Ср, 24.07.2019, 06:29
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Поговоримо про сучасні мови програмування.
Ковшун Дата: Чт, 04.10.2007, 15:23 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Шановні колеги!!!
Існує багато мов програмування. Впродовж багатьох років у школах домінувала мова програмування Pascal.
Проте, життя не стоїть на місці. З’явились нові, прогресивні мови програмування.
Дана тема створена для обговорення проблем, пов’язаних з вивченням мов програмування в школі.
Чи це буде Borland Delphi, чи С++, чи Visual Basic.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Ковшун - Чт, 04.10.2007, 21:11
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 06.04.2017, 21:45 | Повідомлення № 166
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цитата gromko ()
Object Pascal - "мертва" мова? Звідки така інформація?

Десь чув. Та й п. swetikccc настрій підтримав :)
Bandalak Дата: Чт, 06.04.2017, 21:50 | Повідомлення № 167
Лідер форуму
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Поки вона використовується хоч десь - вона жива!
swetikccc Дата: Чт, 06.04.2017, 22:26 | Повідомлення № 168
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата gromko ()
По великому рахунку рейтинг відображає вподобання розробників і до вивчення програмування в школі немає жодного відношення. Навчите учня мислити правильно - він за декілька днів зможе самостійно опанувати будь-яку мову програмування.
Один мій учень колись пожартуващ, що Делфіста могила виправить.
А ми ж знаємо що в кожному жарті є істина.
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 07.04.2017, 00:00 | Повідомлення № 169
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
А ми ж знаємо що в кожному жарті є істина.

Справді? Таки в кожному? Щоб жартувати щодо Делфі, треба ним володіти. Ваш учень, думаю, жартував свідомо. Та й Ви "в темі". Але ж знайдуться ті, хто бездумно повторюватиме. Тому з жартами треба поводитись обережніше...
SLKuty Дата: Пт, 07.04.2017, 10:51 | Повідомлення № 170
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Цитата swetikccc ()
Делфіста могила виправить
Я передивився багато лекцій по С#, майже все зрозумів  і надумав, нарешті зробити хоч який небудь простенький проект - медіа плеєр.
Відповідних компонентів в палітрі не знайшов. ???
Покликав на допомогу Гугл і він мені видав кілометрову програму, яка грає музику і показує відео. 
Розібратися у чужому коді і такому довгому  початківцю - не можливо. 
На Дельфі медіаплеєр  має один компонент і кілька рядочків коду і робиться з учнями за 10 хв
Хай сміються і жартують всі жавери і пошарпані сішники, а Дельфісти спокійно працюють і насолоджуються результатом роботи
Тепер Delphi  Embarcadero XE10. Середовище розвивається дуже швидко
Починаючи з ХЕ5 вже можна спокійно робити додатки для смартфонів
В мене встановлене ХЕ3 тому що куплені компоненти до новіших версій не підходять. Але мені його достатньо . Система підказок, пошук помилок - все на висоті.
Всі інші середовища хай сховаються і  мовчать
Дельфі написане для нормальних людей.
repose Дата: Пт, 07.04.2017, 11:06 | Повідомлення № 171
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 5
Цитата SLKuty ()
Всі інші середовища хай сховаються і  мовчать
Visual FoxPro, на даний час всі сховайтеся, це монстр!!!
swetikccc Дата: Пт, 07.04.2017, 11:54 | Повідомлення № 172
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
Один мій учень колись пожартуващ, що Делфіста могила виправить.
Цитата SLKuty ()
Відповідних компонентів в палітрі не знайшов. ???
Яке підтверження ще потрібне ;)

До речі є, Windows Media Player
На панелі елементів права кнопочка, Вибрати елементи. СОМ- компоненти і там Windows Media Player
Цитата
Щоб жартувати щодо Делфі, треба ним володіти.
Проводили тестування на фірму і якщо основна мова була в людини Делфі то зразу відсікали.

Відредаговано: swetikccc - Пт, 07.04.2017, 12:23
repose Дата: Пт, 07.04.2017, 17:18 | Повідомлення № 173
Я тут недавно...
Цитата swetikccc ()
До речі є, Windows Media PlayerНа панелі елементів права кнопочка, Вибрати елементи. СОМ- компоненти і там Windows Media Player
А щоб було зрозуміло, та ще й усім, так можете?
swetikccc Дата: Пт, 07.04.2017, 19:12 | Повідомлення № 174
Ветеран спілкування
Цитата repose ()
А щоб було зрозуміло, та ще й усім, так можете?
Можу
https://www.youtube.com/watch?v=xlIZQed46Jw
repose Дата: Нд, 09.04.2017, 08:20 | Повідомлення № 175
Я тут недавно...
Цитата swetikccc ()
Можуhttps://www.youtube.com/watch?v=xlIZQed46Jw
Це не те, діти (учні) повинні складати живу програму, тобто бачити команди, керуючі конструкції та інше,
а не клацати бездумно на кнопки чи об'єкти чієїсь заготівлі, це вони вміють і на мобільних, і на смартфонах, і на планшетах.
А ще дуже гарно коли в мові програмування е трасування, а це вже височінь.
Вони, діти, бачать як вживу виконуються команди та змінюються значення змінних у програмі.
От тоді і є толк. Все решта толока.

Відредаговано: repose - Нд, 09.04.2017, 08:29
LVV Дата: Нд, 09.04.2017, 09:37 | Повідомлення № 176
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 127
Цитата repose ()
діти (учні) повинні складати живу програму, тобто бачити команди, керуючі конструкції та інше,

Будь-яка мова програмування має своє призначення, має своїх прихильників і противників.
Я противник Паскалю і його нащадків з однієї причини: це навчальна мова програмування, підтримання, реанімування і вдосконалення якої відбувається штучно фанатами цієї мови і, мабуть, не має серйозної перспективи.

Дайте самому собі відверту відповід: яку мову Ви порадите серйозно вивчати своїм дітям і онукам, щоби вона їм, можливо, знадобилась у житті, допомогла заробляти гроші?
Дуже сумнываюсь, що Ви ви порадите їм вивчати Delphі, та і самі навряд чи вивчали би її, якби не працювали в школі.

Малоймовірно, що С++, якому я навчаю дітей на уроках інформатики, знадобиться більшості у подальшому житті, але в десятки разів малоймовірніше те, що їм у подальшому знадобиться Delphi. 

В рейтингах мов за пошуковими запитами С++ знаходиться на 3-5 місці, а Delphi - не входить навіть до першої десятки. (це, звісно не показник, адже наймасовіші колись за випуском "Запорожець" чи фольксваген "Жук" навряд чи можна було назвати найкращими автомобілями)

В більш серйозних комплексних рейтингах мов програмування Delphi взагалі губиться не зрозумло де.

Зверніть, доречі, увагу на пораду Беркли Дэвида Гевирца яку мову обрати для першого вивчення новачкам. :)

Популярність Паскалю зрозуміла. Нам його втюхувли у школах і ВУЗах впродовж останніх 30 років, і викорінити думку про те, що це гарна і перспективна мова програмування дуже важко.
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 09.04.2017, 10:21 | Повідомлення № 177
Ветеран спілкування
Цитата LVV ()
Популярність Паскалю зрозуміла. Нам його втюхувли у школах і ВУЗах впродовж останніх 30 років, і викорінити думку про те, що це гарна і перспективна мова програмування дуже важко.

"Популярна - не популярна", "перспективна - не перспективна" - це все піар. Мода - штука мінлива.
Цікаво було б почути конкретні претензії саме до мови Паскаль у порівнянні з іншими мовами. Зокрема щодо тієї частини, яка вивчається в школі.
С має славних нащадків, але ж і в Паскаля є впливові родичі: https://uk.wikipedia.org/wiki/Ada І працюють вони в дуже серйозних сферах. Є також порівняно молоді нащадки, від яких можна багато чекати: https://uk.wikipedia.org/wiki/Zonnon
swetikccc Дата: Нд, 09.04.2017, 11:56 | Повідомлення № 178
Ветеран спілкування
Що также присвоєння в Сішних мовах і в Паскалі?
І чому тоді досить довго випирають звички Паскаля.

Відредаговано: swetikccc - Нд, 09.04.2017, 12:16
LVV Дата: Нд, 09.04.2017, 12:01 | Повідомлення № 179
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 127
Цитата Пилипчук_О_П ()
Цікаво було б почути конкретні претензії саме до мови Паскаль у порівнянні з іншими мовами.
А хіба положення Паскалю (Delphi) в рейтингових таблицях  в порівнянні з іншими мовами не є конкретною претензією?

Ви не замислювались над тим, чому в наших школах з іноземних мов здебільше вивчають Англійську а не Суахілі? Хоча конкретних претензій до Суахілі в порівнянні з іншими мовами ніхто не пред'являє. :)
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 09.04.2017, 12:29 | Повідомлення № 180
Ветеран спілкування
Цитата LVV ()
А хіба положення Паскалю (Delphi) в рейтингових таблицях в порівнянні з іншими мовами не є конкретною претензією?

Не є. Я маю на увазі щось на кшталт цього документа про першокурсників: http://www.stolyarov.info/files/anti_c_v03.pdf
Тільки щоб так само толково було пояснено, чому не варто в школі вивчати Паскаль, а потрібно вивчати якусь іншу мову. Можливо, такий документ навіть існує, я просто не шукав. Навіть не віриться, що, якщо С++ чи інша мова має явні переваги, то про це ніхто ще не написав грамотну методичну статтю.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.