Нд, 24.03.2019, 17:29
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.5 Суспільство і Я » Демографічна криза в Україні (обговорення ситуації з народжуваністю в державі.)
Демографічна криза в Україні
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 03.09.2007, 00:46 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Шановні колеги! Не так то і давно, в 1996-97 рр. на каналі "1+1" постійно показували заставку "Ти не один - нас 52 мільйони". Думаю, цю рекламу запам’ятали багато українців. Скільки нас залишилося у 2007 році? Про це потрібно створити ще одну рекламу "Ти не одини - нас 46 мільйонів". Зробивши в Excel smile надскладні арифметичні операції з використанням формул, я прийшов до висновку, що за 10 років населення України зменшилося на 8 мільйонів! Це катастрофа. Щомісячно в Україні помирає близько 30 тис. громадян. Пологові будинки майже порожні. Смертність в багато разів перевищує народжуваність і як результат - 800 тис. громадян ми втрачаємо щороку. Зробивши ще деякі арифметичні обчислення, я підрахував, що в 2055-60 роках нас залишиться 3-4 мільйони, якщо продовжуватиметься така тенденція. Минулого 1-вересня до 1-го класу пішло на 25 тис. першачків менше. Цього року - ще на 60 (можливо, помиляюсь).
Отже, скоро нам буде не варто турбуватись про вивчення інформатики з 7-го чи 5-го класу, нам просто не буде кого вчити. Вчителі втратять години, відбудеться масове скорочення. Скажу за свою школу: у 2000 році в школі навчалося 640 учнів. У 2007 - 503. Україна займає перше місце в світі по рівні смерності.
Хотілося б почути вашу думку з приводу того, чи можливе вирішення в Україні демографічної проблеми, і які можливі шляхи вирішення треба шукати негайно. Як підняти рівень народжуваності?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 20:41
SLKuty Дата: Ср, 28.05.2008, 09:45 | Повідомлення № 31
Монтажер
Нагороди: 8
Рейтинг: 118
Не знаю як де, але в нашій місцевості в пологовому будинку треба заплатити більше 500 уо. якщо все нормально, а якщо якісь проблеми трохи то ще більше. Лікарі просто нагло вимагають грошей. Відношення до людей жахливе. І хто один раз туди попадає більше нізашо другий раз не хоче. Я свою дружину ніяк не можу вмовити на другу дитину. Взагалі ми і з першою ледве справляємося(6 кл).
Jokerz Дата: Ср, 28.05.2008, 16:20 | Повідомлення № 32
Хостер
Нагороди: 7
Рейтинг: 146
ну так потому наверно и не можете уговорить потому что с первой не справляетесь жена это видет тоже smile
Ktara Дата: Ср, 28.05.2008, 16:41 | Повідомлення № 33
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
Quote (SLKuty)
Не знаю як де, але в нашій місцевості в пологовому будинку треба заплатити більше 500 уо. якщо все нормально, а якщо якісь проблеми трохи то ще більше. Лікарі просто нагло вимагають грошей. Відношення до людей жахливе. І хто один раз туди попадає більше нізашо другий раз не хоче. Я свою дружину ніяк не можу вмовити на другу дитину.

та к вы вправе выбирать роддом. Едете в другой город и договариваетесь там. В этом случае жена ложиться в роддом раньше и ждт родов уже там smile
W-w-W Дата: Нд, 01.06.2008, 15:01 | Повідомлення № 34

справа в тому, що держава не звертає уваги на такі галузі як медицина та освіта, від цього й появилось багато проблем в соціальному середовищі нашої держави: взятки, корупція і т.п. враховуючи такі ситуації в сім'ї народжується переважно не більше однієї дитини, тому що з такими зарплатами та фінансуванням далеко не зайдеш
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 01.06.2008, 23:46 | Повідомлення № 35
Ветеран спілкування
Quote (WWW)
враховуючи такі ситуації в сім'ї народжується переважно не більше однієї дитини, тому що з такими зарплатами та фінансуванням далеко не зайдеш

І це лише одна сторона проблеми - матеріальний аспект.
Інша сторона - екологічний аспект. Зараз безпліддям страждають як жінки, так і чоловіки. Тут і Чорнобиль винен і інші джерела забруднення атмосфери. Також не забуваймо про алкоголь і тютюн, яким більшість молоді дуже зловживає. Поїхали випускники на останній дзвоник в ліс, двоє з них напилися і проспали весь відпочинок в машині (з розповіді мого племінника). Питається: що за задоволення вони отримали від того, що тупо нажрались горілки (вибачте за жаргон)? Невже не краще подихати свіжим повітрям, пограти з м’ячом якусь гру, нормально відпочити. Ну а серед напоїв можна було б взяти шампанського чи вина і без зловживання випити нормальну дозу (хоча поняття "нормальна доза" алкогольного напою рівняється 0). Але вкрайьому разі, це не принесло б сильної шкоди здоров’ю. Так ні, була і горілка і вино і шампанське і пиво. Уявляєте, який "йожик" можна зробити, якщо змішувати одне з іншим. На щастя, мій племінник ще ніразу не вживав горілки і вчора обмежився двома келихами шампанського. Але він був одним з небагатьох вийнятків. От вам і причина поганої народжуваності: молодь і так має неймовірно підкошене здоров’я і ще сильніше себе гробить за рахунок часто надмірного зловживання алкоголем і нікотином... Про куріння дівчат шкільного віку і наркотичні засоби я промовчу.
NataliyG Дата: Пн, 14.07.2008, 20:16 | Повідомлення № 36
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (SLKuty)
І хто один раз туди попадає більше нізашо другий раз не хоче

А я от хочу ще дітей. Просто ще ні бо мої дитині тільки 2 роки. Але взагалі я в житті хочу мати як мінімум двоє дітей. Діти це насправді не тільки важка праця, але і сенс життя і велика радість. Звичайно проблема коли їх не можеш мати, але коли можеш то їх треба обовязково мати і їх виховання в житті ставити на перше місце.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 14.07.2008, 21:24 | Повідомлення № 37
Ветеран спілкування
Quote (NataliyG)
Діти це насправді не тільки важка праця, але і сенс життя і велика радість. Звичайно проблема коли їх не можеш мати, але коли можеш то їх треба обовязково мати і їх виховання в житті ставити на перше місце.

Краще і не скажеш!
А коли не можеш мати, також не варто впадати в відчай, адже дит. будинки повністю забиті чудовими діточками. І всиновивши когось з них, в світі буде на 1 щасливу дитину більше.
NataliyG Дата: Вт, 15.07.2008, 15:00 | Повідомлення № 38
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (Ковальчук_Олександр)
І всиновивши когось з них, в світі буде на 1 щасливу дитину більше

Цілком згодна. Мого тата брат всиновив сина, якому зарас 17 років. Дуже хороший хлопець. Все залежить від виховання.
W-w-W Дата: Ср, 23.07.2008, 22:39 | Повідомлення № 39

Населення, його соціальне самопочуття та розвиток є визначальною ознакою суспільства, основою могутності держави. Тому демографічна сфера завжди є об'єктом пильної уваги політиків та громадськості. В Україні сучасна демогра-фічна ситуація викликає занепокоєння. Скорочення чисельності населення, зниження тривалості життя і народжуваності, від'ємне сальдо міграції стали характерними ознаками демографічної ситуації дев'яностих років.
Причини цього мають історичне коріння і накопичувалися протягом тривалого часу. За оцінками експертів, перша та друга світові війни, три голодомори (1921, 1932-1933, 1947 рр.), форсована індустріалізація, примусова колективізація, масові репресії 30-50-х рр., Чорнобильська катастрофа, затяжна системна криза 90-х рр. вкрай негативно вплинули на нормальний процес демографічної трансформації, призвели до помітних деформацій складу населення, передчасної смерті близько 16 млн. осіб. У поєднанні зі зниженням народжуваності ще в 60-х рр. це обумовило вичерпання демографічного потенціалу, що врешті-решт призвело до високого рівня старіння і депопуляції.

Причини падіння народжуваності не можна зводити лише до економічних негараздів, хоча вони, безумовно, відіграють свою роль. Узагальнення існуючих чинників зниження народжуваності дає підстави виокремити такі групи: економічні, соціальні, психологічні, фізіологічні. Задоволення потреби в дітях, у материнстві і батьківстві конкурує з низкою інших потреб, тим простіших, чим нижчий рівень життя. Якщо заможні верстви населення так чи інакше оцінюють витрати часу та грошей на забезпечення майбутнім дітям необхідного фізичного, розумового розвитку та професійної підготовки і порівнюють їх із задоволенням власних потреб у розвитку та дозвіллі, то бідні враховують майже елементарні потреби в їжі, одязі, житлі. Не слід очікувати, що з підвищенням рівня життя автоматично зросте і народжуваність. Якби зв'язок був таким простим, не відбулося б істотного скорочення народжуваності в економічно розвинених країнах.

Незважаючи на певні позитивні зрушення, демографічна ситуація в Україні залишається складною. Відсутні об'єктивні підстави призупинення існуючої тенденції скорочення загальної чисельності населення. У цій ситуації напрями демо-графічної політики держави мають спрямовуватися передусім на підвищення рівня та поліпшення якості життя населення. Акценти варто робити не на кількісних, а на якісних параметрах демографічного відтворення. Необхідно сконцентрувати зусилля на вирішенні поточних і стратегічних завдань - економічному забезпеченні відтворення населення, належному соціальному захисту сімей з дітьми та осіб похилого віку, поліпшенні екологічної ситуації, зниженні виробничого та побутового (передусім, пов'язаного з транспортом) травматизму, популяризації здорового способу життя (зниженні масштабів тютюнопаління, особливо серед молоді, формуванні культури вживання алкогольних напоїв), забезпеченні доступності якісної медичної допомоги та освіти, що, зрештою, стане вагомим підгрунтям для переходу до сучасного режиму відтворення населення і підвищення тривалості повноцінного активного його життя.

Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 24.07.2008, 00:15 | Повідомлення № 40
Ветеран спілкування
Quote (WWW)
Причини цього мають історичне коріння і накопичувалися протягом тривалого часу. За оцінками експертів, перша та друга світові війни, три голодомори (1921, 1932-1933, 1947 рр.), форсована індустріалізація, примусова колективізація, масові репресії 30-50-х рр., Чорнобильська катастрофа, затяжна системна криза 90-х рр. вкрай негативно вплинули на нормальний процес демографічної трансформації, призвели до помітних деформацій складу населення, передчасної смерті близько 16 млн. осіб. У поєднанні зі зниженням народжуваності ще в 60-х рр. це обумовило вичерпання демографічного потенціалу, що врешті-решт призвело до високого рівня старіння і депопуляції.

Так, історія нашого народу дуже важка. Ніде в світі влада не знущалася так над народом, як в Україні (і СРСР). Жахливий голодомор 1932-33 років - геноцид українського народу, створений жахливою людиною - Йосипом Сталіном і його оточенням, знищив мільйони безневинних українців.
Особливо позначилася на здоров’ї нашого народу Чорнобильська катастрофа. Основними хворобами, які визнаються пов`язаними з наслідками аварії на ЧАЕС, залишаються онкологічні та цереброваскулярні хвороби, захворювання системи кровообігу та нервової системи, у дітей - онкопатологія та вроджені вади розвитку.
Українці зазнали величезних страждань на шляху до незалежності і зазнають і досі.
Зараз молодь гнобить себе пивом, вином, горілкою, сигаретами, більш тяжкими наркотиками. Але завдяки тому ж інтернету, телевізору, мобільним телефонам, молодь стала неймовірно розпущеною і неадекватною. Втатились принципи моралі, честі і справедливості, совісті і колишньої поваги до вчителя. Для нинішнього покоління не існує заборон, вони живуть за принципом вседозволеності і часто більшість з них користується цим у повній мірі, а тих, хто стримується і живе правильно, стає все менше і менше. Неповнолітнім без проблем продають сигарети і алкоголь. Учні часто проводять час в різноманітних барах, розпиваючи горілку. Як відомо з біології, алкоголь впливає на головний мозок по-різному для кожної людини. Хтось вип’є і буде до сліз сміятися, хтось - плакати, а хтось - накинеться з виделкою на оточуючих. Саме тому під впливом алкоголю підлітки здійснюють жахливі злочини - насильства, пограбування, а буває і вбивства. П’яні хлопці наїхали на двох дівчат, які повертались з дискотеки і навіть не зрозуміли, що сталося.
Минулої осені одна молода людина збила на смерть одну прекрасну людину - мою колегу, вчительку образотворчого мистецва і початкових класів. Катерина Павлівна живе в райцентрі, який за 7 км. від нашого села. Вона дуже часто з метою економії грошей їздила велосипедом на роботу. Поскільки в нашому селі живе її мати, вона була заїхала до матері в гості і засиділась там до 7.30 вечора. Була пізня осінь, сильний туман, проливав дощик. Вона спокійно їхала по обіймі дорозі, аж раптом без відчуттів п’яний водій на величезній швидкості вдарив в велосипед. Жінка пролетіла ще кілька десятків метрів і впала на траву збоку дороги. Це була раптова смерть, а водій хоч і був п’яний, проте зрозумів, що сталося і втік в ліс. Через три дні його знайшла міліція. Чи зробив би це молодий чоловік, якби не напився до втрати пульсу? Скільки життів згубили ці горе-продукти пиво-горілка-сигарети, які доступні кожному за помірну ціну? Так що самі люди втратили всі цінності, бісяться від жиру, купаються в розкошах і дітей своїх купають. Врезультаті і маємо ми в школі серйозні проблеми з дисципліною, адже які батьки, такі і діти. Є ще й внаші часи хороші діти, але такий відсоток явно менший. Потрібно все міняти. І доки кожен з нас не почне жити, дотримуючись законів християнства, керуючись совістю при своїх вчинках, бажанням зробити добро оточуючим, доки змін глобальних не буде. А поки що, світом правлять гроші, корупція, злочинність, заздрість і підстава. І народжуваність при всіх цих обставинах наврят чи зростатиме, щоб там не говорили офіційні дані, але нас, корінних українців, з кожним днем меншає...
W-w-W Дата: Чт, 24.07.2008, 00:39 | Повідомлення № 41

Quote (Ковальчук_Олександр)
Минулої осені одна молода людина збила на смерть одну прекрасну людину - мою колегу, вчительку образотворчого мистецва і початкових класів. Катерина Павлівна живе в райцентрі, який за 7 км. від нашого села.

Це жах, просто однією дією забрати людину на той світ!!!! дуже прикро, що молодь з таких з таких жахливих і трагічних випадків не робить висновків!!!!!!

В моїй школі раніше працювала вчителька початкових класів, але з часом вона завагітніла і пішла в декретну відпустку, народила доньку ну й виховувала і доглядала її, оскільки положено 3 роки, через деякий час вона почала пити горілку і все життя її пішло наперекосяк!!! З'явилась друга, потім третя, четверта, а ось недавно п'яте дитя, а вона ще більше спилась. Діти недоїдають, ходять вчому попало, а матері всерівно!!! а ще стався прикрий факт, вона набралась кредитів великих і немала можливості їх сплатити, то на неї завели карну справу, і що далі????
як тим дітям жити далі, які не винні, що мама закладає горілочку???
Ось такі проблеми в суспільстві, до чого вони приведуть населення України????

Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.5 Суспільство і Я » Демографічна криза в Україні (обговорення ситуації з народжуваністю в державі.)
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.