Пт, 19.04.2019, 14:25
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 1 з 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Навчальні програми
Навчальні програми
mouse Дата: Пт, 16.11.2007, 23:53 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Висловлюємо думки щодо існуючих програм для старшої школи, спецкурсів для профільного навчання. Питання їх коректності, пристосованості до школи. Про вимоги, які зазначені в програмах, про години для різних тем в різних програмах. Що є добре? В яких умовах? Що не враховано?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 19.11.2007, 22:50 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
...Зростання соціальної й особистісної значущості опанування учнями комп'ютерної грамотності, без якої неможлива успішна адаптація в інформаційному суспільстві, вимагає докорінних змін в інформатизації загальної середньої освіти. До складу загальноосвітніх предметів уводиться інформатика. Комп'ютерне орієнтовані засоби навчання мають застосовуватися на всіх ступенях школи. Зокрема, у 1-6 класах комп'ютер може використовуватись як засіб навчальної діяльності з метою оволодіння школярами первинними уміннями і навичками роботи з цим; у 7-9 класах забезпечується вивчення базового курсу "Основи інформатики", у 10-12 класах - поглиблене вивчення окремих розділів з інформатики з урахуванням профільності підготовки та за вибором учнів.Запроваджуються центри ресурсного програмного забезпечення всіх навчальних предметів...
ІЗ КОНЦЕПЦІі ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ, (12-РІЧНА ШКОЛА)

То ж потрібно надіятись на краще. Моя думка така: інформатику в найближчому майбутньому (через 2-5 років) офіційно повинні ввести з 2 класу, або хоча б з 5-го. Посадовці мають задуматись над цим питанням тоді, коли комп’ютеризують всі школи. Всі ми знаємо, що це, напевне, один із найважливіших предметів. У концепції вже, зокрема, говориться про вивчення інформатики з 1 класу. Але програми як такої для 12-річної школи, ще мабуть не розроблено. Хоча і є багато наробок. Наприклад:
Програма курсу «Сходинки до інформатики» для 2—4 класів. Автори: Ривкінд Ф.М., Ломаковська Г.В., Колесников С.Я., Ривкінд Й.Я.
(Науково-методичний журнал «Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах» № 4, 2006 р.)
Програма начального курсу інформатики для 1-4 класу (Вержиковський В.П., Чабанова Л.П.)
Програма ознайомлювального курсу «Початкова інформатика» для 1-4 класів (Малюга О.М., Іванісова С.І.)
Програма пропедевтичного курсу по інформатиці для 1-3 класів (Клімова Н.В., Лавренюк І.В.)
Програма курсу інформатики для 5-9 класів (Клімова Н.В., Лавренюк І.В.)
Програма курсу інформатики для 1-9 класів (Савенко Т.І., Краснокутська Л.А., Шило І.І., Селюкова Н.Ю., Прокопченко О.М., Васильєва О.В.)
Програма базового курсу інформатики для 8-10 класу (Чернікова Л.А., Сікорський Р.Ю.)
Програма базового курсу інформатики для 7-11 класів (Мартинюк С.М.)
Основи програмування в середовищі Delphi. (Єгорова І.С, Кухар Н.В учителя інформатики Класичного ліцею при ЗДУ) (чим не варіант для 12-го класу)
Начала веб-дизайну (Коротка О. вчитель вищої категорії НВК №96) (Ще один варіант для 12 класу)
і інші.
Авторських програм з інформатики є досить багато. Залишається їх систематизувати, об’єднати, створити 1 загальнодержавну програму для 1-12 класів, або для 5-12 (взалежності від того, з якого класу введуть її офіційно). А старші класи - це має бути профільне навчання, наприклад, програмування в Делфі чи користувацький курс (корел, фотошоп...).
Потрібно надіятись на краще biggrin

Ковшун Дата: Вт, 20.11.2007, 15:14 | Повідомлення № 3
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
У відповідність " КОНЦЕПЦІЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ", видавництвом "Аспект"
http://www.aspekt-edu.kiev.ua створено і постійно вдосконалюється "КОМПЛЕКС ЗАСОБІВ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ".
До цього комплексу входить:
1. Орієнтовне поурочне планування курсу;
2. Методика викладання інформатики;
3. Календарні плани;
4. Посібники для загальноосвітніх навчальних закладів;
5. Посібники серії "Для початківця";
6. Програмне забезпечення.
mouse Дата: Ср, 21.11.2007, 00:03 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Якщо порівняти минулими роками, то інформатика в Україні вирує!!!
Додам трохи навчальних програм (оскільки велика кількість їх пішла з Запоріжжя, то й гріх не знати їх, хоча знаю багатьох авторів особисто - люди фанати своєї справи, працюють до вечора, та ні, інколи і до ночі smile )

http://ciit.zp.ua/menu_r2/programs/sbornik_program_2007.html

Є інет в усіх - заходьте - все рекомендоване на 2007-08 н.р.

І це також: http://ciit.zp.ua/menu_r2/programs/index.html

Тут є що почитати!!! Багато авторів програм - вчителі-практики, поганого не напишуть. biggrin

Вчитель-з-Києва Дата: Нд, 16.12.2007, 11:16 | Повідомлення № 5
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (mouse)
Тут є що почитати!!! Багато авторів програм - вчителі-практики, поганого не напишуть.

Як на мене, програма без належного навчального забезпечення нагадує таку ситуацію:
Прийшли в ресторан, вам вручили меню - і більш НІЧОГО!!! Навіть продуктів, з яких можна було б щось зварити і своїх учнів нагодувати.
Коли солдату дають завдання (програму) взяти висоту, то забезпечують зброєю, набоями і навіть банкою тушонки. Нас же посилають "в бій" з голою програмою. Цим нас провокують на методичні "злочини": кожний вчитель щось знаходить на його думку підходяще, тулить цитати з різних джерел (у кожного вчителя вони свої) і диктує учням своє нічне творіння в той час, коли ручка в руках в учня біля компьютера - найтяжчий методичний злочин!!! Учнів потрібно вчити використовувати флешки і диски, а не дряпати папір ручкою. Саме це є навичками володіння елементами сучасних інформаційних технологійю.
Була б моя воля, я б категорично заборонив появу програми без комплекту засобів її впровадження. До речі, саме так робиться в європейських країнах (зокрема, в Польші).

Wescor Дата: Вт, 08.01.2008, 22:42 | Повідомлення № 6
Новий користувач
Рейтинг: 0
Вчитель-з-Києва, на мою думку, правий.Переконався на власному досвіді. Коли мене навчала "крашена блондинка", яка нічого не петрала в інформатиці(крім того, що з помилками читати із зошита і не могла без нього ну зовсім нічого пояснити, мабуть, доречі ще й не зі свого зошита), а ми (тоді ще 10 клас) все це слухняно записувили,(хоч іноді просили, щоб вона показала хоч щось з того, що пишемо, на комп'ютері, вона цього не робила). І хоча ми мали зразкові зошити з інформатики, ми нічого не петрали. Комп'ютери майже не вмикали. Через пів року їй на зміну прийшов молодий хлопець(4 курс, перевівся на заочне зі стаціонару), вона пішла в декрет. Так він нам майже тільки показував, більшість стала розуміти хоч про що ідеться. Вистачало часу і на ігри. Багато зацікавилися інформатикою, і продовжують мати до неї якесь відношення(хоча б комп'ютер вдома є).Я, наприклад, зараз навчаюся на магістратурі. Викладачі, самі розумієте, як відносяться. Нещодавно проходив пед. практику у своєму вузі. Працюю на приватній фірмі.До речі, колишні одногрупники (бакалаври) хоч дещо розуміли краще за мою першу вчительку інформатики.
Ковшун Дата: Ср, 09.01.2008, 09:08 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Quote (Wescor)
Вчитель-з-Києва, на мою думку, правий.Переконався на власному досвіді. Коли мене навчала "крашена блондинка", яка нічого не петрала в інформатиці(крім того, що з помилками читати із зошита і не могла без нього ну зовсім нічого пояснити, мабуть, доречі ще й не зі свого зошита), а ми (тоді ще 10 клас) все це слухняно записувили,(хоч іноді просили, щоб вона показала хоч щось з того, що пишемо, на комп'ютері, вона цього не робила). І хоча ми мали зразкові зошити з інформатики, ми нічого не петрали. Комп'ютери майже не вмикали. Через пів року їй на зміну прийшов молодий хлопець(4 курс, перевівся на заочне зі стаціонару), вона пішла в декрет. Так він нам майже тільки показував, більшість стала розуміти хоч про що ідеться. Вистачало часу і на ігри. Багато зацікавилися інформатикою, і продовжують мати до неї якесь відношення(хоча б комп'ютер вдома є).Я, наприклад, зараз навчаюся на магістратурі. Викладачі, самі розумієте, як відносяться. Нещодавно проходив пед. практику у своєму вузі. Працюю на приватній фірмі.До речі, колишні одногрупники (бакалаври) хоч дещо розуміли краще за мою першу вчительку інформатики.

Я повністю згоден з Вчитель-з-Києва,
та повністю поділяю Вашу точку зору!!!
Newbie Дата: Ср, 09.01.2008, 09:40 | Повідомлення № 8
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
така позиція дуже хороша у ситуації, коли ми хочемо навчити користувача - йому справді теоретичні викладки не потрібні.
але якщо ми вивчаємо науку інформатику, то тут доведеться не лише клацати і набирати, але й читати, писати, викреслювати і т.д.

ну і вчителі інформатики різні бувають smile якщо хлопчина з посту Wescor додав практики до вже існуючої (може й недолугої, але все ж ) теорії - це одне. якщо за період навчання учням не було пояснено основ алгоритмів, чи принципів роботи з інформацією - то як же це відповідатиме програмі і державному стандарту?

Ковшун Дата: Ср, 09.01.2008, 10:42 | Повідомлення № 9
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
...якщо хлопчина з посту Wescor додав практики до вже існуючої (може й недолугої, але все ж ) теорії - це одне. якщо за період навчання учням не було пояснено основ алгоритмів, чи принципів роботи з інформацією - то як же це відповідатиме програмі і державному стандарту?

Так пояснювати обов’язково треба!!!
Але ж неможна на уроках інформатики лекції читати.
Одночасно з поясненням, яке проводить вчитель, учні повинні це проробляти на комп’ютері.
Стифа Дата: Ср, 23.01.2008, 17:40 | Повідомлення № 10
Я тут недавно...
Рейтинг: 3
Хочу задати питання стосовно програми курсу інформатики для 10-11 класів універсального профілю. Скажіть, як можна навчити створювати презентації за 2 години? Як дати знання з теми "Алгоритмізація і програмування" за 12 годин? Адже далеко не всі діти мають вдома комп'ютери. А ті, що мають не завжди використовують їх для навчання.
Newbie Дата: Ср, 23.01.2008, 21:58 | Повідомлення № 11
Хелпер
Quote (Стифа)
Скажіть, як можна навчити створювати презентації за 2 години? Як дати знання з теми "Алгоритмізація і програмування" за 12 годин?

можна, у мене є класи, які мають саме таку програму (1 год на тиждень), і в принципі вкладаємось. проте у багатьох є комп*ютери вдома, а хто не має - той дуже-дуже охоче і наполегливо вчиться в класі (і зрештою у них получається краще, ніж у доморощених "хакерів").
але при такому підході (мало годин) говорити про справді якісні знання - не доводиться. лише практика, мінімум теорії (іноді взагалі без неї), але зрештою програму виконуємо. хоча чесно кажучи здати іспит випускний (чи то пак дпа) після такого курсу - надто складно...
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 24.01.2008, 01:20 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Quote (Стифа)
Хочу задати питання стосовно програми курсу інформатики для 10-11 класів універсального профілю. Скажіть, як можна навчити створювати презентації за 2 години?

В мене 2 години на тиждень. На презентації за програмою - 4 години. Я виділяю шість. Дві години забираю з теми "програмне забезпечення навчального призначення". За цей час учні встигають створити власні проекти. Тематичне оцінювання проходить у вигляді захисту проектів. Ті, в кого в дома є комп’ютери складають досить чудові презентації, а в кого їх не має - не погані. Ну а за дві години дійсно нічого діти не навчаться.
Quote (Стифа)
к дати знання з теми "Алгоритмізація і програмування" за 12 годин?

Мені 48 годин не вистачає. Хотілося б побільше. Але смислу впринципі нема, так як той, хто все вчить, за 48 годин оволодіє основами програмування на Паскалі. Знову ж таки, 12 годин - це жах. angry
Newbie Дата: Чт, 24.01.2008, 09:24 | Повідомлення № 13
Хелпер
Quote (Ковальчук_Олександр)
За цей час учні встигають створити власні проекти. Тематичне оцінювання проходить у вигляді захисту проектів.

з таким розмахом як Ви в 6 годин вкладаєтесь?! smile я вважаю, що проекти - то позакласна робота. на інформатиці ми вчимо технологію - як робити презентації комп*ютерними засобами. це основа.
якщо дозволяє час - звичайно дається інформація про правильну побудову презентації, кольоровий і просторовий дизайн, демонстрування і т.д. після цього справді можна говорити про презентації на теми проектів.
а за базові 2 години можна встигнути показати і спробувати базові технології: слайд, текст, картинка, анімація - 1 заняття; гіперпосилання між слайдами - 2 заняття.
хоча я цю тему теж поєдную з "програмним забезпеченням навчального призначення" - бо велика його частина теж у вигляді презентацій певного роду. тож за сумарну кількість годин можна викладати не лише основи, але й деякі більш серйозні речі.
Ковшун Дата: Чт, 24.01.2008, 14:23 | Повідомлення № 14
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
...я вважаю, що проекти - то позакласна робота...

Я теж такої думки!!!
Проект, це творча робота і її на уроках не можна встигнути виконати.
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 25.01.2008, 19:19 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Впринципі, то не масштабні проекти. Висунув я цього року до учнів вимогу - створити кожному презентацію по будь-якій темі якогось шкільного предмету, яка міститиме на кожному слайді мінімум 1 картинку і деякий текст. Для кожної картинки та тексту задати ефекти анімації, причому як входу так і виходу, правильно підібрати кольори. Справились практично всі. Ті, в кого не має в дома комп’ютерів і під час уроків не встигли створити всі 15 слайдів, а створили 10-12, доробили презентації після уроків. Були й такі, що змогли створити лише 5-7 слайдів, за що й отримали відповідні оцінки. Але, звичайно за основні критерії оцінювання, взято не стільки кількість слайдів, скільки:
- доцільність, актуальність теми презентації;
- висвітлення мети теми;
- наявність діаграм, схем, таблиць;
- правильно задані ефекти анімацій
- наявність гіперпосилань та багато інших.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.3 Методика викладання інформатики в старшій школі (10-11 кл.) » Навчальні програми
  • Сторінка 1 з 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.