібне бидло. І поки в державі бардак вибір мови програмування не буде визначати рівень знаннь і вмінь учнів. Тим паче зовнішнього тестування з інформатики нема. А на рівні мартишки на клавіші натискати учні на кінець 11 класу навчаться.

Мартышкам надо облегчить учебу в институте.

gry Дата: Вт, 25.11.2008, 22:06 | Повідомлення № 114
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
Як на мене то ціль предмету інформатики не в тому щоб ознайомитись з якоюсь конкретною мовою програмування а навчити учнів навикам алгоритмічного мислення. Я викладаю предмен з моменту його введення в школі. І на мові Фокал учні раніше писали набагато кращі програми ніж тепер на С++ си Delphi.

Викладаючи інформатику з 1985 року, тобто з моменту введення її в школу, випустив тільки 10-15 учнів, які дійсно цікавились програмуванням, і обрали майбутню професію повязану з ним. Решта учнів успішно засвоювали і зараз засвоюють інформатику на рівні користувача ПК, працюють з прикладними програмами і т.п. Вважаю, що не потрібно обєднувати інформатику та програмування. Програмування не фундаментальна наука на відміну від інформатики, фізики, хімії, а є лише інструментом для реалізації алгоритмів за допомогою ПК. Вважаю, що всіх програмуванняю не навчити. Ті 17 годин програмування "великодушно" виділені МОН - це ніщо! Переконаний - основна задача - знайти учнів, що цікавляться програмуванням, зацікавити їх та спонукати до самостійного вивчення будь-якої мови програмування, під постійним керівництвом вчителя. Повірте мені - 3-4 роки і буде результат. Для того щоб він був ,на тій же самій олімпіаді, потрібно починати принаймні з 7-8 класу. Ваша думка?
dpi Дата: Вт, 25.11.2008, 23:01 | Повідомлення № 115
Досвідчений вчитель
Quote (gry)
Ті 17 годин програмування "великодушно" виділені МОН - це ніщо!

Для такой программы обучения, полность согласен.
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 25.11.2008, 23:12 | Повідомлення № 116
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (gry)
Ті 17 годин програмування "великодушно" виділені МОН - це ніщо!

Саме так. Краще їх в такій кількості взагалі не виділяти.
Але це ви говорите за так званий "скорочений курс". В більшості шкіл програмування - це 48 годин - 3/4 навчального року і за цей час учнів можна навчити основам.
Моя думка: навіть якщо брати 11-річну школу, то програмування достатньо викладати на рівні лінійні алгоритми - розгалуження - цикли. Все інше - інформаційні технології. Це якщо говорити виключно про 10-11 класи. Але потрібно говорити вже про 12-річну школу.
Тому, в 12 річній школі програмування повинно бути обов’язков, в достатній кількості годин, включаючи процедурне і візуальне програмування. Але це в тому випадку, коли вивчати інформатику, скажімо з 4-5 кл. Якщо ж з 9-го, як скоріше всього і буде, тоді я не знаю... Краще все-таки ставити упор на інформаційні технології в такому випадку, готувати потенційного користувача, а не майбутнього програміста.
Bandalak Дата: Ср, 26.11.2008, 00:15 | Повідомлення № 117
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (Morpheuz)
собсна решил выложить в инете
test

Якщо хтось встиг скачати, перезалийте кудись, будь-ласка!
Я не встиг!
gry Дата: Ср, 26.11.2008, 13:50 | Повідомлення № 118
Досвідчений учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
Тому, в 12 річній школі програмування повинно бути обов’язков, в достатній кількості годин, включаючи процедурне і візуальне програмування. Але це в тому випадку, коли вивчати інформатику, скажімо з 4-5 кл.

Так. Але які пріоритети вивчення інформатики в школі визначає наше міністерство - мені до цього часу не зрозуміло. При нині діючих програмах, і тій кількості годин, які відводяться на вивчення інформатики і у 12-ти річній школі - результат буде той самий. Значним проривом вважаю інтегрований курс "Сходинки..." 1-7 кл, але, незнаю як у Вас, у нашому районі вимога в 1-4 класах - їх повинен читати вчитель, який обовязково за освітою повинен бути вчителем початкових класів. Нонсенс! Повірте мені, я знаю рівень компютерної навченості вчителів школи, району. (був у 2006 році тренером районного рівня програми Intel). То трошки острах бере...
Bandalak Дата: Ср, 26.11.2008, 16:18 | Повідомлення № 119
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (gry)
Значним проривом вважаю інтегрований курс "Сходинки..." 1-7 кл,

Покажіть, де є така програма в якій Сходинки будуть з 1-го по 7 класи?
Що держава має закупити для всіх сходинки?

Я, поки-що бачив лише міністерську програму у якій інформатика з 9-го класу по 1 год., і все!
Може я відстав від життя?

Діти вже 8-й рік вчаться по 12-річній програмі! Інформатики ще у них не було! Хіба що якись директор придумав десь-там якись факультатив, але це одинокі випадки!

gry Дата: Ср, 26.11.2008, 21:02 | Повідомлення № 120
Досвідчений учасник
Quote (Bandalak)
Покажіть, де є така програма в якій Сходинки будуть з 1-го по 7 класи? Що держава має закупити для всіх сходинки?

Це поодинокі випадки. В нашому районі по них працює лише 3 школи з 25-ти (за рахунок індивідуальних, факультативних годин). Закупляють за свій рахунок. Зрозуміло що державної програми немає і мабуть і не буде. Будемо працювати по міністерській, 12-ти річній.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.