Пн, 23.07.2018, 18:32
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Інформатика 5 клас (За яким підручником(посібником) вивчаєте цей курс?)
Інформатика 5 клас
Ковшун Дата: Нд, 23.09.2007, 18:39 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
У нашій Любецькій загальноосвітній школі вивчення інформатики у 5 класі проводиться
за посібником Г.В.Пахомової "Інформатика. Вступ до програмування мовою ЛОГО. 5 клас".
Програмне забезпечення для підтримки цього курсу "ЛогоМиры2".

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 02:39
swetikccc Дата: Вт, 30.01.2018, 20:51 | Повідомлення № 196
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата Пилипчук_О_П ()
Це у них термінологія така
У власному колі використовуйте, а на загал, це вже образа.
Шестопалов Дата: Вт, 30.01.2018, 21:02 | Повідомлення № 197
Видавець посібників
Нагороди: 15
Рейтинг: 205
Шановні колеги! Дякую за відповіді. Ви допомогли визначитись, яким бути нашому підручнику з інформатики для 5 класу. Анкетування припиняється!
Apice Дата: Ср, 31.01.2018, 09:09 | Повідомлення № 198
Тут живе...
Нагороди: 4
Рейтинг: 44
Цитата Yura_Shrol ()
??? А чого не 14 15, і взагалі я не про те. Я про те, що п 14, 15 протирічить пункту 16. Але мабуть я не на тій мові свою думку виражаю. Тому видаляюсь і мовчу.
Особисто я глибоко впевнений, що учитель інформатики не лише навчає, але й виховує. Якщо я знаю, скільки коштує ліцензія на той же фотошоп і що її жоден мій учень не придбає, то я й дивитися у його бік не буду, аби не спокушати. Можливо, і я надто виділяюся, тому замовкаю (до часу :))
mul44 Дата: Ср, 31.01.2018, 12:37 | Повідомлення № 199
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Цитата Apice ()
Можливо, і я надто виділяюся, тому замовкаю (до часу :))
Ні, ви не поодинокий в цьому, мені теж тяжко дивитись як "скотиняки" країну розкрадають. А дехто їм в цьому допомагає.

Відредаговано: mul44 - Ср, 31.01.2018, 12:38
gromko Дата: Ср, 31.01.2018, 13:19 | Повідомлення № 200
Лінуксоїд
Рейтинг: 385
Цитата Apice ()
Особисто я глибоко впевнений, що учитель інформатики не лише навчає, але й виховує. Якщо я знаю, скільки коштує ліцензія на той же фотошоп і що її жоден мій учень не придбає, то я й дивитися у його бік не буду, аби не спокушати.

Не в тему, але:
- не варто вчитити "роботі в Word, Excel, Powerpoint, Photoshop", як ми робимо - слід вчити роботі в середовищі текстового процесора, табличного процесора, редактора презентацій, тощо. Підручник не повинен бути практикумом і шпаргалкою по програмним продуктам.
Шестопалов Дата: Ср, 31.01.2018, 13:31 | Повідомлення № 201
Видавець посібників
Нагороди: 15
Рейтинг: 205
Цитата mul44 ()
мені теж тяжко дивитись як "скотиняки" країну розкрадають. А дехто їм в цьому допомагає.
Це Ви кому?
ALEKS Дата: Ср, 31.01.2018, 14:15 | Повідомлення № 202
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 69
Цитата gromko ()
не варто вчитити "роботі в Word, Excel, Powerpoint, Photoshop", як ми робимо
Тоді не варто і на ІІІ етап (та й IV) олімпіади з ІКТ визначати конкретне ПЗ (офіс 10)

Цитата gromko ()
слід вчити роботі в середовищі
А чим погано, якщо будуть розглянуті загальні питання, а потім показано роботу на конкретному ПЗ.
Підручник ще й значно полегшує роботу деяким вчителям.
swetikccc Дата: Ср, 31.01.2018, 14:35 | Повідомлення № 203
Ветеран спілкування
Цитата gromko ()
Не в тему, але:
- не варто вчитити "роботі в Word, Excel, Powerpoint, Photoshop", як ми робимо - слід вчити роботі в середовищі текстового процесора, табличного процесора, редактора презентацій, тощо. Підручник не повинен бути практикумом і шпаргалкою по програмним продуктам.

Ви навчаєтеся керувати автомобілем на конкретному авто.
І вам зручно і комфортно, а коли пересідаєте за інший, вам потрібен час для звикання.
І навіть коли пересідаеш з механіки на автомат, де дві педальки замість трьох, то можеш машинально вижати щеплення з відповідними проблемами. ;)
Просто після вивчення конкретного продукту потрібно все систематизувати, а вчити на конкретному.
fox11 Дата: Ср, 31.01.2018, 16:10 | Повідомлення № 204
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 61
Цитата gromko ()
Не в тему, але:- не варто вчитити "роботі в Word, Excel, Powerpoint, Photoshop", як ми робимо - слід вчити роботі в середовищі текстового процесора, табличного процесора, редактора презентацій, тощо. Підручник не повинен бути практикумом і шпаргалкою по програмним продуктам.

Полностью согласен. Но перенес бы все это и на программирование!
swetikccc Дата: Ср, 31.01.2018, 16:14 | Повідомлення № 205
Ветеран спілкування
Цитата fox11 ()
Полностью согласен. Но перенес бы все это и на программирование!

Це алгоритмізація одним словом. ;)
gromko Дата: Ср, 31.01.2018, 16:49 | Повідомлення № 206
Лінуксоїд
Цитата ALEKS ()
Тоді не варто і на ІІІ етап (та й IV) олімпіади з ІКТ визначати конкретне ПЗ (офіс 10)
Олімпіада з ІТ базується на шкільній програмі?

Цитата ALEKS ()
А чим погано, якщо будуть розглянуті загальні питання, а потім показано роботу на конкретному ПЗ.
Саме так і потрібно робити
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 31.01.2018, 17:06 | Повідомлення № 207
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 372
Цитата Шестопалов ()
Цитата mul44 ()мені теж тяжко дивитись як "скотиняки" країну розкрадають. А дехто їм в цьому допомагає.
Це Ви кому?
Можливо тим, хто купує за бюджетний кошт пропрієтарне програмне забезпечення, тоді як є вільні аналоги, які повністю задовольняють потреби навчального процесу. Це справді все більше нагадує нецільове використання бюджетних коштів.
Цитата ALEKS ()
Звичайно. Організатори мали б пропонувати список середовищ, серед яких обов'язково мали б бути вільні.
gromko Дата: Ср, 31.01.2018, 17:06 | Повідомлення № 208
Лінуксоїд
Ліворуч - підручник, праворуч - практикум.
У підручнику GLOSSARY/INDEX - 18 сторінок, і жодної комерційної назви.
У практикумі - тільки завдання та зразки виконаних робіт.
Для Microsoft Office надається ОКРЕМЕ друковане керівництво.

У нас так не буде ніколи, оскільки функціонери "від освіти" хочуть щоб все було дуже дешево і все відразу.
Прикріплення: 7736327.jpg(117.8 Kb)
gromko Дата: Ср, 31.01.2018, 17:13 | Повідомлення № 209
Лінуксоїд
Цитата Пилипчук_О_П ()
Тоді не варто і на ІІІ етап (та й IV) олімпіади з ІКТ визначати конкретне ПЗ (офіс 10)Звичайно. Організатори мали б пропонувати список середовищ, серед яких обов'язково мали б бути вільні.
 Хто платить, той і замовляє музику - олімпіада з інформаційних технологій підтримується певними компаніями, в МОН було велике бажання її закрити.
Олімпіада з ІТ - не на знання програмних продуктів в межах шкільної програми, а на вміння їх ефективно та нестандартно використовувати.

Якщо The Document Foundation захоче, то може і їх ПЗ з'явиться на олімпіаді.

Щодо олімпіади з інформатики(програмування), то там безперечно у фаворі вільне ПЗ.
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 31.01.2018, 18:33 | Повідомлення № 210
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 372
Цитата gromko ()
Якщо The Document Foundation захоче, то може і їх ПЗ з'явиться на олімпіаді.

Libre Office можна використати на олімпіаді, навіть якщо The Document Foundation не захоче: ліцензія дозволяє. "Захотіти" мають інші люди. Хто саме - не знаю...
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Інформатика 5 клас (За яким підручником(посібником) вивчаєте цей курс?)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.