Нд, 29.11.2020, 21:16
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Методика викладання програмування
kom_adm Дата: Сб, 18.08.2007, 02:24 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Поділ досвідом по темі

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

vitali4 Дата: Чт, 19.11.2009, 19:06 | Повідомлення № 211
Часто заходить...
Нагороди: 1
Рейтинг: 15
Да пожалуйста. Решайте задачи хоть в Фортаране или Алголе. Но, приведите пример задачи, которую можно решить в Паскале и нельзя решить в Делфи. Дело только во времени и методике. Изучаем несколько компонент, группируем их (ввод, вывод, пуск) и вперед.
В этом разделе разговор идет о алгоритмическом языке, Паскале и С++.

Делфи это язык визуального програмирования. А как может быть язык програмирования не алгоритмический. А то что он визуальный и живой(т.е. на нем сегодня прорамируют) то это только повышает интерес учеников к освоению програмирования вообще. А Паскалем заинтерисовать все сложнее и сложнеее. Можно конечно все время повторять, что Паскаль - учебный язык прорамировния и что на нем раньше програмировали. Но этот аргумент все менее эффективный. Для олимпмад конечно лучше Паскаль, хотя для МАН лучше Делфи.
dpi Дата: Чт, 19.11.2009, 21:23 | Повідомлення № 212
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (vitali4)
Но, приведите пример задачи, которую можно решить в Паскале и нельзя решить в Делфи

Вам надо вынести мусор , берете ведро и несете на мусорку. А можно заработать на крутую машину, купить её и вывезти в багажнике ведро мусора на мусорку.

Quote (vitali4)
А Паскалем заинтерисовать все сложнее и сложнеее.

Математику и физику, тем более, тоже не очень хотят учить давайте поставим Курс математики Боревского и вперед, им будет интересно.
pasichov Дата: Чт, 19.11.2009, 23:30 | Повідомлення № 213
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Дуже цікава дискусія.

Quote (Ковальчук_Олександр)
От я і дотримуюсь. Викладаю застарілий паскаль. А дуже хочеться спробувати Делфі 7. І я зроблю це на наступний рік. Поскільки я вважаю, що в школі можна вивчати ООП. І мова Делфі чи Visual Basic для школи цілком підходить.

Дозволю собі не погодитися КАТЕГОРИЧНО. Не варто плутати НАВЧАННЯ ПРОГРАМУВАННЮ і ПРОГРАМУВАННЯ.

Найбільша біда, що починаючи з візуальних мов, діти починають ПРОГРАМУВАТИ, не НАВЧИВШИСЬ ПРОГРАМУВАТИ!!!!!
Вчителі вважають, що учні зацікавляться, отримавши швидкий результат, та й "сучасність" підкупає....
Звідки ми й отримуємо ТОТАЛЬНУ АЛГОРИТМІЧНУ БЕЗГРАМОТНІСТЬ навідь серед професійних програмістів, коли він щоб знайти найбільший елемент масиву
використовує готову компоненту сортування - головне думати не треба, а частоти і пам"яті у сучасних компів багато....
Звичайно. не вміючи ходити, можна спробувати сісти за руль в "мерс" - це ж швидше, ніж ногами... Але чомусь такі водіїї довго не їздять... дерева на дорозі виростають....

Додано (19.11.2009, 23:25)
---------------------------------------------

Quote (dpi)
В этом разделе разговор идет о алгоритмическом языке, Паскале и С++.
Делфи - это с другой оперы. Лично я как раз очерь мало уделал времени алгоритмическому языку (лет 10) и только недавно понял, что зря.

Полностью поддерживаю!!!!

Додано (19.11.2009, 23:30)
---------------------------------------------

Quote (whiterose)
Замість турбо Паскаля ввела Алго - кращий інтерфейс і бажання з"являється у учнів. Як шановні колеги до цього ставляться?

Погано.(ІМХО) багато помилок в трансляторі. Вже краще АВС-Паскаль, але й це погано. Хоча середовище великого значення не має, головне - це повинна бути мова, що побудована на парадигмі ПРОЦЕДУРНОГО програмування

vitali4 Дата: Пт, 20.11.2009, 09:58 | Повідомлення № 214
Часто заходить...
Рейтинг: 15
Вам надо вынести мусор , берете ведро и несете на мусорку. А можно заработать на крутую машину, купить её и вывезти в багажнике ведро мусора на мусорку.

В любом случае мусора дома не будет. Но во втором случае останеться крутая машина, а в первом только пустое ведро.

Математику и физику, тем более, тоже не очень хотят учить давайте поставим Курс математики Боревского и вперед, им будет интересно.

Математика - фундаментальная наука. В PRе не нуждается. Ее учить не хотят, но учат, т.к. в технический или экономический ВУЗ без знания математики не попадешь (я надеюсь). Тем не менее учителя математики постоянно думают над повышением интереса к математике (сори за тавтологию). Но это тема отдельного форума.
gromko Дата: Пт, 20.11.2009, 14:39 | Повідомлення № 215
Лінуксоїд
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (pasichov)
Не варто плутати НАВЧАННЯ ПРОГРАМУВАННЮ і ПРОГРАМУВАННЯ.

Саме тому я проти використання "дорослих" мов та середовищ програмування.
Як на мене, то свого часу правий був А.П.Єршов з алгоритмічною мовою (інтерпретатор НАМ Кумир продовжує розвиватися і по цей час). Ніклаус Вірт розробив Паскаль теж з навчальною метою, і пригадайте, що він був противником використання операторів введення-виведення данних (значень змінних), адже ці операції відволікають увагу від основного - складання алгоритму розв’язання тої чи іншої задачі (побудови математичної моделі процесу і т.п.)

Quote (pasichov)
Найбільша біда, що починаючи з візуальних мов, діти починають ПРОГРАМУВАТИ, не НАВЧИВШИСЬ ПРОГРАМУВАТИ!!!!!

Це твердження пахне догматизмом. МАЛЮВАННЯ ВІКОНЕЦЬ І КНОПОК НЕ Є ПРОГРАМУВАННЯМ, це є всього лиш розробкою інтерфейсу програми, засобів введення даних та іх виведення. Без програм обробки подій, розрахунків і т.д. у жодному ВІЗУАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ програми не зробити. В 11 класі учні в RealBASIC робили програму розрахунку площі трикутника за данами координатами вершин. Питання - що це не програмування? Так, було створено форму вікна з полями для введення значень та їх виведення, але після натиску кнопки "Обрахувати" було виконано алгоритм який ми записали на алгоритмічній мові - розраховано довжини сторін, потім було використано формулу Герона, причому алгоритми розв’язання цих двох "підзадач" ми з ними склали раніше. Я не думаю, що навіть VisualBasic далеко відійшов від звичайного процедурного програмування. Інша річ - мова програмування Piet чи той же Пролог.

Quote (pasichov)
Вчителі вважають, що учні зацікавляться, отримавши швидкий результат, та й "сучасність" підкупає....

Швидкого результату вони не отримають, але зацікавити треба. Я не проти Паскаля (чи навіть Сі) - він є найпоширенішою НАВЧАЛЬНОЮ МОВОЮ ПРОГРАМУВАННЯ (хоча я сам користуюсь Free Pascal’ем досить часто). але крім процедурного, є ще і об’єктно-орієнтоване програмування.

Quote (pasichov)
Звідки ми й отримуємо ТОТАЛЬНУ АЛГОРИТМІЧНУ БЕЗГРАМОТНІСТЬ навідь серед професійних програмістів, коли він щоб знайти найбільший елемент масиву використовує готову компоненту сортування - головне думати не треба, а частоти і пам"яті у сучасних компів багато....

Тавтологія - алгоритмічна безграмотність серед професійних програмістів, тобто серед тих, які у своїй діяльності займаються саме алгоритмізацією у різних її видах. Поглиблюючи думку в кінці приходиш до висновку, що отимально було б починати вивчення програмування з асемблера.

Quote (pasichov)
Звичайно. не вміючи ходити, можна спробувати сісти за руль в "мерс" - це ж швидше, ніж ногами...

Не вміючи ходити до авто не дійдеш
Quote (pasichov)
Хоча середовище великого значення не має, головне - це повинна бути мова, що побудована на парадигмі ПРОЦЕДУРНОГО програмування

Парадигма программирования

Паради́гма программи́рования — это совокупность идей и понятий, определяющая стиль написания программ. Парадигма, в первую очередь, определяется базовой программной единицей и самим принципом достижения модульности программы. В качестве этой единицы выступают определение (декларативное, функциональное программирование), действие (императивное программирование), правило (продукционное программирование), диаграмма переходов (автоматное программирование) и др. сущности. В современной индустрии программирования очень часто парадигма программирования определяется набором инструментов программиста, а именно, языком программирования и используемыми библиотеками.

Парадигма программирования определяет то, в каких терминах программист описывает логику программы. Например, в императивном программировании программа описывается как последовательность действий, а функциональном программировании представляется в виде выражения и множества определений функций (слово определение (англ. definition) следует понимать в математическом смысле). В популярном объектно-ориентированном программировании программу принято рассматривать как набор взаимодействующих объектов. ООП есть по сути императивное программирование, дополненное принципом инкапсуляции данных и методов в объект (принцип модульности) и наследованием (принципом повторного использования разработанного функционала).

Важно отметить, что парадигма программирования не определяется однозначно языком программирования — многие современные языки программирования являются мультипарадигменными, то есть допускают использование различных парадигм. Так на языке Си, который не является объектно-ориентированным, можно писать объектно-ориентированным образом, а на Ruby, в основу которого в значительной степени положена объектно-ориентированная парадигма, можно писать согласно стилю функционального программирования.

Приверженность определённого человека какой-то одной парадигме иногда носит настолько сильный характер, что споры о преимуществах и недостатках различных парадигм относятся в околокомпьютерных кругах к разряду так называемых «религиозных» войн.

Основные модели программирования
- Императивное программирование
- Структурное программирование
- Функциональное программирование
- Логическое программирование
- Объектно-ориентированное программирование
- Программирование, основанное на классах
- Программирование, основанное на прототипах
- Субъектно-ориентированное программирование

Подходы и приёмы
-Структурное программирование
-Процедурное программирование
-Декларативное программирование
-Обобщённое программирование
-Доказательное программирование
-Порождающее программирование
-Аспектно-ориентированное программирование
-Рекурсия
-Автоматное программирование
-Событийно-ориентированное программирование
-Компонентно-ориентированное программирование
-Литературное программирование

dpi Дата: Пт, 20.11.2009, 16:27 | Повідомлення № 216
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (vitali4)
В любом случае мусора дома не будет. Но во втором случае останеться крутая машина, а в первом только пустое ведро.

Задача была вынести мусор.
Не надо чесать правое ухо левой рукой.

Quote (gromko)
Тавтологія - алгоритмічна безграмотність серед професійних програмістів, тобто серед тих, які у своїй діяльності займаються саме алгоритмізацією у різних її видах.

А ведь они то и чешут ухо не той рукой. Поверьте.

Quote (gromko)
Паради́гма программи́рования — это

На работу стараются брать молодых людей решающих не сложные задачи, с использованием функционального программирования. И поверьте это большая редкость. В основном используют императивное программирование, а это считается недостатком мышления или характера даже.
gromko Дата: Пт, 20.11.2009, 17:00 | Повідомлення № 217
Лінуксоїд
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
В кінці приходимо до висновку - суть не в реалізації підходів навчанню програмуванню, а у тому яким чином розвинути алгоритмічний стиль мислення дитини(А.Єршов), а це починати потрібно не з 10-11 класів, а з 3-4-их. У нас ціле покоління виросло "на Бейсику", що не завадило їм опісля стати успішними програмістами.
swetikccc Дата: Вт, 01.10.2013, 11:11 | Повідомлення № 218
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Відгукніться, хто читає Visual Basic NET В 11 академічному?
Ви використовуєте можливості NET (простір імен наприклад), можливо адабтуєте Visual Basic 6?
Можливо хтось користується підручниками Володіних, як у них описано ?
Витрачати біля 100 гривень і отримати старий підхіт неохота.
Newbie Дата: Вт, 01.10.2013, 16:13 | Повідомлення № 219
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Цитата (swetikccc)
хто читає Visual Basic NET В 11 академічному
я. багато кроєного з різних джерел та ідей, але основна канва за посібником БХВ "основи візуального програмування". хоча на нинішній день то вже навіть не канва, а якесь віддалене першоджерело.
специфічних можливостей NET я не те що не використовую - боюсь, не маю поняття про що це :) підручника Володіних не бачила, не можу коментувати 

маю особливість, що частина учнів у мене вже 2-курсники (і паралельно 11-класники, це специфічна форма навчання), і цілий перший курс вони вчили С (консольно), частина учнів у 8-9 класах вчила Паскаль, а частина взагалі не програмували... вже добряче втомилась вигадувати багаторівневі проекти, щоб більш-менш всім було посильно і цікаво.
KOP Дата: Вт, 01.10.2013, 20:18 | Повідомлення № 220
Переможець "Вчитель року 2009"
Рейтинг: 16
Цитата (swetikccc)
Відгукніться, хто читає Visual Basic NET
Почала читати з минулого року VB 2010 мала власні розробки по VB6 (до речі вони були опубліковані в журналі Комп'ютер у школі та сім'ї), а зараз поступово адаптую під VB 2010. Також керуюся рекомендаціями із "Visual Basic 2010 на примерах", автор Виктор Зибров (російське видання). Починаємо вивчення з 8-го класу та вчимо по 11-й вивчаємо як консольно так і проекти створюємо.
Глинський__Ярослав Дата: Вт, 01.10.2013, 21:15 | Повідомлення № 221
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
В декількох школах м. Львова успішно використовується моя книжка щодо програмування у VB (VBA, VB 2010, VB. NET), банер якої висить на цій сторінці зверху. Відгуки практикуючих за нею вчителів позитивні. Мене цікавить питання чи вчительська громада знайома з цією книжкою і на скільки вона задовольняє вчителів. Стартові уроки підтримані відеофільмами, які доступні на каналі  hlynsky1 в youtube. Хто знає цю книжку і може порівняти з іншими, хай назве кращу. Мені просто цікаво по це знати. Можете спробувати також запустити в мене тапочок чи камінчик як це дехто вміє робити, але бажано обгрунтовано.
mouse Дата: Вт, 01.10.2013, 22:02 | Повідомлення № 222
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Провокуєте покидатись тапками? 
Звичайно, я не буду це робити. Проти практики та досвіду кидатись тапками дуже не зручно. 
Досвід навчання программуванню, говорить про те, що головне не яка мова використовується, а як навчити дитину логічно мислити та складати і розуміти алгоритми. Тому суперечки про мови йде не в тому руслі.
swetikccc Дата: Вт, 01.10.2013, 22:48 | Повідомлення № 223
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата (mouse)
Провокуєте покидатись тапками? 

До чого тут тапки?
Мені потрібна характеристика книги Володіних, у них програмування на Visual Basic 2010.
Ktara Дата: Вт, 01.10.2013, 23:08 | Повідомлення № 224
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 376
Цитата (swetikccc)
До чого тут тапки? Мені потрібна характеристика книги Володіних, у них програмування на Visual Basic 2010.
Это какой класс? Надо найти. у меня были книги Володиных, но не для всех классов
Ktara Дата: Вт, 01.10.2013, 23:10 | Повідомлення № 225
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 376
Цитата (mouse)
Провокуєте покидатись тапками?  Звичайно, я не буду це робити. Проти практики та досвіду кидатись тапками дуже не зручно. 
Досвід навчання программуванню, говорить про те, що головне не яка мова використовується, а як навчити дитину логічно мислити та складати і розуміти алгоритми. Тому суперечки про мови йде не в тому руслі.
Согласна, суть не в том, какой язык программирования, а как научить (в принципе это и есть методика). а мы все так же спорим о языках программирования :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2020.