Вт, 23.10.2018, 05:57
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Методика викладання програмування
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 03:24 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 204
Поділ досвідом по темі

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

filnick Дата: Пн, 22.12.2008, 19:10 | Повідомлення № 151
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (PanPete)
І що вони там бдуть робити без вміння скласти алгоритм рішення завдання?

Чомусь згадався старий анекдот:
- Дядьку а Ви на скрипці грати вмієте?
- Та мо' і вмію, ніколи не пробував.
Так само й з програмуванням. Зразу Паскаль чи С++ може й що получиться.
А якщо серйозно, то основи алгоритмізації (через НАМ чи блок-схеми) потрібно вивчати ДО початку вивчення програмування.
gromko Дата: Пн, 22.12.2008, 19:30 | Повідомлення № 152
Лінуксоїд
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (dpi)
Полностью поддерживаю и продолжаю думать, что нечего терять время на НАМ. Если знаете что то большее, давайте сразу Паскаль или С++. А методика для каждого возраста своя. Пятиклашкам говорите, что надо предупреждать комп, что родились А и В, что надо загнать в них 5 и 7 и вывести на экран их сумму (12), а старших учите объявлять переменные, присваивать им з

Хотелось бы поспорить о методике. особенно в начальных классах, и в 5-ом в том числе, привлечь на свою сторону Ж.Пиаже, возрастную психологию и т.п. Да можно, учить Паскаль и в 5-ом классе, не спорю (у нас некоторые первоклашки выучили таблицу умножения не умея складывать числа в пределах сотни). Но почему я использую Scratch и не использую даже Logo? Пятиклашки практически не могут оперировать абстрактными категориями - чем ближе к реальности, тем лучше они понимают учебный материал. Что они делают в Скретче? Берут "игрушку" (рисунок-спрайт) и начинают ею управлять. Но управлять можно только при помощи программы, которая сложена с кирпичиков-команд. Проблема управления очень скоро вызывает необходимость существования переменных (счетчик), не забывайте, что только к Новому году пятиклашки знакомятся с понятием "величина", да и то весьма поверхностно. А понятие переменной появиться только в началах алгебры. Иксы и игреки в 5-6 классах - не более как корни уравнений. И теперь мы вводим в 5 классе Паскаль?
Дж.Вейнцбаум еще в начале 80-ых говорил, что необходимо формировать особый стиль мышления - алгоритмический. Я не говорю, что надо зациклиться на школьном алгоритмическом языке - все зависит от конкретных условий, но ученики ДОЛЖНЫ ПОНИМАТЬ ЧТО ОНИ ДЕЛАЮТ. В 11 классе мы изучаем VB - алгоритмы мы составляем на "виртуальном" уровне - в большинства учеников уже сложился тот, пресловутый, алгоритмический стиль мышления.

Quote (PanPete)
І що вони там будуть робити без вміння скласти алгоритм рішення завдання?

А нічого вони не зможуть - хіба що переписати програму на Паскалі з підручника "Інформатика"
dpi Дата: Пн, 22.12.2008, 23:52 | Повідомлення № 153
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (PanPete)
І що вони там бдуть робити без вміння скласти алгоритм рішення завдання?

Знаете чем отличаются наши ученики от новеньких, (они у нас постоянно появляются), тем что не боятся браться за сложные вещи. А новенькие теряются, не верят в себя и им пол года приходится доказывать, что С++ это плевое дело, было бы желание учить. И только через пол года они начинают напрягать мозги, прогнав панику.
Вам же встречный вопрос:
"І що вони там бдуть робити без вміння скласти алгоритм рішення завдання..." и знания языка программирования на олимпиадах 8-9 классов? (Если пройдут на область, там два тура: теоретический и практический).
Quote (gromko)
Да можно, учить Паскаль и в 5-ом классе, не спорю (у нас некоторые первоклашки выучили таблицу умножения не умея складывать числа в пределах сотни).

Видите ли, Вы рассуждаете правильно, если брать обычную школу и нормального учителя.
PanPete Дата: Вт, 23.12.2008, 00:40 | Повідомлення № 154
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Ми, мабуть, говоримо про різні речі. Я - про методику, яку використовую не на факультативі чи гуртку, а (повідомлення 141)
Quote (PanPete)
в умовах годин, виділених "загалкою"
А про який випадок говорите Ви?
Quote (dpi)
А новенькие теряются, не верят в себя и им пол года приходится доказывать, что С++ это плевое дело, было бы желание учить. И только через пол года они начинают напрягать мозги, прогнав панику.
Звичайно мріяти про зняття обмежень часу на вивчення теми - річ прекрасна, але давайте повернемось до реалій, в яких поки що працює багато шкіл, і будемо
Quote (dpi)
рассуждать правильно, если брать обычную школу и нормального учителя.

Відредаговано: PanPete - Вт, 23.12.2008, 03:19
roman_it Дата: Вт, 23.12.2008, 11:20 | Повідомлення № 155
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Люди добрі потрібно любити дітей в першу чергу і до кожної дитини мати особливий підхід, вони не біоробооти щоб їх програмувати та шей на С++, будьте благорозумні їх і так нагружають різними предметами, а жити коли будуть, кому потрібно він й так стане виликим програмістом. Знаю почнете паплюжити, але це моя особиста думка. Життя прекрасне! Так не слід тратити його на те щоб перегружати непотрібною інформацією, на те ми й є вчитель інформатики щоб донести до дітей що таке інформація і як нею користуватися в житті, а не обтяжувати їх. Будь простішим і до тебе потягнуться. Шо скажите!
volodschool2 Дата: Вт, 23.12.2008, 13:29 | Повідомлення № 156
Досвідчений учасник
Нагороди: 14
Рейтинг: 344
Quote (roman_it)
Будь простішим і до тебе потягнуться. Шо скажите!

Головне - не бути занадто "простим"!
roman_it Дата: Вт, 23.12.2008, 14:26 | Повідомлення № 157
Новий користувач
Залежно хто як розуміє що собою представляє простота. Якщо ти кажеш зароблю мільйон і буду "просто жити" ти вводиш сам себе в оману,але коли ти стоїш перед вибором допомогти дитині чи ускладнити її життя то тут потрібно бути "простим сердцем". Відносно простоти: http://www.pravmir.ru/article_2075.html

Додано (23.12.2008, 13:26)
---------------------------------------------
Простота есть утвердившийся навык души, которая сделалась чуждою всякого различия и неспособною к лукавству.
http://www.ccel.org/contrib/ru/Lestviza/Lest24.htm

filnick Дата: Вт, 23.12.2008, 18:09 | Повідомлення № 158
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (roman_it)
Будь простішим і до тебе потягнуться.

Стосовно "простоти" - це палиця з двома кінцями. Можна бути настільки простим, що діти сядуть на голову.
Quote (roman_it)
будьте благорозумні їх і так нагружають різними предметами,

Тут погоджуюся повністю. Про перевантаження дітей змістом навчальних програм писалося вже багато.
Quote (dpi)
С++ это плевое дело, было бы желание учить.

Згадаємо один з фундаментальних принципів дидактики - навчати від простішого до складного. В противному разі ми не навчаємо, а натаскуємо.
roman_it Дата: Вт, 23.12.2008, 18:59 | Повідомлення № 159
Новий користувач
Коли діти сідають на голову, то це вже не простота, а слабодухість.
PanPete Дата: Вт, 23.12.2008, 20:47 | Повідомлення № 160
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
roman_it, будь ласка більш детально про застосування ідеї "простоти" в методиці викладання програмування, адже якщо вона без "обтяжування" учня базовою інформацією дозволяє отримати результат, на який в пинципі шкільна програма й не націлена
Quote (roman_it)
... і так стане виликим програмістом.
то Ваша методика варта того, щоб всі про неї знали

Відредаговано: PanPete - Вт, 23.12.2008, 20:48
dpi Дата: Вт, 23.12.2008, 23:58 | Повідомлення № 161
Досвідчений вчитель
Quote (roman_it)
Люди добрі потрібно любити дітей в першу чергу і до кожної дитини мати особливий підхід, вони не біоробооти щоб їх програмувати та шей на С++, будьте благорозумні їх і так нагружають різними предметами, а жити коли будуть,

На счет индивидуального подхода, согласен, а на счет пожалеть, тогда надо договориться, что бы и в институте преподаватели не зверели, да и после им кто ни будь, соломку подмостил.
Ученики после выпуска не должны ходить решать лабораторные по программированию ни ко мне, ни к другим учителям. А сами зарабатывать деньги, решая задания другим.
roman_it Дата: Ср, 24.12.2008, 13:14 | Повідомлення № 162
Новий користувач
Діяти згідно методики розробленої МОН пропускаючи її через свою призму, враховуючи потребу кожної дитини, давати завдання індивідуально, по здібностям, для того щоб був баланс в групі. Всі діти повинні бути задіяні і співпрацювати один з одним, але не відсторонюватися від свого конкретного завдання, тобто повинна бути командна робота.
Так як на учнів покладено завдання вивчати й інші предмети, то можливе поєднання їх з предметами інформативного циклу для поглиблення знань, як з відповідного навчального предмету так і з інформатики.
Чому саме командна робота. Тому що саме в команді люди працюють для досягнення спільної мети і т.д. Докладніше тут:
http://www.cfin.ru/management/people/teamwork/index.shtml
Відносно простоти читайте вище, вже давав посилання на джерела де достатньо висвітлено дане поняття.
Відносно "жалості" ви мене не правильно зрозуміли, тут відносно цього: http://www.proza.ru/2008/11/11/220
Коли я висловлював думку відносно простоти, то не мав на увазі методику, так як методика - це шаблон на який можуть рівнятися, а саме стан душі. Як вже вище зазначив методику визначає МОН, а ми пропускаєм її через свій світогляд і формуємо свою своерідну методику, трошки доповнену, або врізану відповідно до ситуації, яка теж заслуговує на увагу.
За університети не хочу говорити, окрема тема, сам недавно закінчив і прекрасно знаю чого варті викладачі у ВНЗ, звісно не всі!
П.С.: Я прихильник того щоб дитині зробити закладку культ. і моральних цінностей, поваги до інших, любові до ближнього... Бо наша система завжди вимагає, але нажаль не те що потрібно простим людям. Що для нашої держави людина? Думаю не відкрию Америку коли скажу що ніщо. А система діє як живий організм нав"язуючи нам що потрібно робити для того щоб було добре їй, а людині. Дуже часто буває так що найвища степінь логічності на землі виявляється дзеркальним відображенням реальності.
Думаю що ті люди які не піддаються катигоричності в своїх судженнях мене зрозуміють, тому що завжди повинна бути золота середина.
dpi Дата: Ср, 24.12.2008, 17:36 | Повідомлення № 163
Досвідчений вчитель
Надо еще добавить о скромности и честности.
Quote (roman_it)
Думаю що ті люди які не піддаються катигоричності в своїх судженнях мене зрозуміють, тому що завжди повинна бути золота середина.

Это последнее предложение полностью поддерживаю и живу по этоиу принципу. Но это у меня от Рериха и Буддизма - увлечение молодости.
gromko Дата: Ср, 24.12.2008, 21:11 | Повідомлення № 164
Лінуксоїд
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (dpi)
Ученики после выпуска не должны ходить решать лабораторные по программированию ни ко мне, ни к другим учителям. А сами зарабатывать деньги, решая задания другим.

Это и есть необходимый уровень учебной компетентности учащихся.
Шановні - говоримо про методику викладання програмування!
Тобто - про методичні прийоми та технологічні особливості уроків, на яких вивчається програмування. Якщо знаєте, як це здійснити, якщо маєте свою думку, якщо маєте результати роботи - пишіть!
dpi Дата: Ср, 24.12.2008, 23:08 | Повідомлення № 165
Досвідчений вчитель
Quote (gromko)
Якщо знаєте, як це здійснити, якщо маєте свою думку, якщо маєте результати роботи - пишіть!

Да пытался я писать о новых подходах в обучении информатики, но они мало кого интересуют. Вам нужны конкретные материалы, как я понимаю. Но дело не в них. И в двух словах не расскажешь. Мой конек программирование, но могу привести пример и с ИКТ.
Уже несколько лет при изучении HTML пару уроков даю основы языка, затем каждому утверждаем всем классом тему сайта на 8-10 стр., даю каждому справочный материал, включая и готовые скрипты, фотографии или где то берут или делают сами, но все их облегчают и подгоняют по размеру, материал ищут в интернете. И все: две недели отдыха. Затем еще две недели, одновременно с изучением нового материала продолжают работу над сайтом. Результаты поражают даже меня. Удивляют те, от кого и не ждешь.
Как я их консультирую, уговариваю и контролирую, оставим за кадром. (Трое не сдоло работы в этом году).
И где здесь методика?
Думаю самое трудное убедить их это сделать.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.