Сб, 17.02.2018, 21:32
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 13 з 15«121112131415»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Інформатика 5 клас (За яким підручником(посібником) вивчаєте цей курс?)
Інформатика 5 клас
Ковшун Дата: Нд, 23.09.2007, 17:39 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
У нашій Любецькій загальноосвітній школі вивчення інформатики у 5 класі проводиться
за посібником Г.В.Пахомової "Інформатика. Вступ до програмування мовою ЛОГО. 5 клас".
Програмне забезпечення для підтримки цього курсу "ЛогоМиры2".

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:39
Шестопалов Дата: Вт, 30.01.2018, 08:16 | Повідомлення № 181
Видавець посібників
Нагороди: 13
Рейтинг: 182
Цитата Yura_Shrol ()
Оце і є розбіжність, яку я мав на увазі. Все.
Шановний колега! Ми не президента вибираємо. Задача анкетування - визначити основні характеристики майбутнього підручника для 5 класу. Я зумів сформулювати і узгодити 14 запитань анкети. Ще стільки ж поступило в процесі анкетування, я їх поступово доповнював до анкети. Звичайно, проявився "перекос". Як, наприклад, за Вашою схемою поступили із гарною пропозицією Анатолія Бандалак із 109 відповіді: "Потрібно у підручнику на видному місці вказати Інтернет ресурс з повним комплектом програм, презентацій, завдань, тестів та планів уроків по всіх параграфах підручника."? Починати анкетування з нуля?
DPV Дата: Вт, 30.01.2018, 09:32 | Повідомлення № 182
Прописаний назавжди
Нагороди: 7
Рейтинг: 58
Цитата Шестопалов ()
Шановний колега! Ми не президента вибираємо.

Не порівнюйте добре діло, яке ви робите, з виборами президента.
Не міністерство освіти, а прості звичайні люди роблять добрі і цінні справи. Там все "схвачено і за все заплачено" - а толку тільки нуль.

Цитата Шестопалов ()
Починати анкетування з нуля?

А в чому причина? частину даних маєте, до речі я також проходив двічі(перший раз запитань менше було і зміст інший). Якщо кожний буде додавати своє питання, то анкетування "затягнеться" дуже на довго. Пропозицій не надавав, бо їх вже озвучили раніше.
Шестопалов Дата: Вт, 30.01.2018, 10:52 | Повідомлення № 183
Видавець посібників
Параметри підручника з інформатики для 5 класу
Готується до друку у видавництві «Ранок», м. Харків
Макет підручника викладено на https://aspekt.in.ua/

Параметри підручника від авторів (Бондаренко, Ластовецький, Пилипчик, Шестопалов):
-    Дотримання вимог програми МОН України від 07.06.2017 року;
-    За програмою МОН підручник матиме 4 розділи, 32 параграфи;
-    На 1-е півріччя планується 15 параграфів, на 2-е півріччя – 17 параграфів;
-    Кожен параграф розрахований на один урок;
-    Параграф містить навчальний матеріал, питання для самоконтролю і вправу.
-    Навчальний матеріал лаконічний і достатній для вікової групи;
-    Питання для самоконтролю можуть служити для розробки комп’ютерних тестів;
-    Вправи передбачають оцінювання теоретичних знань і практичних навичок;
-    Оцінка за вправу комбінована: до 6 балів за знання, до 6 балів за навички.

Інші параметри уточнювались у процесі анкетування. Відповісти на запитання анкети https://goo.gl/forms/L81OakNr39a6nQvt2
На 30.01.17 одержано 109 відповідь із майже всіх областей України.

1).    Перевірку і оцінювання теоретичних знань учнів проводити комп’ютерним тестуванням   98,2%
2).    Тестування проводити «оффлайн»,незалежним від Інтернету                                          76,3%
3).    На перших уроках включити у вправи роботу з тренажером клавіатури                           80,7%
4).    Включити у вправи роботу з тренажером редагування тексту                                           83,5%
5).    На перших уроках оцінювати теоретичні знання тестами, практичні навички – тренажерами   84,4%
6).    Проводити практичні роботи на окремому уроці в кінці кожного розділу                           93,6%
7).    Проводити пропедевтичне вивчення мови програмування Scratch                                     72,5%
8).    Проводити пропедевтичне вивчення мови програмування Python                                      63,3%
9).    Зменшити текст у підручнику до 3 стор. на урок                                                               91,0%
10).  Включити до підручника електронні додатки – заготовки до вправ                                     85,9%
11).  Використання онлайн-ресурсівhttps://learningapps.org, https://www.purposegames.com     79,5%
12).  Зберегти авторську структуру змісту, як у підручниках для 8 і 9 класів                              83,3%
13).  В якості підтримки підручника розробити презентації на кожний урок                               77,0%
14).  Віддати перевагу платному офісному пакету Microsoft (Word, Excel, Access тощо)               95,7%
15).  Віддати перевагу використанню платної ОСWindows                                                         98,0%
16).  Весь набір програм у підручнику повинен бути безкоштовним                                          75,4%
17).  Прикласти до підручника диск з комплектом програм, використовуваних у підручнику       70,5%
18). У підручнику вказати Інтернет ресурс програм, презентацій, завдань,тестів та планів уроків    ??,?%

Відредаговано: Шестопалов - Вт, 30.01.2018, 11:08
Apice Дата: Вт, 30.01.2018, 11:03 | Повідомлення № 184
Тут живе...
Нагороди: 4
Рейтинг: 44
Цитата Шестопалов ()
Цікавий фрагмент із анкети:
На мою думку (без образ) він цікавий тим, що як не шкода, але більшість учителів інформатики не схильні до нового, навіть всупереч законам (не впевнений, що оті 100% користуються легальним ПЗ). Натомість впевнений, що прив'язка до конкретного програмного продукту є не навчання технологіям, а навчання кнопконатисканню.
Yura_Shrol Дата: Вт, 30.01.2018, 11:32 | Повідомлення № 185
Знаток супутникового інету
Нагороди: 2
Рейтинг: 51
Цитата Шестопалов ()
14).  Віддати перевагу платному офісному пакету Microsoft (Word, Excel, Access тощо)               95,7%
15).  Віддати перевагу використанню платної ОСWindows                                                         98,0%
16).  Весь набір програм у підручнику повинен бути безкоштовним                                          75,4%

Додано (30.01.2018, 11:32)
---------------------------------------------
Цитата Apice ()
прив'язка до конкретного програмного продукту є не навчання технологіям, а навчання
де яка кнопочка знаходиться в конкретному продукті

Відредаговано: Yura_Shrol - Вт, 30.01.2018, 11:34
Шестопалов Дата: Вт, 30.01.2018, 12:12 | Повідомлення № 186
Видавець посібників
Цитата Yura_Shrol ()
16).  Весь набір програм у підручнику повинен бути безкоштовним                                          75,4%
Дякую! 16) виключаємо!
swetikccc Дата: Вт, 30.01.2018, 14:35 | Повідомлення № 187
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 386
Цитата Apice ()
Натомість впевнений, що прив'язка до конкретного програмного продукту є не навчання технологіям, а навчання кнопконатисканню.

Я навчаю кнопкодавсту і буду навчати і ви навчаєте і будете навчати.
Вірніше через кнопкодавство.

Відредаговано: swetikccc - Вт, 30.01.2018, 14:39
fox11 Дата: Вт, 30.01.2018, 14:48 | Повідомлення № 188
Прописаний назавжди
Рейтинг: 40
А чего вас пугают платные продукты? Нравится халява? Исполком платит, какая вам разница.
Yura_Shrol Дата: Вт, 30.01.2018, 15:11 | Повідомлення № 189
Знаток супутникового інету
Рейтинг: 51
Цитата Шестопалов ()
Дякую! 16) виключаємо!
??? А чого не 14 15, і взагалі я не про те. Я про те, що п 14, 15 протирічить пункту 16. Але мабуть я не на тій мові свою думку виражаю. Тому видаляюсь і мовчу.
TYP Дата: Вт, 30.01.2018, 15:48 | Повідомлення № 190
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Цитата Yura_Shrol ()
Я про те, що п 14, 15 протирічить пункту 16.
Все правильно. Проблемою є лише те, що вчити дітей ТЕХНОЛОГІЇ так чи інакше доведеться на прикладі якоїсь програми. І яка з них є НАЙЛЕГШОЮ для сприйняття саме технологій - питання спірне для більшості з нас.
Від себе скажу, що векторну графіку як ТЕХНОЛОГІЮ (контур, заливка, редагування конутру) особисто мені зручніше і простіше вивчати на прикладі Inkscape, а ось обробку растрових зображень - Photoshop має більш інтуїтивний інтерфейс аніж той же Gimp.
Той хто починав з GIMP звичайно ж скаже на користь нього. Але так чи інакше вивчати технологію на прикладі одночасно кількох ПЗ чи тільки за рахунок теорії неможливо.
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 30.01.2018, 17:07 | Повідомлення № 191
Ветеран спілкування
Нагороди: 37
Рейтинг: 352
Цитата Yura_Shrol ()
Коли я проходив анкету таких питань не було, або я не ту Вашу анкету проходив. Ви міняєте питання, і що тоді, проходити знову.

Це серйозний недолік організації тестування.
Цитата mul44 ()
То виндовые хомячки отвечали, винду купили от силы 1-2% школ (госбюджет) в Украине

Напевно, трохи більше. В районі багато шкіл мають ліцензійну ХР.
Цитата mul44 ()
То виндовые хомячки

Цитата swetikccc ()
Шановний пингвінячий нищеброд...

Це у них термінологія така :)
Цитата fox11 ()
У нас в городе 100% во всех школах лицензионные семерки ))

Більшість вчителів мають якийсь досвід роботи з Віндовз і ніякого уявлення про Лінукс. Корисною з приводу того, що давати учням, була б думка тих, хто активно користується обома системами. Я користуюсь. Моя відповідь: не принципово, якою системою користуватись. Від слова "зовсім".
Цього року в одну зі шкіл району в новий клас, придбаний без Віндовз, запропонував поставити Linux Mint. Вчителька не злякалась. Все працює. Іноді дзвонить з приводу дрібних технічних питань.
Цитата fox11 ()
У нас в городе 100% во всех школах лицензионные семерки ))

Було б дивно, якби в цій ситуації вчителі віддали перевагу якійсь іншій системі. І навіть не тому, що 7-ка краща. Просто вони не мають причини щось міняти. Так як і я зі "своєю" ХР на комп'ютерах 2006 року випуску.
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 30.01.2018, 17:12 | Повідомлення № 192
Ветеран спілкування
Нагороди: 37
Рейтинг: 352
Цитата Шестопалов ()
1). Перевірку і оцінювання теоретичних знань учнів проводити комп’ютерним тестуванням 98,2%

Дивна одностайність щодо комп'ютерних тестів у 5 класі. У мене, наприклад, не всі 5-класники впевнено читають. А обмін повідомленнями між об'єктами в Скретчі сприйняли непогано. "Придушити" їх тестами?
А відповіді питання 14 і 15 якось дивно "корелюють" з відповіддю на питання 16:
Цитата Шестопалов ()
14). Віддати перевагу платному офісному пакету Microsoft (Word, Excel, Access тощо) 95,7%
15). Віддати перевагу використанню платної ОСWindows 98,0%
16). Весь набір програм у підручнику повинен бути безкоштовним 75,4%

Чи не так? З питання 16 я бачу, що 75% висловилися за Linux і Libre Office...
--
Упс. Не все прочитав, тому повторив помічене іншими.
Цитата Шестопалов ()
Дякую! 16) виключаємо!

А чому виключаємо 16-те, а не 14-15? Міністерство чітко написало в рекомендаціях щодо підручників для 10-11 класів: перевага надається вільним програмам. Чому в 5-му класі має бути інакше?

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Вт, 30.01.2018, 17:17
mul44 Дата: Вт, 30.01.2018, 18:09 | Повідомлення № 193
Досвідчений учасник
Рейтинг: 43
Цитата fox11 ()
А чего вас пугают платные продукты? Нравится халява? Исполком платит, какая вам разница.
Они не пугают, НО если есть альтернатива, то почему бы и нет? И я, как говорил Станиславский "Не верю!" что в целом городе на школьных компах лицензия на виндовс 7, под одной причине: ВСЕ компы в городе должны быть как минимум не старыми, я не знаю что у вас за город, НО такого не может быть, просто потому что не может быть. У меня в одном только районе - такого НЕТ. Всего-то 20 школ, и в каждой есть НЕ ЛИЦЕНЗИЯ.
mul44 Дата: Вт, 30.01.2018, 18:11 | Повідомлення № 194
Досвідчений учасник
Рейтинг: 43
Цитата swetikccc ()
Шановний пингвінячий нищеброд...
Слышь ***, ты учись с людьми разговаривать.
swetikccc Дата: Вт, 30.01.2018, 19:41 | Повідомлення № 195
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 386
Цитата mul44 ()
Слышь ***, ты учись с людьми разговаривать
Чую я, чую.
І стараюся відповідати адекватно тим, хто на пустому місці вважають себе вищою рассою.
І головний аргумен яких три - зірочки, або пі...пі...пі по телевізору.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Інформатика 5 клас (За яким підручником(посібником) вивчаєте цей курс?)
Сторінка 13 з 15«121112131415»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.