Чт, 29.10.2020, 18:57
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Методика викладання програмування
kom_adm Дата: Сб, 18.08.2007, 02:24 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Поділ досвідом по темі

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

SLKuty Дата: Пт, 19.10.2007, 19:58 | Повідомлення № 16
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Мені би ще в голові багатозадачність я був би зовсім щасливий.
Дякую за розуміння і зауваження. Я тут описав проблеми, які були в мене давно. Тепер я їх всі майже подолав. Я використовую NetopSchool для пояснення матеріалу. Для захисту інформації ShadowUser. Діти можуть видалити і очистити корзину поміняти налаштування робочого столу і т. д. Після перезавантаження все на місці. Я обслуговую три компютерні класи без цієї програми мені було би дуже важко вона невелика можу вислати.
Але за допомогою навчальних додатків я можу вчинити диференційований підхід до навчання. Діти вчаться кожен зі своєю швидкістю, а хто пропустив урок може догнати в зручний для нього час. зрозуміло, що системних програмістів таким способом не підготуєш, але базові знання діти здобувають без проблем. Хто хоче знати більше - приходить на гурток.

Щодо висилання дисків це цікава ідея. Зимою я доведу все до пуття і виставлю на загальний огляд. Я думаю, що спільними зусиллями ми втілимо мою давню мрію в життя - повністю автоматизувати навчальний процес на уроках інформатики.

В мене інтернет недавно і я зразу дав пошук і натрапив на ваш форум і дуже радий, що хоч хтось зацікавився моїми доробками.

Йду в бесідку говорити про відеомонтаж.

Newbie Дата: Пт, 19.10.2007, 20:01 | Повідомлення № 17
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
я спокійно замінила Паскаль на Дельфі у старших класах. Паскаль вчили в 8-9, або ще варіант у мене учні вчаться в інституті на молодшого спеціаліста, тобто вивчають програмування там у вигляді Паскалю в 10 класі, а ми в школі в 11 класі ознайомлюємось з Дельфі. Не можу сказати, що я дуже добре орієнтуюсь в ООП, але разом з учнями вчимося smile
Згодна, що треба давати якомога практичніші, життєвіші завдання - тоді учні самі тішаться як все получається, бачать навіщо все це робити, і самі пропонують і реалізують додаткові "прибамбаси" за додаткові бали.
а от пояснювати матеріал доводиться спершу теоретично, з конспектом у зошитах, але винятково тезово, ніяких поширених речень - просто основні моменти, які можуть викликати труднощі, чи загальна конструкція команди, чи опис компонента Дельфі. потім показую приклад в НетОпСкул (в програмування власне я цю програму рідше використовую - тільки для Дельфі, щоб не губились учні в закладках і компонентах. один раз побачити краще ніж 10 разів записати), а тоді вже діти сідають самі робити.
пробувала робити це без конспектів, з міркувань технологічності і економії часу. на жаль мушу сказати, що це не виправдало себе - мало що діти пам*ятають до наступного тижня, не говорячи вже про місяць чи рік. тому пишемо в зошитах, але без фанатизму - хвилин 10-15 на уроці, решта робота з комп*ютером, адже я вважаю, що інформатика це передусім практика
а з Бейсіком і Паскалем дещо інакше - там без демонстрацій. тобто коротке пояснення, 2-3 задачки разом коло дошки+в зошитах, далі учні сідають за комп*ютери, набирають і виконують їх, а тоді 1-2 задачки (залежно від рівня учня/класу, теми і т.д.) самостійно за комп*ютером - переважно це видозміна однієї із задач, які робили разом.
kom_adm Дата: Пт, 19.10.2007, 20:25 | Повідомлення № 18
Ветеран спілкування
Quote (SLKuty)
Для захисту інформації ShadowUser. Діти можуть видалити і очистити корзину поміняти налаштування робочого столу і т. д. Після перезавантаження все на місці. Я обслуговую три компютерні класи без цієї програми мені було би дуже важко вона невелика можу вислати.

Не дратуйте нерви. Висилайте пошвидше програмку ShadowUser а також всі свої розробки. Щоб тільки невеликі розміри - 20-30 Мб. Постарайтесь самостійно завантажити в приватний форум, а якщо не вийде - то на kom-udpu@mail.ru . Я вас в приват пропустив авансом, бо з ваших повідомлень видно - ви досить досвідчений вчитель і сподіваюсь, що ви зробите значний внесок в розвиток форуму - поповните його корисну базу - приват.
SLKuty Дата: Сб, 20.10.2007, 02:24 | Повідомлення № 19
Монтажер
Дуже дякую за довіру, я великий фанат всього що повязане з компютерами (вибачте що без апострофів немаю часу переключатися туди сюди). Пробую відправити на приватний форум але щось не йде. напевно в мене дуже повільний інтернет.

Я вмію в реєстрі відключити доступ до всіх дисків, або тільки одного.
Також можна заборонити Ctrl+Alt+Del і інше
там довгий ланцюжок команд для любителів змінювати реєстр. якщо треба то напишу.
а взагалі я закінчую програму на ДЕльфі яка це все буде включати і виключати
Я бачу що вислати прогу 1 Мб це вже проблема. будо говорити з своїм провайдером
всі мої додатки якісь такі великі, що прийдеться слати диски поштою
БАчу що є інтерес в різних розробках тож буду більше працювати в тому напрямку. позакінчую все, що почав і обовязково поділюся зі всіма.

Ковшун Дата: Сб, 20.10.2007, 17:51 | Повідомлення № 20
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (SLKuty)
...Щодо висилання дисків це цікава ідея. Зимою я доведу все до пуття і виставлю на загальний огляд. Я думаю, що спільними зусиллями ми втілимо мою давню мрію в життя - повністю автоматизувати навчальний процес на уроках інформатики.

Будемо чекати!
SLKuty Дата: Нд, 21.10.2007, 16:21 | Повідомлення № 21
Монтажер
Я не бачу ніяких конкретних запитань, що стосуються програмування.

Деякі вчителі бояться починати Дельфі. Пропоную свою допомогу. Рекомендації, фрагменти програм можна писати прямо тут. Тим більше на початковому етапі програмування там небагато.

Дітям не обовязково усвідомлювіати всі тонкощі ООП. Вони можуть просто копіювати готові фрагменти програми і спостерігати результат. А з тими, хто хоче знати більше потрібно працювати на гуртках.

Я в бесідці (альтанці) пописав свої ідеї щодо обміну дисками.

Sasyk Дата: Чт, 08.11.2007, 08:45 | Повідомлення № 22
знаток тестуючих систем
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Quote (Taras)
Я пропоную варіант вивчення програмування в середовищі Delphi як ідеальний для вивчення візуального програмування. Причому це можна зробити з вивчення звичайного Паскаля в цьому ж середовищі (програми складати в консольному режимі), і вже пізніше підключати Object Pascal, ..... і об"є кти з властивостями Дельфи

Невже у вас всі учні програмують? Можливо це й так, але в мене лише одиниці можуть вірно скласти алгоритм і реалізувати його мовою програмування (ТР7), про яке делфі може йти мова, якщо вони з Паскалем не "дружать". Як на мене, Паскаль в школі ідеальна мова... Нічого зайвого, а лише вивчення основних структур мови програмування...
А далі: створіть гурток для бажаючих займатися Delphi і це буде СУПЕР!
Якщо ж ні, то нехай далі їх навчають ВУЗи, якщо програмування в Delphi відноситься до їхньої спеціальності.

Добавлено (08.11.2007, 08:45)
---------------------------------------------
Дітям не обовязково усвідомлювіати всі тонкощі ООП

Quote (SLKuty)
Дітям не обовязково усвідомлювіати всі тонкощі ООП

Навіщо ж тоді давати дітям ООП, якщо вони будуть просто переписувати готовий код, не знаючи і не розуміючи, навіщо він і як діє...
Дійсно, створіть гурток і займайтеся там ООП, ось вам і буде корисне і приємне, в школі Паскаль, на гуртку Delphi
Newbie Дата: Чт, 08.11.2007, 15:56 | Повідомлення № 23
Хелпер
програмувати діти бояться бо їх відлякує чорний екран!
спробуйте спершу розказати про малювання, оформлення фону іншим кольором - дрібниця, 2-3 команди, а дітям цікавіше. потім задачки підбирати цікаві для учнів.
от наприклад - не просто пошук максимального елементу масиву (нудно ж! і непотрібно!), а пошук найдорожчої мобілки! з точки зору програмування - суть та сама, але наскільки більше ентузіазму.
з таким підходом на уроці менше задач встигнеться розглянути, зате толку більше
kom_adm Дата: Чт, 08.11.2007, 16:40 | Повідомлення № 24
Ветеран спілкування
Quote (Newbie)

Істинні слова! У паскалі відсутній графічний інтерфейс і це дітей лякає, запутує. І до того ж вони у Windows бачать красиво розроблені і оформлені додатки. Я коли показую прогаму розв'язку квадратного рівняння, зроблену в Delphi і таку ж, зроблену в Паскалі, то різниця очевидна. Тому потрібно в школі переходити на Дельфі, але все-таки, визнаю, що і Паскаль потрібен. Проте було б краще вивчати лише основи Паскалю: вказівки введення-виведення, лінійні програми, розгалуження, цикли, та масиви (без сортування). І підпрограми. Хоча остання тема засвоюється учнями дуже погано. А із масивів найважче учні сприймають алгоритми сортування. Адже неможливо пояснити всі існуючі алгоритми сортування за один урок. І взагалі три години на тему - це смішно biggrin
Тому в 12 річній школі доцільно вивчати коротко паскаль і зразу ж після нього ООП.
Ковшун Дата: Чт, 08.11.2007, 16:58 | Повідомлення № 25
Досвідчений учасник
Quote (Sasyk)
...Навіщо ж тоді давати дітям ООП, якщо вони будуть просто переписувати готовий код, не знаючи і не розуміючи, навіщо він і як діє...
Дійсно, створіть гурток і займайтеся там ООП, ось вам і буде корисне і приємне, в школі Паскаль, на гуртку Delphi

Я повністю з цим погоджуюсь!
Для того, щоб програмувати в Delphi, треба знати Pascal.
Інакше робота в Delphi зведеться до встановлення кнопок, які не працюватимуть.
Або буде писатись незрозумілий для учнів код. Це буде просто згаяний час.
Newbie Дата: Чт, 08.11.2007, 17:01 | Повідомлення № 26
Хелпер
Quote (Ковальчук_Олександр)
Адже неможливо пояснити всі існуючі алгоритми сортування за один урок.

а навіщо? якщо є 1 урок на цю тему, то досить одного методу. якщо є більше часу - то можна і розганятись smile
Ковшун Дата: Чт, 08.11.2007, 17:05 | Повідомлення № 27
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
спробуйте спершу розказати про малювання, оформлення фону іншим кольором - дрібниця, 2-3 команди, а дітям цікавіше. потім задачки підбирати цікаві для учнів.

Да діти не бояться чорного екрану.
Справа більш всього в тому, що не хочуть, або не вміють розібратись в умові задачі.
Той, хто вміє програмувати, питання про колір для нього не існує.

Quote (Newbie)

от наприклад - не просто пошук максимального елементу масиву (нудно ж! і непотрібно!), а пошук найдорожчої мобілки! з точки зору програмування - суть та сама, але наскільки більше ентузіазму.
з таким підходом на уроці менше задач встигнеться розглянути, зате толку більше

А оце вже сказано дуже правильно.
Треба більше подумати, як умову задачі зробити більш цікавою!
Newbie Дата: Чт, 08.11.2007, 17:46 | Повідомлення № 28
Хелпер
Quote (Ковшун)
Той, хто вміє програмувати, питання про колір для нього не існує.

коли вони приходять на перший урок програмування - ніхто не вміє програмувати. багато хто і не зуміє поки не зацікавиться, поки не побачить, що все це просто і красиво
Ковшун Дата: Чт, 08.11.2007, 18:28 | Повідомлення № 29
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
коли вони приходять на перший урок програмування - ніхто не вміє програмувати. багато хто і не зуміє поки не зацікавиться, поки не побачить, що все це просто і красиво

Та не зовсім це просто!
Чи що Ви маєте на увазі, коли говорите про красу?
Newbie Дата: Чт, 08.11.2007, 19:07 | Повідомлення № 30
Хелпер
а мені здається, що просто smile
не варто вникати в глибини структур даних на першому ж занятті, програма "Hello World!" , яка працює на рожевому/зеленому екрані з блакитненькими/жовтенькими літерами, і звертається до користувача за тим іменем, яке він (вона) вводить - більш ніж досить для першої програми, яка є і простою, і красивою smile
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2020.