Пт, 15.12.2017, 23:36
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Випуск шкільної газети (Ділимося досвідом.)
Випуск шкільної газети
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 29.10.2008, 21:46 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
В багатьох школах видається шкільна газета, матеріали якої готує спеціальна редакційна рада, що вибирається серед учнів школи.
В даній темі пропоную обговорювати питання, пов’язані з видавництвом шкільної газети:

• Чи видається в вашій школі газета? Якщо так, то з якого часу?
  • В якій програмі здійснюєте верстку газети?
  • Яка має бути роль вчителя у процесі підгтовки матеріалів і видавництва газети?
  • Чи готуєте ви матеріали для газети (збір інформації з інтертету, фотографування різних свят тощо)?
  • В якому форматі роздруковуєте газету (листки А4, А3, формат брошюри,...)?

Прохання в кожному повідомленні теми відповідати на поставлені питання і додавати свої аргументи.
При можливості завантажте кілька номерів газети на файл-обмінник і залишіть посилання на скачування.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Ktara Дата: Чт, 30.10.2008, 17:31 | Повідомлення № 2
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 303
У нас э клуб "Інфо". ін і займається цим випуском. Готують все самі діти - від збору матеріалу і до оформелння. Ми лише надаємо на їх вимогу вільний комп'ютер, якщо є :) Хоча зараз ім поставили окремий комп, а то завжди їм часу не вистачало :) А з приводу друку, так у нас є власний невеличкий видавничий центр, там і друкується :)
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 30.10.2008, 22:27 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Цитата Ktara
у нас є власний невеличкий видавничий центр, там і друкується

Який саме центр? Принтер формату А3?
Ktara Дата: Чт, 30.10.2008, 22:50 | Повідомлення № 4
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 303
Газета виходить на форматі А3, інколи на А4. На жаль до видавничого центру відношення не маю. Це окрема служба. Наскільки я розумію є міні-типографія, так як друкованої продукції виготовляється багато
badm Дата: Пн, 10.11.2008, 22:59 | Повідомлення № 5
Знаток програмування
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Роблю шкільну газету у Quark з 2002 р. Періодичні планувалась 1 раз на 2 місяці, але буває що рідше. Газета формату А3 на 2 аркуші (тобто виконую верстку на 8 листах), а потім при друці компоную на А3. Друкуємо А4 на принтері, а потім об’єдную на ксероксі на А3. Тепер купує школа сучасний ксерокс, то вже можна буде друкувати напряму. Також має підробіток в одній місцевій газеті, яка друкуєть уже в друкарні. Там необхідно переганти газету в PDF і відправити макет.
NataliyG Дата: Вт, 02.12.2008, 11:06 | Повідомлення № 6
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
У моїй школі немає газети. Але я вважаю, що це дуже позитивне явище.Накладка з технікою в нас тільки один лазерний принтер, ось недавно нарешті одержали новий інформатичний кабінет і разом з ним ще один принтер.
Я думаю газету насамперед потрібно батькам, щоб батьки знали, чим живе школа. Навіть була така думка видавати газету ну нехай на А4 двосторонню. Один раз в місяць так, щоб кожні сімї по одному примірнику. Я думаю, якщо примірник буде коштувати 1 гривню. То газета себе окупить. Але ми поки, що над цим працюємо.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 03.12.2008, 00:11 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
В нашій школі накінець вирішили зробити газету. Більшість роботи повісили на мене. В мене є ще тиждень, щоб видати повноцінну газету на 4 сторінках. Вирішив зробити в Publisher, так як це буде найшвидше. Цілий вечір просидів, щоб зробити в Фотошопі шапку і наброски на 1 сторінку і то не завершену.
Ось що з цього вийшло (подаю в форматі .jpg, так як .pub занадто багато важить):
bochik Дата: Ср, 03.12.2008, 10:46 | Повідомлення № 8
Часто заходить...
Рейтинг: 5
Видавали журнал з 2001 року (20 сторінок А4), коли гол.редактор пішла зі школи, поступово діти розсіялись.
Виходила 1-2 рази на рік. Верстали у ПейджМейкері

Взявся відновити цю справу. Зараз видаємо з дітьми газету ШУМ (Шкільна Учнівськ Мозаїка), 8 сторінок А5 формату, фактично 2 двусторонні листки А4, згорнутих навпіл, можна друкувати і на лазерному принтері.

Намагаюсь, щоб усю роботу від збору інформації до друку виконували учні, звісно доводиться допомагати.

swetikccc Дата: Ср, 03.12.2008, 12:43 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (Ковальчук_Олександр)
нашій школі накінець вирішили зробити газету. Більшість роботи повісили на мене. В мене є ще тиждень, щоб видати повноцінну газету на 4 сторінках. Вирішив зробити в Publisher, так як це буде найшвидше. Цілий вечір просидів, щоб зробити в Фотошопі шапку і наброски на 1 сторінку і то не завершену.
Ось що з цього вийшло (подаю в форматі .jpg, так як .pub занадто багато важить):

Вийшло непогано.
Я роблю титульні сторінки в Корел
Дітям подобаеться роботи сторінку як в глянцевому журналі а потім в PDF
Hell73 Дата: Ср, 02.12.2009, 09:55 | Повідомлення № 10
Новий користувач
Рейтинг: 0
Привіт, я новенька. Прошу вибачення, я, бачу дещо не в темі, бо тутешні форумчани - люди з досвідом, а я - навпаки, на самому початку(((( Конче потрібна газета! Терміново! Не уявляю з чого почати.. Панове, чи не допоможете знайти програмне забезпечення для верстки? :o Щиро вдячна всім, хто відгукнеться >:)

Відредаговано: Hell73 - Ср, 02.12.2009, 09:56
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 02.12.2009, 20:42 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Hell73, програмне забезпечення для верстки шкільної газети MS Publisher як простий і швидкий спосіб зробити газету А4, А3 формату.
Рекомендую глянути сайт Романа Васильчика, звідки скачати в електронному вигляді номери газети "Нове покоління". Досить цікава газета як на мій погляд з корисною інформацію.

Pol Дата: Ср, 02.12.2009, 21:21 | Повідомлення № 12
Новий користувач
Газету у школі видаєм з минулого року. Для верстки користуємся MS Publisher. Так як версткою займаються повністю діти думаю, що ця програма найоптимальніша. Моя задача, як вчителя надихнути дітей на творчість і надати за потреби консультаційну допомогу. Зазвичай на збір матеріалу, підготовку ілюстрацій йде 1 - 1,5 місяці. Від 2 тижнів до місяця займає верстка. Друкуємо газету на кольоровому принтері у форматі А4 на 4 - 6 сторінках. У цьому році стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу шкільних газет.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 02.12.2009, 23:01 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Pol, виставте, будь-ласка, кілька номерів газет для ознайомлення.
Atews77 Дата: Ср, 27.01.2016, 14:16 | Повідомлення № 14
Новий користувач
В нашій школі з 2009 року видається шкільна газета "ТЕМП". Для верстки використовуємо програму MS Publisher. Спочатку газету випускали повністю учні. Я, як учитель інформатики, консультувала школярів, допомагала організувати роботу шкільної редакції. Зараз для редакції наступили важкі часи: бажаючих працювати (як серед учнів, так і дорослих - учителів і батьків) майже немає, хоча на словах газету підтримує більшісь. У 2015-2016 році постійних членів редакції - учнів залишилося 5-теро. Роботи багато і для дітей, і для мене, як учителя. Ми разом готуємо матеріали для газети (шукаємо інформацію в інтернет, самостійно пишемо статті, робимо фото), працюємо над версткою. Виходить "ТЕМП" один раз на місяць. Друкую газету вдома (у кабінеті інформатики принтер не працює). Газета виходить на форматі А4, двусторонній друк. Свої видання розміщуємо на сайті школи https://sites.google.com/site/ribalskazos/, сторінка "Шкільна газета".  Минулого року стали лауреатами 18 Всеукраїнськогоконкурсу шкільних медіа.
Прикріплення: 3001789.jpg(92Kb)

Відредаговано: Atews77 - Ср, 27.01.2016, 14:33
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 27.01.2016, 18:28 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Автоматичне гіперпосилання в попередньому повідомленні "прихопило" кому. Треба поправити...
Щоб потрапити сюди: https://sites.google.com/site/ribalskazos/skilna-gazeta
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Випуск шкільної газети (Ділимося досвідом.)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.