Чт, 14.12.2017, 04:28
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 41234»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Bandalak, Ktara, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XIII: НАШ ФОРУМ » 14.2 Пропозиції по вдосконаленню роботи форуму, дизайну. » Думки та роздуми про форум інформатиків
Думки та роздуми про форум інформатиків
W-w-W Дата: Ср, 12.05.2010, 03:10 | Повідомлення № 1

Сьогодні вже 1000-й день існування Форуму інформатиків.
Форум існує близько 3 років, безпосередніми засновниками даного ресурсу є Ковальчук О. та Ковшун М.
Форум Інформатиків України на початку заснування мав незначну чисельність учасників, тем, рубрик, з часом він набирав обертів, учасників реєструвалось все більше, створювалось багато різних актуальних тем, надавались професійна допомога від досвідчених учасників, йшов закономірний розвиток.
На даний час на форумі зареєстровано близько 4000 учасників. Коротенько проаналізую діяльність та роботу форуму.
Почнемо ось з чого:
В шапці ресурсу, на головній сторінці є такі чудові слова:

Дякуємо Вам за реєстрацію на нашому сайті і всебічну його підтримку.
Разом ми досягнемо позитивних результатів і піднімемо інформатику на новий щабель розвитку.
Будь ласка, спілкуючись на форумі, дотримуйтесь правил і пишіть повідомлення строго по темі. Ми надіємось, що даний форум Вам подобається так само сильно, як і нам, і ви зробите все можливе для його подальшого розвитку і розростання і як результат - допоможете собі і іншим збагатити свої знання з інформатики і піднімете цю перспективну науку з колін, на яких вона стоїть з 1986 року.

З самого початку моєї роботи на форумі бажав завжди чимось допомогти його роботі і роботі вчителя в цілому, багато чого навчився й сам у досвідчених колег. З часом було змінено правила форуму для пліднішої його роботи, але ці правила сприйнялись частиною учасників в «штики», частково розумію їх, але залишився при своїй думці, що на такому форумі не повинно бути протиріч між учасниками, які принижують особистість через проблеми мови, політики, віросповідання, приклади були.
Все-таки ми вчителі, та ще й інформатики, маємо бути носіями духовності, культури як в школі так і на форумі, поважати все що було до нас зроблено, примножувати далі, передавати свій досвід майбутнім поколінням.
На форумі присутні як досвідчені так і молоді колеги, вчитись є безперечно чому. Було створено приватний форум, що вміщає велику кількість різних методичних, практичних напрацювань, хоча якби всі проявили активність по його наповненню, то б мали значний архів розробок, вважаю, що кожен має чимось цікавим та корисним поділитись.
Адміністратори та модератори постійно проводять видалення тих повідомлень, що не стосуються тем, часто на це обурюються учасники, але це робиться з метою рятування тем від флуду та іншого подібного, хочеться в темах, особливо досить по професії мати чіткі відповіді на проблемні питання, а не «кашу», це те саме, що в журнал Інформатика в школі вставляти по сторінці іншого видання, це губить основну мету роботи форуму. Для непрофесійних питань є рубрика флудилка, там де є значна кількість тем, а також можна створювати нові теми.
Адміністрація форуму працює на добровільних началах і намагається якнайкраще зробити форум для користувачів, хоча завжди буде частина невдоволених користувачів даною роботою. Всяке було в житті форуму, вважаю, що основою форуму має бути рівність всіх учасників, незалежно від віку, посади, досвіду та взаємодопомога.
Нещодавно було проведено реорганізацію розділів та тем на форумі, дана новація не вплинула всерівно на користувачів, активність падає. Створилась така ситуація, що значна частина учасників не бере участі в роботі форуму, причин цього є чимало і ми це розуміємо. На форумі створилась так звана активна група учасників, які завжди мають, що сказати і чим поділитись, але вона незначна.
Останнім часом значна частина учасників як користувачів так і досвідчених колег залишають в багатьох темах флуд, повідомлення, які просто ну ніяким чином не торкаються теми, це призводить до втягування в дискусії та дебати інших учасників і виходить як в школі хтось не так сказав, хтось не так щось почув і почалось мурзання один одного. Такі дії призводять до запущення теми, вона перетворюється у хтозна-що.
Шановні колеги давайте поважати думки один одного та писати в темах по суті, ми ж так і дітей вчимо, а в реальності щось все по іншому виходить. Шкода.
На форумі в кожній темі пишуться речення: Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Це не для галочки робиться, а для того, щоб користувачі не змішували грішне з праведним.
Невже такий стан речей всіх задовольняє? Що чекає інформатику як предмет сучасності?
Хочеться почути ваші думки, яким ви бачите форум і що ви від нього чекаєте в майбутньому?
W-w-W Дата: Ср, 12.05.2010, 03:28 | Повідомлення № 2

Свою думку я висловив. Надіюсь більшість учасників мене зрозуміють. В силу певних особистих обставин покидаю форум, на форумі буду зрідка з'являтись, спробую до наступного навчального року розробити серію презентацій для 9 кл. За все всім дякую
volevikt Дата: Ср, 12.05.2010, 10:09 | Повідомлення № 3
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 222
Quote (Махновець_Ігор)
Невже такий стан речей всіх задовольняє?

Особисто мене - ні.
Чесно кажучи, вже набридло читати "розборки" деяких учасників форуму, розмови ні про що. Невже в цих учасників немає друзів в реальному житті, щоб просто поговорити, "вибалакатись", "поплакатись в жилетку"? Повірте, ефект від реального спілкування набагато кращий.
Дуже дратує, коли один щось, вибачте, "ляпнув", а інші "підхвачують". Нагадує ... (здогадайтеся :) )
Сподівалася знайти на форумі більш конкретну допомогу, корисні поради.
Частково мої надії справдилися.
Але робота форуму зараз нагадує рух автомобіля, який "то їде, то глохне" ("ривкоподібний рух")
Вибачте, нікого з учасників не хотіла ображати особисто.

Quote (Махновець_Ігор)
Хочеться почути ваші думки, яким ви бачите форум і що ви від нього чекаєте в майбутньому?

Перш за все максимальної корисності повідомлень. По-друге, якщо відкривається актуальна тема з інформатики - образливі, саркастичні, не в тему повідомлення видаляти одразу. Відкрити теми-тренінги: наприклад, робота з презентаціями. Хоча кожен з нас є фахівцем в даній області, але є те, чого багато хто не знає. Я наприклад, не знаю як створити підсумковий слайд. Також можна було б створити тренінг по текстовому редактору. Не думаю, що всі учасники форуму мають досвід роботи з макросами. Таких прикладів можна назвати безліч.
Чому особисто не відкрию ці теми?
Відповідь дуже проста: боюся, та й не хочу, бути осміяною.
Повірте, фактично всі 4000 учасників зареєструвалися, щоб отримати реальну допомогу, більшість з них інформативно відрізана, однодумців поруч немає, спитати ні в кого. Ось і звертаються до нас. А ми їм у відповідь: та це ж елементарно, ви що, знущаєтесь, це завдання початкового рівня. Як гадаєте, захоче людина потім зайти на форум, щоб ще щось спитати? Гадаю, що ні.
Можливо різко, але від душі.
НІКОЛЯ Дата: Ср, 12.05.2010, 10:39 | Повідомлення № 4
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (volevikt)
Відповідь дуже проста: боюся, та й не хочу, бути осміяною.
Повірте, фактично всі 4000 учасників зареєструвалися, щоб отримати реальну допомогу, більшість з них інформативно відрізана, однодумців поруч немає, спитати ні в кого. Ось і звертаються до нас. А ми їм у відповідь: та це ж елементарно, ви що, знущаєтесь, це завдання початкового рівня. Як гадаєте, захоче людина потім зайти на форум, щоб ще щось спитати? Гадаю, що ні.
Можливо різко, але від душі.

Можете сміливо відкривати зверхнє ставлення буде попереджуватись відразу. Всі хто хоче звернутись по допомогу пишіть відкрито в чому проблема завжди радо допоможемо, це ж наше покликання. А зазнайство та зоряна хвороба це дуже недостойна риса для вчителя.
Створюйте нові теми ми радо допоможемо!
Ktara Дата: Ср, 12.05.2010, 11:18 | Повідомлення № 5
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 300
Лена, все правильно сказала. Молодец!
Думаю, что много кто не публикует тут ничего из нежелания быть осмеянным. Как говорится, критиковать умеют все, а вот предлагать реальную помощь - единицы. Я имею ввиду именно помощь. а не переливание из пустого в порожнее "вот если бы.....", "да кабы......"
Я не думаю что мы должны перекидаться файлами в квипе, помогая один другому, ища совместно решение проблем, когда кто-то один заходит в тупик. Для помощи и был создан этот форум.
Когда-то неожиданно для себя я стала модератором. Каюсь, единственная девушка модератор. И что услышала при первом же моем замечании о нарушении привал "о, дали бабе власть". Оскорбить меня или обидеть это надо очень постараться. Но уже только на этом примере можно увидеть, как часть людей страдает комплексами, что место женщины только на кухне и носа больше никуда не совать. Пережила и это. Заканчивалось терпение и опускались руки, когда в каждом слове, замечании, совете искался двойной смысл. Некоторые даже угрожать пытались. :)
Несколько раз пыталась уйти, но ребята (админы и модераторы, активные пользователи уговаривали не обращать внимания). Согласилась с ними, ибо есть только одна категория людей на которых не принято обижаться.
Новые правила - это моих рук дело. (Можете начинать бросаться тапочками) и остальные меня поддержали. были проанализированы десятки сайтов. Мы изучали правила, учились на ошибках других. И предоставили тот вариант, который намного упростили и сделали более демократичными, чем на других форумах и сайтах. Оказалось, что вседозволенность нравилась всем, а правила нет. Так почему мы следуем правилам в реальной жизни, а тут говорим "что правила созданы для того, чтобы их нарушать". Это так мы, учителя, показываем пример? Но тут же в соседней ветке идет возмущение, дескать вот какие ученики невоспитанные пошли.
Администратор Ковальчук Александр много раз предлагал передать пароль от панели управления сайтом и сделайте лучше, если этот так не нравится. Ан нет, никто не хочет брать на себя ответственность. Проще оплевать, оскорбить, унизить других, чем чтобы потом также отрывались на тебе. Одно дело пинать ногами других, и совсем другое дело, когда пинают тебя
Сейчас форум готов покинуть на только Игорь. Всякому терпению приходит конец.
Как говорил кот Леопольд "Давайте жить дружно"
Ktara Дата: Ср, 12.05.2010, 11:21 | Повідомлення № 6
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 300
Лена, создавай темы, которые тебя интересуют. Мы поможем.
Любое оскорбление будет пресекаться.
Andrey123q Дата: Ср, 12.05.2010, 12:22 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (Ktara)
Лена, создавай темы, которые тебя интересуют. Мы поможем.

Согласен. Лена, создавайте темы. Главное начать, т.ск. коллективная работа.
Татьяна, вы молодец!
swetikccc Дата: Ср, 12.05.2010, 15:54 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (volevikt)
Я наприклад, не знаю як створити підсумковий слайд.

Ось наприклад ви задали питання яке вирішується звичайним пошуком.

Доречі

В Microsoft Office PowerPoint 2007 возможность создавать итоговый слайд и оглавление отключена.

Quote (volevikt)
Повірте, фактично всі 4000 учасників зареєструвалися, щоб отримати реальну допомогу, більшість з них інформативно відрізана, однодумців поруч немає, спитати ні в кого. Ось і звертаються до нас. А ми їм у відповідь: та це ж елементарно, ви що, знущаєтесь, це завдання початкового рівня. Як гадаєте, захоче людина потім зайти на форум, щоб ще щось спитати? Гадаю, що ні

А я тут не зустрічав таких відповідей, а от що не розжовують то дійсно, але так і треба, головне щоб був напрямок.
А от що часто немає відповіді то да, але ж питання ідуть специфічні, і часто складається враження що людина зовсім не хоче трохи попрацювати.
filnick Дата: Ср, 12.05.2010, 16:48 | Повідомлення № 9
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Певний песимізм Махновець_Ігор зрозуміти можна. Але, на мою думку зменшення активності форуму носить в значній мірі і сезонний характер. Якщо згадати, то минулого року в цей же період і аж до закінчення літа, активність учасників теж була низькою. Але вже з початком навчального року спад припинився.
Знову з'являться гарячі теми - це і про підручники для 10 класу, вивчення інформатики у профілях, напевне нас чекатимуть нові зміни, можливо й реформи, в багатостраждальній освіті. І головне, що прийдуть на форум нові вчителі, які тільки прийшли у школу і їм необхідна буде допомога форумчан.
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Чт, 13.05.2010, 12:40 | Повідомлення № 10
Експерт по тестах
Нагороди: 1
Рейтинг: 7
Quote (filnick)
І головне, що прийдуть на форум нові вчителі, які тільки прийшли у школу і їм необхідна буде допомога форумчан.

Так, звичайно!

Але крім страху бути висміяним, є ще страх отримати відповідь "Ну ви що небачили цього в повідомленні № ххх в темі zzz", чи "перечитайте всю тему, і тоді знайдете відповідь на своє запитання".

Сподіваюсь такими цитатами, я не порушив правила форуму. Можливо ніхто так і не відписувався, але, погодьтеся, що в новенького користувача такий страх є, і він боїться писати такі запитання.

Тому, (я вже це пропонував), доцільно створити конференції. Для швидкої он-лайн підтримки таких користувачів. І тоді кожен молодий, да і не тільки, користувач буде знати, що в найкоротші терміни зможе отримати допомогу від більш досвідченіших.
І зросте відвідуваність, і авторитет форуму.

Відредаговано: ЛЕВ-КОРОЛЬ - Чт, 13.05.2010, 12:41
volodschool2 Дата: Чт, 13.05.2010, 14:15 | Повідомлення № 11
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 287
Quote (filnick)
зменшення активності форуму носить в значній мірі і сезонний характер

А я вважаю, що не треба цього боятися. Якщо за весь день не з’явилося 30-50 повідомлень, то це ще не означає, що форум в агонії. Адже людина, яка потрапила на форум з пошукової системи знайшла відповідь на своє запитання і просто пішла, навіть не подякувавши, то це нормальне явище для всіх форумів. А якщо постійний відвідувач форуму, зайшовши на нього не побачить нових повідомлень, то це не означає, що він мусить обов’язково сьогодні наслідити. Я буваю на форумі щоденно. Читаю словесні баталії, але стараюсь не встрявати у безкінечні спори ні про що. Відписуюсь тільки тоді, коли вважаю за потрібне. Майже на всі запитання, які у мене виникали, я отримав відповідь, мені форум допоміг і я не збираюсь його покидати тільки по тій причині, що мені зараз його допомога може бути і не потрібною. А може я комусь допоможу? Не знаю причини, через яку Ігор Махновець вирішив покинути форум, але в усякому випадку він неправий.
pet Дата: Чт, 13.05.2010, 14:55 | Повідомлення № 12
Патріот
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
отримав тут реальну допомогу по багатьом питанням, але ще й зявилися люди яких я можу назвати своїми віртуалними друзями, до думки яких я дослухаюся, навіть якщо вона не співпадає з моєю- і в основному це дякуючи флудилкі)
Так що перетворювати форум на чисто професійний по типу- питання-відповідь не доцільно, адже вчителі живі люди а не машини, і крім інформації їм потрібно спілкування. Мені подобається тут, а те що є різні думки, і те що люди сперечаються- це прекрасно! ;)
dpi Дата: Чт, 13.05.2010, 15:58 | Повідомлення № 13
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Отличный форум. Бываю каждый день.
pasichov Дата: Чт, 13.05.2010, 19:55 | Повідомлення № 14
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (dpi)
Отличный форум. Бываю каждый день.

Полностью солидарен. Много раз повторял и ПОВТОРЯЮ ЕЩЕ РАЗ - честь и ХВАЛА (или респект и уважуха, как кому нравится) АВТОРАМ ИДЕИ и тем, кто тратит МАССУ времени, сил и, наверняка, средств, на поддержку его жизнедеятельности.
Но нет пределам совершенства, в том числе и форуму. Учитель информатики - это не "машинка по переработке" методики преподавания той или иной темы и его ДОЛЖНЫ интересовать (И ИНТЕРЕСУЮТ) вопросы, которорые ТРУДНО ВТИСНУТЬ в рамки ускопрфессиональных интересов. Невозможность высказаться на сей предмет и "гонит" учителя на другой форум. Именно рамки "узкопрофессиональности" отталкивают от форума многих очень "продивинутых" профессионалов, которые могли бы оказать коллосальную помомщь молодым, начинающим учителям, работающим в условиях "невозможности" живого общения с более опытными коллегами, А именно молодежь оставляют большинство форумчан. Мало того, это порождает некую "хуторянскую" модель существования, плохо скрываемую агрессию в адрес того, кто более опытен и пытается поделиться своим жизненным опытом и заниями (не сочтите за нескромнсть, но не раз это чувствовал на своей шкуре). Сразу следуют упреки - "мол, свое мнение навязываешь"
Да и не стоит модераторам (НЕ ВСЕМ!!!!) общаться с форумчанами с позиции силы. Да и бояться никого не стоит - простите за каламбур - те, кого мы боимся, не стоят того, дабы их бояться...
ПРЕДЛОЖЕНИЯ
Более лояльно относится к сообщениям в темах типа этой (будем называть их"общефилософскими"). Удалять только те сообщения, которые прямо нарушают правила. Остроженее использовать определение "НЕ НЕСУТЬ КОРИСНОГО ЗМІСТУ". Это очень субъективно - что "корисно", а что "не корисно". Не "бороться" с флудом в ФЛУДИКЕ (на то он и флудика. не бояться острых тем - учитель информатики не имеет права быть "тупым". Последнее время получил массу удовольствия от историческо-аналитических постов GROMKO. Да историки-профессионалы отдыхают! А ведь формально могли и попасть под "правила"!
Уверен, что если форум будет более демократичен, количество пользователей и активных участников РЕЗКО возрастет. Это не означает, что должны процветать грубость и хамство. С этим следует бороться резко и безприкословно.
А закончу тем, с чего начинал - ПОЧЕТ И УВАЖЕНИЕ тем, кто поддерживает и развивает форум!!!!

Додано (13.05.2010, 18:53)
---------------------------------------------

Quote (swetikccc)
А я тут не зустрічав таких відповідей, а от що не розжовують то дійсно, але так і треба, головне щоб був напрямок.

Повністю солідарний!
ЖОДНОГО РАЗУ ТАКОГО НЕ БАЧИВ! А "жувати" й не треба - "свої зуби" не виростуть!

Додано (13.05.2010, 19:13)
---------------------------------------------

Quote (volevikt)
Перш за все максимальної корисності повідомлень.

Не варто розуміти "корсисність" в тому, що Вам відповіли на конкретне питання. Не менш корисно, якщо вказали напрямок, в якому слід "рити". Бо якщо не "рити", то постійно будуть виникати питання, і користі від того, що вам відповіли на чергове -0. І не варто БОЯТИСЯ ЗАПИТУВАТИ. Мені, наприклад, доводиться досить часто задавти запитання на спеціалізованих форумах програмістів чи адмінів (ще й до того ж англомовних..., а наша англійська...самі знаєте) Питання. звичайно, бувають і "ламерські". І якби я "вішав соплі на штахети" від кожної іронії чи жартів на свою адресу... - то треба було б повішатись. Нічого, десятеро висміяли й пожартували, а одинадцятий відповів, а я вже більше на таку "дурницю" не попадаюся....

І на останок - модераторам. Не варто звинувачувати користувачів в тому, що їх повідомлення "породжують дискусії". Нема дискусії - немає й активності. Готові рецепти та повне "одобрямс" буває лише на кладовищі. А ось над культурою ведення дискусії НАМ ВСІМ слід працювати й самовдосконалюватися. Але це можливо лише шляхом ВЕДЕННЯ ДИСКУСІЙ! Не потрібно їх боятися!!!
А якщо форум - це тест, де є ПИТАННЯ і лише ОДНОЗНАЧНА ("крок вліво-крок-впрво-спроба-втечі-стріляю") - відповідь.... мені, наприклад, не дуже цікаво. Це буде не форум, а "доїльний апарат", який викачує щось там з одного на користь іншого...

Відредаговано: pasichov - Чт, 13.05.2010, 20:00
dpi Дата: Пт, 14.05.2010, 05:59 | Повідомлення № 15
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Раздражают вопросы типа - помогите найти максимальный элемент в массиве. Пахнет тем, что..
Quote (pasichov)
Це буде не форум, а "доїльний апарат"
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XIII: НАШ ФОРУМ » 14.2 Пропозиції по вдосконаленню роботи форуму, дизайну. » Думки та роздуми про форум інформатиків
Сторінка 1 з 41234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.