Вт, 06.12.2016, 02:47
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 1 з 812378»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Календарне планування 5-9 кл. (нова програма)
Календарне планування 5-9 кл. (нова програма)
volevikt Дата: Вт, 09.08.2016, 13:53 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 23
Рейтинг: 160
Починаючи з 2016/2017 року вступає в дію Програма курсу Інформатика  5–9 класи загальноосвітніхнавчальних закладів (для учнів, які вивчали інформатику в 2-4 класах).
Дана тема призначена для обговорення питань щодо створення календарного планування за цією програмою.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст, будуть видалятись без попередження!!!
volevikt Дата: Вт, 09.08.2016, 14:14 | Повідомлення № 2
Перспективна вчителька
Перш за все, хочу звернутися до тих, хто полюбляє покепкувати і принизити: для мене особисто не є проблемою скласти календарний план для будь-якого класу, і той, хто мене знає, може це підтвердити. Але ситуація така, що у багатьох форумчан, особливо молодих фахівців, можуть виникнути проблеми з плануванням. Саме тому вважаю, що це обговорення не буде зайвим. :)

Ознайомившись з новою програмою для 5 класу, не побачила в ній обов'язкових практичних робіт.
Натомість у Пояснювальній записці до програми прочитала наступне:

Виникають запитання:
Скільки конкретно практичних повинно бути? На розсуд вчителя? Але ж тоді у одного буде 5, в іншого 12, ще в когось - 8 і т. д.? І як бути з назвами практичних? Кожен придумує так, як йому схочеться?
Щодо тематичних, то більш-менш зрозуміло. Проводяться в кінці кожної теми у формі, що визначається вчителем (тестування, контрольна робота, залік, практичні завдання тощо).
Прикріплення: informatika-5-9.rar(98Kb)
Шестопалов Дата: Вт, 09.08.2016, 14:28 | Повідомлення № 3
Видавець посібників
Нагороди: 9
Рейтинг: 142
Див. сайті "АСпект" календарний план для 8 класу за новою програмою МОН. Особливість: два розділи поміняли місцями (так і в нашому підручнику!), щоб розділити ІКТ - у 1 півріччі, ОАП - у 2 півріччі.
https://aspekt.in.ua/  мітка 8 клас.

Відредаговано: Шестопалов - Вт, 09.08.2016, 14:29
Ktara Дата: Вт, 09.08.2016, 14:40 | Повідомлення № 4
Перспективна вчителька
Нагороди: 29
Рейтинг: 212
Цитата Шестопалов ()
Див. сайті "АСпект" календарний план для 8 класу за новою програмою МОН. Особливість: два розділи поміняли місцями (так і в нашому підручнику!), щоб розділити ІКТ - у 1 півріччі, ОАП - у 2 півріччі.https://aspekt.in.ua/  мітка 8 клас.
мы пока говорим о 5-м классе, который впервые идет по новой программе. А не про восьмой :)

Лена, пока тоже не знаю, и получается. что кол-во практических регулируется учителем. ну а названия - да, тоже сам. Похожая сиситема в ВУЗах. только там хоть в цифрах дают (правда больше ничего, ну хоть цифры), например: практических - 30 часов, лекйия - 5 часов и т.д. А там - придумывай сколько хочешь названий :)
Шестопалов Дата: Вт, 09.08.2016, 15:14 | Повідомлення № 5
Видавець посібників
"Бой в Криму - всё в диму!" Ситуація з 5 класом. Не має не тільки методичних рекомендацій, але й нових підручників. Правда, солідні видавництва і автори (Ривкінд..., Морзе...) підготували підручники за новою програмою. Але ж конкурсу для 5 класу не було, державне замовлення і безкоштовна доставка в школи нових підручників скоріше всього не перердбачені. Може хтось знає, що чекає школи, учнів і батьків у 5 класі?
Шестопалов Дата: Вт, 09.08.2016, 15:26 | Повідомлення № 6
Видавець посібників
Из достоверных источников: учебники для 5 класса написаны и лежат в издательствах. НО ПОКА НЕ ПЕЧАТАЮТСЯ!
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 09.08.2016, 21:36 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
Нагороди: 14
Рейтинг: 183
Якось запрацювався. Дякуючи Олені Вікторівні (volevikt), тільки но познайомився бігло з новою програмою для 5-9 класу.
Бачу нас в майбутньому чекає ще збільшення годин інформатики, оскільки у 8-9 класах буде по 2 години з інваріантної складової. В мене вже в цьому році 24 години інформатики (5-11 класи) набігає.
5 клас, так все накручено і бігло виглядає. Автори програми мабуть виходили з того, що в 2-4 класах інформатика викладається на високому науково-методичному рівні, але мені здається, що в більшості випадків це не так. Багато факторів цьому заважає. Я сам не викладаю в молодшій школі, але присутній на всіх уроках і знайомий з програмою 2-4 класів. Діти дуже погано сприймають алгоритмізацію, їм у віці 7-9 років хочеться гратися, а не сприймати замислуваті терміни.
Прийдуть діти в 5-й клас і що на них чекає:

Алгоритми і програми. (12 год)
Середовище описання і виконання алгоритмів.
Лінійні алгоритми.
Алгоритмічна структура розгалуження.
Алгоритми з повтореннями.
Цикли з умовою та цикли з лічильником.

Не слабо, всі 3 структури в 12 годин. Причому 3 види циклів. Те, що вивчається в 6-7 класах старої програми втиснули в 12 годин нової програми. Здається мені в головах дітей буде каша. Вони і в 5-му класі гратися хочуть не менше, а не розбиратися з важкими термінами і поняттями. Без сумніву, логіку розвивати треба, але не за 12 годин курс алгоритмізації проходити та ще й в 5-му класі.
Про підручники я мовчу. Їх не буде і да здаствуют конспекти, втрачання часу на писанину.
Не знаю як вам, але мені все це не подобається, я і далі категоричний противник так званої інформатики в 2-4 класах. Бігаємо за Європою чи Америкою, а до ума нічого довести не можемо.
skif Дата: Вт, 09.08.2016, 23:03 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 21
Цитата Ковальчук_Олександр ()
Бігаємо за Європою чи Америкою, а до ума нічого довести не можемо.
бази немає для того. Немає підручників, багацько шкіл ще й без комп'ютерів. Вчися як хочеш(
gry Дата: Ср, 10.08.2016, 06:24 | Повідомлення № 9
Наполегливий учасник
Рейтинг: 47
я і далі категоричний противник так званої інформатики в 2-4 класах.
Підтримую обома руками !
Ktara Дата: Ср, 10.08.2016, 07:23 | Повідомлення № 10
Перспективна вчителька
Нагороди: 29
Рейтинг: 212
Я понимаю. что сейчас в меня полетят тапочки (и все то тяжелое, что есть под рукой). Я против информатики во 2-4 классах только по одной причине в методологии "играясь учимся". ключевым словом для учителя есть "играемся". И деткам хорошо. И учителю неплохо (и с оцениванием парится не надо. так что уровень знаний непроверяем). Я не говорю. что там делают все. И уверена. что есть достаточно учителей. которые не только дают возможность поиграться, но и при этом учат. ока из того, что я видела (и слышала). то про учить - это сложно. Аргументация - а чему их научишь. они еще маленькие. Может проще всеж таки оставить с 5-го класса. пусть дажеи добавив с 5-го класса по 1 часу. недочинанного в началке. Оптимально мы выйдем на теже часы. только думаю толку будет больше. Потому что потом в 5-м классе учить эту программу. а по ходу действия еще и 2-4 класс - это немного напряжно
swetikccc Дата: Ср, 10.08.2016, 15:36 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Нагороди: 20
Рейтинг: 241
А я став за. Перший і останній раз прочитав в молодшій школі.
Кути, фігури, змінні,цикли... все це граючись в 3 класі. Залишити тільки Скретч, розробити програми для розвитку і це буде прорив в розвитку дітей. А з яким натхненням робили презентацію по казці, а потім записували звуковий супровід, самостійно поділились текстом і самостійно записали на вчительському на найкращій, яку самі також вибрали.

Розробили калькулятор, а от тестову по таблиці множення відклали на 4 клас. Тепер уже ні, буде все тепер "методично вірно".

Відредаговано: swetikccc - Ср, 10.08.2016, 15:50
fox11 Дата: Чт, 11.08.2016, 05:32 | Повідомлення № 12
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Цитата gry ()
я і далі категоричний противник так званої інформатики в 2-4 класах.

Підтримую обома руками !
Я двумя руками "за" информатику в младших классах..
Детям нравится, мне нравится, что еще надо.
Ознакомить с темами, загадки, головоломки каждый урок, упражнения с глазами и руками каждый.
Зато в 5 класс приходят "зубры" и фанаты информатики.
Вам нравятся пятиклассники нулевые?
gry Дата: Чт, 11.08.2016, 06:11 | Повідомлення № 13
Наполегливий учасник
Рейтинг: 47
Цитата fox11 ()
Детям нравится, мне нравится, что еще надо
З усього видно, що інформатику у молодших класах ведете Ви. А якщо ведуть інформатику (у нас зокрема) вчителі початкових класів,  які до комп'ютера підходять в кращому випадку тільки на уроках інформатики, використовують неправильну термінологію ("паличка" замість "курсор", слова такого як браузер і не чули.  і т.д. ) то уявіть як нам ,інформатикам, у 5 класі перебудовувати весь той "досвід" набутий у 2-4 класі. То краще вже нульові ніж такі.
russo Дата: Чт, 11.08.2016, 11:55 | Повідомлення № 14
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 30
Нові програми з інформатики для початкової школи.
volevikt Дата: Чт, 11.08.2016, 14:16 | Повідомлення № 15
Перспективна вчителька
Цитата Ktara ()
Похожая сиситема в ВУЗах. только там хоть в цифрах дают
Если бы в программе было указано количество практических работ по всем классам, было бы проще.
Администрация школы, как правило, контролирует наличие обязательных практических работ в календарных планах.
А в данном случае... пока что не ясно, сколько конкретно должно быть практических.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.2 Методика викладання інформатики в середній школі (5-9 кл.) » Календарне планування 5-9 кл. (нова програма)
Сторінка 1 з 812378»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2016.