Пн, 20.11.2017, 11:20
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 14 з 15«1212131415»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Заохочення до програмування
Varkan Дата: Пт, 23.05.2008, 10:02 | Повідомлення № 1
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Звичайно для того, щоб робити якусь справу потрібен талант, хист чи просто здібності до цієї справи.
Правда і те щоб робити якусь справу то крім здібнестой потрібно ще й бажання. І програмування не виключення.
Якщо взяти клас з 30 учнів то з них
2-3 мають бажання і здібності вивчати програмування і працювати з ними одне задоволення.
10-15 учнів не мають ні бажання ні здібностей (з ними дуже тяжко)
а всі інші можуть вивчати але не хочуть.
Коли я навчався в інституті то в одного мого одногрупника були дуже веикі проблеми з програмуванням до тих пір поки сам не захотів розібратися (просто знайшов стимул). Після цього програмує на високому рівні.
Так ось я до чого веду.
Як задати стимул і підняти бажання учнів до вивчення програмування???
Як їх заохотити???
Як показати шо це згодиться в житті???

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ірина Дата: Пн, 28.11.2011, 23:11 | Повідомлення № 196
Профі в програмуванні та безпеці
Нагороди: 0
Рейтинг: 15
Quote (serbor)
А среди участников олимпиады много девочек?
А среди студентов вузов со специальностью программист, или системный программист?
Наверное, женский пол сложнее заинтересовать программированием. Но если они берутся готовить олимпиадников, терпения у них хватает на больше, и в результате, они чаще выращивают победителей (по моим наблюдениям).

Вот тут вы правы! Я тому живое доказательство ;)
volevikt Дата: Пн, 28.11.2011, 23:30 | Повідомлення № 197
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Quote (swetikccc)
майже всі жінки інформатики є математиками, а чоловіки фізиками.

Особисто я фізик-інформатик, мій чоловік математик-інформатик. І що з того?
Quote (serbor)
А среди участников олимпиады много девочек?
А среди студентов вузов со специальностью программист, или системный программист?

Щороку випускники школи стають студентами вузів з спеціальністю програміст або системний програміст. При чому як хлопці, так і дівчата.
Не розумію, до чого піднята ця тема? Що хочуть довести чоловіки нашого форуму? Що вони набагато розумніші?
Шкода, що більше поговорити нашим "великим мужам" нема про що...
Мабуть, ці повідомлення дуже корисні у плані зацікавлення учнів програмуванням.
mouse Дата: Вт, 29.11.2011, 13:12 | Повідомлення № 198
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Змiнемо гостроту, якщо iнформатика буде iснувати за новим стандартом, то там i програмування нема. Якщо це профiль, то там апрiорi прийшли дiти яких вже це цiкавить. Можна сперечатись. А гендерне питання залиште iншим, будьсе вищими за цю полемiкт.
swetikccc Дата: Вт, 29.11.2011, 17:19 | Повідомлення № 199
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Шановні, я просто навів факт і все.
Факт стосувався мого району і тільки.
І дуже приємно що у Вас
Quote (volevikt)
В нашому районі чоловіки-інформатики складають третину від загальної кількості. Як правило, вони без особого ентузіазму готують дітей до олімпіади. Тому переможцями, в основному, є учні жінок-інформатиків.

Ніяких висновків чи коментарів, просто голий факт.

Відредаговано: swetikccc - Вт, 29.11.2011, 17:31
pasichov Дата: Вт, 29.11.2011, 20:50 | Повідомлення № 200
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
"Редкая птица долетит до середины Днепра..." (Н.Гоголь)
Редкий учитель, достигнув уровня, достаточного для подготовки олимпийцев высоких достижений, задерживается в школе... А если и задерживается, то далеко не каждый на это "костьми ложится" - нужно денег зарабатывать... Но если уж уровня достиг, со школы не убежал, на заработки...ну, не совсем, но наплевал - НЕТ НИКАКОЙ РАЗНИЦЫ МУЖЧИНА ЭТО ИЛИ ЖЕНЩИНА - их практически поровну, и очень мало в сумме...:-(
Можно перечислить поименно, с указанием пола...:-)
gromko Дата: Пт, 09.12.2011, 21:32 | Повідомлення № 201
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
ІІ відкритий Кубок Олександрії з програмування
(lito.kr.ua)
3 грудня 2011 року на базі ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради проходив ІІ відкритий Кубок Олександрії з програмування серед школярів. У змаганні прийняли участь учні з різних куточків України: Ужгорода, Хмельницька, Вінниці, Полтави, Кременчука, Сум і Олександрії.
Учасникам було запропоновано для розв’язання 6 задач.
Серед 7-9 класів перше місце посів учень 9 класу ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Єрмаков Владислав. Друге місце посіли також учні ліцею інформаційних технологій Омельяненко Андрій та Новохацький Тарас. Третє місце зайняли Шумейко Максим (Хмельницький) та Фозекош Юрій (Ужгород).
Серед 10 класів місця розподілили учні ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради: перше місце Рубаненко Роман, друге – Мостовий Андрій та Оришич Сергій, третє Фурко Роман та Кушніренко Роман.
Перемогу серед одинадцятикласників здобув також учень ліцею інформаційних технологій Нагін Сергій, друге місце посіли Франчук Роман (Хмельницький) і Лук’янець Валентин (ліцей інформаційних технологій), третє – Березін Дмитро (Хмельницький), Єрифа Сергій (ліцей інформаційних технологій) та Овчаренко Дмитро (Кременчук).
Переможці отримали багатофункційні пристрої від Мельника В.І. Призерів було відмічено подарунками, представленими приватною фірмою Корифей (директор О.Рибак).
SLKuty Дата: Сб, 10.12.2011, 21:19 | Повідомлення № 202
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Дуже гарний стимул
Оце справжнє заохочення дітей до програмування

Цікаво чи на тій олімпіаді також Дельфі можна в консольному режимі чи то тільки в нас на Франківщині?
Для чого я з учнями вивчаю ті компоненти і їх властивості коли їх не можна використовувати?
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 11.12.2011, 03:17 | Повідомлення № 203
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
Що значить не можна? Той, хто обирає Делфі (або інші середовища з візуальною складовою), свідомо скеровує учнів у бік прикладного програмування. Саме того, яке потрібне в промисловості. Звичайно, такий учень матиме дискомфорт на олімпіаді з алгоритміки, якщо з ним не займатись додатково. Щодо конкретних середовищ - треба читати положення про олімпіаду. І якщо є учень, який реально цікавиться саме алгоритмікою, то для нього не буде великою проблемою опанувати те середовище, яке потрібне на олімпіаді.
dpi Дата: Нд, 11.12.2011, 11:58 | Повідомлення № 204
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Пилипчук_О_П)
Що значить не можна? Той, хто обирає Делфі (або інші середовища з візуальною складовою), свідомо скеровує учнів у бік прикладного програмування. Саме того, яке потрібне в промисловості. Звичайно, такий учень матиме дискомфорт на олімпіаді з алгоритміки, якщо з ним не займатись додатково. Щодо конкретних середовищ - треба читати положення про олімпіаду. І якщо є учень, який реально цікавиться саме алгоритмікою, то для нього не буде великою проблемою опанувати те середовище, яке потрібне на олімпіаді.

А я бы запретил пользоваться визуалками на олимпиодах по программированию.

Додано (11.12.2011, 10:58)
---------------------------------------------
Quote (gromko)
ІІ відкритий Кубок Олександрії з програмування

Не в каждом городе есть Мельник, Пасихов или Кравец.

Відредаговано: dpi - Нд, 11.12.2011, 12:00
gromko Дата: Нд, 11.12.2011, 12:48 | Повідомлення № 205
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote ( dpi)
А я бы запретил пользоваться визуалками на олимпиадах по программированию.

Вы правы - при программировании важен алгоритм работы программы, а не дизайн интерфейса. Т.е. важна именно суть, а не внешнее оформление.
pasichov Дата: Нд, 11.12.2011, 12:50 | Повідомлення № 206
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (dpi)
А я бы запретил пользоваться визуалками на олимпиодах по программированию.

Согласен с вами, но не столь категорично. Все равно участник должен сделать консольное приложение, так что визуальные возможности при разработке ему никак не помагают (впрочем, и не мешают). А вот обилие библиотек...может помочь сильно, но развращает...
по сему +-50%
mouse Дата: Нд, 11.12.2011, 17:49 | Повідомлення № 207
Ветеран спілкування
Quote (pasichov)
А вот обилие библиотек...может помочь сильно, но развращает...

Ну на олимпиаде можно это запретить и потому нет особенной разницы.
SLKuty Дата: Нд, 11.12.2011, 21:32 | Повідомлення № 208
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Я, в принципі зі всіма згідний, але все одно не розумію:
-для чого копати лопатою, коли є екскаватор?
volodschool2 Дата: Нд, 11.12.2011, 21:44 | Повідомлення № 209
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 277
Все залежить від того, де збираєтесь копати. Наприклад, археологам екскаватор не потрібен, вони працюють маленькою щіточкою.
mouse Дата: Пн, 12.12.2011, 14:55 | Повідомлення № 210
Ветеран спілкування
SLKuty, той хто вміє копать лопатою, зможе і екскаватором. Якщо мета мінімальними засобами створити різні алгоритми - то лопата. А якщо створення прикладних програм - то тракторець.
На мою думку, перше привабливіше, але буде затребуване лише при подальшій перспективі.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Сторінка 14 з 15«1212131415»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.