Сб, 24.08.2019, 04:23
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Методика викладання програмування
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 02:24 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Поділ досвідом по темі

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

swetikccc Дата: Ср, 02.10.2013, 10:43 | Повідомлення № 226
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата (Ktara)
Это какой класс? Надо найти. у меня были книги Володиных, но не для всех классов
11 академічний
Цитата (Ktara)
Согласна, суть не в том, какой язык программирования, а как научить (в принципе это и есть методика). а мы все так же спорим о языках программирования
Нажаль, програму ми не вибираємо.
З радістю і з користю для учнів читав би процедурне програмування.
Newbie Дата: Ср, 02.10.2013, 11:27 | Повідомлення № 227
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Цитата (swetikccc)
Ви використовуєте можливості NET (простір імен наприклад)

На жаль, програму ми не вибираємо.
а ці можливості - вони входять в програму?

у мене питання до тих, хто читає лише Visual Basic NET - в олімпіадах ви берете участь?
бо у мене дилема - якщо олімпіада, то Паскаль (і логічне продовження Делфі), С поки не розглядаю (може варто?).
я б радше перейшла на Visual Basic NET (консольно і візуально) для всіх, але зупиняє те, що наявність профільних класів передбачає (з точки зору адміністрації принаймні) участь в олімпіадах. тому вчимо Паскаль+Делфі у профільних класах, стандарт і академ - Visual Basic NET. переваг/недоліків різних середовищ не помічаю - для потреб шкільного курсу інформатики, в тому числі профільної, вони абсолютно рівноцінні. з практичної застосовності бачу більше причин працювати у Visual Studio.
KOP Дата: Пт, 04.10.2013, 21:56 | Повідомлення № 228
Переможець "Вчитель року 2009"
Нагороди: 1
Рейтинг: 16
Цитата (Глинський__Ярослав)
В декількох школах м. Львова успішно використовується моя книжка щодо програмування у VB (VBA, VB 2010, VB. NET), банер якої висить на цій сторінці зверху. Відгуки практикуючих за нею вчителів позитивні. Мене цікавить питання чи вчительська громада знайома з цією книжкою і на скільки вона задовольняє вчителів. Стартові уроки підтримані відеофільмами, які доступні на каналі  hlynsky1 в youtube. Хто знає цю книжку і може порівняти з іншими, хай назве кращу. Мені просто цікаво по це знати. Можете спробувати також запустити в мене тапочок чи камінчик як це дехто вміє робити, але бажано обгрунтовано.
Шановний Глинський__Ярослав задумуємося над придбанням Вашої книжки проте її немає у списку рекомендовних МОН в 2013-2014 н.р., а наша адміністрація дозволяє купувати для учнів лише ті що із списку. До того ж із того що вдалося викачати у якості демо підручника не зовсім зрозумілим є підхід до розв'язання задач з програмування, адже там більше подано теоретичний матеріал.

Додано (04.10.2013, 21:56)
---------------------------------------------

Цитата (Newbie)
у мене питання до тих, хто читає лише Visual Basic NET - в олімпіадах ви берете участь?
Це дійсно проблема VB дітьми спиймається краще Паскаля (у порівнянні двох підгруп моєї де VB та паралельної де Паскаль). Виходимо із ситуації наступним чином: діти, що йдуть на олімпіаду вивчають ще й Паскаль або С (в основному самостійно), для дійсно "олімпійських" дітей це не проблема. Хоча я не розумію чому на олімпіадах немає VB, адже в Росії його на олімпіадах використовують. Якщо підходити з точки боку наскільки отримані знання з програмування знадобляться основній масі учнів, а не "олімпійцям", то я виступаю за VB.
Глинський__Ярослав Дата: Пт, 04.10.2013, 22:40 | Повідомлення № 229
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Цитата (KOP)
Шановний Глинський__Ярослав задумуємося над придбанням Вашої книжки проте її немає у списку рекомендовних МОН в 2013-2014 н.р.
Книжка пройшла повну експертизу МОНУ, має гриф "Схвалено",   а якщо хтось із чиновників не включив її цього року у список, то це проблема МОНУ, а не моя. Ця мишина возня мене мало цікавить, бо книжок у видавництві залишилось не багато. Приємно те, що Ви підтримуєте концепцію VB. А книжкою Ви будете задоволені. Демо  не дає повної уяви про виклад основних тем. Зараз я хочу сформулювати основну перевагу VB (у варіанті VBA) над усіма мовами (в плані шкільного навчання): лише сьогодні  через високий відсоток наявності ПК вдома виникли умови, коли учні можуть виконувати вдома домашню роботу, що стосується складання програм 
у реальному середовищі програмування, а не на листку паперу. VBA є на кожному ПК, а заклики вчителів до учнів вдома встановити середовище Delphi чи Lazarus часто є нерезультативними.
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 04.10.2013, 23:10 | Повідомлення № 230
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цитата (Глинський__Ярослав)
якщо хтось із чиновників не включив її цього року у список, то це проблема МОНУ

І проблема хронічна: згадайте січневий "додатковий список" - 206 назв з грифами від 2008 до 2013 року, які чомусь на початку навчального року "випали" з поля зору МОН.
http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/33393/

Додано (04.10.2013, 23:10)
Проблема мені близька ще й тому, що я є співавтором 5-ти "продуктів" з цього списку, які отримали гриф у 2011 році...

mouse Дата: Сб, 05.10.2013, 10:51 | Повідомлення № 231
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
А хось писав офіційного листа до МОН з приводу цього"непорозуміння"? Якщо мої книги з грифом не попали, я б не мовчав.
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 06.10.2013, 02:16 | Повідомлення № 232
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Саме існування списку - це непорозуміння. Книжка (програма) має гриф - що ще треба? Отже й добиватись особливо не було за що. Завзяті "перевіряльники" дивляться не на те, чи є книга в якомусь списку, а на те, чи є гриф. Хоча, звичайно, може десь знайтися й "дуже завзятий", який керуватиметься виключно списком... Додатковий список, після того, як він щось заборонив, буде для нього серйозним стресом :)
mouse Дата: Нд, 06.10.2013, 21:22 | Повідомлення № 233
Ветеран спілкування
На свому пед. шляху не зустрічав перевіряючих... мабуть повезло.
Newbie Дата: Сб, 09.11.2013, 10:49 | Повідомлення № 234
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Цитата swetikccc ()
Можливо хтось користується підручниками Володіних, як у них описано ? Витрачати біля 100 гривень і отримати старий підхіт неохота.
напевне, вам вже неактуально, але мала змогу подивитись підручник. хоча сподобалось оформлення і подання загалом, об'єктами називають кнопки і текстові поля. що, хоч і правильно в принципі, не є ООП.
swetikccc Дата: Сб, 09.11.2013, 11:59 | Повідомлення № 235
Ветеран спілкування
Цитата Newbie ()
напевне, вам вже неактуально, але мала змогу подивитись підручник. хоча сподобалось оформлення і подання загалом, об'єктами називають кнопки і текстові поля. що, хоч і правильно в принципі, не є ООП.
Дякую, вирішив використовувати тільки власні напрацювання

По мнению Алана Кея, создателя языка Smalltalk, которого считают одним из «отцов-основателей» ООП, объектно-ориентированный подход заключается в следующем наборе основных принципов (цитируется по вышеупомянутой книге Т. Бадда).
  • Всё является объектом.
  • Вычисления осуществляются путём взаимодействия (обмена данными) между объектами, при котором один объект требует, чтобы другой объект выполнил некоторое действие. Объекты взаимодействуют, посылая и получая сообщения. Сообщение — это запрос на выполнение действия, дополненный набором аргументов, которые могут понадобиться при выполнении действия.
  • Каждый объект имеет независимую память, которая состоит из других объектов.
  • Каждый объект является представителем класса, который выражает общие свойства объектов (таких, как целые числа или списки).
  • В классе задаётся поведение (функциональность) объекта. Тем самым все объекты, которые являются экземплярами одного класса, могут выполнять одни и те же действия.
  • Классы организованы в единую древовидную структуру с общим корнем, называемую иерархией наследования. Память и поведение, связанное с экземплярами определённого класса, автоматически доступны любому классу, расположенному ниже в иерархическом дереве.
  • mouse Дата: Ср, 18.12.2013, 22:55 | Повідомлення № 236
    Ветеран спілкування
    Цитата Глинський__Ярослав ()
    VBA є на кожному ПК
    Скажіть, будь-ласка, а не лякає той факт, що воно може і є на ПК, але воно піратське!
    Є альтернатива, наприклад, Gambas. 
    Для чого учнів привчати до піратства з дитинства?
    Дякую за думки.
    mul44 Дата: Чт, 19.12.2013, 00:19 | Повідомлення № 237
    Досвідчений учасник
    Рейтинг: 48
    Цитата mouse ()
    Для чого учнів привчати до піратства з дитинства?

Скорее всего учитель сам привык пользоваться пиратским, и детям тоже подает такой пример, ведь познавать "новое" могут и должны только ученики, и только еденицы учителей на это способны...

Відредаговано: mul44 - Чт, 19.12.2013, 00:19
    mouse Дата: Чт, 19.12.2013, 21:40 | Повідомлення № 238
    Ветеран спілкування
    Плануємо переходити на Лінукс. Вивчаємо дане питання.

Додано (19.12.2013, 20:40)
    Особливо нас затримував VB ( VBA ), бо аналогів не бачив. А багато розроблено саме під це було.

swetikccc Дата: Чт, 19.12.2013, 23:27 | Повідомлення № 239
    Ветеран спілкування
    Цитата mouse ()
    Плануємо переходити на Лінукс. Вивчаємо дане питання.

А якщо чесно?
    Ви вмкладаєте в технікумі?
    mouse Дата: Нд, 22.12.2013, 15:32 | Повідомлення № 240
    Ветеран спілкування
    У коледжі. 
    Чому так недовірливо? Для студентів проблем не буде, їм можна хоч на Андроїді. Більше проблем з дровами на принтери та налаштування модемів і серверів. Бо потрібно переробляти. І я проблема щодо лекцій і практичних, їх треба переписувати.
    Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
    Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.