Вт, 27.10.2020, 02:09
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 1 з 17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 16
  • 17
  • »
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
Методика викладання програмування
kom_adm Дата: Сб, 18.08.2007, 02:24 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Поділ досвідом по темі

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Taras Дата: Сб, 22.09.2007, 21:19 | Повідомлення № 2
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
На сьогоднішній день все більше і більше йде мова про візуальне програмування в школах. Напевне кожен вчитель задумається: Яку ж оболнгку вибратти. Хтось зупиниться на Visual Basic, хтось - Borland Delphi, а можливо і хто подумає про C++ (правда на мою думку, якщо це зробити зі старту, то це те саме що дитину поставити перед бронепоїздом). Напевне в більшості шкіл нашої країни для вивчення програмування використовується Turbo Pascal.

Я пропоную варіант вивчення програмування в середовищі Delphi як ідеальний для вивчення візуального програмування. Причому це можна зробити з вивчення звичайного Паскаля в цьому ж середовищі (програми складати в консольному режимі), і вже пізніше підключати Object Pascal, ..... і об"є кти з властивостями Дельфи.

Ковшун Дата: Нд, 23.09.2007, 09:25 | Повідомлення № 3
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Taras)
Я пропоную варіант вивчення програмування в середовищі Delphi як ідеальний для вивчення візуального програмування. Причому це можна зробити з вивчення звичайного Паскаля в цьому ж середовищі (програми складати в консольному режимі), і вже пізніше підключати Object Pascal, ..... і об"є кти з властивостями Дельфи.

Можливо Ваша пропозиція слушна!
V_Rebryna Дата: Нд, 23.09.2007, 20:13 | Повідомлення № 4
Новий користувач
Рейтинг: 1
Актив вчителів інформатики Хмельницької області працює над створенням комплекту для вивчення факультативного курсу у 8 класі. В основу взято мову С#. Відомо, що окремі школи з Києва вже вивчають дану мову. Є приклади і в окремих школах Хмельниччини, де з 1 вересня розпочата така робота. Середовище Microsoft С# 2005 Express Edition. Є досвід інсталяції середовища для SP1. Детальніше можна познайомитися на обласному віртуальному методичному об'єднанні. Ми вважаємо, що дітей треба знайомити з принципами ООП (об'єктно-орієнтованого програмування)
Taras Дата: Нд, 23.09.2007, 21:12 | Повідомлення № 5
Новий користувач
Рейтинг: 2
Quote (V_Rebryna)
В основу взято мову С#. Відомо, що окремі школи з Києва вже вивчають дану мову. Є приклади і в окремих школах Хмельниччини, де з 1 вересня розпочата така робота.

Скажіть будь-ласка, яку кількість годин відводиться на курс вивчення С#. Якою програмою для планування уроків у Вас користуються при вивченні даної мови програмування.
Власне у нас в навчальному закладі також є клас з поглибленним вивченням інформатики, так я йду за програмою за редакцією М. Жалдака (Поглиблене вивчення інформатики для гімназій та ліцеїв ) так там за основу в розділі програмування беру Borland Delphi.

SLKuty Дата: Чт, 18.10.2007, 09:29 | Повідомлення № 6
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
А як вам така ідея: вивчати весь курс інформатики через візуальне програмування. Примітивний текстовий редактор діти пробують створити самі, а потім вивчається готовий Блокнот, Word. те саме з графічним редактором. Практично на будь-яку тему можна створити щось простеньке своє, а потім вивчати те що вже створене. Я всетаки пропоную Delphi 7. цю мову простіше зрозуміти дітям та і зрештою вчителям. Вона на основі мови Паскаль яку ми вивчали багато років. Я вже другий рік практикую таку систему те відхиляючись від стандартного навчального плану вивчаю програмування. звичайно не всі діти можуть освоїти і зрозуміти ВП (так як і всі інші предмети). Але якщо таке запровадити в ліцеях і математично-фізичних школах я думаю результат буде набагато кращий. Маю ідеї, розробки уроків, багато цікавого. Поділюся зі всіма бажаючими.
Ковшун Дата: Чт, 18.10.2007, 13:24 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Quote (SLKuty)
А як вам така ідея: вивчати весь курс інформатики через візуальне програмування. Примітивний текстовий редактор діти пробують створити самі, а потім вивчається готовий Блокнот, Word. те саме з графічним редактором. Практично на будь-яку тему можна створити щось простеньке своє, а потім вивчати те що вже створене. Я всетаки пропоную Delphi 7. цю мову простіше зрозуміти дітям та і зрештою вчителям. Вона на основі мови Паскаль яку ми вивчали багато років. Я вже другий рік практикую таку систему те відхиляючись від стандартного навчального плану вивчаю програмування. звичайно не всі діти можуть освоїти і зрозуміти ВП (так як і всі інші предмети). Але якщо таке запровадити в ліцеях і математично-фізичних школах я думаю результат буде набагато кращий. Маю ідеї, розробки уроків, багато цікавого.

Можливо це і заслуговує на увагу в профільних класах.
А в основній школі при вивченні базового курсу є державна програма якої треба дотримуватись.
kom_adm Дата: Чт, 18.10.2007, 16:28 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
А в основній школі при вивченні базового курсу є державна програма якої треба дотримуватись.

От я і дотримуюсь. Викладаю застарілий паскаль. А дуже хочеться спробувати Делфі 7. І я зроблю це на наступний рік. Поскільки я вважаю, що в школі можна вивчати ООП. І мова Делфі чи Visual Basic для школи цілком підходить.

Quote (SLKuty)
Маю ідеї, розробки уроків, багато цікавого. Поділюся зі всіма бажаючими.

Діліться. Всі з радістю їх собі завантажать. Я даю вам доступ до Приватного форуму і сподіваюсь ви мене не обманите і завантажите всі свої наробки. Для цього уважно прочитайте правила приватного форуму. А якщо в вас виникнуть проблеми із завантаженням архівів у наш каталог файлів, то скиньте мені все на informatics@meta.ua і я це зроблю за вас. Наперед вдячний. happy
Ковшун Дата: Чт, 18.10.2007, 16:39 | Повідомлення № 9
Досвідчений учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
От я і дотримуюсь. Викладаю застарілий паскаль. А дуже хочеться спробувати Делфі 7. І я зроблю це на наступний рік. Поскільки я вважаю, що в школі можна вивчати ООП. І мова Делфі чи Visual Basic для школи цілком підходить.

Програма з Інформатики дозволяє вивчати одну з мов програмування.
Почитайте уважно пояснювальну записку.
Ви самі для вивчення обрали мову програмування Pascal.
А тепер лаєте її.
При чому тут Pascal?
kom_adm Дата: Чт, 18.10.2007, 17:33 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
Програма з Інформатики дозволяє вивчати одну з мов програмування.Почитайте уважно пояснювальну записку.Ви самі для вивчення обрали мову програмування Pascal.А тепер лаєте її.При чому тут Pascal?

Дійсно, паскаль тут не винен. Я визнаю свою помилку, що обрав для вивчення в нинішньому навч. році Паскаль знову. Потрібно було вже цього року вибрати Делфі. Але я чомусь думав, що делфі заборонено викладати в школі і потрібно лише паскаль викладати. Буду пробувати ще завантажити Turbo Pascal for Windows http://tpxexe.narod.ru/tpw.html Про нього я прочитав на форумі "Аспекту" Коли встановлю, дам відгуки.
Ковшун Дата: Чт, 18.10.2007, 17:40 | Повідомлення № 11
Досвідчений учасник
Дійсно, паскаль тут не винен. Я визнаю свою помилку, що обрав для вивчення в нинішньому навч. році Паскаль знову. Потрібно було вже цього року вибрати Делфі. Але я чомусь думав, що делфі заборонено викладати в школі і потрібно лише паскаль викладати.

Тут не стільки Ви винний, скільки мабуть методисти ОІППО та РМК.
От вони не дочитують пояснювальної записки до програми і рекомендують Pascal.
А якщо у вчителя є програмне забезпечення для вивчення іншої мови програмування і він цю мову дуже добре знає, то хай вивчає її з учнями.
Я особисто так вважаю.
SLKuty Дата: Пт, 19.10.2007, 02:21 | Повідомлення № 12
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Ну нарешті хтось мною зацікавився! Хочу поділитися деякими своїми думками. Я хочу прийняти участь в наступному конкурсі вчитель року і маю вже деякі заготовки текстові і програмні, але їх багато і я все не можу покищо розказати.

Маю 15 років педагогічного стажу з них 10 років викладаю інформатику з них 8 років в комп'ютерному класі. Перепробував багато способів і методів і дойшов до висновку класичний урок в комп. класі мало ефективний і дуже складний для вчителя.

В комп’ютерному класі я зіткнувся з проблемою коли включені комп’ютери вся увага дітей направлена на них, а мені приходиться часто підвищувати голос, щоб розказати новий матеріал і провести практичні заняття. Перекричати 10 комп’ютерів китайського виробництва і 25 учнів(українського виробництва) – непросто, потрібно мати дуже сильний голос і нерви. Можна, звичайно виключити ПК і розказати новий матеріал але тоді виникає інша проблема: при багаторазовому включенні і виключенні ПК дуже швидко вийдуть з ладу.

На всіх уроках вчителі розказують, записують на дошці, а учні слухають і записують в зошити. Діти звикають до такого одноманітного процесу і сприймають дуже мало інформації.
Один, або два уроки на тиждень це дуже мало. Невелика кількість учнів мають вдома комп’ютер і задане додому завдання виконується теоретично, або взагалі не виконується. А ті, хто має ПК в основному грають ігри і взагалі не вчать уроків.
(Хто працював в сільській школі той мене зрозуміє. Зараз я працююв районному центрі проблеми приблизно ті самі. )

Потрібний нестандартний урок, який категорично відрізняється від інших уроків!!!

Щоб добитися добрих результатів, потрібно:
1. весь урочний час витрачати на роботу учнів з ПК. Менше говорити – більше працювати з клавіатурою і мишкою.
2. не записувати нічого в зошити, а роздавати при потребі друковані конспекти.
3. придумати задачі і проблеми максимально наближені до життя і навчання дітей і на уроці за допомогою комп’ютера розв’язувати їх.
4. організувати на кожному уроці невеликі змагання і ставити оцінки переможцям.
5. на кожному уроці всіма способами активізувати зорову, слухову та рухову види пам’яті.
6. на уроці давати не тільки конкретні знання, але і способи самостійного здобування інформації і методи вирішення проблеми.

Класичними способами неможливо це все здійснити!

Ідея: майже всю інформацію (графічну, текстову, звукову) на уроці учні повинні отримувати не від вчителя, а від комп’ютера. Перевіряє знання і викладає оцінки також ПК.

Метод реалізації: створити свою навчально-контролюючу програму яка буде направляти роботу учнів на протязі всього уроку. Сучасні ПК можуть відображати текстову, графічну, звукову та відео інформацію. Цього достатньо, щоб провести урок з будь якого предмету в школі. Підказки в вигляді вікон з поясненнями, або голосових повідомлень з’являються самі, або за бажаннями учня. ПК, при потребі, повторить речення і прокрутить відео кожному учневі стільки разів, скільки йому потрібно для запам’ятовування.

Спосіб реалізації: Сучасні візуальні мови програмування дозволяють вчителю створити різні програмні додатки для полегшення своєї роботи в комп’ютерному класі.

Я використовую мову Delphi. Створена мною навчально-контролююча програма дає можливість кожному учневі працювати в своєму темпі, знаходити в комп’ютері інформацію потрібну для рішення поставленої задачі. З цієї програми можна запустити інші додатки Windows які вивчаються на даному уроці. Оцінюються домашнє завдання (матеріал вивчений на попередньому уроці) а також відповіді на запитання в кінці уроку. Набрані бали аналізуються і в залежності від їх кількості учень може, як винагороду, запустити різні ігри, що є додатковим стимулом до навчання (в більшості випадків це є основним стимулом)

Ця програма дуже велика і передати її по інтернету неможливо. Я весь час її вдосконалюю і переробляю. В мене вже є декілька такий додатків. сама найменша програма має 200 Мб і навчає дітей азів програмування на Дельфі (там багато картинок і відео через те такий розмір).

а в старших класах я практикую інший метод навчання. Готую в Ворді конспект практичної роботи, але не роздруковую його і просто показую його на монітори. Паралельно діти запускають Дельфі. Переключаючи в панелі задач по черзі то Ворд то Дельфі діти читаютьт конспект і повторюють всі вказівки на Дельфі. Зразок такого конспекту висилаю на ВАШ розсуд. з радістю прийму поради, рекомендації.

Я вже досить тут наговорив чекаю зауважень.
В мене інтернет вдома і я сиджу ночами біля нього в перервах між відемонтажем. Зверніть увагу на годину цього повідомлення.

Ковшун Дата: Пт, 19.10.2007, 08:49 | Повідомлення № 13
Досвідчений учасник
Quote (SLKuty)
Потрібний нестандартний урок, який категорично відрізняється від інших уроків!!!
Щоб добитися добрих результатів, потрібно:
1. весь урочний час витрачати на роботу учнів з ПК. Менше говорити – більше працювати з клавіатурою і мишкою.
2. не записувати нічого в зошити, а роздавати при потребі друковані конспекти.
3. придумати задачі і проблеми максимально наближені до життя і навчання дітей і на уроці за допомогою комп’ютера розв’язувати їх.
4. організувати на кожному уроці невеликі змагання і ставити оцінки переможцям.
5. на кожному уроці всіма способами активізувати зорову, слухову та рухову види пам’яті.
6. на уроці давати не тільки конкретні знання, але і способи самостійного здобування інформації і методи вирішення проблеми.

Оце і є те раціональне зерно для проведення уроків інформатики.

kom_adm Дата: Пт, 19.10.2007, 18:12 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
SLKuty, я згодин майже з усім, що ви написали. Особливо з цим:
Quote (SLKuty)
В комп’ютерному класі я зіткнувся з проблемою коли включені комп’ютери вся увага дітей направлена на них, а мені приходиться часто підвищувати голос, щоб розказати новий матеріал і провести практичні заняття. Перекричати 10 комп’ютерів китайського виробництва і 25 учнів(українського виробництва) – непросто, потрібно мати дуже сильний голос і нерви. Можна, звичайно виключити ПК і розказати новий матеріал але тоді виникає інша проблема: при багаторазовому включенні і виключенні ПК дуже швидко вийдуть з ладу.

Я коли пояснюю теоретичний матеріал - обов’язково використовую програму Net support school, проте увага дітей не повністю сконцентрована на моє пояснення, деякі з них досить розсіяні і я не впевниний, що всі вони добре сприймають матеріал, коли я пояснюю в такий спосіб.
Quote (SLKuty)
Невелика кількість учнів мають вдома комп’ютер і задане додому завдання виконується теоретично, або взагалі не виконується. А ті, хто має ПК в основному грають ігри і взагалі не вчать уроків.

Це істина правда.
Quote (SLKuty)
Я використовую мову Delphi. Створена мною навчально-контролююча програма дає можливість кожному учневі працювати в своєму темпі, знаходити в комп’ютері інформацію потрібну для рішення поставленої задачі. З цієї програми можна запустити інші додатки Windows які вивчаються на даному уроці. Оцінюються домашнє завдання (матеріал вивчений на попередньому уроці) а також відповіді на запитання в кінці уроку. Набрані бали аналізуються і в залежності від їх кількості учень може, як винагороду, запустити різні ігри, що є додатковим стимулом до навчання (в більшості випадків це є основним стимулом)

Ви могли б розіслати DVD диск поштою мені і, можливо, іншим бажаючим вчителям. Я обов’язково оплачу всі ваші поштові витрати і витрати за диск. Дуже хочеться побачити програмно-методичне забезпечення, яке ви створили.
Quote (SLKuty)
В мене інтернет вдома і я сиджу ночами біля нього в перервах між відемонтажем. Зверніть увагу на годину цього повідомлення.

Ви займаєтесь відеомонтажем? Я також цим цікавлюсь. Використовую для монтажу такі програми як pinacle studio 11+, 3d album cs 3.29, BluffTitler DX9, та інші. Пишіть на kom-udpu@mail.ru і поспілкуємось з вами з цього приводу, або попрошу вас створити тему "відеомонтаж" в підрозділі "Бесідка". Цей розділ для спілкування на будь-яку тематику.
Ковшун Дата: Пт, 19.10.2007, 18:46 | Повідомлення № 15
Досвідчений учасник
Ви могли б розіслати DVD диск поштою мені і, можливо, іншим бажаючим вчителям. Я обов’язково оплачу всі ваші поштові витрати і витрати за диск. Дуже хочеться побачити програмно-методичне забезпечення, яке ви створили.

І я хотів би це в себе мати!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Методика викладання програмування
  • Сторінка 1 з 17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 16
  • 17
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2020.