Сб, 21.10.2017, 09:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 11 з 26«129101112132526»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Програмуємо в Скретчі (Все про програмування в Скретчі)
Програмуємо в Скретчі
ProgrammingTeacher Дата: Вт, 17.03.2009, 21:03 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Нещодавно на Форумі учителів інформатики зустрів інформацію про Скретч та Українську спільноту Скретчу (на ВікіОсвіті). Скачав, встановив, спробував з учнями п'ятого та шостого класів. Перше враження - супер. Учні без проблем створюють власні програми, та ще й анімацією та звуком. Свого часу ми пробували Бейсик - були проблеми з синтаксисом, замість SCREEN мали SCRIN, не PRINT, а PRIN і т.п. Тут жодних проблем - учні складають програми, як кубики Лего. Як на мене є дві проблеми з використанням Скретчу - відсутність затвердженої програми та підручника (хоча я бачив певні наробки на сайті). Може хтось використовува Скретч - давайте обговоримо його переваги і недоліки (а то я бачив лише переваги)

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Пн, 20.04.2009, 10:07
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 09:31 | Повідомлення № 151
АнтиЛінукс
Рейтинг: 0
Quote (Ковальчук_Олександр)
Засіб розвитку логічного мислення,

Будь яка мова програмування є засобом логічного мислення

Quote (Ковальчук_Олександр)
використовуючи засоби мови Squeak.

У підручнику Зарецької чи у програмі про Squeak нічого не говориться
gromko Дата: Вт, 21.04.2009, 16:42 | Повідомлення № 152
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Quote (Karl)
Цитата (Ковальчук_Олександр )Засіб розвитку логічного мислення, Будь яка мова програмування є засобом логічного мислення Цитата (Ковальчук_Олександр )використовуючи засоби мови Squeak. У підручнику Зарецької чи у програмі про Squeak нічого не говориться

По-перше, підручник Зарецької не для 4-5-6 класів, і у ньому багато про що не говориться - наприклад про візуальні мови програмування.

Sopot Дата: Вт, 21.04.2009, 19:53 | Повідомлення № 153
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
Необхідна допомога - як знайти X у степені Y, наприклад 3^8 або 4,5^2,3 - колись я знав як це записати, але тепер не пам'ятаю
shef100 Дата: Вт, 21.04.2009, 20:57 | Повідомлення № 154
Тут живе...
Рейтинг: 6
З математичної точки зору: 3^8= exp(8*ln(3))
Це ви мали на увазі?

Відредаговано: shef100 - Вт, 21.04.2009, 20:59
Sopot Дата: Вт, 21.04.2009, 21:30 | Повідомлення № 155
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
Quote (shef100)
З математичної точки зору: 3^8= exp(8*ln(3)) Це ви мали на увазі?

Дякую! (просто не було часу подумати, а тут зайшов на форум). Ще раз спасибі
gromko Дата: Пн, 27.04.2009, 20:50 | Повідомлення № 156
Лінуксоїд
Чого Вам не вистачає в Скретчі?
gry Дата: Вт, 28.04.2009, 05:50 | Повідомлення № 157
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 105
Quote (gromko)
Чого Вам не вистачає в Скретчі?

а) відсутність можливості введення значення змінних з клавіатури;
б) обмежені можливості обробки рядкових величин;
в) неможливість опису (ідентифікації) змінної (ціла, дійсна, і т.д....);
Хоча, з другого боку - чи потрібно це для учнів молодших та середніх класів???
gromko Дата: Вт, 28.04.2009, 08:35 | Повідомлення № 158
Лінуксоїд
Quote (gry)
а) відсутність можливості введення значення змінних з клавіатури;

У Скретчі 1.4 повинно бути - ask

Quote (gry)
б) обмежені можливості обробки рядкових величин;

Були пропозиції і за це

Quote (gry)
в) неможливість опису (ідентифікації) змінної (ціла, дійсна, і т.д....);

У Скретчі тип змінної визначається по наданому їй значенню, але якщо було надано рядкове значення, то вже неможливо надати цій змінній значення числове.
gry Дата: Вт, 28.04.2009, 20:00 | Повідомлення № 159
Досвідчений учасник
Quote (gromko)
У Скретчі 1.4 повинно бути - ask

А чи буде російський (український) інтерфейс?
Quote (gromko)
У Скретчі тип змінної визначається по наданому їй значенню

Непогано було б, якби існувало перетворення типів.
gromko Дата: Вт, 28.04.2009, 20:52 | Повідомлення № 160
Лінуксоїд
Quote (gry)
А чи буде російський (український) інтерфейс?

Безперечно (можливо за винятком декількох нових слів - але і це буде "поправлено" за декілька днів). Зараз я працюю над перекладом сайту Скретчу українською мовою - справа досить марудна.

Quote (gry)
Непогано було б, якби існувало перетворення типів.

Не все відразу - з часом буде все, навіть більше.
GarryPotter Дата: Ср, 29.04.2009, 11:12 | Повідомлення № 161
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Чи працює Скретч у Лінаксі? На сайті я бачив тільки варіанти для Віндовс та Мак.
Натка Дата: Пт, 01.05.2009, 19:39 | Повідомлення № 162
Новий користувач
Рейтинг: 0
Дуже подобається працювати в середовищі Скретч. Захоплює й дітей. В 5 класі працюємо за програмою "Вступ до програмування" Пахомової. ЛогоМиры складнуваті й нуднуваті для пятикласників порівняно зі Скретчем. Учнів 4 класів вона захоплює ще більше. В 4 класі за програмою "Сходинки до інофрматики" є тема "Алгоритми". Ось, відповідно цій темі ознайомлюю дітей з Рудим котом. Хотілося б грифу МОН на програмі. Думаю, що розпочинати в 3-4 класах - цілком нормально.
http://uk.wikibooks.org/wiki/Вчимося_програмувати_в_Scratch. Спробувала сама скласти таку програму. Досвід по написанню програм деякий маю.
http://nataliszoh12.blogspot.com/ (і написання статтей теж).
Хотілося б поділитись роботами учнів. Завантажую деякі на сайт Скретчу, але, зрозуміло, серед безлічі вони губляться, укр. теги не спрацьовують. Які роботи учнів мають колеги? Покажіть. Дуже цікаво.
Перетворення в файл exe не вийшло. Можливо хтось допоможе - лікбез організує по цій прогр.?
Учні 5-их класів працюють в даний час над створенням діалогів для 2-класників. (Адже робота повинна бути необхідна комусь, а не створена просто так для вчителя і оцінки.) Нещодавно урок відкритий показували з 4-класниками для викладачів образотворчого мистетцва. Їх, звичайно, більш графічний редактор цікавив. Учні за 15 хв. створювали найпростіші мультяшки. Потім дяді і тьоті 60 хв трудились за аналогією.
Весело читати, коли розмова про Скретч перетворилась на обговорення "успішного вчителя інформатики". УСПІХ - справа відносна

Відредаговано: Натка - Пт, 01.05.2009, 20:02
gromko Дата: Пн, 04.05.2009, 22:40 | Повідомлення № 163
Лінуксоїд
Quote (GarryPotter)
Чи працює Скретч у Лінаксі? На сайті я бачив тільки варіанти для Віндовс та Мак.

Так, працює. На даному етапі підтримка цієї операційної системи часткова - не працює МІДІ та неможливо закрити вікно пограми (тільки по Ctrl+Q). Розробники обіцяють повну підтримку вже у версії 1.4

Quote (Натка)
Дуже подобається працювати в середовищі Скретч. Захоплює й дітей. В 5 класі працюємо за програмою "Вступ до програмування"

Ознайомтеся з досвідом викладання програмування у 4 класі пані Наталі (посилання вона навела у своєму пості)

Quote (Натка)
Перетворення в файл exe не вийшло. Можливо хтось допоможе - лікбез організує по цій прогр.?

1. Встановлюємо Scratch2Exe (ChirpCompiler)
2. Запускаємо - Пуск-Усі програми-ChirpCompiler-ChirpCompiler
3. Відкриваємо файл проекту - у мене він у папці Мої документи
4. Вибираємо значок (іконку) - у мене Default.ico, який знаходиться у папці Program Files/scratch2exe/kit (можна і інший значок)
5. Починається процес, який триває певний час - появляється вікно консолі з makensis.exe, яке потім зникає
6. По закінченню автоматично відкривається папка у якій знаходиться компілюваний проект - у мене Мої документи/scratch2exe
От і все

gry Дата: Вт, 05.05.2009, 23:08 | Повідомлення № 164
Досвідчений учасник
Quote (Натка)
Перетворення в файл exe не вийшло

Запустивши ChirpCompiler потрібно трошки почекати. Потім ВИБРАТИ ІКОНКУ, /шлях - вказати/. і знову (10 - 30 сек) ПОЧЕКАТИ!!!!
За замовчуванням - вкине в Мої документи/Scratch2exe (Якщо не вкажете "ікону" - причепить "котика з вушками")
gromko Дата: Сб, 09.05.2009, 16:12 | Повідомлення № 165
Лінуксоїд
Ознайомився з бетою Скретчу 1.4.0 (від 6 травня цього року). Що нового?
- новий інтерфейс - панель меню, зміна вигляду, графічний редактор, панель спрайтів;
- нові команди: asc <prompt> and wait (ввести значення), answer (введене значення), join <s1>,<s2> (з'єднати два рядка), letter (символ з рядка), length (довжина рядка), contains (міститься у списку);
- можливість роботи з камерою.
Чого не побачив - можливості створення своїх блоків (процедур та функцій). Добре, що з'явилась можливість роботи з рядками.

Відредаговано: gromko - Сб, 09.05.2009, 16:15
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Програмуємо в Скретчі (Все про програмування в Скретчі)
Сторінка 11 з 26«129101112132526»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.