Нд, 30.04.2017, 02:12
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 1 з 10123910»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.5 Суспільство і Я » Про інформатизацію освіти (як ви відчуваєте інформатизацію на собі і що вона вам дає)
Про інформатизацію освіти
mudrak Дата: Ср, 03.03.2010, 10:29 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 27
Дуже часто чути словосполучення "інформатизація освіти", цікаво, як тлумачать це поняття на місцях. Дуже хотілося б послухати саме вчителів НЕ інформатики, що ви робите щоб іти в ногу з часом, які програми використовуєте при викладанні свого предмета, чи допомагають вам вчителі інформатики, чи може взагалі інформатизація це лише "понти"!

Запитання окремо до вчителів іноземної мови: Хтось користувавсь програмою '10000 Words'? Чи є версія вище за 1.0?

Додано (03.03.2010, 09:29)
---------------------------------------------
Прошов майже місяць, 60 переглядів, і ні одного повідомлення. Невже "чужые здесь не ходят"? ...А інформатиків певне налякало велике НЕ в попередньому дописі... Але невже інформатики читають лише інформатику? Здається, хтось хвалився, що в нього в кабінеті інформатики часто бувають вчителі- предметники, і він дуже радий з цього! ... ....
Видно все-таки з інформатизацією не так все просто і гладко, і анекдоти про використання комп'ютера в школі є цитатами з життя.

Відредаговано: mudrak - Вт, 16.02.2010, 13:36
Ktara Дата: Ср, 03.03.2010, 10:36 | Повідомлення № 2
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 259
Может действительно нет НЕинформатиков. Могу привести пример соседнего кабинета. Надо преподавателю провести пару с использованием ППЗ, он заранее приходит и устанавливает сам на компы нужную програму. Как преподаватель может провести пару, рассказывая как нужно работать с программой, если понятие не имеет что такое комп?
Нет ну бывают варианты (была свидетелем) приходит преподаватель и методиста кабинета ставит перед фактом, что через 5 минут будет пара, ложит на стол 10 компактов и говорит что вот это все надо быстренько установить (комплект из 10 дисков на каждый из 10 компбьтеров). Сами пониманиете что человеку культурно объясняют что это невозможно (ну уж за 5 минут никак) и все - либо устанавливается одна программа либо спрашивается "А чего ж Вы не подошли вчера?" Правда несколькими годами раньше было распоряжение по которому все преподаватели обязаны были освоить компьютер - для этого выделили 3 компьютерных класса
NataliyG Дата: Ср, 03.03.2010, 10:53 | Повідомлення № 3
Активний учасник
Рейтинг: 37
Quote (Ktara)
Как преподаватель может провести пару, рассказывая как нужно работать с программой, если понятие не имеет что такое комп?

Дійсно обізнаність не інформатиків в напрямку компютера дуже слабенька. Хоча в моїй школі є унікуми (наприклад вчитель фізики) яка дійсно сама приходить в кабінет інформатики встановлює собі своє ППЗ для лабораторних робіт і сама проводить свої уроки без допомоги будь якого вчителя інформатики. Ще є вчитель хімії яка трохи слабша і те ППЗ я їй допомагала встановлвати але вона вперто вчиться і лишається після уроків. Але основна маса всеж слабка і не хочуть вчитися. Ось приклад тепер для атестації треба пройти курси ІКТ (Microsoft в народі кажуть). Я їх безкоштовно (добровільно-примусово) проводжу. Це справжній жах, як їх взагалі можливо навчити, простіше сісти і зробити за них усі завдання. Але цього ніхто не контролює відповідно усі такі викладачі як я за браком часу і небажанням учнів-вчителів вчитися просто беруть і створюють випускні роботи, за всіх вчителів, от так і відбуваємо курси. А вчителі отримують свої сертифікати і атестуються. От вам приклад інформатизації освіти.
Шестопалов Дата: Ср, 03.03.2010, 11:42 | Повідомлення № 4
Видавець посібників
Нагороди: 10
Рейтинг: 146
Quote (NataliyG)
Дійсно обізнаність не інформатиків в напрямку компютера дуже слабенька.

Пару років тому написав і видав "лікбез для вчительок", який мав успіх не тільки в школі. До посібника "Основи комп’ютерної грамотності" розроблені тренажери, практичні роботи і тести, а також календарні плани.
Зміст посібника див. http://aspekt-edu.kiev.ua/index.php?do=static&page=okg
Зверніться до мене, повідомте свої ПІБ та адресу і я для ваших вчителів вишлю 10 книг і СД. Навчальний текст написано настільки доступно, що навіть НЕінформатикам буде зрозуміло.

Відредаговано: Шестопалов - Ср, 03.03.2010, 11:44
Ktara Дата: Ср, 03.03.2010, 12:09 | Повідомлення № 5
Перспективна вчителька
NataliyG, я тоже провожу такие курси для преподавателей. Мне, наверное, повезло больше. Они с удовольствием учатся и выполяняют все задания и работы.
volevikt Дата: Ср, 03.03.2010, 14:03 | Повідомлення № 6
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 177
Quote (NataliyG)
простіше сісти і зробити за них усі завдання

Дозвольте з Вами не погодитися. Навіщо тоді взагалі такі курси? В минулому році курси для вчителів по програмі "Партнерство у навчанні" в мене пройшли 33 вчителі-предметники району. Не скажу, що випустила одних асів, але всі вміють користуватися ПК, багато в кого з'явилися комп'ютери вдома.
Так, було не просто. Щодня по 2 години після уроків. І плакали, і "відпрошувалися", але всіх заставила освоїти необхідні програми. Зараз не маю таких проблем, як раніше. Мене майже не чіпають.
Ktara Дата: Ср, 03.03.2010, 15:54 | Повідомлення № 7
Перспективна вчителька
volevikt, згодна. Чомусь ми ж учням не дозволяємо робити все, що їм заманеться. То чому ж вчителям, для яких проводимо курси маємо дозволяти? Мені теж нелегко було, але всі просто знають, що все одно доведеться робити, так навіщо витрачати зайвий час на вмовляння, якщо все одно доведеться прцювати :)
NataliyG Дата: Чт, 04.03.2010, 11:20 | Повідомлення № 8
Активний учасник
Quote (Ktara)
так навіщо витрачати зайвий час на вмовляння, якщо все одно доведеться прцювати

Так проблема зовсім не в вмовлянні, проблема в тому, що вчителів по перше навчити важко. А по друге в мене є зарас 20 чоловік і за два тижні я маю здати їхні роботи в район. Так однозначно я їх навчу створювати папк, і працювати в Ворді, але всі завдання які передбачають ІКТ, за два тижні це просто нереально.
Ktara Дата: Чт, 04.03.2010, 13:47 | Повідомлення № 9
Перспективна вчителька
хочу не погодитися. Реально. В мене правда було 12 чоловік (по кількості комп'ютерів в класі). Але всі роботи були виконані учасниками і здані вчасно. І папки створювати, і презентації робили, і діаграми будували, і в ворді працювали
Стогнали, що важко, але всі працювали :) Але тепер вдячні. що навчилися
volevikt Дата: Чт, 04.03.2010, 16:30 | Повідомлення № 10
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 177
Я дуже співчуваю Вам, Наталіє, але повірте: два тижні тяжкої праці - і Вам, і Вашим колегам буде легше.
Сама була в аналогічній ситуації і не раз. І щоразу мене підтримує думка: "Хто хоче - шукає шляхи і можливості, хто ні - причини".
Nicola Дата: Чт, 04.03.2010, 16:34 | Повідомлення № 11
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (NataliyG)
сама приходить в кабінет інформатики встановлює собі своє ППЗ
Я думаю що краще ПО встановлювати САМОМУ. Взагалі у к.к. повинен бути один господар. Менше проблем у технічному плані. :$
NataliyG Дата: Пт, 05.03.2010, 11:30 | Повідомлення № 12
Активний учасник
Quote (Ktara)
хочу не погодитися. Реально. В мене правда було 12 чоловік

І я хочу не погодитися. Люди взагалі далекі і погано володіють мишкою. За одна заняття я їх навчила створювати папку, копіювати, відкривати блокнот друкують взагалі дуже помаленьку. до наступного заняття вони то все забули і я 30 хвилин повторювала. От як працювати в такі ситуації. Може я шось не то роблю?
Quote (volevikt)
"Хто хоче - шукає шляхи і можливості, хто ні - причини".

Так звичайно є люди які багато чого навчилися самі, але таких одиниці.
Quote (Nicola)
Я думаю що краще ПО встановлювати САМОМУ

Ні вона спочатку зі мною звичайно консультувалася, ік і що. Просто справа в тому, що людина не інформатик, а володіє компютером на нормальному рівні якщо може сама встановити ПО.
Ktara Дата: Пт, 05.03.2010, 11:42 | Повідомлення № 13
Перспективна вчителька
NataliyG, я б радістю допомогла, але я не знаю тих вчителів, з якими Ви працюєте. І в мене до приходу в кабінет інформатики мишку в руках мало хто тримав. Я намагалася побудувати заняття так, щоб через певний час було повторення. Або перепитувала "Що потрібно заробити для того і того....." А ще гралася з ними. Дорослі теж полюбляють гратися в ігри :)
Я не можу це пояснити, ну це як з дітьми, які приходять до нас кожного року. До кожної дитини ми шукаємо підхід. так і з дорослими. І якщо я вимагаю з дітей опрацювання домашнього матеріалу, то так вимагала і з дорослих. І вони самі жартували - підемо вчити, а то 2 отримаємо
Ось так с жарами, іграми ми і завершили навчання. А все відбувалося з 9 до 15 години щоденно. Важко було всім, але Ви знаєте що є программа, яку необхідно виконати за певну кількість годин. Тепер я знаю, що вже черга є на такі семінари-тренінги. І те, що в мене репутація "вимоглива" нікого не лякає, навпаки - приваблює. Це є гарантією того, що навчу
Але, як кажуть, завжди є "одне але". Навчити можна лише в тому випадку, коли людина хоче вчитися. А якщо не хоче, то хоч гопки скачи - результату (позитивного) не буде
Як кажуть, можна розжувати, покласти до ротика, але все одно ковтнути людина це має сама. А коли людина випльовує те, що їй поклали, то що вже тут зробити можна :)
NataliyG Дата: Пт, 05.03.2010, 12:04 | Повідомлення № 14
Активний учасник
Quote (Ktara)
Навчити можна лише в тому випадку, коли людина хоче вчитися.

Оце є істина. А ще істиною є те, що ті учні повинні більше працювати. Тим більше якщо їх є 20 а я одна. А їм того зовсі не хочеться. В них одне бажання, щоб їх пошвидше залишили в спокої. Вони не є працівниками моєї школи. Так що як правило мало що знають про мене. А ще вони зовсім не хочуть знаходити час для того, щоб повторити це вдома. Слабо виокнують те що я їм задаю додому, або як правило можна помітити що то їм хтось зробив. Але всі вони далеко старші від мене і сваритися з ними я відповідно не буду.
Насправді ті курси себе не оправдовують. Нічого не має бути примусовим. Людина має хотіти сама навчитися працювати з компютером. От що я хочу сказати. Це не моя провина і не мій клопіт. Це вони вчителі мають бути поставлені в такі умови, щоб їх не цікавив сертифікат а цікавили самі знання. І тоді вони будуть вчитися вдома і самі ходити за мною з різними потаннями. А не я буду передзвонювати в школи і просити приїдьте будьласка бо вам треба пройти курси. Має бути бажання навчитися.

Додано (05.03.2010, 11:04)

Quote (Шестопалов)
Пару років тому написав і видав "лікбез для вчительок",

Вибачте пане Шестопалов але я на вашому сайті не знайшла ціни книжки. Взагалі щось на вашому сайті не можу знайти цін. Де таку інформацію можна отримати. Я хочу прорекламувати вашу книжку серед своїх колег.

Відредаговано: NataliyG - Пт, 05.03.2010, 12:01
Newbie Дата: Пт, 05.03.2010, 12:23 | Повідомлення № 15
Хелпер
Нагороди: 8
Рейтинг: 81
Quote (Ktara)
Навчити можна лише в тому випадку, коли людина хоче вчитися.

так, в тому й проблема. дуже часто вчителів послано на ті курси, і їм треба тільки одне - "зарах". їх не цікавить навчитись, їх цікавить "відбути".
да, можна ставити височезну планку , мол "зарах" буде тільки якщо зроблено 90% завдань... але я певна, що вони просто знайдуть когось, хто зробить...
коли були групи, що хотіли навчитись - то сиділи до сьомого поту (то ще літом було... вікна відкривались тільки паданням комусь на голову... ), але працювали, вчились, плакали, що складно, тішились анімаціям в ПоверПоінті, і картинкам з Інтернету - зрештою рекомендували іншим саме ці курси :)
а інші групи - лиш би від них відстали, бо це примусово.
зараз це всім раптом стало потрібно до атестації - і я з жахом думаю, що буде влітку, коли прийдуть до мене мої колеги (мої власні вчителі), і очікуватимуть тільки "зарах", а ніяк не "навчитись"...

Додано (05.03.2010, 11:23)
але ж є й інші приклади - іноді вчителю треба просто підказати, що нема нічого складного і страшного в тому комп*ютері.
по темі - в каб.інформатики у нас завантаженість 36 год\тиждень, тому ніяких інших уроків у нас не проводять. зато є ноут+проектор+екран, які постійно тягаються (я навіть іноді не знаю хто взяв і де все це зараз знаходиться). крім того є спец. кабінет (правда малий, на пів-класу), де можна провести урок, але таке не практикується майже - тільки для позакласної роботи, євроклубу і т.д.

а по іноземній мові - наші іноземці йдуть по підручниках Логнмана, Оксфорда, то там зазвичай в комплекті йде диск. ото тими дисками часто користуються, там тести можна комп*ютерно, можна роздрукувати.
10000 Words я колись бачила, здається це "досівська" програмка, чи ні?

Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.5 Суспільство і Я » Про інформатизацію освіти (як ви відчуваєте інформатизацію на собі і що вона вам дає)
Сторінка 1 з 10123910»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.