Вт, 20.08.2019, 08:02
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Поговоримо про сучасні мови програмування.
Ковшун Дата: Чт, 04.10.2007, 15:23 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Шановні колеги!!!
Існує багато мов програмування. Впродовж багатьох років у школах домінувала мова програмування Pascal.
Проте, життя не стоїть на місці. З’явились нові, прогресивні мови програмування.
Дана тема створена для обговорення проблем, пов’язаних з вивченням мов програмування в школі.
Чи це буде Borland Delphi, чи С++, чи Visual Basic.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Ковшун - Чт, 04.10.2007, 21:11
SLKuty Дата: Ср, 04.06.2008, 12:00 | Повідомлення № 91
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Я думаю, що це глухий кут
кожен залишиться при своїй думці

До мови програмування звикаєш як до батьківщини і змінюєш її тільки в крайньому випадку.

Одне скажу: як би не розвивалися мови програмування, люди залишаються ті самі: з очима, вухами, інтелектом і сприймають світ так само як і 100 років тому. Так що вище голови не підстрибнете ніякими новими технологіями.

ТАк що вчіть дітей хто як може, а вони потім самі виберуть на чому їм краще програмувати і чи програмувати взагалі.

Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 04.06.2008, 20:53 | Повідомлення № 92
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (Ковшун)
Вітаю Вас, Олександре Михайловичу!Нарешті наші думки співпали!

Дякую, Микола Івановичу.
Так, наші думки співпали. Я був противником Паскаля, саме із-за відсутності графічного інтерфейсу в скомпільованих програмах. Але завантаживши середовище Pascal ABC, я побачив, що й паскаль наче простіше став виглядати. Тобто мені також дуже не подобається старе досівське середовище ТР 7.0. Вся справа в тому, що якщо давати дітям Делфі, то вивчення програмування зведеться до банального розміщення кнопок, міток та інших компонент, без розуміння, як воно працює. Ми в універі, при вивченні делфі, після побудови інтерфейсу, просто передруковували з методички код оброблювача події натиснення на кнопку, часто не розуміючи його суті. Тому зробив висновок: на слідуючий рік знову Паскаль. Ну а про делфі в двох словах, при вивчення тем "Мови програмування. Класифікація мов програмування" та "Середовища програмування". А от середовище для програмування на паскалі я обираю Pascal ABC саме за зручність, простоту інтерфейсу та привабливий вигляд. До речі, Pascal ABC багато в чому схожий на АЛГО.
Morpheuz Дата: Сб, 07.06.2008, 23:35 | Повідомлення № 93
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
dpi,
так я не говорю, что не надо учить с++.
Просто люди не знают что в паскале можно использавать ООП, object Вам в помощь.
Ковальчук_Олександр,
Так в делфи ж можно учить так точно как и в ТР7.0, создавая консольные приложения. Для школьного курса я думаю консоли с головой должно хватить. А кнопочки, формочки и прочее "рюшечки" можно оставить на факультатив, для особо желающих.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 08.06.2008, 00:10 | Повідомлення № 94
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Morpheuz, можна, але тут виникає питання використання ліцензійного середовища, яке коштує дуже не мало.
Тому на наступний рік буду вивчати паскаль із простеньким безкоштовним середовищем Паскаль АВС, щоб уникнути проблем у випадку перевірки.
Хоча і малоймовірно, що вона буде, але все-таки не наважуюсь наставити в школі фотошопів, корелів, делфі і т.д. з позначкою від Zvera чи подібних.
До речі, в Pascal АВС є підтримка object Pascal і навіть інтерфейс програми можна побудувати.
dpi Дата: Нд, 08.06.2008, 14:14 | Повідомлення № 95
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Ковальчук_Олександр)
але тут виникає питання використання ліцензійного середовища, яке коштує дуже не мало.

Вот-вот. Этот же вопрос я задал Каравановой, автору новой программы (8-12). Диалога не получилось.
Morpheuz Дата: Нд, 08.06.2008, 21:35 | Повідомлення № 96
Я тут недавно...
Turbo Delphi бесплатен, на сайте кодегира можно скачать. Я скачивал, у меня жпрс, если что).
А если смущает использование пиратского ПО - пользуйтесь опенсурс.
К примеру АСП Линукс 11.2 - думаю подойдет своем простотой и поддержкой оборудования. Кстати, там в дистрибутиве идет Лазарус - ИДЕ для фри паскаля. Достойная альтернатива дефли/кулика.
badm Дата: Пн, 08.09.2008, 16:37 | Повідомлення № 97
Знаток програмування
на даний момент - проти вивчення мови Pascal(делфі), так як вважаю, що її розвиток згортається, а і взагалі може припинитися. Перспектива це вивчення С# та java. Дві подібні платформи обидві сучасні і досить популярні, тобто знання пригодять в майбутньому. Нетодіком С# є залежність від Віндовс, недоліком java є відсутнійсть візуального редактора. Якщо вивчати алгоритмічне програмування, то різниці ніякої і паскаль тут теж підходить.

Відредаговано: badm - Пн, 08.09.2008, 16:38
dpi Дата: Ср, 10.09.2008, 13:25 | Повідомлення № 98
Досвідчений вчитель
Согласен, если подкините хорошую оболочку С#, пока в этом году будем продолжать на С++.
(Устал повторять, но как быть с олимпиадами на С#?)
Morpheuz Дата: Чт, 11.09.2008, 17:28 | Повідомлення № 99
Я тут недавно...
dpi,
Microsoft Visual C# 2005 Express Edition чем не устраивает?
Полностью бесплатна.
KulAlex Дата: Пт, 12.09.2008, 10:33 | Повідомлення № 100
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Quote (dpi)
(Устал повторять, но как быть с олимпиадами на С#?)

Йде до того що цього року на Всеукраїнські олімпіаді буде використано C#. Раніше не було тому що автоматична перевірялка задач не була настрояна на програми C#.

А взагалі перспективна і досить потужна мова програмування.
Я в ліцею уже другий рік викладаю C#. Програма розроблена мною і затверджена в Академії педагогічних наук, над підручником працюємо, але зараз використувуємо стандартні Шілдт і Ватсон.

dpi Дата: Нд, 16.11.2008, 12:28 | Повідомлення № 101
Досвідчений вчитель
Quote (KulAlex)
Програма розроблена мною і затверджена в Академії педагогічних наук,

Нам разрешат пользоваться этой программой или надо утверждать в МОН?
На сколько лет ращитана?
Давайте быстрее учебник.
swetikccc Дата: Сб, 07.03.2009, 22:46 | Повідомлення № 102
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (badm)
Якщо вивчати алгоритмічне програмування, то різниці ніякої і паскаль тут теж підходить.

Він найкращий для цього
dpi Дата: Нд, 08.03.2009, 08:04 | Повідомлення № 103
Досвідчений вчитель
Quote (swetikccc)
Він найкращий для цього

Если так рассуждать, и Бейсик подойдет не плохо.

Karl Дата: Нд, 08.03.2009, 08:24 | Повідомлення № 104
АнтиЛінукс
Рейтинг: 0
Цікаво - ми готуємо призкрів олімпіад, щоб показати які ми "круті", але яка подальша доля цих дітей. Більшість моїх при зерів поступили на "системне програмування" де їх провчили 5 років, потім одні пішли в бізнес не пов'язаний з комп'ютерами, інші займаються сервісом комп'ютерів, мала частина адмініструєм ПК в банках та установах. Більшість з них говорять що програмування як таке їм зовсім не потрібне, особливо знання сучасних мов програмування. Той хто, влаштуваввся за спеціальністю аж у Чікаго штат Ілінойс говорить що теорія для нього непотрібна- необхідні візальні мови та ASP.NET
swetikccc Дата: Нд, 08.03.2009, 11:06 | Повідомлення № 105
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (dpi)
Если так рассуждать, и Бейсик подойдет не плохо.

Подойдёт
Quote (Karl)
Той хто, влаштуваввся за спеціальністю аж у Чікаго штат Ілінойс говорить що теорія для нього непотрібна- необхідні візальні мови та ASP.NET

Он уже её получил ;)
В школі повинні навчати алгоритмізації і основам, а далі хай самі
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.