Чт, 14.12.2017, 12:08
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 151231415»
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Заохочення до програмування
Varkan Дата: Пт, 23.05.2008, 10:02 | Повідомлення № 1
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Звичайно для того, щоб робити якусь справу потрібен талант, хист чи просто здібності до цієї справи.
Правда і те щоб робити якусь справу то крім здібнестой потрібно ще й бажання. І програмування не виключення.
Якщо взяти клас з 30 учнів то з них
2-3 мають бажання і здібності вивчати програмування і працювати з ними одне задоволення.
10-15 учнів не мають ні бажання ні здібностей (з ними дуже тяжко)
а всі інші можуть вивчати але не хочуть.
Коли я навчався в інституті то в одного мого одногрупника були дуже веикі проблеми з програмуванням до тих пір поки сам не захотів розібратися (просто знайшов стимул). Після цього програмує на високому рівні.
Так ось я до чого веду.
Як задати стимул і підняти бажання учнів до вивчення програмування???
Як їх заохотити???
Як показати шо це згодиться в житті???

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

filnick Дата: Пт, 23.05.2008, 16:09 | Повідомлення № 2
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
1.Покажіть їм розцінки заробітної плати, яку фірми дають програмістам.
2. Ознайомте їх з ринком попиту на професію програміста (на сьогодні разом із системними адміністраторами це найбільш затребувана професія в країнах Євросоюзу).
Varkan Дата: Пт, 23.05.2008, 16:48 | Повідомлення № 3
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (filnick)
1.Покажіть їм розцінки заробітної плати, яку фірми дають програмістам.
2. Ознайомте їх з ринком попиту на професію програміста (на сьогодні разом із системними адміністраторами це найбільш затребувана професія в країнах Євросоюзу).

Все це правильно і я їм так і казав.
Але в 11 класі уже сформовані особистості які знають куди будуть іти навчатися.
мені дехто казав "я буду поступати на юридичне і програмування мені не тра".
хоча ця людина непогано знає точні науки і в неї є логічне мислення.
ось тут і постає питання про те як заохотити таку людину до вивчення програмування.
а в коледжі де я викладаю взагалі програмування є у майбутніх менеджерів по обслуговуванню і їм не скажеш про те скільки заробляє програміст.
правда?

dpi Дата: Пн, 26.05.2008, 14:00 | Повідомлення № 4
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Увлекать программированием надо с 5 класса. (Максимум с восьмого)
Newbie Дата: Пн, 26.05.2008, 17:50 | Повідомлення № 5
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Varkan)
у майбутніх менеджерів по обслуговуванню

а й справді - навіщо їм програмування?? для них краще бази даних поглиблено, якісь веб-інтерфейси...
Quote (Varkan)
"я буду поступати на юридичне і програмування мені не тра".
хоча ця людина непогано знає точні науки і в неї є логічне мислення.

наявність логічного мислення не робить людину програмістом.

в будь-якому разі, коли треба заохотити до вивчення програмування, намагаюсь пояснити, що програміст може вносити свої корективи в існуючі програми (це не зовсім так, а найчастіше - зовсім не так, але треба ж щось казати!?), що полегшує роботу з ними. найлегше це показати на основі макросів в Ворді наприклад, і відповідно перенести на інші галузі. і обов*язково завдання з програмування повинні бути практичного спрямування - не знайти суму елементів масиву, а порахувати сумарний продаж товарів за тиждень!!

і погоджуюсь про малечу - вони простіше це сприймають, і не знають, що "програмування - це нудно". старшим вже хтось це розказав, і вони відповідно це сприймають. з малими зовсім інакше, правда і завдання їм теж інакші - графіка переважно

а якщо серйозно агітувати за програмування - то аргумент зарплат smile і більше нічого не треба

Bandalak Дата: Вт, 27.05.2008, 16:00 | Повідомлення № 6
Лідер форуму
Нагороди: 40
Рейтинг: 260
Наших учнів агітуй не агітуй всеодно получиш ...

Вони думають, що юр. та ек. факультети - шарова робота в майбутньому. Можна нічого не робити і мільйони получати!
А програмування - треба сидіти день і ніч, не буде коли піти в бар по-бухати, чи на дискотеку розвіятися...

Newbie Дата: Вт, 27.05.2008, 16:23 | Повідомлення № 7
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Bandalak)
Вони думають, що юр. та ек. факультети - шарова робота в майбутньому.

ага, саме шарова, бо за неї платити не будуть smile при такій кількості "фахівців" так і буде!
а от хороший програміст - на найближчі років 50 матиме перспективу чудового працевлаштування. зараз до речі досить багато приходить підтягнути шкільний Паскаль наших колишніх учнів, які позакінчували економіку, і на другу освіту йдуть комп*ютерну, з наміром працювати в ІТ-сфері

Додано (27.05.2008, 16:23)
---------------------------------------------

Quote (Bandalak)
А програмування - треба сидіти день і ніч, не буде коли піти в бар по-бухати, чи на дискотеку розвіятися...

знайомі програмісти сильно сміялись smile

в будь-якій роботі бувають запарки, але повірте, програмісту викроїти час значно простіше ніж бухгалтеру wink

dpi Дата: Пн, 02.06.2008, 11:23 | Повідомлення № 8
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Newbie)
а от хороший програміст - на найближчі років 50 матиме перспективу чудового працевлаштування.

!!!
В ближайшие годы, будет дифицит даже системных администраторов не то, что программистов.
Jokerz Дата: Пн, 02.06.2008, 11:35 | Повідомлення № 9
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Quote (dpi)
В ближайшие годы, будет дифицит даже системных администраторов не то, что программистов.

уточните "нормальных" програмистов и админов,
я как то ехал в автобусе и услышкал разговор двух парней (по разговору былопонятно что оба будущие "сисадмины", студенты) так вот они знали много лексикона админов но вот смысла скорее всего не понимали со стороны обычного юзера казалось что челы действительно шарят на высоком уровне, и кажутся крутыми админами smile но со стороны человека который уже в этой области не первый год это бред студентика который прогуливает занятия и считает себя кул админом. Причем не имея не малейшего понятия в том что он говорит.
ВОт такие у нас будущие админы. Потому все компании проводят разхличные проверки что бы искулючить вот таких псевдоадминов...

Ехал и спросить "Ребят, расскажите далекому человеку от администрирвоания что такое интерфейс pppoe ? " На что был дан ответ "Мы расскажем только это для тебя не понять, очень сложная штука" - на глубоком умняку ответили оба. Я бы им рассказал что эт такое так что бы хохотал весь автобус но не стал думаю жизнь научит
Думаю что с програмистами аналогично

SLKuty Дата: Пн, 02.06.2008, 17:18 | Повідомлення № 10
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Я ще до недавна переживав, що появиться багато конкурентів в галузі відеомонтажу, верстки, настройки ПК і т.д

Тепер я зовсім не переживаю. Всі що виходять зі школи будуть зубними лікарями, економістами, юристами.

Додано (02.06.2008, 17:18)
А доречі по заохочення
з 5-6-7 класом на гуртку ми складаємо простенькі ігри на Дельфі,
а потім в класі демонструємо щоб всі бачили.
зразу появляється багато бажаючих ходити на гурток, але 1-2 заняття і бажання пропадає.

молі діти самі не знають що хочуть -працювати треба з батьками - набагато більше користі.

В нас мистецький край і всі співаки, танцюристи, різьбярі, писанкарі.

В нас в центрі дитячої творчості існує великий танцювальний ансамбль - вони їздять по світу, по фестивалях, займають призові місця в конкурсах, літом відпочивають на морі.

Місто в нас маленьке 7 тис народу. і діти по гуртках ходять ті самі і залишаються там де цікавіше.

А що я можу запропонувати дітям - просидіти все життя за клавіатурою і монітором?
Всі прекрасно розуміють, що з танців вони не проживуть після школи і все одно не хочуть вчити ні інформатику ні математику ні фізику.

отаке в мене заохочення

Комарик Дата: Пт, 07.11.2008, 14:43 | Повідомлення № 11
Прописаний назавжди
Рейтинг: 14
Quote (SLKuty)
і все одно не хочуть вчити ні інформатику ні математику ні фізику.

та це дійсно проблема...
в нас в універі(педегогічному) цьго року конкурс на фізкультурників і журналістів був 4:1, а фізиків набрали лиш одну групу...
і на що той народ сподівається? на те що вони всі стануть великими журналюгами і гребстимуть гроші лопатами?

як на мене проблема не в заохочуванні. проблема у вихованні дитини суспільством. ну як може вирости з них щось нормальне, якщо вони дивляться ті дурноваті програми по телевізору, типу шанс і фабрика зірок, слухають в школі по коридорах музику, де після кожного слова мат...

спочатку не хочуть вчитьсь а через кілька років тілький й ниють "чого мені так не щастить... де взяти грошей... чуму в мене стільки проблем..."

Відредаговано: Комарик - Пт, 07.11.2008, 14:43
swetikccc Дата: Пт, 07.11.2008, 15:20 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (Комарик)
нас в універі(педегогічному) цьго року конкурс на фізкультурників і журналістів був 4:1, а фізиків набрали лиш одну групу...
і на що той народ сподівається? на те що вони всі стануть великими журналюгами і гребстимуть гроші лопатами?

А народ просто тупіє і все.
А може ми барани робимо те за що нам не платять.

Додано (07.11.2008, 15:20)

Quote (Newbie)
наявність логічного мислення не робить людину програмістом.

З логічним мисленням людина є просто ЛЮДИНА, і посадить любого "програміста"
filnick Дата: Пт, 07.11.2008, 20:02 | Повідомлення № 13
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (swetikccc)
А народ просто тупіє і все.

А від чого йому розумнішати?
PanPete Дата: Сб, 08.11.2008, 01:18 | Повідомлення № 14
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
В своїй практиці роботи з учнями, для виявлення здібних до програмування учнів та заохочення їх до освоєння більш складних середовищ програмування, в гуртковій роботі з молодшими класами (5 - 6) використовую програму "Алгоритм" (Arctic Technology). Це середовище володіє простим інтуїтивним російськомовним інтерфейсом, має бібліотеку прикладів, в програму вбудовано простеньку, але досить еффективну навчальну програму. Діти працюють з великим задоволенням, перші вдалі спроби створення власних програм веде до появи в багатьох зацікавлення до більш поглибленого знайомства з засобами програмування.
Ось цитата з опису, приведеного автором програми:
ОПИСАНИЕ ПРОГРАММЫ

Оказывается, игру или программу может создать любой, даже вы, в течение пары минут! Программа АЛГОРИТМ была задумана так, чтобы с её помощью каждый человек на планете мог создавать свои программы и игры, без каких-либо дополнительных знаний человек может просто сесть и создать своё творение. Вы когда-нибудь задумывались, каково будет, если вместо обычного Блокнота или Word’a у вас будет свой текстовый редактор, сделанный своими руками? Это теперь реально, с помощью программы «АЛГОРИТМ».
Вы будете захвачены с головой в эту программу, ведь из ничего вы будете делать вещи, полезные всем. А в будущем можете и не плохо заработать на своих играх или программах.
При первом запуске программы «АЛГОРИТМ» включается обучение, мы его настоятельно рекомендуем вам пройти, в нем вы разберётесь в программе и создадите свою собственную! Помимо первоначального обучения в программу встроено еще 2 урока, а также 6 готовых примеров программ и игр, созданных на «АЛГОРИТМЕ». Вобщем, если вы новичок и хотите стать программистом – это программа для вас!
ПОЛЕЗНЫЕ ССЫЛКИ

- Обновления программы АЛГОРИТМ:
http://www.Arctic.h15.ru/index.php?content=algoritm

- Уроки, примеры проектов программ и др.:
http://www.Arctic.h15.ru/index.php?content=dopolneniya

- Другие услуги нашей компании Arctic Technology:
http://www.Arctic.h15.ru/index.php?content=uslugi

- Обратная связь:
ArcticTech@bk.ru

P.S. Архів для скачування невеликий - близько 1 Мб. Недавно шукав оновлення пограми, зустрів на http://soft.protoplex.ru
посилання на ftp://algorithm.telenet.ru:22/RUS/Messager/Setup.exe.
savitoleg Дата: Сб, 08.11.2008, 10:26 | Повідомлення № 15
Я тут недавно...
Рейтинг: 11
Quote (dpi)
Увлекать программированием надо с 5 класса. (Максимум с восьмого)

Полностью согласен, в таком возрасте дети еще не так испорчены играми и у них еще есть желание (их еще можно заинтересовать), и вот когда у них будут первые собственные разработки программ, тогда у них начинает появляться стойкий интерес к программированию, что уже не так просто забывается в старших классах.
Естественно, основные увлечения и интересы формируются раньше, не в 10ом 11ом классе, поэтому только пару учеников находят в этом интерес, а остальным и так не хватает времени в старших классах на любимое занятие.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.6 Факультатив з програмування » Заохочення до програмування (Як заохотити учня до вивчення програмування?)
Сторінка 1 з 151231415»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.