Сб, 10.12.2022, 01:12
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 2 з 3
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • »
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Місце і роль освіти у сучасному світі
Місце і роль освіти у сучасному світі
W-w-W Дата: Чт, 24.07.2008, 00:03 | Повідомлення № 1

Найважливішим компонентом духовного життя виступає система освіти, яка повязана з реалізацією процесу поширення знань. Вона охоплює діяльність реально сформованих суспільних інститутів, які здійснюють підготовку молоді до життя на основі отриманих знань в дошкільних дитячих установах, в середніх спеціальних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах. Значення освіти в житті людини зростає, і тому вона не може обмежуватися лише періодом навчання. Нагальна потреба в постійному підвищенні рівня знань привела до появи такого цікавого феномену в суспільному житті, як безперервна освіта. Цей процес супроводиться пошуком нових форм і методів навчання, що сприяють правильному формуванню наукового світогляду, більш глибшому розумінню економічних, соціальних змін, що відбуваються.Освіта - це один з найдавніших соціальних інститутів, що викликана потребами суспільства відтворювати і передавати знання, уміння, навики, готувати нові покоління для життя, готувати субєктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем, що стоять перед людством. У сучасному світі освіта - складне і багатоманітне суспільне явище, сфера передачі, усвоєння і перероблення знань і соціального досвіду. Освіта є певна система навчальних і виховних закладів, що здійснюють різноманітні форми залучення їх досвідів в усвоєння багатств культури. Освіта інтегрує різні види навчальної і виховної діяльності, їх зміст в єдину соціальну систему, орієнтує їх на соціальне замовлення, на соціальні потреби людства. Серед соціальних інститутів суспільства сучасної цивілізації освіта займає одну з провідних позицій. Адже благо людини, становище культури та духовності в суспільстві, темпи економічного, науково-технічного, політичного і соціального прогресу саме і залежать від якості і рівня освіти.

Висловлюйте свої думки стосовно значення освіти в житті людини!!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Шестопалов Дата: Чт, 16.04.2009, 15:07 | Повідомлення № 16
Видавець посібників
Повідомлень: 1712
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
Quote (alex)
А вчителі інформатики були потрібні, і в майбутньому будуть ще більш потрібні ніж зараз.

Порився в архівах і ось що знайшов за 2004 рік:
Американские школы используют карманные ПК в учебном процессе. Все больше американских школ используют карманные ПК для организации учебного процесса. По данным компании palmOne около 900 школ в Соединенных Штатах используют рекомендуемую властями штата Техас технологию контроля знаний mCLASS:TPRI.
Все данные об успеваемости школьников автоматически помещаются на специальном защищенном сайте, где преподаватели и администраторы школ могут проанализировать статистику поусвоению школьниками учебного плана, внести соответствующие коррективы в случае необходимости.
Некоторые школы вводят карманные ПК и в учебный процесс. С их помощью выполняются зачетные тесты, выдаются наглядный материал. Также наладонники применяются в качестве замены стандартных папок с материалами во время семинаров и конференций. Самыми популярными моделями в американских школах являются Palm Zire 71 и Palm Tungsten E.
Школьники с Palm`ами учатся лучше «немобилизированных» сверстников. В США завершилось любопытное исследование. Нескольким группам студентов Yankton High School в Южной Дакоте были выданы карманные ПК Palm m130 и ноутбуки. Эксперимент начался прошлой осенью, и завершился на днях. Несмотря на то, что возможности Palm m130 достаточно скромны, контрольная группа, оснащенная наладонниками, показала лучшие результаты в усвоении знаний.
Студенты использовали карманные ПК, чтобы делать заметки, записывать математические формулы, использовать словари и справочные материалы. Еще лучшие результаты показала группа, которой были выданы ноутбуки. Однако последние все еще достаточно дороги, чтобы даже американские школы имели возможность выдать их всем своим ученикам. А вот карманные компьютеры смогут стать отличным подспорьем в освоении школьной программы. Тем более что в некоторых штатах уже начата программа перевода части учебного процесса на PDA в качестве мобильных справочников и учебных терминалов.


Відредаговано: Шестопалов - Чт, 16.04.2009, 15:10
Andrey123q Дата: Нд, 10.01.2010, 11:16 | Повідомлення № 17
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Мне кажется будущее за образованием это все большая его компьютеризация, о чем тов. Шестопалов и сказал
W-w-W Дата: Нд, 10.01.2010, 14:25 | Повідомлення № 18

Quote (Andrey123q)
это все большая его компьютеризация

Про яку ви більшу комп'ютеризацію кажете? Вони там зверху на освіту забили серйозно, раби їм треба і бажано послушні! В Україні є багато науково-технічного потенціалу, але йому нема де себе проявити в своїй державі, хто куди може тікає за кордон, хто залишається на місці, але вариться в своєму соку! Це ж комусь так вигідно. Ми могли продавати сучасні технології і мати значні прибутки, у всьому був би розвиток, ми були б однією з найрозвинутіших країн, але напевно не доля нам бути серед тих країн! Прикро!
gromko Дата: Нд, 10.01.2010, 17:29 | Повідомлення № 19
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Andrey123q)
Мне кажется будущее за образованием это все большая его компьютеризация, о чем тов. Шестопалов и сказал

Качество обучения не равно количеству копьютеров в школе
Andrey123q Дата: Нд, 10.01.2010, 17:56 | Повідомлення № 20
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (gromko)
Качество обучения не равно количеству копьютеров в школе

извините разве речь шла о количестве? - о качественной его реализации

Quote (Махновець_Ігор)
не доля нам бути серед тих країн! Прикро!

что такой пессимизм прям у многих укринцев? мы молодая страна, нам всего лишь 20 лет. Все европейские страны уже давно прошли этапы кризиса, и в Италии еще совсем недавно, с исторической точки зрения, бушевала мафия, и в США полно трущеб, забастовок и т.п. было - они ж прошли через это, и мы пройдем, это историческая закономерность, все ж с неба не сваливается (таких стран единицы, где показывали эконом чудеса), выползем мы из этого болота, не сейчас, ну лет так через 10-15.
koljada Дата: Нд, 10.01.2010, 19:51 | Повідомлення № 21
Часто заходить...
Повідомлень: 95
Нагороди: 1
Рейтинг: 10
Як на мене то якість реалізації викладання інформатики на даному етапі розвитку нашої країни нормальна.
Але огляніться навколо і дайте відповідь на питання про цілі навчання учнів, студентів. 99% просто відвідують занняття і впевнені, що диплом куплять, роботу знайдуть і будуть загрібати "бабло". А комп'ютер для них це просто крута іграшка. І це не песимізм, а реальне бачення нашого сьогодення. І це залишається тільки пережити і дочекатися того часу, коли суспільство дозріє і зрозуміє, що навчатися дійсно "круто".
Мабуть, до того часу і система освіти перепише свої плани та орієнтири.
Дочекаймось!
Але часу не будемо втрачати :)
gromko Дата: Пн, 08.02.2010, 15:19 | Повідомлення № 22
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
08.02.2010
Верховна Рада України наступного пленарного тижня розгляне законопроект, який передбачає повернення до десятирічної школи.
Таке рішення було прийнято сьогодні на Погоджувальній раді парламенту, повідомили в прес-службі голови Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолія Гриценка, який є автором цього законопроекту.

За словами Гриценка, "цей закон потрібно прийняти невідкладно, тим більше, що це - вимога часу, і ідею цього законопроекту підтримує як суспільство, так і просвітницьке середовище".
Гриценко звернув увагу на те, що більшість кандидатів на посаду президента України в ході виборчої кампанії підтримали пропозицію про повернення "десятирічки" до школи.

Зокрема, - і Віктор Янукович, якого з високою ймовірністю буде оголошено наступним президентом України, сказав політик.
Як повідомлялося, законопроект Про внесення змін до деяких законів України щодо введення десятирічного терміну навчання для здобуття повної загальної середньої освіти № 5252 було зареєстровано Анатолієм Гриценком у ВР 21 жовтня 2009 року.
----------
І як вони планують це зробити - я не уявляю.

Andrey123q Дата: Пн, 08.02.2010, 18:00 | Повідомлення № 23
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (gromko)
І як вони планують це зробити - я не уявляю.

а что им, как декларативно вводят, так декларативно и выводят....
filnick Дата: Пн, 08.02.2010, 18:31 | Повідомлення № 24
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Andrey123q)
І як вони планують це зробити - я не уявляю.

Робити доведеться, шановні, нам з вами. Робити те, що вони планують. А потім ще й прозвітуємо про зроблене.
Andrey123q Дата: Пн, 08.02.2010, 18:57 | Повідомлення № 25
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Знаете, наверное проблема не в 12и летнем образовании, а то как это сделано, т.е. проблема в подходе. Который по видимому не изменился. ...

Додано (08.02.2010, 18:57)
---------------------------------------------
Может есть у кого данные по продолжительности учебы в школе по странам мира (Европа, США и т.д.) ?

Ktara Дата: Пн, 08.02.2010, 19:26 | Повідомлення № 26
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4322
Нагороди: 38
Рейтинг: 391
Ірландська система освіти ділиться на три щаблі: початкову (8 років), середню (5-6 років) і так звану освіту "третього рівня", що поєднує вищу та професійну.

Іспанія: Початкова освіта (educacion primaria) обов'язкова для всіх дітей у віці від 6 до 12 років. Вона складається із трьох циклів по два роки кожний. Середню освіту (educacion secundaria) одержують діти 12-18 років. Вона включає два цикли навчання: обов'язковий і додатковий (post-obligatoria).

Канада
Діти йдуть у перший клас в 6-річному віці. Навчання в початковій (1-6 класи, 6-12 років) і середній школі (7-12 класи, 13-18 років) ведеться на одній з офіційних мов країни - англійській або французькій. У більшості провінцій повна середня освіта, що відкриває дорогу у ВНЗ, займає 12, а в провінції Онтаріо - навіть 13 років. Лише у франкомовній провінції Квебек середню школу закінчують після 11 класу, а потім ті, хто хоче підготуватися до вступу в університет, ще два роки вчаться на підготовчому відділенні в коледжі системи CEGEP (французька абревіатура, розшифровується як College d'Etudes Generales et d'Edu-cation Professionnelle).

Німеччина
Початкова школа (Grundschule), у яку діти приходять в 6-річному віці і яку відвідують протягом 4 років (у Гамбурзі, Бремені й Берліні - 6 років). Далі - п'яти- або шестирічна старша школа (Hauptschule), 6-річна реальна школа (Realschule), 9-річна гімназія (Gymnasium) або так звана загальна школа (Gesamtschule). Більшість шкіл включають у свої програми 12-16 предметів, старшокласники в гімназії вивчають 4-6 дисциплін. Hauptschule уже після 9 класу видає сертифікат про загальну освіту (Hauptschulabschluss), що дозволяє вчитися далі ремеслам. Після 10 класу всі види шкіл видають посвідчення про середню освіту (Mittlere Reife). Провчившись ще 3 роки, 19-літні гімназисти одержують атестат зрілості - Hochschulreife (Abitur), що дозволяє вступати в будь-які вищі навчальні заклади. Таким чином, сьогодні для закінчення гімназії потрібно провчитися в ній 13 років (в "нових землях" - 12).

Нова Зеландія
У школу звичайно йдуть із п'яти-шести років. Наприкінці 11 класу учні, що успішно здали іспити, одержують атестат про середню освіту (School Certificate). 12-й клас закінчується іспитами на сертифікат Sixth Form Certificate, а наприкінці 13 класу учні здають випускні іспити, які одночасно є вступними у ВНЗ (University & Bursary Scholarship Examination).

США
З 6 до 13 років учаться в початковій, а з 14 до 18 років - у середній школі.

Франція
У школу діти йдуть у віці 6 років. Прийнята у Франції система шкільної освіти розділена на три блоки: початкова школа (5 років навчання), коледж (4 роки), ліцей (2-3 роки). Обов'язковими є перші два.

Швейцарія
Обов'язкова шкільна освіта для швейцарців включає 6 років навчання в початковій школі та 3 роки в середній. Повний курс середньої школи, що дає право на одержання атестата зрілості, розрахований на 12 років

Китай
Освітня система Китаю складається з декількох ступенів: дошкільне навчання, початкове, середнє й вище. Китайський уряд забезпечує 9-річне безкоштовне навчання у початковій і середній школах, учні вносять лише кілька сотень юанів за навчальні посібники.

Норвегія
Система обов'язкової шкільної освіти у Норвегії передбачає 13-річне навчання (10 років - початкова і середня школа і 3 роки - старша). Звичні для нашого школяра оцінки у норвезьких школах з'являються тільки у восьмому класі, тобто з 12-13 років. До цього вчитель просто описує успіхи дітей у спеціальних зошитах і, якщо це необхідно, письмово повідомляє батькам, що у дитини з'явились ті чи інші проблеми. У восьмому класі, окрім оцінок, з'являються і нові предмети - бухоблік, економіка, а також дисципліни, які передбачають початкову професійну орієнтацію. Поглиблена профорієнтація починається у старшій школі, яку норвежці відвідують з 16 до 19 років. Всі старші школи у Норвегії мають свою назву і завжди розташовані окремо від шкіл початкової і середньої ланки. У кожній старшій школі є два обов'язкових відділення: академічне та професійне. Зустрічаються також і школи із додатковим, третім, відділенням для учнів-інвалідів.

gromko Дата: Пн, 08.02.2010, 19:33 | Повідомлення № 27
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Andrey123q)
Знаете, наверное проблема не в 12и летнем образовании, а то как это сделано, т.е. проблема в подходе. Который по видимому не изменился. ...

Щодо "десятирічки", то скоро дізнаємось, але дуже висока ймовірність того , що це так і буде - депутати вчилися 8-10 років і всі обіцяли це зробити. Дітей жаль - всі оці реформи не найкращим чином відобразяться на них. Як на мене, то до травня можна буде "зліпити" нові програми та підручники для 10 класу (про якість та терміни коли вони поступлять до шкіл не будемо говорити). Буде "вольове" рішення - ми скажемо "так!" і кинемось виконувати, за років зо п’ять все "наладиться"

Quote (Andrey123q)
Может есть у кого данные по продолжительности учебы в школе по странам мира (Европа, США и т.д.) ?

Великобританія (11 років) :
Початкова школа - 7-11
Середня школа - 11-16
Середня школа /коледж -16-18

Німеччина (13 років):
Початкова - 6-11
Середня - 11-16
Середня профільна - 16-19

Франція (12 років):
Початкова - 6-11
Середня - 11-15
Старша - 15-18

Японія (12 років):
Початкова - 6-12
Молодша середня - 12-15
Старша середня - 15-18

США (12 років):
початкова 6-13
середня 14-17
старша - 17-18

Китай (12 років):
початкова - 6-12
неповна середня школа - 12-15
повна середня школа -15 - 18
середня професійна школа - 16-20

Іспанія (12 років):
Початкова - 6 -12
Середня обов’язкова - 12-16
Повна середня - 16-18

Швейцарія (12 років):
Початкова - 6-12
Середня - 12-18

Ірландія (13 років):
Початкова - 5-12
Середня - 12-18

Італія
Початкова (1 та 2 ступені) - 6-11
Середня 11- 14
Вища середня - 14 -19

Мальта
Початкова - 5-11
Середня - 11-16
Професійні курси - 16-18

Росія - 11 років

Білорусь - переходить на 12-річний термін навчання

Andrey123q Дата: Пн, 08.02.2010, 20:11 | Повідомлення № 28
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Але ж без міністерства освіти депутати просто так не можуть розкидатися обіцянками та їх виконанням. Чи не так?
gromko Дата: Вт, 09.02.2010, 07:27 | Повідомлення № 29
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Andrey123q)
Але ж без міністерства освіти депутати просто так не можуть розкидатися обіцянками та їх виконанням. Чи не так?

"Я начальник, ти - ...". Закони приймають депутати, МОНУ буде лише виконувати.
Ковшун Дата: Вт, 09.02.2010, 07:43 | Повідомлення № 30
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Andrey123q)
Знаете, наверное проблема не в 12и летнем образовании, а то как это сделано, т.е. проблема в подходе. Который по видимому не изменился. ...

Повністю з Вами погоджуюсь!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Місце і роль освіти у сучасному світі
 • Сторінка 2 з 3
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.