Пт, 19.04.2019, 14:25
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.1 Методика викладання інформатики в молодшій школі (1-4 кл.) » Навчальні програми курсу інформатики для початкової школи
Навчальні програми курсу інформатики для початкової школи
mouse Дата: Чт, 15.11.2007, 20:20 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Пропонується обговорення існуючих навчальних програм курсу інформатики для початкої школи. Що використовуєте саме Ви? Який маєте досвід? Які висновки щодо існуючих програм? Які авторські програми можете запропонувати? Поради, пропозиції...

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Шестопалов Дата: Сб, 04.04.2009, 20:54 | Повідомлення № 46
Видавець посібників
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Quote (filnick)
Що стосується інформатики без ПК (або з його мінімізацією у користуванні) в молодшій школі, то ідея досить цікава.

Це не ідея! Це її реальне здійснення! Вже вийшли з друку два посібники:
«Інформатика. Початковий курс. 3 клас» / Антонова О.П., 2009, - 144 с
«Інформатика. Початковий курс. 4 клас» / Антонова О.П., 2009, - 144 с. (2-е видання)
Ведеться підготовка до друку:
«Інформатика. Початковий курс. 2 клас» / Антонова О.П., Камєнева Л.П.
PanPete Дата: Сб, 04.04.2009, 23:24 | Повідомлення № 47
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Я не прихильник введення вивчення інформатики з молодших класів. Ці години краще відвести під інші предмети, які шляхом розвитку в учнів здібностей до мислення підготували їх до інформатики в більш старшому віці. Але разом з тим хочу виразити декілька зауважень:
До п.№38(Sopot).
1. Санітарно - гігієнічні норми роботи за комп'ютером не переглядались від часів моніторів ЦГА
2. Домашній ПК нині не дивина, йго купують незалежно від того, чи дитина вивчає інформатику, чи ні. Якщо в батьків є розум - вони контролюють використання компютера дитиною та напрвляють її в русло практичного використання придбаної машинерії, якщо ж їх це "не пече", а школа не показала як його ще використати крім "ганяючи дьябло" - обовязково виросте геймер (лише в рідких випадках, особливо коли діє приклад старших друзів бувають приємні несподіванки).
До п.№43 (mouse).
"Інформатика без ПК? .... Це ще цікавіше!!!"
Як я зрозумів з анонсу Шестопалова -"У вівторок 31.03 виходить з друку навчальний посібник "Інформатика. Початковий курс. 3 клас" " мова йде про обмежене використання ПК учнями, а не про повну відмову, отже ставити акцент на "Інформатика без ПК" недоречно.
Шестопалов Дата: Нд, 05.04.2009, 08:17 | Повідомлення № 48
Видавець посібників
Quote (PanPete)
Я не прихильник введення вивчення інформатики з молодших класів.

У моєму видавництві відслідковують ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНФОРМАТИКИ і відповідно до них готують до друку посібники. Що і як вивчати у молодшій школі аргументовано описано у освітянській (і не тільки) пресі. Реагувати на окремі думки всупереч рекомендованих фахівцями не можемо собі дозволити.
filnick Дата: Нд, 05.04.2009, 09:52 | Повідомлення № 49
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Шестопалов)
Реагувати на окремі думки всупереч рекомендованих фахівцями не можемо собі дозволити

Реагувати доведеться хоча б тому, що на даний момент ще ніде і ніким не проведено глобальний аналіз впливу ранньої інформатизації. Адже те покоління дітей, яке почало вивчати комп'ютерні технології з початкових класів ще не стало дорослим. На даний час відсутній моніторинг ранньої інформатизації та її наслідків. Цікава статистика була опублікована нещодавно стосовно раннього вивчення іноземних мов. Вчені, науковці, педагоги в один голос стверджували про необхідність цього процесу. Але, як не дивно, цього року при реєстрації на ЗНО відсоток тих, хто вибрав іноземну мову був чи не найнижчим серед усіх предметів.
swetikccc Дата: Нд, 05.04.2009, 13:34 | Повідомлення № 50
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (PanPete)
Я не прихильник введення вивчення інформатики з молодших класів. Ці години краще відвести під інші предмети, які шляхом розвитку в учнів здібностей до мислення підготували їх до інформатики в більш старшому віці. Але разом з тим хочу виразити декілька зауважень:

Цілком згоден. Але хто їх підготуе, як не ми
mouse Дата: Чт, 16.04.2009, 12:51 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Quote (filnick)
Адже те покоління дітей, яке почало вивчати комп'ютерні технології з початкових класів ще не стало дорослим.

Отож бо і воно! Саме цікаве, всі говорять про гральні автомати погано, але ніхто їх і не робе спроби прибрати. Згадайте, гральний автомат - це компьютер. Використання бездумне дома, без відповідного рівня культури (впершу чергу батьків), може привести до не бажаного результату, якщо вже не приводить.

Має бути альтернатива: 10 програм для поч. школи з інформатики. А природній відбір покаже. Дослідження науковців також мають на це впивати.
Те що робить пан Шестопалов - дає можливість видати книжки - це просто явище в Україні

Шестопалов Дата: Чт, 16.04.2009, 14:56 | Повідомлення № 52
Видавець посібників
Quote (mouse)
Те що робить пан Шестопалов - дає можливість видати книжки - це просто явище в Україні

Яке явище? Позитивне? Чи може негативне?
mouse Дата: Пт, 17.04.2009, 13:58 | Повідомлення № 53
Ветеран спілкування
Quote (Шестопалов)
Яке явище? Позитивне? Чи може негативне?

Само по собі явище - це вже добре!
Звичайно, що позитивне. Чому?
1. Нормальна ринкова конкуренція: подобається - купуй.
2. Книжки мають гриф МОН, що робить їх ще привабливими.
3. Ви слідкуєте, які книги "розбирають", а які ні, робити висновки. А це тема для гарної доповіді в МОН, бо там навряд цим переймаються.
:?

Шестопалов Дата: Пт, 17.04.2009, 15:50 | Повідомлення № 54
Видавець посібників
Quote (mouse)
А це тема для гарної доповіді в МОН

МОН не МОН, а 23-25 квітня планую бути у Ялті. виступлю з доповіддю "Засоби навчання інформатики в 9-му класі 12-річної школи"
Вчитель Дата: Чт, 27.08.2009, 23:34 | Повідомлення № 55
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Якщо буде бажання послухати думку людей, що стояли у витоків шкільної інформатики в Україні, щодо доцільності і безпечності масового застосування комп"ютера у ПОЧАТКОВІЙ школі, не полінуйтесь увімкнути радіо на першій програмі (там, де "Промінь") Першого вересня о 10 год. 25 хв. Послухайте, може щось корисне почуєте!
Зі Святом знань Вас, дорогі вчителі!
Здоров"я і наснаги!

Не нужно писать одно и тоже сообщение в нескольких ветках!

berdoxana Дата: Сб, 29.08.2009, 00:45 | Повідомлення № 56
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Шановні колеги! Допоможіть, будь-ласка, знайти текст програми Комп’ютерна азбука. Основи комп’ютерної грамотності та ознайомлення з навколишнім світом Автори: Бєлкіна Е.В., Коваленко О.Т. 1 клас. Буду дуже вдячна!!!
berdoxana@mail.ru
nata16101986 Дата: Вт, 15.09.2009, 13:24 | Повідомлення № 57
Новий користувач
Lviza, будь ласка, Ви б не могли мені підказати, де знайти програму "компютерної азбуки?". А, можливо, скинути на пошту: natalya.poddubna@mail.ru / Я ВАС ДУЖЕ ПРОШУ!
Lviza Дата: Вт, 15.09.2009, 21:39 | Повідомлення № 58
Тут живе...
Рейтинг: 3
Я вела в 1 класі тільки 1 рік. Програму брала в журналі "Початкова школа" (якщо знайду - вишлю скановану). Але я її дещо переробляла. Хоча наша завуч сказала, що вона не підходить в цьому році (хотіли дати вести вчителям початкових класів, але не дали). Треба шукати не в наших фахових журналах, а в журналах для початкової школи. Я сама не можу для 1 класу знайти. В інтернеті не розмістили... рила скрізь...

Найшла тільки оце (не таке, як було 3 роки тому) Подивіться тут

Відредаговано: Lviza - Вт, 15.09.2009, 21:45
Aniko Дата: Пн, 30.08.2010, 21:09 | Повідомлення № 59
Новий користувач
Допоможіть, в цьому році в мене інформатика в 1 класі 1 година на тиждень, чи є якісь програми затверджені міністерством і де їх можна знайти?
Bandalak Дата: Вт, 31.08.2010, 21:00 | Повідомлення № 60
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (Вчитель)
не полінуйтесь увімкнути радіо на першій програмі (там, де "Промінь")

Промінь - це друга програма ;)

Тут можна скачати записи більшості передач українського радіо!

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.1 Методика викладання інформатики в молодшій школі (1-4 кл.) » Навчальні програми курсу інформатики для початкової школи
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.