Пт, 28.04.2017, 09:13
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 1 з 6123456»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Бондаренко О. О.«Інформатика» підручник для 9 класу 2017
Бондаренко О. О.«Інформатика» підручник для 9 класу 2017
InformGRU Дата: Чт, 23.03.2017, 16:19 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Зайшов я на сайт репозитарію  і почав переглядати підручники з інформатики для 9 класів і був в шоці.

В мене запитання до авторів підручника
«Інформатика»
Бондаренко О. О., Ластовецький В.В., Пилипчук О.П., Шестопалов Є. А.
Що може навчити картинка до розділу 2 Мережеві технології(тягнути гаджети за шнурі, цього й так вистачає), і чому в книжці зовсім немає елементів патріотичного виховання в цілому, і зокрема при вивченні векторної графіки (напр. Вишиванка Писанка і тд), чому художника так мало фантазії, який використав героя 3D MEN в величезних маштабах і в книжці дуже мало графіки, графіки по суті, ілюстрації по темі, зауважу не виділення 
Прикріплення: 6176686.jpg(148Kb)

Відредаговано: InformGRU - Чт, 23.03.2017, 17:38
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 23.03.2017, 16:47 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 27
Рейтинг: 240
Цитата InformGRU ()
Що може навчити картинка до розділу 2 Мережеві технології(тягнути гаджети на шнурі, цього й так вистачає)

Картинка містить метафору Інтернету (в абревіатурі WWW останнє W означає web, тобто павутина, тенета), а також нагадує про сучасний стан - "Інтернет речей" (побутові прилади підключені до Інтернету).
Цитата InformGRU ()
(напр. Вишиванка Писанка і тд)

Вишивання хрестиком згадується в контексті обговорення векторного графічного редактора. Не знаю, чи дотягує це до статусу "елемент патріотичного виховання". Проте відповідні елементи є. На с. 30 є посилання і короткий опис ресурсів української тематики; на с. 31 - посилання на каталог україномовних ресурсів; на с. 119 згадуються потужні українські ресурси, пов'язані з інформатикою і, зокрема, олімпіадами з програмування; на с.249 пропонується під час роботи над проектом проаналізувати дані про українських хостинг­-провайдерів тощо.
У вправі 9, можна було б малюнок зробити більш подібним саме до української вишивки (дякую за підказку, можливо ще й вдасться виправити).
Цитата InformGRU ()
в книжці дуже мало графіки, графіки по суті, ілюстрації по темі, зауважу не виділення

Можливо таке враження складається внаслідок того, що майже відсутня графіка, яка НЕ несе інформаційного навантаження (наприклад, "модні" широкі кольорові поля з якимись візерунками). Досвід обговорення зі вчителями підручника для 8 класу показує, що зауважень щодо ілюстративного матеріалу не було (принаймні, не пригадую).
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 23.03.2017, 16:51 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Цитата InformGRU ()
чому художника так мало фантазії, який використав героя 3D MEN в величезних маштабах

Цей персонаж в друкованому варіанті виглядатиме трохи не так, але все ж буде схематичним. Він не повинен відвертати увагу учнів від предмету (щоб не обговорювали на уроці його риси обличчя, одяг тощо). Крім того, він без зауважень перекочував у підручник з 8 класу. Тому, очевидно, залишиться для збереження стилю оформлення.
InformGRU Дата: Чт, 23.03.2017, 17:52 | Повідомлення № 4
Часто заходить...
Чому саме тримають ноутбук, за шнур, при чому ввімкнений? Тим більше монітор чи телевізор, мережа напругою вже 220 В, і це все на початку розділу.

Відредаговано: InformGRU - Чт, 23.03.2017, 20:31
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 23.03.2017, 18:10 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Цитата InformGRU ()
Чому саме тримають ноутбук, за шнур, при чому ввімкнений? Тим більше монітор чи телевізор, мережа напугою вже 220 В, і це все на початку розділу.

Точно... Треба виправити. Зараз дам сигнал у видавництво.
swetikccc Дата: Чт, 23.03.2017, 19:58 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 23
Рейтинг: 312
Завжди находитться підтест.
Картинка символізує що все вплітається в мережу, як в павутинку.
Цитата InformGRU ()
Чому саме тримають ноутбук, за шнур, при чому ввімкнений? Тим більше монітор чи телевізор, мережа напугою вже 220 В, і це все на початку розділу.

Ви придивіться уважніше то LANівський шнур ;)
InformGRU Дата: Чт, 23.03.2017, 20:09 | Повідомлення № 7
Часто заходить...
Цитата swetikccc ()
Ви придивіться уважніше то LANівський шнур
LANівський до телека і до стіралки, можливо...
а смартфон і ноут може і від роутера отримувати інтернет через wi-fi

Доречі:
сторінка 19 абзац 5 цитую:
Для перегляду із-адрес усіх комп’ютерів локальної мережі потрібно в командному рядку виконати команду arp-a
уточнення
1. не комп’ютерів, а пристроїв(! крім комп’ютерів є ціла куча гаджетів, які мають мережеву карту, в тім числі роутери, модеми, шлюзи, мости), які зберігають МАК адресу в таблиці протокола arp (IP може бути однаковим)
2. Протокол arp -a записується через пропуск (принципово)

Відредаговано: InformGRU - Пт, 24.03.2017, 08:22
novichok Дата: Чт, 23.03.2017, 20:13 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
Нагороди: 7
Рейтинг: 81
Цитата InformGRU ()
Ти, мабуть, методист-самоук?
swetikccc Дата: Чт, 23.03.2017, 20:18 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Цитата InformGRU ()
LANівський до телека і до стіралки?

Якщо в мене в теліку є ЛАНівський порт, є дві інтернет розетки на 220 то я його підключав ради цікавості
novichok Дата: Чт, 23.03.2017, 20:18 | Повідомлення № 10
Прописаний назавжди
Шановні модератори, закрийте цю тему будь-ласка!!!
swetikccc Дата: Чт, 23.03.2017, 20:26 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Цитата novichok ()

Для чого?
Помилки потрібно виправляти, навіть субективні.'
InformGRU Дата: Чт, 23.03.2017, 20:27 | Повідомлення № 12
Часто заходить...
novichok, чому закрити, хіба тут не варто звернути увагу, можливо перенести, бо не в підручниках
Цитата novichok ()
чому так ВИ так пишете. Я маю досвіт роботи із векторним, і растровим редактором, тому вважаю, що наступний підручник художньо і методично грамотно можу оформити і я
novichok Дата: Чт, 23.03.2017, 20:31 | Повідомлення № 13
Прописаний назавжди
Цитата swetikccc ()
Для чого? Помилки потрібно виправляти, навіть субективні
Та не там помилки треба шукати і виправляти

Додано (23.03.2017, 19:31)
---------------------------------------------

Цитата InformGRU ()
чому так ВИ так пишете. Я маю досвіт роботи із векторним, і растровим редактором, тому вважаю, що наступний підручник художньо і методично грамотно можу оформити і я
Друже, ВИ звичайно можете оформити НАСТУПНИЙ підручник, не ображайтеся, просто накипіло, коли дивляться на дрібниці, а не бачать багатьох більш важливих речей
InformGRU Дата: Чт, 23.03.2017, 20:33 | Повідомлення № 14
Часто заходить...
Цитата novichok ()

Ні, не самоук, маю досвід, ось моя сторінка на освіта Вінничини
http://wiki.vn-edu.net.ua/index.p....8%D1%87
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 23.03.2017, 20:33 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Цитата novichok ()

Справді трапилось дублювання теми.
Початкова тема тут: http://informatic.org.ua/forum/26-2365-3

Було б добре ці повідомлення перекинути туди, а тут більше не писати.

P.S. СКАСОВУЄТЬСЯ. Там - 8 клас.

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Чт, 23.03.2017, 21:13
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Бондаренко О. О.«Інформатика» підручник для 9 класу 2017
Сторінка 1 з 6123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.