Ср, 22.11.2017, 22:05
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.5 Пропозиції видавництва BHV » Майбутні курси за вибором (Обговорення ще не розроблених курсів за вибором)
Майбутні курси за вибором
Які курси за вибором ви вважаєте найважливішими?
1.Основи баз даних[ 6 ][15.38%]
2.Поглиблений курс з Ексель[ 8 ][20.51%]
3.Інформаційний працівник (комплексне використання кількох інф. технологій, проектна методика)[ 9 ][23.08%]
4.Основи комп'ютерного проектування (AutoCAD та ін.)[ 1 ][2.56%]
5.Основи об'єктно-орієнтованого проектування[ 6 ][15.38%]
6.Сучасні офісні інформаційні технології[ 19 ][48.72%]
7.Основи алгоритмізації[ 12 ][30.77%]
8.Основи інформаційної безпеки[ 7 ][17.95%]
9.інше[ 4 ][10.26%]
Усього відповідей: 39
serbor Дата: Сб, 31.07.2010, 00:42 | Повідомлення № 16
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (serbor)
А курс «Основи комп’ютерної графіки» уже разработан. Есть программа и учебник.
Quote (GаrDArik)
а де можна подивитись що розроблено? що є?

Программа курса «Основи комп’ютерної графіки» опубликована, и размещена много на каких сайтах, например:
http://www.ciit.zp.ua/index.p....mid=297
А учебник «Основи комп’ютерної графіки» читать можно только бумажный. В электронном виде нигде на сайтах не валяется, к сожалению.
Учебник можно заказать на сайте BHV:
http://www.bhv.kiev.ua/books/series.php?id=20

swetikccc Дата: Сб, 31.07.2010, 13:02 | Повідомлення № 17
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (serbor)
А учебник «Основи комп’ютерної графіки» читать можно только бумажный. В электронном виде нигде на сайтах не валяется, к сожалению.

А главное обратно.
У дру­гiй части­нi ви­кла­де­но ос­но­ви роботи з графiчними редакторами Photoshop
та CorelDraw,
serbor Дата: Сб, 31.07.2010, 13:13 | Повідомлення № 18
Наполегливий учасник
Quote (swetikccc)
А главное обратно.
У дру­гiй части­нi ви­кла­де­но ос­но­ви роботи з графiчними редакторами Photoshop
та CorelDraw

Вообще то в учебнике викладено то, что написано в программе курса. И я считаю, авторы (Дорошенко и Завадский) хорошую программу сделали.
А если в нашей школе нет условий для изучения Photoshop и CorelDraw, этот курс нам не подходит (пока), и мы его не выбираем.
volevikt Дата: Сб, 31.07.2010, 14:25 | Повідомлення № 19
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Quote (serbor)
этот курс нам не подходит (пока), и мы его не выбираем.

Ну почему же не подходит?
Берите вместо Photoshop - Gimp, вместо CorelDraw - Inscape и никаких проблем, кроме одной: учебник не совсем подходит (хотя кое-что можно взять) и Вам придется заняться самообразованием.
В прошлом учебном году работала по этой программе - понравилось и мне, и детям.
swetikccc Дата: Сб, 31.07.2010, 16:01 | Повідомлення № 20
Ветеран спілкування
Quote (serbor)
Вообще то в учебнике викладено то, что написано в программе курса.

Ну это большой минус программы, допустим в полном пакете CorelDraw свой растровый, есть Gimp Inscape для Пингвина отличный Xara Xtreme (для Окон он платний) , зачем тогда так конкретно указывать программное.
Правда есть маленькая оговорка, но у нас ведь может быть и перегиб.

Додано (31.07.2010, 16:01)
---------------------------------------------
А до «Сучасні офісні інформаційні технології» буде підручник?

serbor Дата: Сб, 31.07.2010, 16:59 | Повідомлення № 21
Наполегливий учасник
Quote (volevikt)
Берите вместо Photoshop - Gimp, вместо CorelDraw - Inscape и никаких проблем

Это и есть анархия, обсуждение которой уже много идет на форуме в разных темах. Я считаю, коль вы взялись вести курс по выбору, вы обязаны принять его таковым какой он есть и основу менять не можете. Именно поэтому ставится вопрос, что курсы по выбору могут преподавать учителя, у кого есть сертификаты. А сертификат предполагает, что вы подготовлены по конкретным программным продуктам, в соответствии с определенной программой.

Лично я привык уже за 19 лет изучать всё подряд и без программ и без учебников.

swetikccc Дата: Сб, 31.07.2010, 17:38 | Повідомлення № 22
Ветеран спілкування
Quote (serbor)
Это и есть анархия, обсуждение которой уже много идет на форуме в разных темах. Я считаю, коль вы взялись вести курс по выбору, вы обязаны принять его таковым какой он есть и основу менять не можете.

Основу работы с кривыми или основу цветокоррекции ? )))
И Ваша фраза таким попахивает.
volevikt Дата: Сб, 31.07.2010, 19:52 | Повідомлення № 23
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Quote (serbor)
Это и есть анархия

Возможно. Но толкают нас к ней реалии сегодняшнего дня. Не все школы имеют возможность приобретения лицензионного программного обеспечения (тот же Photoshop и CorelDraw).
Не думаю, что заменив Photoshop на Gimp, а CorelDraw на Inscape я совершаю преступление.
Хотя считаю, что авторы программы должны были подумать об этом и не ограничивать учителей в выборе графических редакторов.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 31.07.2010, 20:04 | Повідомлення № 24
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (volevikt)
Хотя считаю, что авторы программы должны были подумать об этом и не ограничивать учителей в выборе графических редакторов.

100%. Хіба курс, в якому Photoshop і CorelDraw може мати поширення серед шкіл? Не думаю, що знайдеться багато шкіл, які змогли собі придбати ці продукти, а з НКК вони зазвичай не постачаються. З іншого боку я розумію, що конкретне ПЗ все-таки прийдеться використовувати, розумію авторів, що їх вибір був обумовлений популярністю на ринку, тільки от як бути вчителям, коли учні вибирають даний курс, хіба що ставити 30-ти денну пробну версію.
swetikccc Дата: Сб, 31.07.2010, 20:11 | Повідомлення № 25
Ветеран спілкування
Quote (Ковальчук_Олександр)
хіба що ставити 30-ти денну пробну версію

Интересно а игрался ли кто с шадовым, пробными версиями и часами?
dpi Дата: Сб, 31.07.2010, 20:59 | Повідомлення № 26
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (serbor)
Это и есть анархия, обсуждение которой уже много идет на форуме в разных темах.

Quote (serbor)
ично я привык уже за 19 лет изучать всё подряд и без программ и без учебников.

... и без лицензии на ПО.
Сергей Борисович, ты прекрасно знаешь, что спроса с тебя ни какого, отвечать будет директор. А поставь себя на его место и как начнешь рассуждать?

Правда есть еще:
Портативный софт ( portable soft ) представляет собой компактные аналоги обычных программ, которые не требуют установки. Зачем долго и нудно устанавливать и настраивать программы? Portable приложения - это возможность оценить возможности программы без установки в систему. Достаточно скачать portable версию, распаковать архив и Ваша программа готова к запуску! У вас есть флешка? Тогда выбирайте нужные Вам программы в portable варианте и делайте себя мобильнее!
Но это тоже риск.

gromko Дата: Сб, 31.07.2010, 21:02 | Повідомлення № 27
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 343
Основи баз даних - MySQL, Firebird, PostgreSQL - підтримую, потрібна річ. але не DB2, Informix, SQL Server. (Access - примітив) +
Поглиблений курс з Ексель - цікавий курс. не заперечую, можна працювати з VBA, але практична значущість досить сумнівна, можливості сучасних табличних процесорів використовуються відсотків на 20-40, більшість працює у середовищі типу 1С
Інформаційний працівник (комплексне використання кількох інф. технологій, проектна методика) - користь сумнівна, секретар-друкарка
Основи комп'ютерного проектування (AutoCAD та ін.) - цікавий курс, потрібний. але AutoCAD надто дорогий. Може з використанням вільних аналогів? +
Основи об'єктно-орієнтованого проектування -?
Сучасні офісні інформаційні технології - секретар-друкарка ("офісний менеджер")
Основи алгоритмізації - чудово!, та вже краще "Основи програмування" ++
Основи інформаційної безпеки - криптографія (шифрування - дешифрування), стійкість кодів - супер! ++
Основи комп’ютерної графіки - "за", просто, доступно, потрібно (Gimp, Inkscape) +
Основи веб-дизайну - цікаво. але надто вже просто. слід більше Javascript. +
Інформаційні технології проектування - ?
Основи створення комп'ютерних презентацій - ?
Основи Інтернету - ?
Основи візуального програмування - для сьомого класу саме так. +
Адміністрування інформаційних систем та мереж - можна навчати на основі "віртуальних" машин
Основи об’єктно-орієнтованого програмування
Основи кібернетики
Автоматизація бухгалтерського обліку
Основи комп’ютерної анімації та обробки відео - Adobe Flash дорого, можна Synfig Stydio (безкоштовно)
3D-моделювання - 3DS Max - за гроші, Maya чи Blender - безкоштовно.
swetikccc Дата: Сб, 31.07.2010, 22:01 | Повідомлення № 28
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Synfig Stydio (безкоштовно)

Кіька разі запитував на форумічим замінии Adobe Flash, красне дякую.

Додано (31.07.2010, 22:01)
---------------------------------------------
Пане Громко, Ви як завжди на висоті з розкладанням всього по полицям.

Курси цікаві, але для багатьох потрібно якесь підгрунтя.
Як іїх можна читати тільки з точки зору інформатики
Основи комп'ютерного проектування
Автоматизація бухгалтерського обліку
Основи кібернетики

gromko Дата: Нд, 01.08.2010, 07:07 | Повідомлення № 29
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 343
Оскільки школа повинна бути профільною, то спецкурси теж мають мати "професійно-орієнтоване" спрямування, а не бути просто "додатковими годинами" інформатики.
Основи комп’ютерного проектування - технології+креслення+інформатика
Автоматизація бухгалтерського обліку - більш специфічно, бажано було б на основі 1С чи подібних програмних продуктів, вчителю інформатики буде важко "потягнути" цей курс
Основи кібернетики - хоча б теорія розпізнавання образів, теорія інформації, та ін. Звичайно не можна робити повністю "теоретичний" курс. варто показати практичну значущість (розпізнавання символів, алгоритми "стиснення" інформаці, автоматизація керування, можна і керування роботами). Тобто це є лише основи зі спрямуванням на практичну реалізацію.
swetikccc Дата: Нд, 01.08.2010, 11:39 | Повідомлення № 30
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Автоматизація бухгалтерського обліку - більш специфічно, бажано було б на основі 1С чи подібних програмних продуктів, вчителю інформатики буде важко "потягнути" цей курс

Тут постане два питання, розробка чи використання.
А потягнути , Вчителю інформатики, Такий курс.;....,буде легше чим іншим, навіть використання.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.5 Пропозиції видавництва BHV » Майбутні курси за вибором (Обговорення ще не розроблених курсів за вибором)
Сторінка 2 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.