Ср, 16.08.2017, 20:34
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 14 з 16«121213141516»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Поговоримо про сучасні мови програмування.
Ковшун Дата: Чт, 04.10.2007, 16:23 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Шановні колеги!!!
Існує багато мов програмування. Впродовж багатьох років у школах домінувала мова програмування Pascal.
Проте, життя не стоїть на місці. З’явились нові, прогресивні мови програмування.
Дана тема створена для обговорення проблем, пов’язаних з вивченням мов програмування в школі.
Чи це буде Borland Delphi, чи С++, чи Visual Basic.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Ковшун - Чт, 04.10.2007, 22:11
gry Дата: Пн, 10.04.2017, 20:16 | Повідомлення № 196
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 100
Цитата SLKuty ()
кинулися мордувати свої середовища кирилицею.
І для чого ?  Влучно сказано.  
Цитата swetikccc ()
її розуміють 5-ти класники.
Тим більше учні 5 класу вивчають іноземні мову з 2 класу і думаю хоч літери латинські знають. І написати слово grn замість грн - зможуть,  напевно. Ще краще записати в програмі speed - замість швидкість, і т.д. - більший словниковий запас з англійської буде... Теоретично вважаємо, що нашими програмами(модулями, функціями створеними нами ) будуть користуватися інші користувачі (наприклад колективне створення якогось ведикого  проекту) , як же бути з тими хто не знає українську ? Програми пишуться для користувачів , а не для машин.  Є загальні правила.

Варто прочитати https://habrahabr.ru/company/geekbrains/blog/270001/. 

Відредаговано: gry - Пн, 10.04.2017, 20:19
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 10.04.2017, 23:49 | Повідомлення № 197
Ветеран спілкування
Нагороди: 27
Рейтинг: 294
Цитата kosarik1 ()
Саме для дітей :)Це що, похизуватися?

Ні, це була цитата з одного жарту, де йдеться про те, що мова C разом з Unix були задумані авторами як першоквітневий жарт, який потім "вийшов з-під контролю" авторів :) Далі - гуглимо.
Цитата SLKuty ()
Цікаво, що всі кинулися мордувати свої середовища кирилицею.

...забувши, що тема гілки стосується мов, а не середовищ. Наприклад, середовище АЛГО (мова Паскаль) дозволяє в одному з режимів записувати ідентифікатори і ключові слова українською мовою. Але наскільки це узгоджується зі стандартом мови Паскаль? І наскільки це розширює можливості мови?
gromko Дата: Чт, 13.04.2017, 07:56 | Повідомлення № 198
Лінуксоїд
Нагороди: 22
Рейтинг: 305
COBOL
kosarik1 Дата: Чт, 13.04.2017, 09:24 | Повідомлення № 199
Тут живе...
Рейтинг: 14
Цитата gromko ()
COBOL
На COBOL працював ще на машинах 3 покоління. Дуже легдо освоїти та працювати з ним.
Машини були слабенькі.  Експлуатувалися на районному рівні.
Це серія машин, може хто мав справу, М5000, М5010, М5100 та СМ1600.
Але компілятором він перекидався спочатку в АССЕМБЛЕР, а це довго,
тому перейшов на АССЕМБЛЕР та МАКРОАССЕЬБЛЕР. Було цікаво.
В основному обробляли тодішні колгоспи. Заробітну плату та бухоблік.

Відредаговано: kosarik1 - Чт, 13.04.2017, 09:38
LVV Дата: Чт, 13.04.2017, 11:34 | Повідомлення № 200
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 102
Вибір мови (і середовища) програмування учнями на 100% залежить від вчителя інформатики.

Давайте пофантазуємо.
Вернемося в наше дитинство (юність).
Яку мову для себе Ви обрали би, навчаючись у школі (з висоти Вашого життєвого досвіду) щоби це згодилось Вам у подальшому житті (звичайно, якщо Ви не мріяли з дитинства стати  вчителем :) )?
Мабуть, не Паскаль і не Кобол....

Оце і є відповіддю на питання: яку мову програмування вивчати в школі.

Я, власне, не хочу навчати дітей мові, яка на 100% не застосовуватиметься ними у подальшому житті.

Ймовірнысть, застосування дітьми у подальшому житті Паскалю(Delphi) набагато менша за Java, C++, Piton тощо.
Оце і є єдина конкретна претензія до мови програмування Паскаль.
kosarik1 Дата: Чт, 13.04.2017, 12:54 | Повідомлення № 201
Тут живе...
Цитата LVV ()
Давайте пофантазуємо.Вернемося в наше дитинство (юність).
Отож я тоді і вибрав КОБОЛ та АССЕМБЛЕР. Куди дінешся. Ті машини, згадував вище які, третє покоління, знали тільки ці дві мови.
Тепер це в оновному СКБД, така наприклад як Visual FoxPro.
До речі діти з більшим ентузиазмом працюють з мовами Visual. Їм цікавіше коли вони будують вікна (Форми) та
розташовують на них обєкти. А вже під обєкти ставлять програмний код. Різниці немає, що в Pascal керуючі конструкції,
що в СКБД. Повірте навіть слабаки стараються, це ж вікно як у Windows, так підкушую. Паскаль дається дітям важко.
Може я помиляюся, то вже в другий раз.
До речі я не вчитель, але так склалося що викладаю інформатику з першого року її введення в школі, правда по сумісництву.
Вже на пенсії то на постійній основі.

Відредаговано: kosarik1 - Чт, 13.04.2017, 13:37
Ktara Дата: Чт, 13.04.2017, 13:02 | Повідомлення № 202
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 275
Цитата LVV ()
Вернемося в наше дитинство (юність).Яку мову для себе Ви обрали би, навчаючись у школі (з висоти Вашого життєвого досвіду) щоби це згодилось Вам у подальшому житті (звичайно, якщо Ви не мріяли з дитинства стати  вчителем )?
Мабуть, не Паскаль і не Кобол....
Если б мне кто-то в школе сказал, что я буду учиелем информатики - убила бы :) Это был предмет, который я тихо ненавидела :)
Объясняю: информатика (точнее алгоритмизация и программирование) были в 10, 11 классе. Комы - БКШ0010 (если не ошибаюсь, поставили когда мы уже были в 11)
До этого год на мы писали на доске алгоритмы на НАМ, мы их должны были записать в тетрадку. А потом. нас оставляли по группам после уроков и мы без тетрадок на память должны были написать эти алгоритмы :) Нас никто не спрашивал понимаем ли мы это. Надо было запомнить и написать. Все.
В 11 классе мы учили бейсик - пол года писали в тетрадке программы, пол года - переписывали программы написанные в тетрадке на компьютер. Все программы заключались в том, что мы рисовали какой-то рисунок :)

Я учу своих учеников думать и применять свои знания, навыки на практике. Мне бывало могли пересказать весь параграф учебника слово в слово, но так и не создать папку :) И говорили, что я - плохая. потому что требую невозможного. Рассказал на память белый стих под названием информатика - значит молодец. ну и что что не может создать папку и сохранить файл - зато выучил же текст в учебнике :)

Сейчас по тому что я вижу и с чем столкнулась - мне открыто заявляют. что на фиг нам ваше программирование, наш ребенок ним не будет. Поэтому оставьте в покое и дайте поиграть на планшете, у ребенка кроме вашей информатики. еще уроки есть :)
kosarik1 Дата: Чт, 13.04.2017, 13:07 | Повідомлення № 203
Тут живе...
Цитата Ktara ()
Если б мне кто-то в школе сказал, что я буду учиелем информатики - убила бы
Подписываюсь под каждым словом %)
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 13.04.2017, 14:03 | Повідомлення № 204
Ветеран спілкування
Цитата LVV ()
Ймовірнысть, застосування дітьми у подальшому житті Паскалю(Delphi) набагато менша за Java, C++, Piton тощо.
Оце і є єдина конкретна претензія до мови програмування Паскаль.

Це претензія до тих, хто займається маркетингом, розробкою і т.п. Отже, власне до мови претензій поки що немає... А яка ймовірність застосування в подальшому житті мови С++? Тобто який відсоток учнів зі шкіл мого району стануть програмістами? Думаєте, дуже відрізняється від подібної цифри для Паскаля?

Якщо орієнтуватись на ймовірність, то треба вчити VBA, адже з ним можна зіткнутись навіть випадково, працюючи в Ворді. А ті, хто використовує Libre Office мають вибір, бо там вбудовано Basic, BeanShell, JavaScript, Python. Між іншим, саме таку ідею чув від п. Глинського Я.М. Почитати можна тут: http://2013.moodlemoot.in.ua/course/view.php?id=20
Ви це маєте на увазі?

А от якщо уважно прочитати статтю, на яку я давав посилання, стає зрозуміло, чому при вивченні Паскаля трохи більша ймовірність того, що учень (студент!) зрозуміє суть. А потім може й стане програмістом.

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Чт, 13.04.2017, 14:06
swetikccc Дата: Чт, 13.04.2017, 15:16 | Повідомлення № 205
Ветеран спілкування
Нагороди: 23
Рейтинг: 336
Цитата Пилипчук_О_П ()
Це претензія до тих, хто займається маркетингом, розробкою і т.п. Отже, власне до мови претензій поки що немає... А яка ймовірність застосування в подальшому житті мови С++? Тобто який відсоток учнів зі шкіл мого району стануть програмістами? Думаєте, дуже відрізняється від подібної цифри для Паскаля?
Люблю коли все перекручують під себе. B)
В об'ємі шкільної програмі ніякої різниці між мовами.
Але коли ви вивчили італійську, то вона згодиться тільки на заробітках в Італії.
А англійську прийдеться вчити з азів.
А коли почали вчити ангійську, то маєте ази уже.
Це вже великий плюс, як і С++(аж два плюси ;) )

Як колись сказав мій син, не проблема розв'язати задачу з фізики, проблема донести її до тебе.(все буде з вищою математикою)

Відредаговано: swetikccc - Чт, 13.04.2017, 15:21
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 13.04.2017, 16:04 | Повідомлення № 206
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
Люблю коли все перекручують під себе.

:)
Я не стільки перекручую, скільки допитуюсь. Я прочитав статтю, де аргументовано пояснено, чому Паскаль - кращий. Єресі ніякої там не помітив, все зрозуміло пояснено. І чекаю відповідних аргументів щодо інших мов. А мені вже надцятий раз повторюють мантру про перспективи, поширення, підготовку програмістів тощо. Про це написано, наприклад, тут, але ж це проблема не мови програмування.
Цитата swetikccc ()
В об'ємі шкільної програмі ніякої різниці між мовами.

Різниця є. Читайте статтю. Поріг входження в консольний Паскаль справді нижчий, ніж в С++. Орієнтуватись в загальноосвітній школі треба не на тих, хто швидше схоплює, допрацьовує вдома, трохи фанатіє, а на "середнього" учня. Така реальність.
Цитата swetikccc ()
Але коли ви вивчили італійську, то вона згодиться тільки на заробітках в Італії.
А англійську прийдеться вчити з азів.
А коли почали вчити ангійську, то маєте ази уже.

Маємо ази для роботи в Італії? Сумніваюсь. Мав нагоду задати старому італійцеві питання "Do you speak English?". У відповідь почув "No". Отже, якщо вивчити, англійську, то італійську доведеться вчити з азів. Ситуація симетрична.
swetikccc Дата: Чт, 13.04.2017, 16:47 | Повідомлення № 207
Ветеран спілкування
Цитата Пилипчук_О_П ()
Різниця є. Читайте статтю
В світі навчають, наприклад на базі CS50, а у нас особливі інженери ім потрібно подавати Бейсік.
Ось де різниця.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 13.04.2017, 18:20 | Повідомлення № 208
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
В світі навчають, наприклад на базі CS50

CS50 -університетський курс. Отже, його проходять здебільшого ті, хто вже має уявлення про програмування зі шкільної лави. Ви ж не запропонуєте учням працювати в такому темпі: https://habrahabr.ru/post/160817/ (наприклад, на 4 тижні: лінійний пошук, бінарний пошук, бульбашкове упорядкування, упорядкування вибором, упорядкування злиттям, асимптотична нотація).

Щось мені підказує, що:
1) при проходженні курсу CS50 не є принциповим, якою була перша мова програмування;
2) ті, хто до проходження курсу вивчав іншу мову, не програють тим, хто вивчав С. А в перспективі трохи виграють, бо матимуть в активі дві мови (навіть три, бо на 0-му тижні CS50 працюють в Скретчі).

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Чт, 13.04.2017, 18:21
gromko Дата: Чт, 13.04.2017, 18:38 | Повідомлення № 209
Лінуксоїд
Нагороди: 22
Рейтинг: 305
Цитата Пилипчук_О_П ()
CS50 -університетський курс. Отже, його проходять здебільшого ті, хто вже має уявлення про програмування зі шкільної лави. Ви ж не запропонуєте учням працювати в такому темпі: https://habrahabr.ru/post/160817/ (наприклад, на 4 тижні: лінійний пошук, бінарний пошук, бульбашкове упорядкування, упорядкування вибором, упорядкування злиттям, асимптотична нотація).Щось мені підказує, що:
1) при проходженні курсу CS50 не є принциповим, якою була перша мова програмування;
2) ті, хто до проходження курсу вивчав іншу мову, не програють тим, хто вивчав С. А в перспективі трохи виграють, бо матимуть в активі дві мови (навіть три, бо на 0-му тижні CS50 працюють в Скретчі).

У "них" в більшості шкіл computer science та programming не вивчають, це може бути лише спецкурс або факультатив.
swetikccc Дата: Чт, 13.04.2017, 19:01 | Повідомлення № 210
Ветеран спілкування
Цитата Пилипчук_О_П ()
CS50 -університетський курс
а тут для школи?
Цитата Пилипчук_О_П ()
Між іншим, саме таку ідею чув від п. Глинського Я.М. Почитати можна тут: http://2013.moodlemoot.in.ua/course/view.php?id=20 Ви це маєте на увазі?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Сторінка 14 з 16«121213141516»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.