Пн, 16.09.2019, 02:10
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.2 Реально корисний софт » Программы для составления расписаний (Пользуетесь ли, что предпочитаете и т.д.)
Программы для составления расписаний
Spirit Дата: Вт, 04.03.2008, 00:06 | Повідомлення № 1
Сис.адмін
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Прошу описывать возможности, преимущества программ для составления расписаний. Делиться опытом использования.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Пт, 06.06.2008, 01:17
Natali Дата: Нд, 05.10.2008, 23:34 | Повідомлення № 31
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Дуже цікава тема.
Біля 6 років складала розклад сама, а цього року вирішила попробувати задіяти комп'ютер.
Перепробувала чотири різні програми і зупинилася на aSc Розклад. Супер! Легка у користування, дає можливість врахувати поділ як на групи так і на хлопці/дівчати на фізичну культуру. Можна задавати уроки з поділом на групи для двох вчителів (філологів, фіз.вих/інформатика та ін). враховувати побажання вчителів, вводити методичні дні.
Програма хороша і тим, що дає змогу скласти розклад "під окремих вчителів" і зафіксувати їх уроки, а вже потім розставляє всі інші уроку. На відміну від Ректор, демо версія зберігає введені дані, але не дає можливості видрукувати готовий розклад на великий формат, або побачити розклад окремого вчителя. Проте завжди можна скопіювати екран у Word і набрати розклад вручну. ціково і набагато швидше. рекомендую
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 06.10.2008, 00:00 | Повідомлення № 32
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Natali, дякую за інформацію. Дана програма є в приватному форумі з ліками.
Lydysya Дата: Пн, 06.10.2008, 13:06 | Повідомлення № 33
Часто заходить...
Рейтинг: 11
Шукала подібну програму ще минулого року. Не знайшла з ліками. Цього року знайшла аж п'ять. Чотири відпали зразу, бо не враховували багато важливих моментів. Наприклад, що клас може ділитися на дві підгрупи на різні предмети. Одні йдуть на інформатику, інші - на англійську, а потім міняються. Це враховував тільки Ректор. Пішла до свого завуча і переконала її, що вона не мусить сидіти ночами над тим розкладом, а все зробить комп'ютер. Ми у п'ятницю 29 серпня ввели всі дані. І вона зі спокійною душею пішла додому. А я на вмхідні запустила дома цю програму. Думала, справа кількох хвилин, і вийде розклад - супер. Не тут то было. Програма працювала кілька годин, але розставити всі 600 уроків не змогла, враховуючи всі вимоги. Я їх трохи змінила, знов кілька годин - і ні. Мучилася всі вихідні. Нарешті, в понеділок зранку знайшовся один варіант, який все враховував. Я щаслива понесла його до школи, не маючи коли розгледіти в деталях. Коли ми розглянули його з завучем, я відчула себе не дуже добре. Розклад виявився жахливим!!!! І для вчителів, і для учнів. Розривалися паралелі, групи, уроки, у вчилелів була купа вікон підряд. І була наша школа майже два тижні без розкладу, а наша завуч склала його сама. Мені було дуже незручно. Чому так? Школа не дуже велика, класів всього 21, то чому ж комп'ютер з цим не справився? Може, в когось краще виходить?
volodschool2 Дата: Пн, 06.10.2008, 14:00 | Повідомлення № 34
Досвідчений учасник
Нагороди: 15
Рейтинг: 364
Quote (Lydysya)
Може, в когось краще виходить

У нас школа менша, але проблем з розкладом теж вистачає. Я використовую РЕКТОР і мене він повністю влаштовує. Поряд з цією темою є тема "Ректор" і я там планував обговорювати цю програму. Я працюю з програмою вже три роки і маю певний досвід. Розпочинаю складати не в автоматичному режимі, а вручну розставляю "проблематичні" уроки і закріплюю їх. Потім проводжу автоматичний пошук розкладу. Якщо деякі варіанти мені не подобаються, вношу вручну зміни в розклад. Ви пишете, що РЕКТОР не справився з розкладом. Але ж Ви повинні розуміти, що машина зробила розклад так, як ви його настроїли. Адже тут головне правильно "забити" всі довідники, виставити пріоритети предметів і т.п. І ще одне. Програма старається зробити мінімум "вікон" для вчителів, тому для учнів розклад іноді виходить не дуже зручний. Але все у Ваших руках. Настройте РЕКТОР правильно і він вам все гарно зробить. Я не рекламний агент РЕКТОРА, але кращої програми для складання розкладу не існує. Я пробував працювати з різними програмами, ця - найкраща. Один раз все налагодите і надалі все буде добре.
Newbie Дата: Пн, 06.10.2008, 14:16 | Повідомлення № 35
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
в моїй школі розклад складає "комп*ютер" вже три роки. щоразу це близько двох тижнів кропіткої роботи моєї і завуча. наступного року планую передати завучу всю роботу і "вмити руки" (бо зрештою то не мої обов*язки). завуч навідріз відмовляється тепер складати вручну, бо це величезне полегшення, незважаючи на труднощі.
справа в тому, що комп*ютер сам по собі, чи з найкращою програмою - це купа заліза, яка не знає що саме вам потрібно від розкладу. ВСІ обмеження необхідно формулювати - починаючи від кількості вікон для вчителів та класів і закінчуючи взаємодією уроків (наприклад не ставити англійську одразу після німецької, чи математику 7м уроком).
я вже писала в цій темі, що ввести дані - це ніщо, а от ввести необхідні обмеження - це прірва роботи! у нас щоразу існує кілька варіантів розкладу. один - на всякий випадок, без ЖОДНИХ обмежень, крім вікон для учнів. це на той випадок, якщо кращий не складеться (але такого не буває, проте буває, що деякі обмеження реалізувати неможливо, наприклад в нашому випадку це був дозвіл приходити на 2й урок, інакше просто не було де проводити уроки, кабінетів бракує катастрофічно). далі складаємо штук 20 варіантів, кожен з яких в кінцевому рахунку не підходить за різними параметрами. в кінці отримуємо розклад, який можна показати вчителям, і вислухати купу прокльонів про "жахливий розклад". тоді вносимо ще їхні зауваження і отримуємо більш-менш нормальний розклад, який потім ще все-рівно змінюється. але вже без програми, просто вручну.
fizikas Дата: Пн, 06.10.2008, 18:13 | Повідомлення № 36
Тут живе...
Рейтинг: 3
Quote (volodschool2)
Розпочинаю складати не в автоматичному режимі, а вручну розставляю "проблематичні" уроки і закріплюю їх. Потім проводжу автоматичний пошук розкладу. Якщо деякі варіанти мені не подобаються, вношу вручну зміни в розклад. Ви пишете, що РЕКТОР не справився з розкладом. Але ж Ви повинні розуміти, що машина зробила розклад так, як ви його настроїли.

Підтримую. Поступаю аналогічно. Починаємо з уроків де є поділи. Автосправа- трудове-Оператори компютерного набору, Фізкультура і т.п. Тоді значно швидше результат отримується. Потім вручну підправляється завучем.
Quote (volodschool2)
Я пробував працювати з різними програмами, ця - найкраща. Один раз все налагодите і надалі все буде добре.

Згоден. Усі можливі варіацї (принаймні, які мені потрібні), поділи з обєднанням на 3 підгрупи в паралельних класах наприклад (у нас професійне навчання) і т.п. реалізуються. Добре написана довідка.
Quote (Newbie)
завуч навідріз відмовляється тепер складати вручну, бо це величезне полегшення, незважаючи на труднощі.

аналогічна картина. Правда у цьому році на 90% скористалися попередніми довідниками, складання зайняло 2-3 години.
Quote (Newbie)
далі складаємо штук 20 варіантів, кожен з яких в кінцевому рахунку не підходить за різними параметрами. в кінці отримуємо розклад, який можна показати вчителям

беру 1 варіант, який задовольняє обмеження, 2 варіант, який отримується за годину прорахунку, і 3 варіант, який отримується за 7-8 год роботи на швидкій машині (залишаю на ніч). Далі все аналізує завуч і вносить корективи вручну.
Quote (Newbie)
і вислухати купу прокльонів про "жахливий розклад". тоді вносимо ще їхні зауваження і отримуємо більш-менш нормальний розклад

Охоче вірю. Мене у цьому році дістали "зарубіжники", яким не сподобалось, зарубіжна література - 7 урок. Подумати тільки....мабуть туди краще фізику поставити, чи математику. В іншому, якщо введено вірне обмеження на методичні дні і т.п. нарікань не має.
filnick Дата: Пн, 06.10.2008, 18:43 | Повідомлення № 37
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (fizikas)
Мене у цьому році дістали "зарубіжники", яким не сподобалось, зарубіжна література - 7 урок. Подумати тільки....мабуть туди краще фізику поставити, чи математику.

Вчителі праві - Ви не можете ставити 7-м уроком предмет, який входить у інваріантну частину навчального плану (зарубіжну, математику, фізику). На 7-й урок слід ставити предмети з варіативної частини (курси за вибором, індивідуальні чи факультативні курси)
fizikas Дата: Пн, 06.10.2008, 19:08 | Повідомлення № 38
Тут живе...
Quote (filnick)
Вчителі праві - Ви не можете ставити 7-м уроком предмет, який входить у інваріантну частину навчального плану (зарубіжну, математику, фізику)

А з цього місця докладніше. На яке положення Ви опираєтесь? Я знаю лише про рекомендації психологів, рейтинг складності предметів і т.п. З задоволенням вислухав би щось нове.
Навіть якщо таке положення існує, спробуйте дотриматись його, наприклад, у 9му класі...
filnick Дата: Пн, 06.10.2008, 23:30 | Повідомлення № 39
Мудрий вчитель
Quote (fizikas)
На яке положення Ви опираєтесь?

Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів України (додатки №1-24 до наказу МОНУ №132 від 23.02.2004 р.). Для різних типів шкіл передбачено загальну кількість годин, яка не перевищує 30 (6 уроків на 5 днів тижня). Всі інші години вказуються у рядку - "Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації", з якого і формується т.з. варіативна частина.
Quote (fizikas)
знаю лише про рекомендації психологів, рейтинг складності предметів і т.п.

Рекомендації психологів (точніше санітарно-гігієнічні норми) стосуються чергування уроків за днями тижня, їх розподілу на перші та останні, на рівномірність навантаження тощо. Рейтинг складності, якщо не помиляюсь, використовують лише у програмі РЕКТОР.
Quote (fizikas)
спробуйте дотриматись його, наприклад, у 9му класі...

У 9-х класах, дійсно, інваріантний план складає 31 год/тиждень. Наступного року за новими програмами буде 28,5. В мене у школі 7-мі уроки - це рос.мова (курси за вибором - 2 год), факультатив громадянської освіти (1 год). Із інваріантної частини 7 уроком поставив трудове навчання.
fizikas Дата: Пн, 06.10.2008, 23:53 | Повідомлення № 40
Тут живе...
Quote (filnick)
Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів України (додатки №1-24 до наказу МОНУ №132 від 23.02.2004 р.). Для різних типів шкіл передбачено загальну кількість годин, яка не перевищує 30 (6 уроків на 5 днів тижня). Всі інші години вказуються у рядку - "Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації", з якого і формується т.з. варіативна частина.

Дякую. Чи є там пряма вказівка на те, що предмет інваріантної складової не повинен бути в розкладі "нижче" варіативної? Я і сам маю фізику 7 уроком...
filnick Дата: Вт, 07.10.2008, 17:00 | Повідомлення № 41
Мудрий вчитель
Quote (fizikas)
Чи є там пряма вказівка на те, що предмет інваріантної складової не повинен бути в розкладі "нижче" варіативної?

Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації

Quote (fizikas)
Я і сам маю фізику 7 уроком...

А на 1-му чи 5-му в учнів факультатив? Фізику ставити 7-м уроком - це все одно, що її не вивчати. Особливо "Механіку".
fizikas Дата: Вт, 07.10.2008, 21:32 | Повідомлення № 42
Тут живе...
Quote (filnick)
А на 1-му чи 5-му в учнів факультатив?

ну не настільки все запущено :)
Але уроки з інваріантної складової трапляються.
Аналізував ситуацію, зробити по іншому нереально. При наявній кількості паралелей не дозволять обмеження на "ресурси" (в першу чергу кабінети).
Quote (filnick)
Фізику ставити 7-м уроком - це все одно, що її не вивчати.

Хто ж каже, що здорово, як завуч благословив. Але в деяких класах роблю висновок, що їм байдуже, коли в них фізика...хоч 2, хоч 7 урок. Добре, що не у всіх, ато уже втік би світ за очі.
Quote (filnick)
Особливо "Механіку"

ну то вже субєктивне...є ряд не менш важких розділів
filnick Дата: Ср, 08.10.2008, 00:39 | Повідомлення № 43
Мудрий вчитель
Quote (fizikas)
Хто ж каже, що здорово, як завуч благословив.

Видно завуч гуманітарій?
Quote (fizikas)
Особливо "Механіку" - ну то вже субєктивне...є ряд не менш важких розділів

Говорили про 9 клас.
Lydysya Дата: Ср, 08.10.2008, 12:52 | Повідомлення № 44
Часто заходить...
Рейтинг: 11
Quote (volodschool2)
Настройте РЕКТОР правильно і він вам все гарно зробить. Я не рекламний агент РЕКТОРА, але кращої програми для складання розкладу не існує. Я пробував працювати з різними програмами, ця - найкраща. Один раз все налагодите і надалі все буде добре.

Я в цій програмі ніби розібралась добре, нічого складного там немає. І я думаю, що чим менше обмежень, тим легше скласти розклад, чи не так? Тому обмеження були по-мінімуму. І все одно невдача. Чому - не знаю. Всі настройки я врахувала. А пропонувати завучу на наступний рік знов скористатись комп'ютером в мене вже язик не повернеться.
fizikas Дата: Ср, 08.10.2008, 13:54 | Повідомлення № 45
Тут живе...
Quote (Lydysya)
І я думаю, що чим менше обмежень, тим легше скласти розклад, чи не так?

я би сказав тим легше отримати хоч якись варіант розкладу...
Quote (Lydysya)
І все одно невдача. Чому - не знаю. Всі настройки я врахувала.

може спробувати частину "проблемних" уроків розкласти самостійно? Я це робив з предметами де є поділ. тоді розклад отримується значно швидше
Quote (Lydysya)
А пропонувати завучу на наступний рік знов скористатись комп'ютером в мене вже язик не повернеться.

я запропонував завучу спробувати скласти на минулий зимовий симестр, вийшло не гірш, ніж у нього. Попрактикувались, отримали результат, літом поратили 2 години на забивку обмежень і навчального плану.
Можливо, коли вишлете Ваш *.rtt файл Ректора вдасться підказати щось предметніше
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.2 Реально корисний софт » Программы для составления расписаний (Пользуетесь ли, что предпочитаете и т.д.)
  • Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.