Ср, 22.11.2017, 14:45
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Місце і роль освіти у сучасному світі
Місце і роль освіти у сучасному світі
W-w-W Дата: Чт, 24.07.2008, 00:03 | Повідомлення № 1

Найважливішим компонентом духовного життя виступає система освіти, яка повязана з реалізацією процесу поширення знань. Вона охоплює діяльність реально сформованих суспільних інститутів, які здійснюють підготовку молоді до життя на основі отриманих знань в дошкільних дитячих установах, в середніх спеціальних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах. Значення освіти в житті людини зростає, і тому вона не може обмежуватися лише періодом навчання. Нагальна потреба в постійному підвищенні рівня знань привела до появи такого цікавого феномену в суспільному житті, як безперервна освіта. Цей процес супроводиться пошуком нових форм і методів навчання, що сприяють правильному формуванню наукового світогляду, більш глибшому розумінню економічних, соціальних змін, що відбуваються.Освіта - це один з найдавніших соціальних інститутів, що викликана потребами суспільства відтворювати і передавати знання, уміння, навики, готувати нові покоління для життя, готувати субєктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем, що стоять перед людством. У сучасному світі освіта - складне і багатоманітне суспільне явище, сфера передачі, усвоєння і перероблення знань і соціального досвіду. Освіта є певна система навчальних і виховних закладів, що здійснюють різноманітні форми залучення їх досвідів в усвоєння багатств культури. Освіта інтегрує різні види навчальної і виховної діяльності, їх зміст в єдину соціальну систему, орієнтує їх на соціальне замовлення, на соціальні потреби людства. Серед соціальних інститутів суспільства сучасної цивілізації освіта займає одну з провідних позицій. Адже благо людини, становище культури та духовності в суспільстві, темпи економічного, науково-технічного, політичного і соціального прогресу саме і залежать від якості і рівня освіти.

Висловлюйте свої думки стосовно значення освіти в житті людини!!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

1misha Дата: Пт, 19.12.2008, 17:49 | Повідомлення № 2
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Знання - це наш хліб.Але скільки ми можемо зїсти?
Думаю , що наша школа занадто перевантажена предметами іт.д.
Поки ми будемо вчити на кількість , ане на якість нічого не зміниться.
shef100 Дата: Чт, 16.04.2009, 09:51 | Повідомлення № 3
Тут живе...
Рейтинг: 6
Школа повинна забезпечувати потреби суспільства.
Тому вона повинна мінятися разом із зміною суспільства.
Одна з головних ідей зараз:
перехід від "повтори" до "створи".
Враховуючи, що інформатизація "залізла" вже всюди, роль вчителя інформатики в школі зростає в рази !!!! :?
Ktara Дата: Чт, 16.04.2009, 10:13 | Повідомлення № 4
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Сталкиваясь со всеми проблемами. которые возникают, могу сказать одно - меняться надо. Пора уходить от стереотипов - выучитить со траницы N до страницы N1. Как результат - дети не могут самостоятельно находить информацию, анализировать ее, делать выводы. И как долго будет продолжаться - зависит от нас с вами
Шестопалов Дата: Чт, 16.04.2009, 10:15 | Повідомлення № 5
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (shef100)
Враховуючи, що інформатизація "залізла" вже всюди, роль вчителя інформатики в школі зростає в рази !!!!

Це погано! Вчителі інформатики на Заході вже не потрібні. Там вже багато-багато років на кожній парті НА ВСІХ УРОКАХ встановлені комп’ютери і ВСІ ВЧИТЕЛІ ведуть навчальний процес з їх використанням.

Відредаговано: Шестопалов - Чт, 16.04.2009, 10:15
mouse Дата: Чт, 16.04.2009, 10:22 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Шестопалов)
Це погано! Вчителі інформатики на Заході вже не потрібні. Там вже багато-багато років на кожній парті НА ВСІХ УРОКАХ встановлені комп’ютери і ВСІ ВЧИТЕЛІ ведуть навчальний процес з їх використанням.

Є така тенденція, що учні працюючи з ПК втрачають навички: доводити, аналізувати, коментувати, висловлювати (аргументовано, логічно) свої думки. Все легше робити без ПК. А якщо з ним, то має бути високо професійна система навчання з ПК, де все продумано від А до Я.
Колеги! Читав програму початкового курсу інформатики (Франція) в оригіналі - був шокований! Вона датована 1996 роком. Гриф їхнього департаменту освіти. Розписано так, що у нас з вами стандарти так не розписані, як та програма. Ось що означає якість! Якщо цікаво знайди посилання.
Ktara Дата: Чт, 16.04.2009, 10:22 | Повідомлення № 7
Перспективна вчителька
Маючи досвід навчання за кордоном можу сказати,так, дійсно такого предмета як інформатика в мене не було. будь-який викладач. з будь-якого предмету може транслювати свої лекції через інтернет і мені обирати - я прослухаю (подивлюся) її в своїй кімнаті чи прийду на пару :)
За декілька років, як зрозуміло (якими б патріотами своєї країни ми не були) ми не наздоженемо інші країни. але й рівнятися на тих, що позаду нас теж не варто :)
Ktara Дата: Чт, 16.04.2009, 10:26 | Повідомлення № 8
Перспективна вчителька
mouse, якщо можна, знайдіть посилання :) Було б цікаво
Я теж спробую домовитись щоб мені переслали програму будь-якого курсу, щоб побачити різницю :) Я думаю це буде цікаво для всіх.
Єдине що потрібно буде, коли перешлють програму, то це якісний переклад
mouse Дата: Чт, 16.04.2009, 10:50 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Вже шукаю. А з приводу перекладу - треба вчити мову. Сам бідкаюсь, що ніяк не опаную розмовну.
shef100 Дата: Чт, 16.04.2009, 10:56 | Повідомлення № 10
Тут живе...
Quote (Ktara)

Ну для якісного перекладу у нас на форумі є спеціаліст високого класу: Newbie :-))))
Quote (Шестопалов)
Вчителі інформатики на Заході вже не потрібні

А хто ж у в них вчить програмуванню ? Чи вони просто переманюють "мізки".
Та зрештою, поки вони прийшли до цього, певний час роль вчителя інформатики у них
була піднята в рази. Я ж не говорив , що це назавжди.

Відредаговано: shef100 - Чт, 16.04.2009, 11:01
Newbie Дата: Чт, 16.04.2009, 11:06 | Повідомлення № 11
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
http://www.standards.dcsf.gov.uk/schemes2/it/sequencing?view=get - стандарти інформатики Великобританії
http://www.csta.acm.org/Curriculum/sub/ACMK12CSModel.html - стандарти інформатики США

shef100, на жаль не виділю стільки часу, щоб перекладати все. можу якісь загальні речі хіба

Quote (shef100)
А хтож у в них вчить програмуванню ?

винятково курс за вибором. і вибирають в принципі не так багато учнів. самого чистого програмування не зустрічала (але в принципі не шукала особливо). курси мультимедія, веб-дизайну значно популярніші
shef100 Дата: Чт, 16.04.2009, 11:09 | Повідомлення № 12
Тут живе...
Quote (Newbie)
курси мультимедія, веб-дизайну значно популярніші

Тобто вчителі інформатики все ж ІСНУЮТЬ і на Заході.:-))
NatVovk Дата: Чт, 16.04.2009, 11:15 | Повідомлення № 13
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Quote (Ktara)

Ktara, Пересилайте ми перекладемо, й потім для всіх тут викладемо.
swetikccc Дата: Чт, 16.04.2009, 12:59 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
В старшій школі повинен бути мінімум, а все інше за вибором.
alex Дата: Чт, 16.04.2009, 13:19 | Повідомлення № 15
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (Шестопалов)
Вчителі інформатики на Заході вже не потрібні.

Можливо Ви мали на увазі учителі , які вчать користуватись компютером?
А вчителі інформатики були потрібні, і в майбутньому будуть ще більш потрібні ніж зараз.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Місце і роль освіти у сучасному світі
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.