Пт, 25.05.2018, 17:34
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.1 Запитання та відповіді (FAQ) » Електронний підручник з інформатики (Створення та використання)
Електронний підручник з інформатики
INKA Дата: Чт, 31.01.2008, 19:14 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Таку тему інноваційного проекту я собі недавно обрала..
Навіть не знаю з чого починати. Порилась в інеті трохи, почитала, але так і не знайшла щось конкретизоване. Радує, що це на 2 роки.. Можливо, хоть зустрічався з цим ділом? Зокрема, мене цікавить в якому саме середовищі сворюються такі підручники? Ну і яким чином..

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 02:34
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 26.06.2008, 23:02 | Повідомлення № 31
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 204
Quote (Шестопалов)
Багато вчителів використовують такий метод "допомоги": у кого є посібники "Аспект" або "Деол" - сідайте до комп’ютерів і робіть вправу або практичну роботу; у кого немає посібника, виймайте зошити і ручки, сідайте за парти, я вам буду диктувати матеріал, який вимагає програма. Пару таких "уроків" дряпання паперу ручкою замість роботи з комп’ютером - учні САМІ знайдуть засоби придбати потрібні книги.

Дійсно, як можна вчитися по підручниках Зарецької-Гуржія, в яких дуже добре викладена MS-DOS, Norton Commander і супер-сучасна Windows 95? І це станом на 2008/09 н.р. А ще текстовий редактор WordPad замість MS Word, зовсім не правильний виклад теми "Бази даних", два слова про алгоритмізацію і програмування...
Аспект та Деол - лідери України у виробництві посібників з інформатики для школи. Тому немає нічого соромно в тому, що учні купують посібники даних видавництв за власні кошти і тим самим роблять крок до адаптації в майбутньому гіпер-інформаційному суспільстві. Це не викинуті гроші на вітер - це інвестиція у знання, які з кожним роком починають цінитися, особливо знання програмного забезпечення, програмування, веб-дизайну. І до того ж книжки залишаються в них після закінчення курсу. В моїй школі майже всі учні не продають їх молодшим, а залишають собі і надалі в користування, мотивуючи це тим, що підручники їм ще не раз знадобляться, якщо щось призабудуть.
Тому мої учні вже 4 роки купують дані книги і будуть купувати. Доречі, жоден з них не нарікнув щось на рахунок того, що освіта має бути безкоштовною чи що книги дорого коштують.
Varkan Дата: Пт, 27.06.2008, 10:14 | Повідомлення № 32
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (Шестопалов)
Багато вчителів використовують такий метод "допомоги": у кого є посібники "Аспект" або "Деол" - сідайте до комп’ютерів і робіть вправу або практичну роботу; у кого немає посібника, виймайте зошити і ручки, сідайте за парти, я вам буду диктувати матеріал, який вимагає програма. Пару таких "уроків" дряпання паперу ручкою замість роботи з комп’ютером - учні САМІ знайдуть засоби придбати потрібні книги.

Це один із способів культурно заставити учнів придбати книги.
А як вам такий варіант.
Якшо маєте посібники відкривайте і працюйте.
Якшо немаєте посібників то відкривайте електронний варіант і також працюйте.

Хіба це не краще вигладає?

Пан Шестопалов звичайно буде проти електронних варіантів, тому, що це його гроші. а так він їх (гроші) просто буде втрачати.
Я не розумію Вас пане Ковальчук коли ви підтримуєте таку думку.

Quote (Ковальчук_Олександр)
Дійсно, як можна вчитися по підручниках Зарецької-Гуржія, в яких дуже добре викладена MS-DOS, Norton Commander і супер-сучасна Windows 95?

Адже в свій час це був сучасний і актуальний матеріал.

Це не викинуті гроші на вітер - це інвестиція у знання, які з кожним роком починають цінитися, особливо знання програмного забезпечення, програмування, веб-дизайну. І до того ж книжки залишаються в них після закінчення курсу. В моїй школі майже всі учні не продають їх молодшим, а залишають собі і надалі в користування, мотивуючи це тим, що підручники їм ще не раз знадобляться, якщо щось призабудуть.

Так само книги які сьогодні купують учні через декілька років стануть неактуальними. Правда?

І до речі на даний момент більшість уже мають Пк вдома і їм можна роздати електронку. І в цьому випадку витрат не несе ні учень ні школа.

Відредаговано: Varkan - Пт, 27.06.2008, 10:15
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 27.06.2008, 18:18 | Повідомлення № 33
Ветеран спілкування
В електронних посібниках є ряд мінусів у порівнянні з друкованими. Це і паління очей, зайве опромінення, прив’язаність до комп’ютера. Та й не такий великий відсоток учнів (особливо сільської місцевості) мають вдома ПК. Скажімо, цей відсоток точно не перевищує 40%.
Цей варіант можна буде розглядати тільки при 100% доступу учнів вдома до комп’ютерів, на що потрібно ще мінімум 5 років.
Великий + справжіх мультимедійних підручників (навчальних комплексів) в тому, що % засвоєння знань значно вищий, у порівнянні з традиційним підручником. Я маю на увазі підручник, що включає в собі текст, графіку, звук, відео і обов’язково тренажерний комплекс за принципом "подивись і виконай сам". Є в мене хороший інтерактивний курс по Фотошоп, також дякую ще раз Ktari, яка прислала мені диск з мультимедійними курсами по Віндовсі, офісі, інтернеті. Чудові інтерактивні курси. Також серйозні курси розроблені компанією inmarket ( http://inmarket.biz/ ), але ліцензія на їх використання дуже дорого коштує.
Quote (Varkan)
Адже в свій час це був сучасний і актуальний матеріал.

Та ніколи він не був ні сучасним, ні актуальним. Підручник Зарецької, Колодяжного, Гуржія, Соколова видали в 2002 році, коли вже Windows95, NC, MSDOS були давно пройденим етапом. І притому не раз говорилося - жодної відповідності шкільній програмі.
Quote (Varkan)
Так само книги які сьогодні купують учні через декілька років стануть неактуальними. Правда?

Частково правда, але деякий матеріал буде актуальним ще довгий час.
Quote (Varkan)
І до речі на даний момент більшість уже мають Пк вдома

Ця фраза ніяк не стосується села.
Quote (Varkan)
І в цьому випадку витрат не несе ні учень ні школа.

Та хоча б на диск записати і то вже витрати підуть, ну хіба що кожен учень продвинутий і прийде з флешкою.
Ковшун Дата: Пт, 27.06.2008, 21:46 | Повідомлення № 34
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Varkan)

Невже Ви не розумієте, що життя не стоїть на місці?
Через певний проміжок часу ті книги, які зараз мають усріх будуть не актуальні, бо з’являться нові!

Quote (Varkan)
І до речі на даний момент більшість уже мають Пк вдома і їм можна роздати електронку. І в цьому випадку витрат не несе ні учень ні школа.

Ну і що з того що мають вдома ПК?
Вони в основному вдома за власними компами в іграшки грають, або в чатах сидять, якщо мають вихід в інет!
Ковшун Дата: Пт, 27.06.2008, 21:50 | Повідомлення № 35
Досвідчений учасник
Я маю на увазі підручник, що включає в собі текст, графіку, звук, відео і обов’язково тренажерний комплекс за принципом "подивись і виконай сам".

І в мене є такий підручник "6 семестрів з інформатики".
І я його повністю використовую під час вивчення нового матеріалу.
Escuela Дата: Чт, 03.07.2008, 19:59 | Повідомлення № 36
Часто заходить...
Рейтинг: 6
Великий + справжіх мультимедійних підручників (навчальних комплексів) в тому, що % засвоєння знань значно вищий, у порівнянні з традиційним підручником. Я маю на увазі підручник, що включає в собі текст, графіку, звук, відео і обов’язково тренажерний комплекс за принципом "подивись і виконай сам".

Цілком правильна точка зору на поняття ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК. Він, підручник, не статичний, а динамічний. Прочитав, послухав, подивився і виконав самостійно і т.д.

P.S. Такий підручник не конкурент паперовим, він просто інший і методологія його зовсім інша.

PanPete Дата: Сб, 13.12.2008, 10:52 | Повідомлення № 37
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Проглядаючи форум наштовхнувся на цю тему. Тема створення та використання електронних підручників досить актуальна і сприймається різними людьми по різному. Зацікавленим пропоную проглянути прикріплення, в якому дано систематизований матеріал по цій темі (можливо й дещо застарів, адже готувався біля двох роков тому.
Прикріплення: E_b.rar(42.2 Kb)
gromko Дата: Сб, 20.12.2008, 19:52 | Повідомлення № 38
Лінуксоїд
Нагороди: 31
Рейтинг: 373
Пишемо разом новий підручник з інформатики - Вікіпідручник з інформатики
Кожен має право писати в будь-якому розділі і редагувати будь-яку сторінку
Зробіть те, чого ви хотіли від сучасного підручника!
Spirit Дата: Нд, 21.12.2008, 00:50 | Повідомлення № 39
Сис.адмін
Великий + справжіх мультимедійних підручників (навчальних комплексів) в тому, що % засвоєння знань значно вищий, у порівнянні з традиційним підручником. Я маю на увазі підручник, що включає в собі текст, графіку, звук, відео і обов’язково тренажерний комплекс за принципом "подивись і виконай сам".

+1 Вот такой он и должен быть!!!

ШЕСТОПАЛОВ
Тоже +1 на счет вставленных 5 копеек, пример с котлетой просто великолепный! :)

Quote (gromko)
Пишемо разом новий підручник з інформатики

Не надо его писать!!! Его нужно создавать! Электронный учебник, как уже писал Ковальчук_Олександр - это не груда текста, это крутой мультимедиа комплекс!!!

Varkan,
У меня мечта, написать софт для полной автоматизации работы школы. Задача подъемная, даже если возьмусь писать сам. Вопрос ресурсов: времени и денег. Прекрасно представляю что и как должно быть... но стоить такая работа будет дорого... :(

gromko Дата: Нд, 21.12.2008, 11:08 | Повідомлення № 40
Лінуксоїд
Quote (Spirit)
Не надо его писать!!! Его нужно создавать! Электронный учебник, как уже писал Ковальчук_Олександр - это не груда текста, это крутой мультимедиа комплекс!!!

"Покопайтесь" у своїх файлах, перейдіть на Вікі-підручник, відкрийте неіснуючу сторінку (написано червоним) і перенесіть текст в порожнє вікно, потім збережіть. Все просто - створюємо підручник разом!

dpi Дата: Пн, 22.12.2008, 18:24 | Повідомлення № 41
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (gromko)
"Покопайтесь" у своїх файлах, перейдіть на Вікі-підручник, відкрийте неіснуючу сторінку (написано червоним) і перенесіть текст в порожнє вікно, потім збережіть. Все просто - створюємо підручник разом!

Не подскажите случайно, как его там сохранять? :)
Quote (Spirit)
Вопрос ресурсов: времени и денег.
gromko Дата: Пн, 22.12.2008, 19:02 | Повідомлення № 42
Лінуксоїд
Інструкція користувача для Вікі-підручника

1. Перейдіть за посиланням на Вікі-підручник
2. Перед вами зміст підручника (згідно програми).Обираєте необхідну вам сторінку (параграф). Якщо текст назви написаний синім - сторінку вже написано, якщо текст назви червоний - сторінка не написана. Клацнувши по назві, ви перейдете на необхідну сторінку (для ненаписаної сторінки буде повідомлення, що вона ненаписана)
3. Припустим, що необхідна вам сторінка ще ненаписана і ви бажаєте її заповнити (написати). На екрані браузера буде відкрито вікно для редагування:
Ви перейшли на сторінку, яка поки що не існує.

Щоб створити нову сторінку, наберіть текст у вікні нижче (див. довідкову статтю, щоб отримати більше інформації).
Якщо ви опинились тут помилково, просто натисніть кнопку браузера назад.
Увага: Ви не ввійшли до системи. Ваша IP-адреса буде записана до історії змін цієї сторінки.

Всі ці повідомлення не мають підс собою нічого страшного - працюємо далі
4. Відкриємо необхідний матеріал для сторінки (у будь-якому текстовому редакторі), виділимо текст та зкопіюємо його
5. Перейдемо до браузера - у вікні, де треба писати сторінку, вставимо зкопійований текст
6. Можемо переглянути - кнопка внизу "Попередній перегляд"
7, Якщо все добра - зберігаємо сторінку - кнопка "Зберегти". Сторінка зберігається на сервері (не знаю де той сервер)
Все тепер результат вашої творчості доступний у всесвітній мережі. За деякий час все це діло буде проіндексовано і доступно з пошукових машин.
Використавши закладку "редагувати" ви завжди зможете змінити написане (вами чи кимось іншим - немає різниці)
Чим відрізняється зареєстрований користувач від нереєстрованого? Для першого в історії редагування сторінки буде писатись йог ім1я (псевдонім), для нереєстрованого - ір-адреса)
В написане можна вставаляти малюнки, оформляти різними шрифтами - робота дуже схожа на роботу у вікні де ви пишите повідомлення на форум
Якщо щось незрозуміло - пишіть.
Запитання від всіх вас до мене - А коли ви будете писати? Відповідь - після Нового Року (може й раніше, але часу обмаль, матеріал вже є)

Sasyk Дата: Нд, 28.12.2008, 18:03 | Повідомлення № 43
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Quote (Шестопалов)
Не втримався, щоб не вставити свої 5 копійок. Створення таких "електронних підручників", коли учні той самий текст читають не з книги, а з екрану, нагадує таку ситуацію: брати котлету з тарілки рукою, наштрикувати її на виделку і їсти.

ги... згоден... але інколи це єдиний вихід з підручниками, що пропонує міністерство освіти :?

Додано (28.12.2008, 17:03)
---------------------------------------------

Quote (gromko)
Інструкція користувача для Вікі-підручника

1. Перейдіть за посиланням на Вікі-підручник
2. Перед вами зміст підручника (згідно програми).Обираєте необхідну вам сторінку (параграф). Якщо текст назви написаний синім - сторінку вже написано, якщо текст назви червоний - сторінка не написана. Клацнувши по назві, ви перейдете на необхідну сторінку (для ненаписаної сторінки буде повідомлення, що вона ненаписана)
3. Припустим, що необхідна вам сторінка ще ненаписана і ви бажаєте її заповнити (написати). На екрані браузера буде відкрито вікно для редагування:
Ви перейшли на сторінку, яка поки що не існує.

Щоб створити нову сторінку, наберіть текст у вікні нижче (див. довідкову статтю, щоб отримати більше інформації).
Якщо ви опинились тут помилково, просто натисніть кнопку браузера назад.
Увага: Ви не ввійшли до системи. Ваша IP-адреса буде записана до історії змін цієї сторінки.

Всі ці повідомлення не мають підс собою нічого страшного - працюємо далі
4. Відкриємо необхідний матеріал для сторінки (у будь-якому текстовому редакторі), виділимо текст та зкопіюємо його
5. Перейдемо до браузера - у вікні, де треба писати сторінку, вставимо зкопійований текст
6. Можемо переглянути - кнопка внизу "Попередній перегляд"
7, Якщо все добра - зберігаємо сторінку - кнопка "Зберегти". Сторінка зберігається на сервері (не знаю де той сервер)
Все тепер результат вашої творчості доступний у всесвітній мережі. За деякий час все це діло буде проіндексовано і доступно з пошукових машин.
Використавши закладку "редагувати" ви завжди зможете змінити написане (вами чи кимось іншим - немає різниці)
Чим відрізняється зареєстрований користувач від нереєстрованого? Для першого в історії редагування сторінки буде писатись йог ім1я (псевдонім), для нереєстрованого - ір-адреса)
В написане можна вставаляти малюнки, оформляти різними шрифтами - робота дуже схожа на роботу у вікні де ви пишите повідомлення на форум
Якщо щось незрозуміло - пишіть.
Запитання від всіх вас до мене - А коли ви будете писати? Відповідь - після Нового Року (може й раніше, але часу обмаль, матеріал вже є)

гон... ідея класна, але тоді краще організувати свою локальну мережу з своїм php та mysql сервером і видавати дітям максимум інформації :?

Deykun Дата: Нд, 01.02.2009, 21:33 | Повідомлення № 44
Я тут недавно...
Рейтинг: 3
Піддтримую тих, хто вважає доцільним існування електронних підручників.
Такі штуки, як електронні книги вже сьогодні диктують моди.
І на заході, є спеціальні термінали, в яких можна завантажити спеціальні електронні версії газет, журналів
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 01.02.2009, 23:44 | Повідомлення № 45
Ветеран спілкування
Quote (CN)
Имея 4.5 года опыта работы в школе хамить рановато.

Вже 5 років. :). До того ж, я один з небагатьох в Україні, хто 3 роки працював з тижневим навантаженням 32 години. І це тільки інформатика.
Окрім того, маю ПОВНИЙ набір посібників "Аспекту" та "Деолу" і приділив багато часу їх аналізу та аналізу підручників, що прикрасили бібліотеки.
Але ви праві, на форумі більше не буду різко висловлюватись, оскільки недавно поплатився за це. Для мене справедливість перед усім, але поки що за прагнення справедливості довелося тільки розплачуватись. N-й раз переконався в нелюдяності.
Quote (CN)
А вы попробуйте предложыть свой.

:*
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.1 Запитання та відповіді (FAQ) » Електронний підручник з інформатики (Створення та використання)
  • Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.