Чт, 17.08.2017, 02:24
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 241232324»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Програмуємо в Скретчі (Все про програмування в Скретчі)
Програмуємо в Скретчі
ProgrammingTeacher Дата: Вт, 17.03.2009, 21:03 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Нещодавно на Форумі учителів інформатики зустрів інформацію про Скретч та Українську спільноту Скретчу (на ВікіОсвіті). Скачав, встановив, спробував з учнями п'ятого та шостого класів. Перше враження - супер. Учні без проблем створюють власні програми, та ще й анімацією та звуком. Свого часу ми пробували Бейсик - були проблеми з синтаксисом, замість SCREEN мали SCRIN, не PRINT, а PRIN і т.п. Тут жодних проблем - учні складають програми, як кубики Лего. Як на мене є дві проблеми з використанням Скретчу - відсутність затвердженої програми та підручника (хоча я бачив певні наробки на сайті). Може хтось використовува Скретч - давайте обговоримо його переваги і недоліки (а то я бачив лише переваги)

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Пн, 20.04.2009, 10:07
Olga_2008 Дата: Вт, 17.03.2009, 21:16 | Повідомлення № 2
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
Quote (ProgrammingTeacher)
Скретч та Українську спільноту Скретчу (на ВікіОсвіті)

а можна посилання? хочеться і самій подивитись та проаналізувати))
GarryPotter Дата: Вт, 17.03.2009, 21:19 | Повідомлення № 3
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Про Скретч.
Скретч - візуальне динамічне інтерпретованае середовище програмування. Найбільше схоже на Лого, але програму в Скретчі не пишуть, а складають (з кубиків команд). Пробували й ми (використовуємо і на цей час). Для 4 класу (для більшості дітей) - рано, слід знати систему координат, від'ємні числа, десяткові дроби. В 5-ому класі - можна (особливо в другому семестрі). Як на початки програмування - найкраще середовище, але з часом в класі 7-8 слід міняти на більш серйозніше (Сі чи Джава)
Sopot Дата: Вт, 17.03.2009, 21:31 | Повідомлення № 4
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
Quote (Olga_2008)
а можна посилання? хочеться і самій подивитись та проаналізувати))

Цікаво, навіть тут інтересуються Скретчем! Якщо маєте бажання - Вам посилання

Скачати Скретч

Вам буде запропоновано реєстрацію - можете сміливо відмовитись від неї і перейти до скачування Скретчу (виберіть не зіп-архів)

Про Скретч на Вікі (українською)

Та сама спільнота Скретчу

Особливо цікаві останні два посилання - викачайте посібник"Програмування з Рудим Котом"

Команди Скретча описані тут

DarkWolf Дата: Вт, 17.03.2009, 21:35 | Повідомлення № 5
Новий користувач
Рейтинг: 0
Мені це дуже схоже на Лого, але прикольніше
Olga_2008 Дата: Вт, 17.03.2009, 22:11 | Повідомлення № 6
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
Quote (Sopot)
Якщо маєте бажання - Вам посилання

Дякую! перше враження чудове, головне--можна налаштувати на українську мову, і персонажі цікаві. у порівнянні з Черепашкою, яку нам давали в університеті (кілька годин, і то ледь розібралась)-- небо і земля. Тепер штудіюватиму Скретч "на досуге" :)

Відредаговано: Olga_2008 - Вт, 17.03.2009, 22:11
Karl Дата: Ср, 18.03.2009, 00:25 | Повідомлення № 7
АнтиЛінукс
А що вже цей Скретчь будуть вивчати в школі? Треба вчити Паскаль і Сі
Extensa Дата: Ср, 18.03.2009, 00:33 | Повідомлення № 8
Я тут недавно...
Quote (Karl)
А що вже цей Скретчь будуть вивчати в школі? Треба вчити Паскаль і Сі

Я не против изучения Си и Паскаля, но, думаю, начинать обучение информатике надо с более простого, Скретч и ЛогоМиры - отличный вводный курс для изучения начал программированию. Хочу внедрить Скретч в процесс обучения и в нашей школе, нонадо программму и учебник. А так - деткам очень нравится, все очень просто и доступно.
Penicillin Дата: Ср, 18.03.2009, 00:43 | Повідомлення № 9
Я тут недавно...
На этом форуме меня было обозвали "рекламным агентом Скретча", ан нет, оказывается кому-то Скретч тоже интересен.
Почему Скретч?
- Скретч делает сложное понятным, программирование с ним становится доступным каждому;
- Скретч не предполагает какого-то определенного "стартового" уровня знаний та навычек учеников;
- Скретч разрабатывался не как средство "перемалывания чисел", а как средство управления учебной средой и обьектов в ней;
- Скретч допускает коллективную работу над проектом;
- Скретч позволяет реализовать большинство школьных алгоритмов;
- Скретч есть представителем новой информационной технологии.
AAN Дата: Ср, 18.03.2009, 12:24 | Повідомлення № 10
Тут підглядає ...
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
Может кого-нибудь заинтересует написать статью о Скретче? С удовольствием её опубликую. Очень заинтересовалась этой программкой, тем более на фоне того, что очень мало литературы по обучению в 5-6 классах. И приятно, что можно настроить украинский и русский варианты (кому как удобно).
ScratchProvider Дата: Ср, 18.03.2009, 13:02 | Повідомлення № 11
Новий користувач
Рейтинг: 1
Quote (AAN)
Может кого-нибудь заинтересует написать статью о Скретче? С удовольствием её опубликую. Очень заинтересовалась этой программкой, тем более на фоне того, что очень мало литературы по обучению в 5-6 классах. И приятно, что можно настроить украинский и русский варианты (кому как удобно).

Пишите, рассмотрим все Ваши предложения и пожелания. Некоторые матеиалы уже выложены на страницах Скретча та Украинского сообщества Скретча на ВикиОсвите (ссылки см. выше).

Sopot Дата: Ср, 18.03.2009, 19:41 | Повідомлення № 12
Я тут недавно...
Трохи про свій досвід використання Скретчу. Оскільки мені приходиться працювати з учнями початкової та середньої ланки, то безумовно мене цікавить питання вивчення основ програмування з цими учнями. Свого часу ми теж "пробували" Бейсик, і ми те ж мали проблеми подібні до тих, які описані в заголовку цієї вітки. Далі ми перейшли на ЛогоМиры - сподобалось, хоча навчальних матеріалів на той час по Лого можна було знайти тільки російською. Плюс російськомовний інтерфейс - може це й смішно, але у нас більшість дітей практично не можуть користуватися російською. Потім були інші проблеми і ми благополучно перейшли на "Курс користувача", де про програмування ні слова. Потім ми віднайшли Скретч (ще в версії 1.2, з англомовним інтерфейсом). Спробували на гуртку - сподобалось. Потім з'явилась версія 1.3 с українським інтерфейсом (і ще з 39 іншими мовами). Це вже було просто чудово. За посібник використовували керівництво Євгенія Патаркіна, на основі якого розробили практичні роботи для п'ятикласників. Тепер у мене вже сумніви - може ми викладаємо інформатику неправильно, дуже багато часу виділяючи на вивчення офісних додатків? Як на мене програмування в 5 класі є не стільки програмуванням, а скоріше засобом розвитку логіки учнів та здатності їх мислити. Мабуть слід "витрусити пилюку" з недоречно забутих виконавців алгоритмів (як я жалкую за виконавцем Колобок, що був колись у нас на "Корветах")
Varkan Дата: Ср, 18.03.2009, 20:02 | Повідомлення № 13
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (ProgrammingTeacher)
Свого часу ми пробували Бейсик - були проблеми з синтаксисом, замість SCREEN мали SCRIN, не PRINT, а PRIN і т.п.

а вам не кажеться шо ця точність яка використовується у мовах програмування привчає учнів до елементарної уважності та дисципліні. І на мою думку чим більше ми піднесемо матеріалу на "тарілочці з голубим краєчком" тим більше будуть деградувати учні.

Sopot Дата: Ср, 18.03.2009, 20:43 | Повідомлення № 14
Я тут недавно...
Quote (Varkan)
а вам не кажеться шо ця точність яка використовується у мовах програмування привчає учнів до елементарної уважності та дисципліні. І на мою думку чим більше ми піднесемо матеріалу на "тарілочці з голубим краєчком" тим більше будуть деградувати учні.

Оскільки я на форумі, то дозволю собі відповісти на цей пост.

Так як ми практично всі маємо педагогічну освіту, то давайте пригадаємо психологію, але не тільки Виготського і Ельконіна, а Піаже. Свого часу він детально описав періодизацію розумового розвитку дитини - до 10-12 років в дитини дуже слабо розвинуті навички абстрактного мислення (саме тому до 7 класу маємо математику, а далі алгебру, геометрі, фізику). Свого часу Пейперт займався цією проблемою і в результаті появилось Лого (проти якого ніхто не виступає). Алан Кей (який створив практично все в комп'ютерній індустрії (у команді з іншими) - мишку, ноутбук, графічний інтерфейс, і т.п.) пропагує мову програмування Сквік (віртуальну машину Сквіка використовує Скретч), він же (Кей) говорить, що найпоширенішою помилкою у вивченні програмування в школі є бездумне перенесення форм і засобів, розроблених для дорослих людей, в дитячий світ. Діти, пише він, це людська особина, яка корінним чином відрізняється від дорослого - своїм світосприйманням, способом мислення і т.п. Саме тому Мітчел Рєзнік і його група створили Скретч. Скретч в їх інтерпретації не стільки середовище програмування у тому сенсі, який його розуміє більшість дорослих, а середовище для творчості, можливості самореалізації. Концепція Скретча - довести, що програмуваня, це не тільки просто, а й цікаво.
Ніхто не говорить, що Скретч учні будуть використовувати у дорослому житті - ми говоримо про формування підвалин алгоритмічного стилю мислення (А.Єршов).

dpi Дата: Ср, 18.03.2009, 21:36 | Повідомлення № 15
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Sopot)
Мабуть слід "витрусити пилюку" з недоречно забутих виконавців алгоритмів (як я жалкую за виконавцем Колобок, що був колись у нас на "Корветах")

Используйте Исполнители Полякова.
Все описание большого размера, смотрите начало.
Прикріплення: Alg_and_ispjln.rar(103Kb)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Програмуємо в Скретчі (Все про програмування в Скретчі)
Сторінка 1 з 241232324»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.