Нд, 04.12.2016, 20:30
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 2 з 8«123478»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Календарне планування 5-9 кл. (нова програма)
Календарне планування 5-9 кл. (нова програма)
volevikt Дата: Вт, 09.08.2016, 13:53 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 23
Рейтинг: 160
Починаючи з 2016/2017 року вступає в дію Програма курсу Інформатика  5–9 класи загальноосвітніхнавчальних закладів (для учнів, які вивчали інформатику в 2-4 класах).
Дана тема призначена для обговорення питань щодо створення календарного планування за цією програмою.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст, будуть видалятись без попередження!!!
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 11.08.2016, 15:03 | Повідомлення № 16
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 165
Отримали свободу, а тепер не знаємо, що з нею робити :) (хтось із класиків сказав)

Виходить, можна взяти свої напрацювання з часів варіативної інформатики, підігнати під кількість годин і спокійно працювати.

Цитата volevikt ()
Администрация школы, как правило, контролирует наличие обязательных практических работ в календарных планах.

Отже, нова програма - плюс для вчителя: обов'язкових робіт немає. Описано бажаний результат, а як до нього прямувати - вирішує вчитель. Автори робочих зошитів/посібників отримують деяку творчу свободу в цьому плані.
fox11 Дата: Чт, 11.08.2016, 18:32 | Повідомлення № 17
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Так сколько часов в этом году в 8 и 9 классах?
Ktara Дата: Чт, 11.08.2016, 19:10 | Повідомлення № 18
Перспективна вчителька
Нагороди: 29
Рейтинг: 212
Цитата fox11 ()
Так сколько часов в этом году в 8 и 9 классах?
в 8-м - 2 часа в неделю. в 9-м - 1 час в неделю
Ktara Дата: Чт, 11.08.2016, 19:13 | Повідомлення № 19
Перспективна вчителька
Цитата volevikt ()
Если бы в программе было указано количество практических работ по всем классам, было бы проще.Администрация школы, как правило, контролирует наличие обязательных практических работ в календарных планах.
А в данном случае... пока что не ясно, сколько конкретно должно быть практических.
Ну ладно - я и есть та администрация :) Поэтому. если в программе не указано кол-во практических рбот. То меня интересует только соответсвие программе :) Честно. как можно требовавать строгое количество того. чего не предусмотрено? :) Хотя..... я что учитель, отличающийсмя от других, что администратор такой же :)
Ktara Дата: Чт, 11.08.2016, 19:14 | Повідомлення № 20
Перспективна вчителька
Цитата Пилипчук_О_П ()
Отримали свободу, а тепер не знаємо, що з нею робити (хтось із класиків сказав)
ой. мне больше не нравится отсутсвие свободы выбора :)
Ktara Дата: Чт, 11.08.2016, 19:16 | Повідомлення № 21
Перспективна вчителька
Вот сегодня (имела неосторожность зайти на работу во время отпуска) меня спросили тоже по поводу 5-го класса. а что ж теперь делать? Книг новых нет, и где теперь практические взять? :) нуя и рассказала где взять :) Чество-честно выражения были парламентские :)
swetikccc Дата: Чт, 11.08.2016, 19:20 | Повідомлення № 22
Ветеран спілкування
Нагороди: 20
Рейтинг: 241
Цитата volevikt ()
А в данном случае... пока что не ясно, сколько конкретно должно быть практических.

Берете кількість стару, а от теми на свій розсуд
Цитата gry ()
То краще вже нульові ніж такі.

Знову нам морока.

Відредаговано: swetikccc - Чт, 11.08.2016, 19:56
W-w-W Дата: Чт, 11.08.2016, 20:39 | Повідомлення № 23
Ветеран спілкування
Нагороди: 7
Рейтинг: 187
і все ж, що робимо з практичними в 5 кл? їх ніде не прописано і ніде не вказано скільки, ось в мене календарне на І семестр приблизне, може по ньому хто щось скаже щодо практичних чи просто в журнал писати все як є і ніде не фіксувати, які саме практичні
Прикріплення: 9403731.rar(11Kb)
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 11.08.2016, 21:01 | Повідомлення № 24
Ветеран спілкування
Цитата W-w-W ()
ніде не фіксувати, які саме практичні

Чому не писати? Є програма. Щоб її реалізувати, практичні роботи потрібні. Вчитель вирішує які саме і скільки. От і все.
W-w-W Дата: Чт, 11.08.2016, 21:14 | Повідомлення № 25
Ветеран спілкування
Цитата Пилипчук_О_П ()
Чому не писати? Є програма. Щоб її реалізувати, практичні роботи потрібні. Вчитель вирішує які саме і скільки. От і все.

так проблема в тому, скільки тих практичних брати, бо в школі ініціатива не проходить, адміністрація любить підтвердження, воно відсутнє, якщо я не буду писати практичні в 5 кл, я щось порушую?
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 11.08.2016, 21:35 | Повідомлення № 26
Ветеран спілкування
Думаю, що ні. Якщо дуже чіпляються, то написати у плані-конспекті "урок формування практичних навичок" і проводити ту ж практичну роботу. Це ж не забороняється?

Це цікавий сигнал. Треба враховувати, що місцеві перевіряльники не готові до того, що у вчителів може з'явитись якась свобода... Треба мати заготовки відповідей на їхні претензії.
W-w-W Дата: Чт, 11.08.2016, 22:07 | Повідомлення № 27
Ветеран спілкування
Цитата Пилипчук_О_П ()
Думаю, що ні. Якщо дуже чіпляються, то написати у плані-конспекті "урок формування практичних навичок" і проводити ту ж практичну роботу. Це ж не забороняється?

раз така ситуація, то я не прописуватиму практичні роботи в календарному, на практиці проводитиму.

Цитата Пилипчук_О_П ()
Це цікавий сигнал. Треба враховувати, що місцеві перевіряльники не готові до того, що у вчителів може з'явитись якась свобода... Треба мати заготовки відповідей на їхні претензії.

я чого цікавлюсь цим питанням, бо завжди чіпляються звідки я їх беру і яка кількість, за таких умов я чітко даю відповідь, що в програмі це не прописано і в методичних рекомендаціях теж, отже я нічого неправильно не робитиму
volevikt Дата: Чт, 11.08.2016, 22:25 | Повідомлення № 28
Перспективна вчителька
Нагороди: 23
Рейтинг: 160
Що ж, свобода, так свобода.
Вирішила прописувати практичні роботи у своєму календарному плані.
Кількість і назви візьму на свій розсуд.
Уявляю, скільки календарних планів для 5 класу гулятиме Інтернетом. :)
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 11.08.2016, 22:53 | Повідомлення № 29
Ветеран спілкування
Цитата W-w-W ()
і все ж, що робимо з практичними в 5 кл? їх ніде не прописано і ніде не вказано скільки

Цитата W-w-W ()
в школі ініціатива не проходить, адміністрація любить підтвердження, воно відсутнє

Ще раз зазирнув у програму: "Зміст навчального предмета ... реалізується в процесі виконання учнями практичних завдань з використанням комп’ютера у формі, яку добирає вчитель: вправ, практичних, контрольних чи тематичних робіт, розв’язування компетентнісних задач, виконання індивідуальних і групових навчальних проектів тощо, а також застосування інших організаційних форм діяльності учнів й інноваційних методів навчання".

Як бачимо, все прописано. Яку б тематику і кількість практичних робіт не вибрав вчитель - може спокійно посилати перевіряльників до програми. А там написано: "добирає вчитель". Тобто право вчителя розширилось. Раніше була обов'язкова тематика, а вчитель міг тільки впливати на наповнення. А зараз вчитель приймає рішення щодо форми роботи, тобто вирішує: провести практичну, порозв'язувати компетентнісні задачі чи всю тему присвятити роботі над проектом.
Oxana_cher Дата: Пт, 12.08.2016, 06:29 | Повідомлення № 30
Місцева кадра
Нагороди: 2
Рейтинг: 27
Мне никогда не нравился слишком широкий плюрализм при создании календарных планов. Больше нравится, когда в одинаковых по статусу школах в один и тот же день изучается одинаковая тема.
Особенно трудно будет проверяющим понять, что дети уже учили, а что ещё нет!

Відредаговано: Oxana_cher - Пт, 12.08.2016, 06:34
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Календарне планування 5-9 кл. (нова програма)
Сторінка 2 з 8«123478»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2016.