Нд, 19.11.2017, 23:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 10 з 15«12891011121415»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Заохочення до програмування
Varkan Дата: Пт, 23.05.2008, 10:02 | Повідомлення № 1
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Звичайно для того, щоб робити якусь справу потрібен талант, хист чи просто здібності до цієї справи.
Правда і те щоб робити якусь справу то крім здібнестой потрібно ще й бажання. І програмування не виключення.
Якщо взяти клас з 30 учнів то з них
2-3 мають бажання і здібності вивчати програмування і працювати з ними одне задоволення.
10-15 учнів не мають ні бажання ні здібностей (з ними дуже тяжко)
а всі інші можуть вивчати але не хочуть.
Коли я навчався в інституті то в одного мого одногрупника були дуже веикі проблеми з програмуванням до тих пір поки сам не захотів розібратися (просто знайшов стимул). Після цього програмує на високому рівні.
Так ось я до чого веду.
Як задати стимул і підняти бажання учнів до вивчення програмування???
Як їх заохотити???
Як показати шо це згодиться в житті???

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

mtrozak Дата: Сб, 12.11.2011, 00:01 | Повідомлення № 136
Я тут недавно...
Рейтинг: 6
Quote (Dgon)
Шановні колеги. А у вас не ввели таку фішку, щоб вчитель інформатики навчив інших вчителів всієї школи (15- 20 чоловік) користуватися ПК на рівні користувача. Створювати текстовий документ, презентацію, працювати в електронній таблиці та користуватися нетом? Причому на протязі двох тижнів, після цього відправити звіт в теж районо, за, що потім школі дадуть диплом, що ця школа ну досить таки продвинута. Знову ж таки виникає питання коли ж мені займатися тим же програмуванням?

Какой ужас!!! Но в нашей школе все идет к этому... Иногда приходится делать из себя дурную идиотку, чтобы снова не подкинули работы (бесплатной, на все выходные)...
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 12.11.2011, 04:15 | Повідомлення № 137
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
Quote (pasichov)
Вважає, що він Лєнін

gu2in Дата: Сб, 12.11.2011, 10:14 | Повідомлення № 138
Досвідчений учасник
Нагороди: 7
Рейтинг: 249
Quote (Dgon)
А у вас не ввели таку фішку, щоб вчитель інформатики навчив інших вчителів всієї школи (15- 20 чоловік) користуватися ПК на рівні користувача.

Як я розумію - мова йде про програму "100 відсотків". В очікувані, що мене чекає такаж як і вас участь вирішив перечитати накази МОН з цього приводу. Знайшов, скачав, перечитав і відразу зацепився за 2 пункти:
1 - форми навчання учителів можуть бути різними, включаючи самоосвіту, учень - учитель і т.д.
2 - З метою заохочення вчителів до оволодіння навичками використання ІКТ органи місцевого самоврядування можуть встановлювати інші форми морального та матеріального стимулювання (щомісячні, квартальні диференційовані доплати вчителям відповідно рівня, преміювання, першочергове постачання засобів ІКТ тощо).. ;)
Ніхто платить не збирається, тому я відмовився. Звісно як учитель інформатики я повинен виконувати свої посадові обов'язки - тому на осінніх канікулах я і провів одну консультацію вчителів, щодо програми "100 відсотків": розробив презентацію, роздав накази для ознайомлення, злазили в інтернет (за вчительські гроші) і переглянули програму навчання та спробували пройти тестування всі хором один раз.
На цьому мене перестали турбувати. Ну іноді хтось прибігав з питанням, чому у мене не відкривається тест.

Відредаговано: gu2in - Сб, 12.11.2011, 10:44
Dgon Дата: Сб, 12.11.2011, 12:50 | Повідомлення № 139
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Це все прекасно, що у вас так вийшло. Але у нас зовсіім інша ситуація. Третя частина колективу взагалі не вміє користуватися комппом, вони навіть не знають як включити та виключити його, не кажучи вже про створення тексту чи презентації. Можна було б відписатися, що робота проведена і всі володіть ІКТ, але нас попередили, що потім з області має приїхати перевірки, а попаде вона до нас, ні це вже інше питання. От тепер сиджу й думаю, який найкращий вихід з даної ситуації
skif Дата: Сб, 12.11.2011, 13:10 | Повідомлення № 140
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 32
Quote (Dgon)
Це все прекасно, що у вас так вийшло. Але у нас зовсіім інша ситуація.

у нас питання стоїть аналогічно - тільки 100% у нас означає, що всі вчителі мають до 1 січня пройти програму Інтел або Майкрософт - має бути підтверджено "папером", що вчителі у нас "просунуті", нікого не цікавить реальний стан справ, головне документ. Одним словом черговий "брєд", який ми мусимо переварити.
gu2in Дата: Сб, 12.11.2011, 13:41 | Повідомлення № 141
Досвідчений учасник
Нагороди: 7
Рейтинг: 249
Quote (Dgon)
От тепер сиджу й думаю, який найкращий вихід з даної ситуації

Будь-яка праця потребує оплати. Дійсно оплати, а не відгулів. Я щороку назбирую до 20-25 відгулів, а вдається відгуляти 3-5 днів. Адміністрації сказав - за відгули не працюю!
Quote (Dgon)
Третя частина колективу взагалі не вміє користуватися комппом

Постає таке питання - а як же вони проходили атестацію, якщо у вимогах до атестації є пункт "володіння ІКТ"? Це їхні проблеми - нехай самі їх і вирішують: хто самоосвітою, хто з власною дитиною чи з учнем, хто їде на курси. Немає такої нагоди? - Нехай Вам особисто платять як репетитору. Збираються групками, скидуються і наймають Вас як тренера.
Ну а щодо звітування - всеодно ВСІ "одзвітують" про 100 % виконання.
Лякають, що приїдуть з області перевіряти? Це щоб не розслаблялися, до всіх не приїдуть. Область також зацікавлена, щоб усі відзвітували про 100%, а не про те, щоб дійсно "уміли працювати за комп'ютером".

Відредаговано: gu2in - Сб, 12.11.2011, 13:43
Ktara Дата: Сб, 12.11.2011, 17:48 | Повідомлення № 142
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
[admin]Какое отношение программа "100%" имеет к теме ветки? давайте без офтопа. Создавайте новую тему и обсуждайте программу "100%" там. Иначе все сообщения, которые не касаются темы - будут удалены[/admin]
Dgon Дата: Сб, 12.11.2011, 17:52 | Повідомлення № 143
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Дуже дякую за пораду. Так і зроблю, морду-лиця кірпичомі нехай з цієї ситуації випутуються хто як хоче, ну і дам їм ваші поради та рекомендації, а то мало того, що зробили з мене безоплатного секретаря так і це ще в придачу. Я краще самоосвітою позаймаюсь, зокрема і програмуванням.
skif Дата: Ср, 16.11.2011, 23:05 | Повідомлення № 144
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 32
вже 4-ий рік працюю у школі, помічаю таку тенденцію, що учні масово перестають вчитися, це говорять вчителі з усіх предметів. Мода пішла на репетиторство, надзвичайно дорогі підготовчі курси, які наловчились давати викладачі вишів. Більше половини "забивають" на школу, вважаючи як етап, який просто треба відбути, пересидіти. Повернувшись із сесії - те саме відмічають викладачі Дрогобицького вишу - кожного року до них приходять все "слабші" учні.
Це дійсно важко у такому стані справ заохотити до програмування (і не тільки до нього), яке вимагає хороших знань передусім з математики, логічного мислення. Пропав і батьківський контроль за учнем - а таких 2-4 у класі несуть деструктивні наслідки для уроку. Часто-густо розмова з батьками обертається ще проти вчителя.
Навчання перетворились не як етап щось для себе здобути а як якась послуга для вчителя, мовляв складем цю програму йому хай відчепиться(

щось потягнуло на песимізм, але воно якось приблизно так і є.... (принаймні у нас)

Моя думка - на програмування чи бажаючих потрібно відбирати - нехай одна група Excel вчить, слоники малюють, а іншій сильнішій давати програмування - можливо тоді якась мотивація появиться, продуктивніше будуть працювати
swetikccc Дата: Чт, 17.11.2011, 09:25 | Повідомлення № 145
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (skif)
нехай одна група Excel вчить, слоники малюють,

Excel і слоники? :)
А може слоники в Excel? :)
Excel досить солідна програма яка також навантажує сіру масу, правда якщо не розмальовуєте таблички.)
dpi Дата: Чт, 17.11.2011, 10:54 | Повідомлення № 146
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
У меня из за экселя три прошлых года убегало в другую группу по 1-2 ученика.
[img][/img]
swetikccc Дата: Чт, 17.11.2011, 16:24 | Повідомлення № 147
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (dpi)
У меня из за экселя три прошлых года убегало в другую группу по 1-2 ученика.

Чудові практичні мабуть.
А чи можливо їх якось отримати і подивитися?
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 17.11.2011, 17:20 | Повідомлення № 148
Ветеран спілкування
Сподобалось, що учні розбіглись? :)
dpi Дата: Чт, 17.11.2011, 21:00 | Повідомлення № 149
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Пилипчук_О_П)
Сподобалось, що учні розбіглись?

В дальнейшем пожалеют еще.

Quote (swetikccc)
А чи можливо їх якось отримати і подивитися?

no problems

Додано (17.11.2011, 20:00)
---------------------------------------------
Даю это в 10 классе, ОКН. Скачал это лет 7 назад со школьног ленинградского сайта.
Прикріплення: 15_.rar(475Kb)

Відредаговано: dpi - Чт, 17.11.2011, 21:03
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 17.11.2011, 21:21 | Повідомлення № 150
Ветеран спілкування
Quote (dpi)
В дальнейшем пожалеют еще.

Моє питання, взаглі-то було до swetikccc :) Вийшло так, ніби практичні, якими вдалось розігнати тих, хто "сів не в той поїзд", саме з цієї причини викликали інтерес! B)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Сторінка 10 з 15«12891011121415»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.