Вт, 28.09.2021, 04:06
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 2 з 3
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.5 Суспільство і Я » Учні та сьогодення
Учні та сьогодення
bobaxro Дата: Сб, 15.05.2010, 11:43 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
На одному з освітянських сайтів, найшов ось таку статтю:

У вітчизняних школах знову дисципліна - тільки відтепер порядок встановлюють учні. За нудний урок, зайву м'якість і невисокий соціальний статус школярі принижують і ображають своїх вчителів

Поки в столичній школі № 309 у районі Позняки йдуть уроки, кілька старшокласників проводять час на шкільному подвір’ї. Дозвілля прогульники скрашують літровим пакетом дешевого портвейну та кількома літрами пива.

Підлітки впевнені, що за прогул їх очікує максимум запис у щоденнику, за який пожурять батьки. Дуже добре засвоївши свої права, нинішні школярі обов'язками нехтують.

"Раніше, за радянських часів, школярі сильно залежали від учителів, існувала своєрідна диктатура. Сьогодні старі норми перестали працювати, а нові ще не вироблені", - вважає Володимир Паніотто, директор Київського міжнародного інституту соціології.

Відсутність нових норм заповнюють вироблені самими тінейджерами потворні форми.

Учні 309-ї школи охоче розповідають про свої взаємини з освітянами. "Вчительку англійської, що виходила з кабінету, облили самогоном, - згадує, не називаючи своїх імені та прізвища, один з хлопців і при цьому робить ковток спиртного. - А що вона зробить? Ми взимку приносили кулі снігу до класу та кидали в неї".

Його приятель, що стяв поруч, старшокласник Леонід, жваво розповідає, як "заради веселощів" був на уроці, накурившись марихуани. "Училка щось говорила, а я сміявся, нічого не розумів", - з посмішкою згадує він.

Вседозволеність і навіть відкрита агресія підлітків по відношенню до викладачів стають нормою у багатьох навчальних закладах. На цьому тлі меркне нашумілий російський серіал про підлітків "Школа", хоча його перипетії багато хто вважав скандальної вигадкою.

Гостроту проблеми визнає і міністр освіти України Дмитро Табачник. "Гірше за все правове безправ'я вчителя, - коментує він ситуацію. - Вчитель не захищений від агресії неповнолітніх та приниження від батьків".

А засновник приватного ліцею Гранд Михайло Співаковський впевнений, що частина провини лежить і на самих вчителях, а також внутрішньошкільних порядках, заснованих на придушенні. "Учитель сьогодні безнадійно відстав від учня, - міркує він. - Педагоги старорежимні та вони переносять ворожий совковий менталітет на нове покоління".

Принижені й ображені

Вихованці триста третьої київської школи, що на Харківському масиві, затягуючись сигаретами Chesterfild в шкільній курилці, стихійно організованій на задньому дворі, з ентузіазмом описують свої навчальні будні. "Сфотографували вчителя на уроці, виклали в інтернет і підписали: Лох", - пишається подвигом дев'ятикласник Юра.

Підлітки навперебій пояснюють, за що педагог здобув таку славу - з'ясовується, за зайву м'якість. Але це не єдиний гріх, за який педагогів карають їхні учні. Якщо школярам лекція здається малоцікавою, вчительку можуть обірвати фразою: "Ти що офігела?", діляться досвідом школярі з 303-ї школи.

У Співаковського тому є пояснення: "Учитель перестав бути єдиним джерелом знань, і тому поваги до нього стало менше".

Втім, у чорний список до неповнолітніх хамів найчастіше потрапляють вчителі з далеко небездоганною репутацією. Так, за словами учнів триста третьої школи, одна з викладачок "може випивши прийти на урок" і тоді її просто ніхто не слухає.

Пасивний протест проти нудного уроку або несимпатичного викладача - це тільки квіточки, вважає 27-річний вчитель історії Олег Чайка. "Я стикався з підлітковими погрозами порізати десь у підворітті (за погану оцінку)", - ділиться він своїм педагогічним досвідом.

Оскільки школа знаходиться в центрі столиці і діти тут, за його словами, в основному із "забезпечених інтелігентних родин", то далі слів справа не пішла. "Якщо б я працював десь на Південній Борщагівці, цілком можливо, одними погрозами б не відбувся", - розповідає Чайка.

Серед любителів виводити педколектив з рівноваги історик виділяє саме нащадків благополучних батьків: "Як правило, це розумні начитані діти". Мовляв, саме такі "непосередні уми" здатні усвідомлено і витончено вести "підривну діяльність" проти вчителів.

Школи міських околиць і великих спальних районів виділяються більш масовим і розгнузданим свавіллям. "З найшкідливіших пустощів - розгвинтити болти на стільці так, щоб, сідаючи, вчитель неодмінно впав, - згадує Володимир Домарацький, який пропрацював півтора року після закінчення педвузу в 237-й школі Києва, розташованій недалеко від станції метро Харківська, а тепер вчитель історії в іншій столичній школі № 296. - Але були й такі, хто дозволяв собі пити пиво прямо на уроці".

Тут же Домарацький згадує, як під час перерви учні запустили у вчителя вазоном з квітами.

Зі старшокласників бере приклад малеча: учні шостого класу колективно заплювали з трубочок вчительку, яка чи то з остраху, чи то по доброті душевній не змогла їх поставити на місце, згадує реалії школи спального району Домарацький.

Зате останній писк шкільної моди - зняте на мобільний та викладене в інтернеті відео за участю вчителів - все ж таки більш гуманна форма по відношенню до педколективу. "Старшокласники зняли на уроці фільм, коли я вичитував одну з дівчінок. А зверху наклали озвучку в стилі (українського письменника-сатирика, відомого своїм використанням ненормативної лексики) Леся Подерв'янського, але благо, без матів", - описує Чайка "кіно" зі своєю участю, яке знайшов у Всесвітній мережі.

Добре і погано

Чайка впевнений, сучасні школярі зовсім не знають, що таке добре і що таке погано, проте відмінно вивчили, що дорослим можна і чого не можна робити по відношенню до дітей. "Не можна вигнати дитину з класу - це порушення його конституційних прав, - говорить вчитель про те, що сьогодні добре відомо тінейджерам. - Адже таким чином педагог заважає його реалізації права на отримання освіти".

Учитель беззахисний у конфліктній ситуації, яку затіяли школярі, відзначає київський психолог Юрій Калашников, оскільки освітні структури стоять перш за все на захисті прав дитини. "Йому (педагогу) не з ким проконсультуватися і немає до кого звернутися за допомогою, - пояснює він. - У педагогічних вузах не вивчають конфліктології на практиці".

Підлітки розуміють це і використовують слабкість для вираження агресії, вважає Домарацький: "Діти нахабні, бо добре знають свої права і не знають обов'язків".

Діти відчувають найменшу фальш в характері вчителя і з властивим їм максималізмом прагнуть покарати його за це. Вони частіше ведуть себе по-хамськи з тими педагогами, у яких перебільшений імідж правильних і високоморальних, запевняє Калашников. "Вони бачать невідповідність - людина грає певну роль, а в душі не така", - говорить він.

Психолог згадує випадок зі своєї практики, коли школяр мотивував свою провокаційну поведінку так: "Щоб усі бачили, що вони (вчителі) не такі гарні!". Калашников упевнений: вчитель повинен в першу чергу бути цікавою особистістю.

Співаковський вважає, що дітям у звичайній школі просто немає з кого брати приклад. Вчителі, які отримують мізерну зарплату, для учнів - не авторитет, констатує він і тут же приводить позитивний приклад: "Приватні школи мають можливість створити особливе середовище, де неподобства і хуліганства значно менше".

Однак і в приватних навчальних закладах теж є свої підводні камені: "Хто платить гроші, той і музику замовляє, - зауважує Чайка. - Будь-яка дитина може підійти і сказати (учителеві): "Це я буду робити, а це ні".

Юрій Шукевич, директор київського Фінансового ліцею, підліткове свавілля пов'язує з кризою домашнього виховання. За словами педагога, батько одного з його учнів так виправдовувався за грубу поведінку сина: "Що ви хочете? Я тижнями не буваю вдома!". Шукевич приводить сумну статистику: в Україні на спілкування з дитиною батьки в середньому витрачають 5-7 хв. на день.

Мовчання у шкоду

Сучасні школярі вже давно не тремтять перед роз'яснювальною бесідою в стилі Макаренко, та й у покарання з боку правоохоронних органів не вірять, зауважують експерти. Тому вчителю залишається одне - терпіти, одностайні вони.

До того ж міліція не веде облік хуліганських правопорушень, скоєних у стінах школи. Причому за витівки карають не неповнолітнього хулігана, а його батьків. І то лише штрафом у розмірі до 340 грн.

"Вплинути на відео образливого характеру неможливо, адже цей процес не регламентується законодавчо", - додає Микола Гулевич, старший оперуповноважений департаменту кримінальної міліції у справах дітей МВС України.

Інтернат суворого режиму або нагляд дитячої кімнати міліції світять юним правопорушникам тільки в особливо тяжких випадках - зґвалтування, вбивства або тілесні ушкодження. А на ділі це просто "страшилки", впевнений вчитель Чайка.

"Дитячою кімнатою міліції можуть тільки лякати, - говорить він. - Ніхто цим не буде займатися. Максимум можуть відвести до психолога. На цьому все закінчиться до наступного приводу".

Та й керівники шкіл виносити сміття з хати не поспішають. Київський вчитель права, що не побажав назвати своє ім'я, згадує випадок, коли дев'ятикласники намагалися зґвалтувати дівчинку в шкільній роздягальні, а коли дійшло до розгляду, страх перед вищим начальством змусив директора зам'яти справу. Будь-яка подія, навіть якщо в ній безпосередньо не замішані педагоги, тягне за собою численні перевірки не тільки відділу освіти, а й прокуратури.

Міністр Табачник упевнений: щоб учитель міг вільно зітхнути, школу треба звільнити від "нескінченних і безглуздих перевірок і жорсткого командного стилю самовдоволених начальників".

"Європейські школи мають набагато більше самостійності, - порівнює Шукевич, який виступає за фінансову, технічну та навчальну автономію шкіл. - Адже якщо школа стане більш незалежною, педагоги перестануть боятися відкрито заявляти про свої проблеми".

А міліціонер Гулевич радить вчителям у будь-якому випадку бити тривогу та відкрито заявляти про випадки підліткового беззаконня, інакше вплинути і покарати винних буде неможливо. "Мовчання одного вчителя - проблема для всього колективу, - резюмує відомий український правозахисник Едуард Багіров. - Не можна допустити порушення дітьми прав дорослих".

Автор: Ганна Солуніна (Кореспондент, № 17, 7-13 травня 2010)

Колеги, а що чекає нас далі? Ситуація катастрофічна

Ogorodets Дата: Нд, 16.05.2010, 16:14 | Повідомлення № 16
Назавжди з нами
Повідомлень: 834
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Это все хорошо, но не совсем то. Вы подняли тему, о детях, которым еще не все по... Таких единицы. Я говорю о массе хамов и лентяев. Каким образом ученик, который не хочет учиться, вдруг захочет?... Добавлю еще кое-какие входные данные. Оценку ниже 4 за год ставить категорически запрещено. Статистику школы и города нельзя нарушать. Это железное условие. А 99% учеников согласны на 4 балла. Больше им не нужно. Зачем учить, если и так поставят? Немного статистики: недавно ужаснулся, в 7-ом классе добрая часть детей читает по слогам и не знает таблицы умножения... Я больше чем уверен, только сменив государственную политику в системе образования можно чего-то достичь. На уровне школы этого сделать невозможно... Разумеется, есть определенное количество школ, где еще остаются более-менее вменяемые дети и родители.

Відредаговано: Ogorodets - Нд, 16.05.2010, 16:17
pasichov Дата: Нд, 16.05.2010, 16:30 | Повідомлення № 17
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Але як я зроозумів, більшість стурбована саме ставленням учнів до учителя. З досвіду знгаю - за будь-яких умов навідь самі "важкі" учнів до різних учителів ставляться по-різному. Між іншим, тих, кого бояться, ненавидять, тих, кого й боятися ні за що - просто зневажають, а тих, хто ЧЕСНИЙ, СПРАВЕДЛИВИЙ, ні в який спосіб не торгує совістю і ставиться до них ПРИНЦИПОВО, але доброзичливоі, головне СПРАВЕДЛИВО - ПОВАЖАЮТЬ.
Ogorodets Дата: Нд, 16.05.2010, 16:43 | Повідомлення № 18
Назавжди з нами
Повідомлень: 834
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Вам повезло больше. У нас люто ненавидят всех учителей во главе с администрацией. Абсолютно всех. Нет никого, кого бы уважали. Кое-кого боятся, но это не мешает ненавидеть. Родители проявляют солидарность с детьми. Короче, учитель вместо старшего товарища, превратился во врага...
pasichov Дата: Нд, 16.05.2010, 16:53 | Повідомлення № 19
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Ogorodets)
Оценку ниже 4 за год ставить категорически запрещено. Статистику школы и города нельзя нарушать. Это железное условие. А 99% учеников согласны на 4 балла

Вот тут то и собачка порылась. Кем запрещено? Это САМОЦЕНЗУРА, желание оградить в первую очередь СЕБЯ от неприятностей (не стоит только обижаться, я просто называю вещи своими именами). Если учитель сделал все от него зависящее, обучая ребенка, а он не выучился - НАДО СТАВИТЬ ТО, ЧТО ОН ЗАРАБОТАЛ! А как только дети уверовали в то, что "все равно поставит" - на уважение рассчитывать сложно. Только не следует думать, что я где-то там в "пробирке" вырос и жизни не знаю. Часто можно услышать - у вас дети хорошие. Хорошо, пусть у меня хорошие, а у вас - плохие (только хамами и лентяями все равно всех нельзя величать). Так вот, в прошлом году, имея 11 класс (и физику, и информатику) я в первом семестре поставил 6 оценок ниже 4-х этим "хорошим". Шуму было достаточно. Пережил. Пробовали наехать. График консультаций висит на стене у входа в кабинет. Проверять их наличие никто не смел - и так за 35 лет все знают, что они проходят ВСЕГДА без дополнительных объявлений и приглашений по этому графику. Все письменные работы сохранены. Пошумели и ...отстали. А во втором семестре и на уроках появились, и учили там что-то кое-кто из них и до 9 в атестат добрался (ЗНО по физике подмогнуло).

Відредаговано: pasichov - Нд, 16.05.2010, 16:54
Ogorodets Дата: Нд, 16.05.2010, 17:00 | Повідомлення № 20
Назавжди з нами
Повідомлень: 834
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Мы говорим вроде бы об одном, но в то же время - о разном. Провести бы обмен опытом: вы бы к нам, мы бы к вам)))
Quote (pasichov)
Все письменные работы сохранены

Мало того, что письменные работы сохранены, у меня еще есть видеосъемка парочки уроков. Никто из родителей не заинтересовался оным...Немного не в тему, но все же. Чуток о родителях: давеча, одна девочка из 7-го класса, устроила эротическую фотосессию на мобильник. Эти фотки сначала гуляли по телефонам школьников, затем она же их выложила в социальную сеть вконтакте.ру. Позвонили матери, та сказала, что это все вранье и быть такого не может. Чудом удалось затянуть ее в школу и показать сию фотосессию. Ответ был ожидаемым: А что вы хотите? Ребенок самовыражается....
Вот оно то че, Михалыч!!! Вот в чем, оказывается, теперь самовыражение...


Відредаговано: Ogorodets - Нд, 16.05.2010, 17:01
pasichov Дата: Нд, 16.05.2010, 17:06 | Повідомлення № 21
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Ogorodets)
Вам повезло больше. У нас люто ненавидят всех учителей во главе с администрацией. Абсолютно всех. Нет никого, кого бы уважали. Кое-кого боятся, но это не мешает ненавидеть. Родители проявляют солидарность с детьми. Короче, учитель вместо старшего товарища, превратился во врага...

Если учителя только непрерывно "наезжают", требуя, в общем то правилные вещи, но только с позиции притензий - так и будет. Учитель и школа станут для ученика врагами. Поиграйте с ними после консультации в баскетбол, сводите летом в туристический поход, организуйте им школьный чемпионат по компъютерным играм ( в выходные, естественно) - они перестанут считать вас и школу врагами. А взамен требуйте коррекное поведения на занятиях, знания, ставте честные оценки без морализаторства и угроз - а просто "МНЕ ОЧЕНЬ ЖАЛЬ, НО ОЦЕНКА У ВАС В ЭТОТ РАЗ МАЛЕНЬКАЯ, БОЛЬШЕ НЕ ЗАРАБОТАЛИ..." - так со всеми ОДИНАКОВО - ЧЕСТНОЕ СЛОВО, дети не будут врагами...


Відредаговано: pasichov - Нд, 16.05.2010, 17:07
swetikccc Дата: Нд, 16.05.2010, 17:16 | Повідомлення № 22
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4201
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (pasichov)
головне СПРАВЕДЛИВО - ПОВАЖАЮТЬ.

Ось де процентів 80, того ставлення якого ми заслуговуємо, самі розказуємо про добре і тут же робимо навпаки.
У дітей ще є і біле і чорне, а не наше сіре.
pasichov Дата: Нд, 16.05.2010, 17:17 | Повідомлення № 23
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Ogorodets)
Мало того, что письменные работы сохранены, у меня еще есть видеосъемка парочки уроков. Никто из родителей не заинтересовался оным...

И правильно, что не заинтересовался! Какое им удовольствие смотреть на проступки своих детей? А для них дети самое дорогое (кроме клинических случаев).

Quote (Ogorodets)
А что вы хотите? Ребенок самовыражается....

И это из той же серии. Маманька то, небось молодая, свежи воспоминанияя о собственных способах самовыражения в возрасте своей дочери...А пробовала ли школа отправить эти материалы вместе с маминой реакцией на районный опекунский совет, например? Думаю, нет. Опять та же самоцензура. А эффект был бы очень сильный ИМХО. Не от решений этого совета, а от самого факта подачи...


Відредаговано: pasichov - Нд, 16.05.2010, 17:18
swetikccc Дата: Нд, 16.05.2010, 17:18 | Повідомлення № 24
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4201
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (pasichov)
"МНЕ ОЧЕНЬ ЖАЛЬ, НО ОЦЕНКА У ВАС В ЭТОТ РАЗ МАЛЕНЬКАЯ, БОЛЬШЕ НЕ ЗАРАБОТАЛИ..."

Вот она та фраза которую Вы должны чаще использовать.
pasichov Дата: Нд, 16.05.2010, 17:19 | Повідомлення № 25
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (swetikccc)
Ось де процентів 80, того ставлення якого ми заслуговуємо, самі розказуємо про добре і тут же робимо навпаки.
У дітей ще є і біле і чорне, а не наше сіре.

+100%
VanessaV Дата: Нд, 16.05.2010, 19:00 | Повідомлення № 26
Новий користувач
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Quote (pasichov)
Між іншим, тих, кого бояться, ненавидять, тих, кого й боятися ні за що - просто зневажають, а тих, хто ЧЕСНИЙ, СПРАВЕДЛИВИЙ, ні в який спосіб не торгує совістю і ставиться до них ПРИНЦИПОВО, але доброзичливоі, головне СПРАВЕДЛИВО - ПОВАЖАЮТЬ.

то ви самі собі суперечите, а думаєте вимогливий вчитель не викликає в учнів явище боятися? і все знову починається по кругу

Взагалі то можна це все втрясти, коли від учнів будуть вимагатись обовязки! ^_^

dpi Дата: Нд, 16.05.2010, 19:13 | Повідомлення № 27
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Ogorodets)
Вам повезло больше. У нас люто ненавидят всех учителей во главе с администрацией. Абсолютно всех. Нет никого, кого бы уважали. Кое-кого боятся, но это не мешает ненавидеть. Родители проявляют солидарность с детьми. Короче, учитель вместо старшего товарища, превратился во врага...

Ищите причину в себе. Если у Вас администрация и учителя думают одинаково - это "чехол".

Quote (Ogorodets)
устроила эротическую фотосессию на мобильник

Если хороший человек, не берите в голову, пройдет.

Зачем противопоставлять себя ученикам?
Они умнее чем Вы думаете. Уважайте, а лучше, любите их (Своих детей Вы же любите в любом состоянии.) и все станет на свои места. Они изменятся. Но, судя по Вашим словам, у Вас уже "клиника".

bobaxro Дата: Нд, 16.05.2010, 19:22 | Повідомлення № 28
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (swetikccc)
Вот она та фраза которую Вы должны чаще использовать.

цим ви не здивуєте більшість учнів, треба щоб всі знали своє місце
Зараз йде не інформатизація суспільства, а дебілізація, вибачте, але це так і є
dpi Дата: Нд, 16.05.2010, 19:25 | Повідомлення № 29
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (bobaxro)
Зараз йде не інформатизація суспільства, а дебілізація, вибачте, але це так і є

Хороший учитель тот, у которого хорошие ученики.
Судя по Вашей фразе - уходите со школы. Будет лучше Вам и ученикам.
bobaxro Дата: Нд, 16.05.2010, 19:33 | Повідомлення № 30
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (dpi)
Хороший учитель тот, у которого хорошие ученики.

ви що книгу Сухомлинського відкрили і вирішили сказати цими словами, що я вже ніякий вчитель? в мене на уроках порядок, ніхто не заважає.
Я вцілому пишу яка склалась картина в суспільстві. Ви напевно прихильник того, щоб діти мали вседозволеність. :*

Quote (dpi)
Судя по Вашей фразе - уходите со школы. Будет лучше Вам и ученикам.

ну шановний це вже мені вирішувати :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.5 Суспільство і Я » Учні та сьогодення
 • Сторінка 2 з 3
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2021.