Нд, 04.12.2016, 20:30
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 3 з 9«1234589»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Нова програма з інформатики для 5 класу 2016-2017 н.р. (Допомагаємо один одному переходити на нову програму)
Нова програма з інформатики для 5 класу 2016-2017 н.р.
Bandalak Дата: Ср, 14.09.2016, 17:56 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 187
Пропоную викласти у цій темі повний текст програми для 5 класу.
Вказати, які теми можна взяти із старих і підручників і з яких саме параграфів?
Які сторінки друкованих зошитів ще відповідають програмі?
Також пропоную разом відшукувати матеріали для тем, відсутніх у підручнику і ділитися посиланнями!

Збірку матеріалів для викладання у 5 класі по програмі-2016 можна скачати тут:
https://drive.google.com/drive....sharing

Недавно був розроблений новий посібник видавництвом "Аспект".
Інформатика. Посібник. 5 клас – нова програма
Див. і скачать https://aspekt.in.ua/product....xp-2003
Для пунктів 2-6 рекомендую використовувати його. Але кому не до вподоби ЛОГО, а більш імпонує АЛГО, то можна також використовувати:
6. Посібник Петрів Алго 8 клас;

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Шестопалов Дата: Вт, 27.09.2016, 14:42 | Повідомлення № 31
Видавець посібників
Нагороди: 9
Рейтинг: 142
Цитата skif ()
Розробив першу практичну, дещо взяв із зошита п. Шестопалова, дещо придумав сам. Критикуйте:
Мені сподобалося! Радий, що наша робота Вам пригодилася. Хоча... Чи потрібно все робити своїми руками? На мою думку "правильна" організація роботи у тому, щоб у вчителя було роботи менше, а в учнів більше.
Мені не важко уявити, скільки часу Вам доведеться потратити, щоб всі вправи і практичні роботи зробити самотужки. У Вашому випадку похвально, що Ви намагаєтесь своєю роботою поділитись з іншими вчителями, щоб з’економити їхній час на підготовку до уроків!

Відредаговано: Шестопалов - Вт, 27.09.2016, 14:48
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 27.09.2016, 16:34 | Повідомлення № 32
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 165
Цитата skif ()
Розробив першу практичну, дещо взяв із зошита п. Шестопалова, дещо придумав сам. Критикуйте:
https://drive.google.com/file....sharing

Критикуємо :)
Завдання 2. Два поняття "інформація" і "дані" потрапили в один варіант. Краще одне з них перенести у перший варіант.
Завдання 3. Слово "наступних" замінити на "зображених". "Наступних" у такому контексті - мовна помилка (калька з російської).
Завдання 4. Замість "наступне" написати "таке".
Oxana_cher Дата: Вт, 27.09.2016, 18:05 | Повідомлення № 33
Місцева кадра
Нагороди: 2
Рейтинг: 27
И вообще начиная с 2010 года понятия "информация", "данные" и "сообщения" неоправдано запутались. Гораздо проще все три подменять на одно - "информация".
skif Дата: Вт, 27.09.2016, 21:21 | Повідомлення № 34
Прописаний назавжди
Рейтинг: 21
Цитата Пилипчук_О_П ()
Критикуємо Завдання 2. Два поняття "інформація" і "дані" потрапили в один варіант. Краще одне з них перенести у перший варіант.
Завдання 3. Слово "наступних" замінити на "зображених". "Наступних" у такому контексті - мовна помилка (калька з російської).
Завдання 4. Замість "наступне" написати "таке".
Дякую, виправив (https://docs.google.com/document/d/1g0PyGQUnfBMR9ipsSHDmm-7OjqmqMp6GR-jQZVgunsI/edit?usp=sharing).
Ну а який вихід як не самому робити? З робочого зошита п. Шестопалова не все підійде. У завданні 3 папки учнів ще пусті (я кожного року все чищу з диску Д)і тренажера Key у мене немає (є Stamina).
Oxana_cher, Є таке. Самому на початку навч. року важко зрозуміти різницю між повідомленням і інформацією))
Операції з об'єктами "зачіплю" у другій практичній першої теми.

Додано (27.09.2016, 22:21)
---------------------------------------------
колись виставляв посилання на наш сайт. Може кому треба якась практична http://school.dobromyl.org/index.php?id=72 (горнути вниз). 
до 5 класу також там буду виставляти)

Відредаговано: skif - Вт, 27.09.2016, 21:08
Шестопалов Дата: Ср, 28.09.2016, 07:26 | Повідомлення № 35
Видавець посібників
Цитата skif ()
тренажера Key у мене немає (є Stamina).
Які проблеми? Зайдіть на мій сайт і БЕЗКОШТОВНО скачайте KEY. Рекомендую ще скоритстатися тренажером редагування тексту WCORRECT  Що до практичних робіт; я весь час закликаю робити навчальні засоби колективно. Хто пробував робити "все самому" самотужки - знає скільки часу у зусиль це забирає. Ось вам пропозиція: давайте разом відлагодимо тести для 8 класу. Я їх зробив, як зумів і виклав для скачування на сайті "Аспект". Пилипчук відлагодив перші два, а далі діло заглохло - немає сил і часу. Хто візьметься ДЛЯ СЕБЕ ТА ІНШИХ!!! редагувати тести для комп’ютерного тестування для загальної користі. Чи будемо продовжувати кожен у своїй "норі" щось тулити "все самому"? На жаль, на нашому форумі є охочі паскудити зроблене іншими, нічого не пропонуючи свого. Бачу, що є і такі - "всё отдал - богаче стал".

Відредаговано: Шестопалов - Ср, 28.09.2016, 07:38
skif Дата: Ср, 28.09.2016, 12:34 | Повідомлення № 36
Прописаний назавжди
Рейтинг: 21
Цитата Шестопалов ()
Які проблеми? Зайдіть на мій сайт і БЕЗКОШТОВНО скачайте KEY. Рекомендую ще скоритстатися тренажером редагування тексту WCORRECT  Що до практичних робіт; я весь час закликаю робити навчальні засоби колективно. Хто пробував робити "все самому" самотужки - знає скільки часу у зусиль це забирає. Ось вам пропозиція: давайте разом відлагодимо тести для 8 класу. Я їх зробив, як зумів і виклав для скачування на сайті "Аспект". Пилипчук відлагодив перші два, а далі діло заглохло - немає сил і часу. Хто візьметься ДЛЯ СЕБЕ ТА ІНШИХ!!! редагувати тести для комп’ютерного тестування для загальної користі. Чи будемо продовжувати кожен у своїй "норі" щось тулити "все самому"? На жаль, на нашому форумі є охочі паскудити зроблене іншими, нічого не пропонуючи свого. Бачу, що є і такі - "всё отдал - богаче стал".
перші роки ставив на робочі пк усе що міг, тепер стараюсь мінімум пз (на 95% вільне), яке б було для всіх учнів. Стаміна все ж краща за кей. Тести розробляю у TestX (безкоштовній). Дублювати дані програми не бачу смислу. 
На рахунок тестів 8  класу - перегляну вдома, постараюсь внести свою "лепту" (в іншій гілці форуму).
Bandalak Дата: Ср, 28.09.2016, 12:48 | Повідомлення № 37
Ветеран спілкування
Цитата skif ()
Стаміна все ж краща за кей.

Це ще як сказати. Вони приблизно одного рівня.
Але key у парі з wCorrect вже буде на голову вище Стаміни та подібних.
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 28.09.2016, 14:25 | Повідомлення № 38
Ветеран спілкування
Цитата Bandalak ()
Але key у парі з wCorrect вже буде на голову вище Стаміни та подібних.

Key і Stamina - засоби для різних задач. Перший - інструмент вчителя для діагностування навичок роботи з клавіатурою, другий - для систематичного тренування з метою оволодіння 10-пальцевисм методом друку.
Bandalak Дата: Пт, 30.09.2016, 08:31 | Повідомлення № 39
Ветеран спілкування
Євгене Анатолійовичу, я детально переглянув посібник Алго 8 клас Аспект 2008 і з повною відповідальністю стверджую, що його повністю з деякими зауваженнями можна використовувати у теперішньому 5-му класі, починаючи з грудня місяця!
Тому до Вас такі запитання?
1. Де скачати середовище Алго, по яком писався підручник? На яких вікнах воно працює? У нас ХР, в деяких школах є 7 і 10.
2. Нам треба придбати для школи 36 друкованих посібників, можна вже збирати гроші і замовляти?
3. Чи достатня кількість цих посібників у Вас залишилася, чи є сенс рекламувати їх на районному методоб'єднанні?

++++++++++++++++++++++++
Ще в сусідню школу треба 28 штук

Відредаговано: Bandalak - Пт, 30.09.2016, 09:07
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 30.09.2016, 09:19 | Повідомлення № 40
Ветеран спілкування
Цитата Bandalak ()
Де скачати середовище Алго, по яком писався підручник? На яких вікнах воно працює? У нас ХР, в деяких школах є 7 і 10.

Дозволю собі відповісти на це питання, оскільки брав участь у роботі над цим посібником.
Офіційний сайт програми: http://petriv.ho.com.ua/algo/
На ХР і 7 працює. Колись запускав на Edubuntu під Wine.
Bandalak Дата: Пт, 30.09.2016, 10:28 | Повідомлення № 41
Ветеран спілкування
Дякую, пане Пилипчук!
Сьогодні вперше спробував Алго на практиці. Мені воно дуже дуже сподобалося. Особливо миттєвий переклад з англійської на українську всіх службових слів, написаних у програмі. Для 5 класу це саме те що потрібно!

Прикріплення: 7060953.jpg(80Kb)
Шестопалов Дата: Пт, 30.09.2016, 10:43 | Повідомлення № 42
Видавець посібників
Анатолій Миколайович! Відповідаю на Ваші запитання:
Цитата
1. Де скачати середовище Алго, по яком писався підручник? На яких вікнах воно працює? У нас ХР, в деяких школах є 7 і 10.

Пилипчук Вам відповів.
Цитата
2. Нам треба придбати для школи 36 друкованих посібників, можна вже збирати гроші і замовляти?

Можна!
Цитата
3. Чи достатня кількість цих посібників у Вас залишилася, чи є сенс рекламувати їх на районному методоб'єднанні?

Є достатня кількість. Є сенс рекламувати.
Bandalak Дата: Пт, 30.09.2016, 10:58 | Повідомлення № 43
Ветеран спілкування
Дякую пане Євгене, підніму це питання на районному методоб'єднанні.
Посилання на підручник на сайті видавництва.
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 30.09.2016, 11:00 | Повідомлення № 44
Ветеран спілкування
Цитата Bandalak ()
Особливо миттєвий переклад з англійської на українську всіх службових слів, написаних у програмі

Ще гарний момент - контекстна довідкова система українською мовою.
Bandalak Дата: Пт, 30.09.2016, 11:10 | Повідомлення № 45
Ветеран спілкування
Пане Євгене Анатолійовичу, а чи не можна придумати якісь наліпки на посібник, щоб замість "8 клас" писало "5 клас"? Ми самі би вже наклеїли.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Нова програма з інформатики для 5 класу 2016-2017 н.р. (Допомагаємо один одному переходити на нову програму)
Сторінка 3 з 9«1234589»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2016.