Пт, 27.01.2023, 09:19
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Роль інформаційних технологій в історії (Як ІТ або їх недооцінка впливають на історію)
Роль інформаційних технологій в історії
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 21.06.2012, 15:15 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Переглядаючи матеріал про перші дні Великої Вітчизняної війни http://www.proza.ru/2009/01/24/268 натрапив на таке:

"В ходе боевых действий выяснилась реальная, а не декларативная готовность Красной Армии к войне.

Приказ от 23 июля:

"Опыт войны показал, что неудовлетворительное управление войсками в значительной мере является результатом плохой организации работы связи и, в первую очередь, результатом игнорирования радиосвязи, как наиболее надежной формы связи. Управление войсками, опирающееся главным образом на телефон, непрочно и ненадежно, так как при порче телефонных линий оно прекращается на продолжительный срок.

Недооценка радиосвязи, как наиболее надежной формы связи и основного средства управления войсками, является результатом косности наших штабов, непонимания ими значения радиосвязи в подвижных формах современного боя.

У нас в нарушение всех правил по телефонам ведутся оперативные переговоры, в открытую называются части, соединения, их задачи и дислокации, фамилии и звания начальников. Тем самым в руки врага попадают совершенно секретные сведения.

Также в нарушение всех правил наши штабы сверху донизу совершенно не пользуются по линии связи простыми переговорными таблицами и кодированной картой. Вся телеграфная переписка идет через шифрорганы, работающие с большой перегрузкой. В море всяких документов, часто не имеющих оперативного значения, тонут важнейшие приказы, директивы и распоряжения. Они с большим опозданием, на 8 — 10 часов, попадают в подчиненные штабы и часто намеченная операция срывается.

Приказываю:

1. В кратчайший срок ликвидировать недооценку радиосвязи, как основного средства управления войсками в подвижных формах современного боя...

2. Прекратить раз навсегда передачу оперативных заданий и распоряжений путем открытых переговоров по телефону... "
vitali4 Дата: Чт, 21.06.2012, 22:54 | Повідомлення № 2
Часто заходить...
Повідомлень: 94
Нагороди: 1
Рейтинг: 15
Вообще то тема перспективная. Если вывести ее из банального собирания рефератов, а придать какую-то другую, более изящную форму, то можно углубиться глубоко в историю...
gromko Дата: Пт, 22.06.2012, 00:23 | Повідомлення № 3
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Щодо історії, інформації та інформаційних "технологій" зокрема.
Свого часу всерйоз вирішив "зайнятися" історією, тобто не на рівні газетних чи журнальних публікацій, а на рівні наукових праць та монографій, причому це все робилося тільки з цікавості. За три роки покинувв це заняття як безперспективне.
Чому?:
- історію пишуть люди, в яких є певна база фактів, певні уподобання і можливість представляти власні оцінки конкретних історичних подій як історичні тенденції:
- багато "невигідних" історичних фактів спочатку замовчується, потім вони забуваються і історія стає зовсім іншою, часто до невпізнання:
- "радянська" історіографія повинна вивчатися (і буде колись обов’язково) як цікаве соціокультурне явище, адже в більшості своїй та історія, яку ми вивчали в школах (шістдесяті-вісімдесяті роки) була дуже тенденційною і працювала як засіб закіріплення певної суспільної ідеології:
- найкраще історію вивчати по працям сучасників, але найбільш об’єктивними є "нейтральні спостерігачі", тобто не місцеві жителі, які суб’єктивні, і не сусіди в яких є економічні, політичні чи інші інтереси, а мандрівники з "третіх" країн.
До речі, в сучасній Україні історична наука часто більш, можна сказати, точніша, ніж наприклад у наших північно-східних сусідів, де останнім часом почали боротися з "перекрученнями історії", тобто підганяти її під офіційні рамки. Хоча і українська історія грішить, взяти хоча б тих самих "трипільців" (культура Кукутені), які пропагуються айже як праукраїнці, "арійців", прабатьківщину яких хтось уявив в наших краях, "козацька держава", яка практично не мала ознак державності і відразу після своєї появи була поглинута державами-сусідами, намагання показати себе такими бідними-нещасними - військову історію прадставляють як чергу страшних поразок від найближчих сусідів (за виключенням Польщі та Криму).

Далі буде
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 22.06.2012, 08:59 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Така проінформованість з історії вражає :) Про багато цих речей я теж читав, та не зміг би викласти це так гарно. Але ж тема гілки - не просто "Історія", і навіть не "Історія інформаційних технологій", а "Інформаційні технології в історії".

Quote (gromko)
найкраще історію вивчати по працям сучасників, але найбільш об’єктивними є "нейтральні спостерігачі"

Укази\накази керівництва теж дають багато інформації при уважному читанні. Сама такий наказ і цитується у першому повідомленні.
swetikccc Дата: Сб, 23.06.2012, 13:47 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (gromko)
До речі, "Київська" Русь не існувала, вона придумана нашими істориками, адже те державне утворення називалося просто - Русь, і простягалося від Новгорода до Середнього Подніпров’я та Галичини та Волині. Територія на півнісному сході (не буду вказувати де з "політичних" причин) називалася в ті часи Залісся (звідси їз дили на Русь, тобто до Києва). В тогочасних істопричних джерелах немає згадок ні про "Володимирську Русь", ні про "Московську Русь" - це вигадки істориків.

Та це ж проста класифікація періодів і все.
gvmir Дата: Нд, 24.06.2012, 22:17 | Повідомлення № 6
Часто заходить...
Повідомлень: 83
Нагороди: 1
Рейтинг: 6
http://www.informatika.16mb.com/15_4.php - дивимося, уроки патріотизму ( в кінці відеоархіва, не забувайте оцінювати).
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 05.08.2015, 19:07 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Ще цікавий факт грамотної роботи з інформацією:

"Мало кто знает, что знаменитому учёному приходилось участвовать в промышленном шпионаже. В 1890 году к Дмитрию Менделееву обратился морской министр Николай Чихачёв и попросил помочь добыть секрет изготовления бездымного пороха. Поскольку покупать такой порох было довольно дорого, великого химика попросили разгадать секрет производства. Приняв просьбу царского правительства, Менделеев заказал в библиотеке отчёты железных дорог Британии, Франции и Германии за 10 лет. По ним он составил пропорцию, сколько было привезено угля, селитры и т. д. к пороховым заводам. Через неделю после того, как были сделаны пропорции, он изготовил два бездымных пороха для России. Таким образом, Дмитрию Менделееву удалось получить секретные данные, которые он добыл из открытых отчётов."

Джерело: http://www.aif.ru/dontknows/about/1100134
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.8 Всебічна обізнаність сучасного інформатика » Роль інформаційних технологій в історії (Як ІТ або їх недооцінка впливають на історію)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2023.