Нд, 30.04.2017, 02:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 1 з 151231415»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Поговоримо про сучасні мови програмування.
Ковшун Дата: Чт, 04.10.2007, 16:23 | Повідомлення № 1
Адмін
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Шановні колеги!!!
Існує багато мов програмування. Впродовж багатьох років у школах домінувала мова програмування Pascal.
Проте, життя не стоїть на місці. З’явились нові, прогресивні мови програмування.
Дана тема створена для обговорення проблем, пов’язаних з вивченням мов програмування в школі.
Чи це буде Borland Delphi, чи С++, чи Visual Basic.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Ковшун - Чт, 04.10.2007, 22:11
Prag Дата: Чт, 04.10.2007, 23:18 | Повідомлення № 2
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Я Pascal не поважаю. Хоча вона і є основною мовою програмування. Але вона вже дуже устаріла.
Ковшун Дата: Пт, 05.10.2007, 09:47 | Повідомлення № 3
Адмін
Quote (Prag)
Я Pascal не поважаю. Хоча вона і є основною мовою програмування. Але вона вже дуже устаріла.

Поважаю...не поважаю!!!
До речі, це нетактовно, стосовно мови програмування.
Вона дійсно, вже устаріла. Але поважати її потрібно.
З’явилися вже нові, більш сучасні мови програмування.
Вони будуть вивчатись у школі. Будуть старіти, з’являтимуться нові і т.д.
Таке життя!
Ковшун Дата: Пт, 05.10.2007, 12:21 | Повідомлення № 4
Адмін
Шановні колеги!!!
У видавництві "Аспект" вийшли слідуючі посібники з мов програмування:
1. "Інформатика. Visual Basic. 9 клас" Бондаренко О.О.
2. "Інформатика. Turbo Pascal. 10-12 клас" (спецкурс) Бондаренко О.О.
3. "Інформатика. С++. 10-12 клас" (спецкурс) Лехан С.А.

У видавництві "Деол" http://www.hlynsky.lviv.ua вийшли з друку посібники:
1. Глинський Я.М., Анохін В.Є., Ряжська В.А. Паскаль. Turbo Pascal i Delphi.
2. Глинський Я.М., Анохін В.Є., Ряжська В.А. Бейсик. Від Qbasic до Visual Basic .NET.
3. Глинський Я.М., Анохін В.Є., Ряжська В.А. С++ і С++ Builder.

Ковшун Дата: Пт, 05.10.2007, 12:30 | Повідомлення № 5
Адмін
В цьому році, буквально, на осінніх канікулах, в Обласному Центрі Науково-Технічної Творчості Учнівської Молоді,
в м. Чернігів буде проходити обласний конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій.
Одна з номінацій буде присвячена "Програмуванню".
Учасники конкурсу будуть виконувати завдання з використанням однієї з мов програмування:
1. Microsoft Visual Basic 2007 Express Edition;
2. Delphi;
3. Microsoft Visual C++ 2007 Express Edition;
4. Free Pascal;
5. Borland C++ Builder.

Як бачите, мова вже йде про використання сучасних мов програмування.

sergey1979 Дата: Сб, 06.10.2007, 08:16 | Повідомлення № 6
Прописаний назавжди
Рейтинг: 18
Як ПЗ для програмування в школу було поставлено Borland Delphi 2006
І я вчуся, і діти вчаться разом зі мною smile - сам себе оцінюю як програміст самого початкового рівня dry
А от що до навчання у 9 кл Visual Basic та Delphi у наступних як на мою думку краще вже в школі вибирити 1 одну мову, ніж потім боротися з їх інтерференцією.
9 кл. - 1 урок на тиждень ... Не достатньо щоб вивчити банальну лексику та та синтаксис мови програмування, а не те ще й щоб скласти правильний алгоритм.
Програмування як творчість, як хобі, як робота доступне для одиниць.
Ковшун Дата: Сб, 06.10.2007, 09:28 | Повідомлення № 7
Адмін
Quote (sergey1979)
...9 кл. - 1 урок на тиждень ... Не достатньо щоб вивчити банальну лексику та та синтаксис мови програмування, а не те ще й щоб скласти правильний алгоритм.
Програмування як творчість, як хобі, як робота доступне для одиниць.

Звичайно, у 9 класі з 1 годиною на тиждень не розженешся!
Проте, це напевно факультатив.
У 12-річній школі у 9 класі буде 2 години на тиждень (за машинним курсом).
От тоді і планується вивчати Visual Basic або Delphi.
sergey1979 Дата: Нд, 07.10.2007, 07:10 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
Рейтинг: 18
Мене цікавить, чи варто віддавати ті декілька годин на навчання ще й 3 мови - навчальної алгоритмічної мови?
Чи є в цьому сенс?

Відредаговано: sergey1979 - Нд, 07.10.2007, 07:13
Ковшун Дата: Нд, 07.10.2007, 09:15 | Повідомлення № 9
Адмін
Quote (sergey1979)
Мене цікавить, чи варто віддавати ті декілька годин на навчання ще й 3 мови - навчальної алгоритмічної мови?
Чи є в цьому сенс?

В школі лише знайомляться з мовами програмування!
Вчаться виконувати найпростіші дії.
Розв’язують найпростіші завдання.
Я думаю, що в цьому є сенс!
badm Дата: Пн, 08.10.2007, 12:40 | Повідомлення № 10
Знаток програмування
Рейтинг: 3
Мені цікаві на даному етапі такі мови програмування:
С++(компілятори G++ та Microsoft C++ ) та Java ( фірми Sun), досить перспективний є варіант використання Microsoft C#, але у Microsoft є єдиний недолік все буде працювати при компіляції тільки під Windows.
Далі не бачу актуальності у використанні Free Pascal (звичайно краще за BP7.0), але Delphi виглядає більш якісно та потужно. Хоча Delphi з кожним роком свої позиції втрачає і згодом фактично "можливо" перестане розвиватися.
А для мене вивчення мови програмування безпосередньо пов’язане з підготовкою до олімпіади. В цьому сенсі стає виграшним вивчення С++ тому що в даній мові є бібліотека STL, які спрощують роботу над окремими фрагментами коду. Багато олімпіадних задач будуть мати досить компакні рішення. (подібна бібліотека є в Java, але дана мова на учнівських олімпіадах не застосовується на відміну від студентських).
Delphi перевага в тому що мова Об’єкт Паскаль включає в себе звичайний Паскаль, а тако ж підтримка довгих стрічок до 2 МБ, масивів безрозмірних, та тип int64.
На рахунок Visual Basic нічого не маю проти даного середовища, але чомусь воно мені не імпонує. Якщо порівнювати Delphi та Visual Basic однозначно надав би перевагу 2.

Відредаговано: badm - Пн, 08.10.2007, 12:55
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 08.10.2007, 14:03 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Нагороди: 16
Рейтинг: 187
Quote (Ковшун)
Як бачите, мова вже йде про використання сучасних мов програмування.

Так, певні зрушення є в позитивну сторону і вже багато хто говорить про сучасні мови програмування.
Потрібно чекати і надіятись, коли нам дадуть чітку вказівку викладати в 11 класі об’єктно-орієнтовну мову програмування. І щоб в 12-річній школі Паскаля вже не було. На форумі видавництва "Аспект" неодноразово говорилось про те, що Паскаль вичерпав свої можливості, устарів і т.д. Тут ми говоримо про теж саме. Я довгий час був прибічником Паскалю і вважав, що це дійсно хороша мова програмування. Не радує мене в Паскалі те, що він дуже погано сприймається учнями. Я вважаю, що причиною є те, що програми на Паскалі не мають графічного інтерфейсу. Тому міркування badmа варті уваги і я з ними повністю погоджуюсь. Для школи потрібно обрати найкращий варіант ООП і вивчати саме його. До речі, варіантів вибору не так то й багато, всі говорять в основному про 5-6 мов програмування. Це не вибирати з сотень. Мені найбільш подобаються поки що дві: Delphi та Visual Basic. Можливо це тому, що я дуже погано знайомий з іншими (С++, Java).
Отож, шановні колеги, давайте все-таки будем більш конкретні і скоротимо це число претендентів до 1-2. Викладайте свої за і проти.
Ковшун Дата: Пн, 08.10.2007, 14:34 | Повідомлення № 12
Адмін
Quote (Ковальчук_Олександр)
...Отож, шановні колеги, давайте все-таки будем більш конкретні і скоротимо це число претендентів до 1-2. Викладайте свої за і проти.

Мабуть так не вийде.
Тому, що вибір все таки залишиться за вчителем.
І це буде правильно.
Вчитель обере саме ту програму, в якій його знання найбільші.
badm Дата: Вт, 09.10.2007, 09:38 | Повідомлення № 13
Знаток програмування
Рейтинг: 3
На рахунок ООП є прихильником консольного вивчення. Візуальні компоненти взагалі не формують уявлення про основні принципи ООП (інкапсуляцію, поліморфізм та наслідування). На даний момент для вивчення ООП найбільш зручний С++ моливо С#. Хоча взагалі ООП є досить простою і одночасно складною концепцією програмування, яку буде складно прив’язати до вивчення основ алгоритмічного програмування.

Відредаговано: badm - Вт, 09.10.2007, 09:40
Ковшун Дата: Вт, 09.10.2007, 15:28 | Повідомлення № 14
Адмін
Quote (badm)
На рахунок ООП є прихильником консольного вивчення. Візуальні компоненти взагалі не формують уявлення про основні принципи ООП (інкапсуляцію, поліморфізм та наслідування). На даний момент для вивчення ООП найбільш зручний С++ моливо С#. Хоча взагалі ООП є досить простою і одночасно складною концепцією програмування, яку буде складно прив’язати до вивчення основ алгоритмічного програмування.

Товариші з Хмельницької області зайняті зараз розробкою матеріалів по вивченню С++, чи С#.
Почекаємо, що вони напрацюють.

Newbie Дата: Вт, 09.10.2007, 23:22 | Повідомлення № 15
Хелпер
Нагороди: 8
Рейтинг: 81
ми вчимо Бейсік (менші, до 8 класу), Паскаль (всі, кому положено по програмі, 8-9-10 класи) і Дельфі (11 клас). Ще чуть-чуть ДжавуСкріпт, але то скорше забавки ніж програмування
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Поговоримо про сучасні мови програмування. (Яку мову програмування Ви вивчаєте в школі?)
Сторінка 1 з 151231415»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.