Сб, 17.08.2019, 23:43
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Навчальні програми
Навчальні програми
mouse Дата: Пт, 16.11.2007, 23:53 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Висловлюємо думки щодо існуючих програм для старшої школи, спецкурсів для профільного навчання. Питання їх коректності, пристосованості до школи. Про вимоги, які зазначені в програмах, про години для різних тем в різних програмах. Що є добре? В яких умовах? Що не враховано?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

ihor_hontar Дата: Пт, 25.01.2008, 19:32 | Повідомлення № 16
Досвідчений вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (Ковальчук_Олександр)
звичайно за основні критерії оцінювання, взято не стільки кількість слайдів, скільки:
- доцільність, актуальність теми презентації;
- висвітлення мети теми;
- наявність діаграм, схем, таблиць;
- правильно задані ефекти анімацій
- наявність гіперпосилань та багато інших.

Хороша думка! Візьму на озброєння в свою методику. together
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 25.01.2008, 22:14 | Повідомлення № 17
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (ihor_hontar)
Хороша думка! Візьму на озброєння в свою методику.

Більш повні вимоги до змісту презентацій:
- Стислий виклад матеріалу, максимальна інформативність тексту.
- Використання слів і скорочень, уже знайомих учню.
- Відсутність нагромадження, чіткий порядок у всьому.
- Ретельно структурована інформація.
- Наявність коротких та лаконічних заголовків, маркованих та нумерованих списків.
- Важливу інформацію (наприклад, висновки, визначення, правила тощо) треба подавати великим та виділеним шрифтом і розміщувати в лівому верхньому кутку слайда.
- Другорядну інформацію бажано розміщувати внизу слайда.
- Кожному положенню (ідеї) треба відвести окремий абзац.
- Головну ідею треба викласти в першому рядку абзацу.
- Використовуйте табличні форми подання інформації (діаграми, схеми) для ілюстрації найважливіших фактів, що дасть змогу подати матеріал компактно й наочно.
- Графіка має органічно доповнювати текст.
- Пояснення треба розміщувати якнайближче до ілюстрацій, із якими вони мають з'являтися на екрані одночасно.
- Інструкції до виконання завдань необхідно ретельно продумати щодо їх чіткості, лаконічності, однозначності.
- Використовуйте емоційний фон (художня проза запам'ятовується краще, ніж спеціальні тексти, а вірші — краще, ніж проза).
- Усю текстову інформацію потрібно ретельно перевірити на відсутність орфографічних, граматичних і стилістичних помилок.
- Продуктивність навчання збільшується, якщо одночасно задіяні зоровий і слуховий канали сприйняття інформації (зарубіжні джерела це називають принципом модальності). Тому рекомендується там, де це можливо, використовувати для тексту й графічних зображень звуковий супровід. Дослідження свідчать, що ефективність слухового сприйняття інформації становить 15 %, зорового – 25 %, а їх одночасне залучення до процесу навчання підвищує ефективність сприйняття до 65 %.
Взято із посібника Могильної Н.М., який можна завантажити із сайту: http://www.kabinet-info.narod.ru Зокрема, ЗВІДСИ!!!
Viktoriya Дата: Ср, 06.02.2008, 19:02 | Повідомлення № 18
Часто заходить...
Рейтинг: 2
У мене таке запитання, чи можна змінювати календарне планування більше ніж на 30% (навіть не питайте звідки ця цифра :)), без узгодження з районо? Наприклад, чи можна на свій розсуд, поміняти місцями розділи, дещо з 11 класу перенести на 10 клас і навпаки?
oleg_teacher Дата: Ср, 06.02.2008, 19:05 | Повідомлення № 19
Любитель дискутувати
Quote (Viktoriya)
змінювати календарне планування більше ніж на 30% (навіть не питайте звідки ця цифра :)), без узгодження з районо? Наприклад, чи можна на свій розсуд, поміняти місцями розділи, дещо з 11 класу перенести на 10 клас і навпаки?

Ні!!!
Newbie Дата: Ср, 06.02.2008, 19:55 | Повідомлення № 20
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Viktoriya)
У мене таке запитання, чи можна змінювати календарне планування більше ніж на 30% (навіть не питайте звідки ця цифра :)), без узгодження з районо? Наприклад, чи можна на свій розсуд, поміняти місцями розділи, дещо з 11 класу перенести на 10 клас і навпаки?

знаю, що такі перенесення треба робити до узгодження планування із завучем на початку навчального року. хоча, іноді планування роблять посеместрово, тоді мабуть можна і на початку семестру (?)
Залежно від типу комп’ютерної техніки, складу наявного навчально-методичного та програмного забезпечення вчитель може самостійно добирати методичні шляхи розв’язування освітніх завдань курсу, вносити необхідні корективи в кількість годин, необхідних для засвоєння навчального матеріалу з окремих тем програми.

хоча, чесно кажучи, я в отих нормативних документах не сильно розуміюсь. може тут є хтось, хто працює на рівні трохи вищого начальства - то роз*яснить як воно має бути за їхніми правилами...
Viktoriya Дата: Чт, 07.02.2008, 16:04 | Повідомлення № 21
Часто заходить...
Quote (oleg_teacher)
Ні!!!

А можна посилання на законодавчій акт, де це зафіксовано?
Quote (Newbie)
знаю, що такі перенесення треба робити до узгодження планування із завучем на початку навчального року. хоча, іноді планування роблять посеместрово, тоді мабуть можна і на початку семестру (?)

Ви гадаєте, що затвердження завуча вистачить???
Newbie Дата: Чт, 07.02.2008, 16:24 | Повідомлення № 22
Хелпер
Quote (Viktoriya)
Ви гадаєте, що затвердження завуча вистачить???

думаю, що так... Ви ж не міняєте обсяг програми чи години, чи зміст... лише порядок вивчення тем... можна це виправдати наявним програмним забезпеченням наприклад...
Viktoriya Дата: Чт, 07.02.2008, 16:48 | Повідомлення № 23
Часто заходить...
Quote (Newbie)
можна це виправдати наявним програмним забезпеченням наприклад...

wacko поясніть чайнику, забезпечення ж не зміниться через рік smile
Взагалі мене цікавить документ, де про це можна почитати???

Newbie Дата: Чт, 07.02.2008, 17:05 | Повідомлення № 24
Хелпер
Quote (Viktoriya)
поясніть чайнику, забезпечення ж не зміниться через рік

а раптом змітиться wink ну наприклад немає в школі Ворда... чи СКБД... і Ви розраховуєте, що наступного року вони будуть... smile

взагалі, ці речі регулюються програмами (http://astra.lviv.ua/cs/present/programsall.doc - Запорізький збірник Прем*єр, 2003. 2,5 Мб) та інструктивно-методичними листами (http://astra.lviv.ua/cs/present/inf2007.doc - цьогорічний)

zverok Дата: Пт, 08.02.2008, 00:54 | Повідомлення № 25
Креативний вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 8
Господа, а поделитесь, пожалуйста, опытом вот в какой части: 10-й класс, физ-мат профиль, программа Жалдака -- там в конце идет 10 часов баз данных (вплоть до интеллектуальных систем). Понятно, что подразумевается "покажите детям MS Access™", но кто что в реальности делает с этой частью курса?
Newbie Дата: Пт, 08.02.2008, 09:23 | Повідомлення № 26
Хелпер
показую MS Access™ smile якщо справді фіз-мат профіль, то ще показую програму Дедуктор (справді для демонстрації інтелектуальних систем, там є демо-версія для навчальних цілей http://www.basegroup.ru/download/deductor.htm )
а ще - практикування у виокремленні об*єктів ПрО, зв*язків між ними, їх типів. якщо гарно це пояснити (не заумно, а так попростіше), то учні можуть у своїй улюбленій галузі (ну скажімо музичні виконавці) спроектувати якусь простеньку базу даних досить пристойно.
тільки не давайте отого матеріалу із підручника Зарецької! я не знаю для кого то писане, але явно не для школярів, в яких волосся ставало дибки! правда після вивчення цієї теми вони спокійніше вже реагували, але все-одно якось там неадекватно все описано...
zverok Дата: Пт, 08.02.2008, 10:45 | Повідомлення № 27
Креативний вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 8
Ох... из общих соображений -- вариант неплохой. Мне, к сожалению, посреди года только достались ребята, и на данный момент я пытаюсь им объяснить, что такое "абзац" в Ворде и почему это важно знать :-\

Поэтому пока я с трудом могу представить, что через пару месяцев буду им объяснять основы реляционной алгебры на близких к пониманию примеров.

Как бы то ни было, спасибо, что поделились опытом.

Varkan Дата: Пт, 08.02.2008, 13:29 | Повідомлення № 28
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (zverok)
и на данный момент я пытаюсь им объяснить, что такое "абзац" в Ворде и почему это важно знать :-\

до речі, а як пояснити що таке поля у ворді?

Добавлено (08.02.2008, 13:29)
---------------------------------------------
я чого питаю. мені задали запитання що таке поле у ворді, ну я і кажу це відступ від краю листка до тексту на якому не можна писати, а мені кажуть , що за допомогою відступів абзацу можна збільшити і зменшити поле, тоді для чого властивість поля?

Newbie Дата: Пт, 08.02.2008, 14:11 | Повідомлення № 29
Хелпер
Quote (zverok)
объяснять основы реляционной алгебры

ненада! smile максимально просто, мінімально теорії і все буде гаразд. ну щось в плані: є БД "Школа". є учні, в одному класі багато учнів - от один вид зв*язку. але у класу - один класний керівник - от вам інший вид зв*язку. а ще - якщо захотіти можна представити зв*язок учні-вчителі... не треба загострювати увагу на тому як це науково і круто smile далі: в межах однієї підгрупи часто можна обійтись ідентифікатором "ім*я учня". в межах класу - не можна, треба прізвище. а в межах школи - може й однофамілець бути, та й брати-сестри бувають: значить інші ідентифікатори (номери особових справ наприклад). от вам і ключі.
в межах БД "Школа" можна виокремити інформацію для медпункту і бібліотеки. для бібліотеки - поля "зріст" і "вага" - не особливо важливі, а для медпункту - потрібні. так само і для БД "Перукарня" може бути важливий колір очей, який не потрібен для БД "Школа", хоча людина-то залишається одна і та ж. отож, маємо виокремлення суттєвих ознак для певної БД з усієї сукупності ознак людини...
не варто використовувати невідому термінологію: поля - це поля, а не атрибути. записи - це записи, а не кортежі. коли трошки призвичаяться, то обов*язково сказати, що є і "правильні" назви, але для початку "лякати" ними не варто.
ну і далі в такому ж стилі

щодо абзаців - справді, це складно пояснити "навіщо?!". спробуйте і покажіть автоматичне створення змісту документа після того як будуть оформлені всі абзаци і стилі - моїм помагає smile

а поля - вони ж для усього документа, тоді як абзаци можуть мати різні налаштування.

Viktoriya Дата: Пт, 08.02.2008, 16:04 | Повідомлення № 30
Часто заходить...
Quote (Newbie)
а раптом змітитьсяну наприклад немає в школі Ворда... чи СКБД... і Ви розраховуєте, що наступного року вони будуть...
взагалі, ці речі регулюються програмами (http://astra.lviv.ua/cs/present/programsall.doc - Запорізький збірник Прем*єр, 2003. 2,5 Мб) та інструктивно-методичними листами (http://astra.lviv.ua/cs/present/inf2007.doc - цьогорічний)

Спасибі величезне за посилання, але все в школі є, а причина переносу тем з програмування досить банальна, в 11 класі, після ворду та графічних редакторів, важко їм на програмування налаштуватися smile
Дуже хотіла б почути думку oleg_teacher, що категорично сказав "ні" smile
Чесно кажучі і мені так здається, що за таку самодіяльність по голівці не погладять unsure
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Навчальні програми
  • Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.