Вт, 21.11.2017, 23:21
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 9 з 15«1278910111415»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Заохочення до програмування
Varkan Дата: Пт, 23.05.2008, 10:02 | Повідомлення № 1
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Звичайно для того, щоб робити якусь справу потрібен талант, хист чи просто здібності до цієї справи.
Правда і те щоб робити якусь справу то крім здібнестой потрібно ще й бажання. І програмування не виключення.
Якщо взяти клас з 30 учнів то з них
2-3 мають бажання і здібності вивчати програмування і працювати з ними одне задоволення.
10-15 учнів не мають ні бажання ні здібностей (з ними дуже тяжко)
а всі інші можуть вивчати але не хочуть.
Коли я навчався в інституті то в одного мого одногрупника були дуже веикі проблеми з програмуванням до тих пір поки сам не захотів розібратися (просто знайшов стимул). Після цього програмує на високому рівні.
Так ось я до чого веду.
Як задати стимул і підняти бажання учнів до вивчення програмування???
Як їх заохотити???
Як показати шо це згодиться в житті???

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

volodschool2 Дата: Чт, 10.11.2011, 22:32 | Повідомлення № 121
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 277
Quote (Dgon)
методисти, що сидять в районо, повинні
Quote (Dgon)
спочатку зробити все можливе, щоб у кожного вчителя був нормально розроблений календарний план
Правильно, сидять там в райво, нічого не роблять, нехай розроблять для нас календарні плани, напишуть поурочні плани, "нариють" в інтернеті для нас розробки уроків
Quote (Dgon)
і так далі, і так далі
. От тоді ми і запрацюємо, мабуть...
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 10.11.2011, 22:43 | Повідомлення № 122
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
У "ПОЛОЖЕННІ про районний (міський) методичний кабінет (центр)"
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1239-08
серед основних завдань методкабінету написано:

"вивчення потреб і надання практичної допомоги молодим
спеціалістам та іншим педагогічним працівникам"

Більша цитата:

А от пункт 3.2.12 змусив задуматись... Схоже саме методкабінет зобов'язаний забезпечити мені працездатність комп'ютерів у кабінеті! А я ніяк не міг зрозуміти, чому мені так складно знаходити на це час :) . У когось райметодкабінет цю функцію виконує?

Додано (10.11.2011, 21:43)
---------------------------------------------
Якби це діяло, було б більше часу зокрема й на "заохочення до програмування" (дописав це речення, щоб зовсім не зсунутись в оффтоп).

swetikccc Дата: Чт, 10.11.2011, 22:54 | Повідомлення № 123
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (volodschool2)
Правильно, сидять там в райво, нічого не роблять, нехай розроблять для нас календарні плани, напишуть поурочні плани, "нариють" в інтернеті для нас розробки уроків

В рот покладуть і рожжують. :)
А ми так і бути проведемо урок.
Dgon Дата: Чт, 10.11.2011, 23:10 | Повідомлення № 124
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Я то взагалі не мав на увазі, щоб мені хтось, щось жував. Але кожен повинен виконувати свою роботу. І чому то з мене повинні вимагати. Виникає питання, навіщо тоді сидить цілий підрозділ райво і за, що вони отримують зарплату. Нехай збирають цікавий матеріал, аналізують, роздають нам для перевірки в умовах школи. Зокрема це стосується і програмування, ну і багато чого іншого.
papirownik Дата: Чт, 10.11.2011, 23:30 | Повідомлення № 125
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
В обовязки вчителя інформатики не входить переставляти Вінду і програмне забезпечення. Переставити вінду і налаштувати мережу коштує близько 100 грн. В школі 15 ПК і приблизно раз в рік на 10 треба переставити вінду. от і виходить що дарую я свою місячну зарплату державі щорічно :(
я вже некажу про ліцензійні програми. Мені дісталось у спадок до 10 ПК 3 діска з віндою. Жодного системного блока нема з наклейкою :( Бардак повний.
Я запропонував бі райво мати людину що відповідала б за програмне забезпечення. Алеж всі економлять. Зараз при тому ж навантажені і неодноразовому піднятті зарплати я отримую МЕНШУ зарплату ніж 3 роки тому. Ото бухи сидять в райво - молодці!
volodschool2 Дата: Пт, 11.11.2011, 00:04 | Повідомлення № 126
Досвідчений учасник
Quote (papirownik)
В школі 15 ПК і приблизно раз в рік на 10 треба переставити вінду

Це проблема не райво, це Ваша проблема. Комп'ютерний клас - Ваше робоче місце, тримайте його в порядку. А щоб зекономити
Quote (papirownik)
свою місячну зарплату державі щорічно
встановіть на учнівські комп'ютери Shadow Defender.
Quote (papirownik)
Я запропонував бі райво мати людину що відповідала б за програмне забезпечення

І як це практично реалізувати? Як ця людина буде за це "відповідати"? Пропонуєте такому працівникові кататися по району і встановлювати/перевстановлювати систему та програмне забезпечення? Не буде встигати, ми ж самі будемо безжально "заглючувати" систему, є ж відповідальна людина, нехай приїжджає і налагоджує. Я б не довірив нікому в МОЄМУ класі щось встановлювати/перевстановлювати.
Quote (papirownik)
В обовязки вчителя інформатики не входить переставляти Вінду і програмне забезпечення

Не знаю, хто це Вам сказав, розпитайте його і розкажіть тут на форумі, що ще не входить в обов'язки учителя інформатики.
Quote (Пилипчук_О_П)
Якби це діяло, було б більше часу зокрема й на "заохочення до програмування" (дописав це речення, щоб зовсім не зсунутись в оффтоп)

У нас тут багато таких тем, де "почали за здравіє і закінчили за упокой"

Відредаговано: volodschool2 - Пт, 11.11.2011, 00:20
swetikccc Дата: Пт, 11.11.2011, 00:17 | Повідомлення № 127
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (Dgon)
Але кожен повинен виконувати свою роботу. І чому то з мене повинні вимагати.

З Вас неповинні вимагати виконання програми? :)
Чи платити Вам гроші за відмітки в журналі за проведені уроки? :)
Навіть в етиках з естетиками такого бардака не має.
volevikt Дата: Пт, 11.11.2011, 01:23 | Повідомлення № 128
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Quote (volodschool2)
сидять там в райво, нічого не роблять, нехай розроблять для нас календарні плани, напишуть поурочні плани, "нариють" в інтернеті для нас розробки уроків

З 6 вересня працюю на півставки методистом райво (основне місце роботи в школі).
За 2 місяці впорядкувала всі матеріали за останні роки, уклала картотеку всієї комп'ютерної техніки в районі, банк даних про вчителів інформатики району, сертифікацію освітян за різними програмами та курсами за вибором.
На осінніх канікулах провела навчання для 12 вчителів-предметників за 36-годинною програмою "Основи ІКТ" ("Партнерство у навчанні").
2 листопада провела районний семінар для вчителів інформатики.
6 листопада провела в школі конкурс "Бобер 2011". Як районний координатор, по завершенню конкурсу зібрала файли-розв'язки учасників по школах району і відправила в область для подальшої перевірки.
Завтра проводжу Школу практичної допомоги для молодих вчителів інформатики.
Календарні плани розробила для кожного класу, окрім того розробила планування практично для всіх курсів за вибором. Все це розмістила на сайті нашої школи в каталозі файлів (зареєстровані користувачі можуть все це скачати). Там же розміщую деякі свої практичні роботи та конспекти уроків.
На шкільному форумі розмістила уроки по Гімпу та Інкскейпу, які знайшла в неті та "пропустила через себе".
Як, на Вашу думку, я ще повинна працювати???
P. S. Після районного семінару підходить один вчитель і каже: "Скиньте на мій е-мейл свої практичні роботи".
Цікаво, якщо я все за своїх вчителів надрукую, роздам; то за що отримуватимуть зарплату вони???

І ще. Шановні форумчани, чи не здається Вам, що Ви "злегка" відхилилися від теми?
Мабуть, обговорювати роботу методистів райво цікавіше, ніж питання про заохочення учнів до вивчення програмування в школі.

Відредаговано: volevikt - Пт, 11.11.2011, 01:43
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 11.11.2011, 01:37 | Повідомлення № 129
Ветеран спілкування
Quote (papirownik)
В обовязки вчителя інформатики не входить переставляти Вінду і програмне забезпечення

Звичайно.

Quote (volodschool2)
встановіть на учнівські комп'ютери Shadow Defender.

На такий клас як у мене - 11+1 комп'ютер - це коштуватиме 312 $. Для себе можете уточнити: https://secure.avangate.com/order....b12af8a . Ви ж не маєте на увазі піратську копію?

Quote (volodschool2)
Пропонуєте такому працівникові кататися по району і встановлювати/перевстановлювати систему та програмне забезпечення?

Якщо в основних завданнях діяльності методкабінету написано: "організація інформаційно-комунікаційного обслуговування та використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі та діяльності навчальних закладів", то доведеться кататися. Чому це Вас дивує? Те, що вчителі звикли виконувати безплатно цю функцію методкабінету, не означає, що саме так має бути.

Quote (volodschool2)
Я б не довірив нікому в МОЄМУ класі щось встановлювати/перевстановлювати

Ще скажіть, що Вам не подобається варіант: прийти в нормальний комп'ютерний клас, провести урок і піти з класу, не заморочуючись технікою. Вам що, справді немає більше чим зайнятись на перервах, у "вікнах", після уроків та у вихідні (непотрібне закреслити :) )?

Додано (11.11.2011, 00:37)
---------------------------------------------
Quote (volevikt)
Як, на Вашу думку, я ще повинна працювати???

А чому Ви вирішили, що ми це нав'язуємо саме методисту з інформатики? Для обслуговування техніки потрібна зовсім інша освіта, навички. А якщо ще й їздити по району, то на щось інше часу не залишиться...

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Пт, 11.11.2011, 01:38
volevikt Дата: Пт, 11.11.2011, 01:45 | Повідомлення № 130
Перспективна вчителька
Quote (Пилипчук_О_П)
А чому Ви вирішили, що ми це нав'язуємо саме методисту з інформатики? Для обслуговування техніки потрібна зовсім інша освіта, навички. А якщо ще й їздити по району, то на щось інше часу не залишиться...

Я зовсім не про це мала на увазі.
Уважно прочитайте цитату, на яку я відреагувала.
А для обслуговування комп'ютерної техніки в райво є посада інженера.
В своїй школі не потребую такої допомоги, обходжуся власними силами.

Відредаговано: volevikt - Пт, 11.11.2011, 01:46
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 11.11.2011, 01:52 | Повідомлення № 131
Ветеран спілкування
Вибачте... Зачитався детальним описом Вашої роботи так, що дійсно забув початкову цитату! А з іншого боку: Ви ж якраз і пишете, що робите приблизно те, про що в цитаті йшлося. Отже це була претензія не до Вас особисто :)
volevikt Дата: Пт, 11.11.2011, 01:58 | Повідомлення № 132
Перспективна вчителька
Quote (Пилипчук_О_П)
Зачитався детальним описом Вашої роботи

Це не повний перелік. Окрім цього, щодня працюю з документами, надаю відповідь, пишу накази тощо.
Ще забула про те, що згідно листа нашого ОІППО школи району повинні були внести інформацію про свій навчальний заклад у вигляді анкети (Проект "Відкритий світ"). Оскільки в районі до Інтернету підключені лише 3 школи, роздала анкети в друкованому варіанті, а потім заповнила в режимі он-лайн (29 шкіл).
Не думаю, що ця сторона роботи методиста комусь цікава. Ми ж "нічого не робимо".

Відредаговано: volevikt - Пт, 11.11.2011, 02:04
volodschool2 Дата: Пт, 11.11.2011, 19:03 | Повідомлення № 133
Досвідчений учасник
Quote (Пилипчук_О_П)
прийти в нормальний комп'ютерний клас, провести урок і піти з класу, не заморочуючись технікою

Дуже подобається :$ , але ми не льотчики, для яких бортмеханіки мають підготувати самолітак . Розраховувати на нормального лаборанта не приходиться, методист з інформатики не прийде рятувати операційну систему, доводиться це робити самому. А те, про що в основних завданнях діяльності методкабінету написано, можна прочитати по різному, там не написано, що методисти мають щось комусь встановлювати, налагоджувати і т.п. От коли звернетеся до методиста за методичною допомогою і він відмовить, тоді цього методиста треба гнати з роботи.
pasichov Дата: Пт, 11.11.2011, 19:39 | Повідомлення № 134
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (volevikt)
З 6 вересня працюю на півставки методистом райво

Та вам пам'ятник за життя за все, що ви робите, варто поставити! Без жартів! Де беруть таких методистів, де беруть таке начальство, що таким, як Ви, грамотним учителям, пропонує цю посаду,де, в кінці, кінців, є ще такі грамотні вчттелі, що на це погодились? Найчастіше все не так! Методист - додаток до інспекторської служби відділу/управління/департаменту освіти. Надуває щоки. Вважає, що він Лєнін, страхає учителів. Щось там ще робить в методичному кабінеті з паперами, від того учителю ні холодно, ні жарко! Як правило, на цих "посадах" - вчителі-невдахи з волосатими "лапами". Дітей вчити не може, а учителів - запросто... Перепрошую, якщо когось із методистів образив - це лише власні багаторічні спостереження. Слід сказати, що бувають виключення, як у вашому випадку. Приємні :-).

Відредаговано: pasichov - Пт, 11.11.2011, 19:43
Dgon Дата: Пт, 11.11.2011, 21:23 | Повідомлення № 135
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Шановні колеги. А у вас не ввели таку фішку, щоб вчитель інформатики навчив інших вчителів всієї школи (15- 20 чоловік) користуватися ПК на рівні користувача. Створювати текстовий документ, презентацію, працювати в електронній таблиці та користуватися нетом? Причому на протязі двох тижнів, після цього відправити звіт в теж районо, за, що потім школі дадуть диплом, що ця школа ну досить таки продвинута. Знову ж таки виникає питання коли ж мені займатися тим же програмуванням?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Сторінка 9 з 15«1278910111415»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.