Чт, 24.01.2019, 10:38
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Термінологія (Вживання, походження, переклад термінів з інформатики)
Термінологія
gromko Дата: Чт, 16.04.2009, 12:14 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 32
Рейтинг: 401
Чим "комп'ютер" відрізняється від "ЕОМ", як правильно перекласти термін "folder" - "папка", "тека" чи "каталог", "Desktop" - "робочий стіл" чи "стільниця", "cell" - "комірка", "клітинка", "чарунка"? Всі ці терміни вільно мандрують з підручника в підручник, немає загальноприйнятих та нормативних документів щодо комп'ютерної термінології. Ваші думки по цьому питанню -
Глинський__Ярослав Дата: Сб, 11.07.2009, 10:45 | Повідомлення № 31
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Не міг пройти мимо цього обговорення.
Щодо слова файл, то позиція львіських редакторів схиляється до файлу, а не до файла. Позиція київських, які ближче до Москви, схиляється до файла.
Для цього є певне пояснення. Поняття файл є узагальнюючим в тому в сенсі, що воно не позначає реального об'єкта, який можна взяти в руки, на зразок слова ліс тощо. Адже ми говоримо "Ми наближаємося до лісу", а не до ліса.
Словники подають слово файл в його первинному походженні з англійського з докомп'ютерних часів як матеріальний об'єкт. В магазині ми також купуємо файл у тому ж сенсі. Тепер це слово має зовсім інше значення. Файл у руки не візьмеш. ТОму все таки ФАЙЛУ, а не файла.
Тай звучить воно милозвучніше. Є цікава позиція термінологів. У спірних питаннях дати можливість жити певний час паралельним термінам. Не намагатися підігнати їх під ті чи інші формальні правила, які можуть бути не менш сумнівними, нав'язаними ідеолгами. Через деяких час терміни викристалізуються.
ЦІкаво також як часто неправильно говорять і пишуть: "Ім'я файла". Тут є вже дві помилки. По перше файлу, а по друге не ім'я, а назва. Імена можуть мати лише живі істоти. Адже ми не говоримо "ім'я твору", "ім'я столиці". Особливо цим грішать мікрософтовські продукти. Там що не українське слово, то "перл".
На мою особисту думку концентрація не правильного використання українських термінів ы словосполучень в локалізованому офісі наближається до критичної межі - про це треба попереджати учнів, інакше в них сформуються неправильні уявлення (див. мою статтю в журналі "Комп'ютер у школі і сім'ї", № 1, 2008. Але слово файл у родовому відмінку як файлу вони вживають правильно.
filnick Дата: Сб, 11.07.2009, 16:29 | Повідомлення № 32
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Файл - іменник, чол. роду, однина.
Відмінки:
Н - файл
Р - файла
Д - файлу
З - файл
О - файлом
М - файлі
К - файле
Комарик Дата: Нд, 12.07.2009, 01:13 | Повідомлення № 33
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 14
Quote (filnick)
Р - файла

:*

"У родовому відмінку однини іменники другої відміни залежно від їх значення мають закінчення -а, -я або -у, -ю.
....
2. Закінчення -у(у твердій і мішаній групах), -ю(у м'якій групі) мають іменники чоловічого роду на приголосний, коли вони означають:
....
б) Збірні поняття: ансамблю, атласу, гуртку, капіталу, каравану, тексту, товару, тому,хору..."

(Український правопис/НАН України, Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні; Інститут української мови - стереотип. вид.- К: Наук. думка, 2000.- 240 с.)
виходить, все-таки: (кого? чого?) файлУ.

найцікавіша тема у вивченні нашої мови - це закінчення родового відмінка чоловічого роду. "улюблена" тема діток, що здають ЗНО )

novachok Дата: Ср, 15.07.2009, 22:58 | Повідомлення № 34
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Де опублікована офіційна комп'ютерна термінологія (на зразок ГОСТу)?
Комарик Дата: Ср, 15.07.2009, 23:50 | Повідомлення № 35
Прописаний назавжди
Рейтинг: 14
Quote (novachok)

) думаю якби вона десь була офіційно опублікована, то б даного розділу не існувало б, напевне.

anton_k Дата: Ср, 22.07.2009, 10:42 | Повідомлення № 36
Часто заходить...
Рейтинг: 2
Quote (novachok)

Українською мовою — ніде. Бо за правилами це не можна зарахувати як наукову роботу (звісно й дисертацію з цього не зробиш, тому ці науковці й не бачать цієї теми). Як сказав мені один дуууже поважний науковець: «Хочеш знайти собі ворогів та зайвих клопотів — займись термінологією»
НІКОЛЯ Дата: Ср, 22.07.2009, 11:52 | Повідомлення № 37
Знавець вірусів
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
В інтернеті та паперових джерелах море визначень, що таке технологія... Мені здається, що технологією слід вважати упорядковану сукупність методів і ресурсів (у т.ч. часу) для досягнення бажаного результату. Чи щось бракує цій дефініції?
filnick Дата: Вт, 04.08.2009, 12:27 | Повідомлення № 38
Мудрий вчитель
Quote (awpriss17)
а може Міносвіти за таку рекламу подати в суд на телеканали і таким чином заробити кошти для поповнення бюджету?..

Подати - зможе, а виграти - навряд. Ви ж пам'ятаєте хто є власниками телеканалів...
microsoft Дата: Вт, 04.08.2009, 17:25 | Повідомлення № 39
Я тут недавно...
Quote (awpriss17)
"Купи ЯВА-гру за трояк..." - тепер скільки часу буде втрачено вчителями, для того, щоб довести до дітей, що мова програмування надивається Джава, а Ява - то острів, мотоцикл або назва фірми виробника цигарок...

До речі острів Ява по-англійськи теж Java :p
filnick Дата: Вт, 04.08.2009, 23:08 | Повідомлення № 40
Мудрий вчитель
Ще до часів незалежності України звернув увагу на транспоранти, які висять над багатьма закладами, в т.ч. освітніми. Російською "Добро пожаловать".
А українською?
Ласкаво просимо
Ласкаво запрошуємо
Ласкаво прохаємо
Найцікавіше, що другий і третій варіанти до сьогодні висять над шкільними приміщеннями...

Відредаговано: filnick - Вт, 04.08.2009, 23:09
microsoft Дата: Ср, 05.08.2009, 01:20 | Повідомлення № 41
Я тут недавно...
Quote (filnick)
Ще до часів незалежності України звернув увагу на транспоранти, які висять над багатьма закладами, в т.ч. освітніми. Російською "Добро пожаловать". А українською? Ласкаво просимо Ласкаво запрошуємо Ласкаво прохаємо Найцікавіше, що другий і третій варіанти до сьогодні висять над шкільними приміщеннями...

Читаю сучасного російського автора, військового-історика, А.Широкорада - українців немає і не існувало, це все вигадки поляків, німців, австрійців та масонів, української мови не існує у природі (це зпольщений варіант російської). Книгу видано значним накладом. Але автор походженням українець (з Харкова)
Ogorodets Дата: Ср, 05.08.2009, 02:26 | Повідомлення № 42
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Quote (microsoft)
Читаю сучасного російського автора, військового-історика, А.Широкорада - українців немає і не існувало, це все вигадки поляків, німців, австрійців та масонів, української мови не існує у природі (це зпольщений варіант російської). Книгу видано значним накладом. Але автор походженням українець (з Харкова)

Это к чему, кстати?

Відредаговано: Ogorodets - Ср, 05.08.2009, 02:26
microsoft Дата: Ср, 05.08.2009, 17:12 | Повідомлення № 43
Я тут недавно...
Quote (Ogorodets)
Это к чему, кстати?

Вообще-то, ни к чему.
Каждый должен пользоваться родным языком - как в учебе, так и в быту. Но нельзя скатываться до шовинизма (вот мы, а вот вы)
gromko Дата: Ср, 05.08.2009, 18:18 | Повідомлення № 44
Лінуксоїд
Нагороди: 32
Рейтинг: 401
Давайте политику в сторону!
filnick Дата: Ср, 05.08.2009, 18:22 | Повідомлення № 45
Мудрий вчитель
Quote (microsoft)
Но нельзя скатываться до шовинизма (вот мы, а вот вы)

Взагалі я звернув увагу саме на вживання термінології. Якщо над шкільними дверима висить гасло написане, м'яко кажучи, безграмотно, то що ми хочемо від засобів масової інформації, чиновників чи навколишьої реклами. Тому мовні шедеври на зразок "Ласкаво прохаємо", "Дякую вас", " Балакати на українській мові", "Подорожуйте у Турцію і Германію" будуть й надалі на кожному кроці.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Термінологія (Вживання, походження, переклад термінів з інформатики)
  • Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.