Пт, 23.02.2018, 08:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 4«1234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » «Важкі» діти » Методи впливу на важких учнів (Поділ досвідом по темі)
Методи впливу на важких учнів
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 01:49 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Писати про те, чи є в вас "важкі" учні і як на них впливати, стимулювати до навчання, підтримувати "залізну" дисципліну. А також про проблеми вживання учнями тютюну та алкоголю, методи боротьби з девіантною поведінкою учнів.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 10.03.2008, 01:51 | Повідомлення № 31
Ветеран спілкування
Quote (WWW)
бесіди з класним керівником та дирекцією школи

Бесіди з дирекцією школи - марна річ.
Деякі учні нашої школи до директора в кабінет заходять як до дому, вислухають спокійно чергову порцію моралів і до побачення. Це не серйозно. Для них директор не є авторитетом, вони його зовсім не бояться.
Quote (WWW)
бесіди з класним керівником

дуже часто класний керівник не спричиняє ніякого впливу на учня. В нашій школі "повний безпредел" і винна в цьому в першу чергу дирекція школи, яка очевидно не змічає того, що діється в школі, а якщо деякі випадки і замічає, то не робить достатньо для того, щоб винних серйозно наказати.
W-w-W Дата: Пн, 10.03.2008, 08:06 | Повідомлення № 32

Quote (Ковальчук_Олександр)
Бесіди з дирекцією школи - марна річ.

Ну якщо з дирекцією марні, то треба таку дирекцію на пенсію.
Олександре Михайловичу скажіть будь-ласка у вашій школі правопорушників ставлять на внутрішньошкільний облік?
В нашій школі правопорушників ставлять на внутрішньошкільний облік, переважна більшість через певний час виправляється, ну а злісних ми подаємо у службу у справах неповнолітніх, а там не церемоняться
filnick Дата: Пн, 10.03.2008, 19:47 | Повідомлення № 33
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (WWW)
В нашій школі правопорушників ставлять на внутрішньошкільний облік, переважна більшість через певний час виправляється, ну а злісних ми подаємо у службу у справах неповнолітніх, а там не церемоняться

А ще є спосіб - подавати на батьків, застосовуючи адміністративні санкції за правопорушення (відповідальність батьків за виховання дітей).
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 10.03.2008, 20:26 | Повідомлення № 34
Ветеран спілкування
Quote (WWW)
Олександре Михайловичу скажіть будь-ласка у вашій школі правопорушників ставлять на внутрішньошкільний облік?

Ставили кілька учнів на початку року. Зараз зняли, бо "виправились". Проте ті учні як були лідерами партії "Відморозків", так і залишилися. Зовсім вони не виправились. Але для дирекції не має сенсу тримати їх на внутрішньому обліку, так як це портить авторитет школи. В нашій школі все "ідеально". Коротше, красиво зроблена штучна атмосфера добра та злагоди. І ніякої девіантної поведінки. Нещодавно була педрада по темі "Девіантна поведінка учнів". Результативності вона не принесла: поговорили, зітхали, забули. Ех... sad
Quote (filnick)
А ще є спосіб - подавати на батьків, застосовуючи адміністративні санкції за правопорушення (відповідальність батьків за виховання дітей).

filnick, а можна докладніше про цей спосіб?
W-w-W Дата: Вт, 11.03.2008, 20:47 | Повідомлення № 35

Ковальчук_Олександр,
Я для батьків друкую такі повідомлення:

Литвинівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Шановні
Олександр Сергійович
Ольга Степанівна

ЗАПРОШЕННЯ

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про освіту», ст. 3 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 184 Адміністративного кодексу України на Вас батьків покладено відповідальність за виховання своїх дітей.
В зв’язку з цим адміністрація Литвинівської ЗОШ І-ІІІ ст. запрошує Вас з’явитися до школи 10 січня 2008 року на 9:00 для обговорення питання поведінки Вашого сина, учня 8 класу Юхименка Віталія

Директор школи:

З листом ознайомлені :
ну а як не допомагає, звертаємось у вищестоячі органи району

filnick Дата: Ср, 12.03.2008, 19:18 | Повідомлення № 36
Мудрий вчитель
а можна докладніше про цей спосіб?

Все досить просто. Що робить вчитель, коли учень порушує поведінку на уроках, не реагує на зауваження вчителя, заважає однокласникам? Правильно, записує в щоденник, жаліється класному керівнику, в кінці-кінців лає на учня. А чи пише вчитель доповідну записку директору школи? А в нас пише. Що робить директор? Директор ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ відреагувати й прийняти міри ( в Статуті кожної школи в посадових обовязках дирекції вказується - створює умови для забезпечення навчально-виховного процесу). Директор (заступник) через класного керівника викликає батьків до школи, де проводить відповідну роботу. Але не просто "поговорив" і все. А в кінці розмови дає батькам ознайомитися і підписати лист, що з ними проведено відповідну бесіду. Коли учень "назбирає" два-три таких виклики, дирекція школи направляє офіційне звернення , наприклад, на виконком сільської ради з клопотанням "прийняти міри на батьків такого-то учня, які не займаються вихованням дитини і не реагують на законні зауваження дирекції школи". В доповнення до такого клопотання додаються копії вчительських доповідних, копії листів підписаних батьками.
Виконком місцевої ради теж змушений офіційно відреагувати на звернення. Далі - викликають і заслуховують батьків вже не в школу, а на засідання виконавчого комітету ради. Там мають право накласти адміністративний штраф на батьків, або подати клопотання вище в т.ч. в судовому порядку.
Процедура можливо досить громіздка, але юридично обгрунтована, і показала свою ефективність. Коли двох батьків " по такому етапу провели", ситуація з багатьма учнями відразу покращала. Та й розголос по школі і селу пройшовся, що теж вгамувало багатьох активних оболтусів.
W-w-W Дата: Чт, 13.03.2008, 00:45 | Повідомлення № 37

Quote (filnick)
Процедура можливо досить громіздка, але юридично обгрунтована, і показала свою ефективність. Коли двох батьків " по такому етапу провели", ситуація з багатьма учнями відразу покращала. Та й розголос по школі і селу пройшовся, що теж вгамувало багатьох активних оболтусів.

Ніби все правильно, але багато чого залежить від керівництва місцевої ради.
Я в школі пройшов всі вищесказані кроки щодо своєї учениці, але на рівні місцевої ради все заглохло. Чому?
Тому що не має чітких законів. Мати учениці не з'являлась і не буде з'являтись на збори, на її подали у вищу службу у позбавленні батьківських прав і нічого, папери десь в архівах миші точать, а все як було так і є.
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 13.03.2008, 02:00 | Повідомлення № 38
Ветеран спілкування
filnick, дякую за докладні роз’яснення.
Погоджуюся з WWW: все залежить від місцевих керівничків і самого директора. В нашому селі повний "безпредел".
До речі, що робити, якщо учень на уроці умудрився натиснути кнопку Power під час роботи Net Support School. Як його можна наказати, коли він говорить, що кнопку не натискав і комп’ютер сам почав вимикатися?
Варіант з доповідною не пройде, замре на рівні директора. sad А в мене вже було пару таких випадків.
filnick Дата: Чт, 13.03.2008, 22:17 | Повідомлення № 39
Мудрий вчитель
все залежить від місцевих керівничків і самого директора

Quote (WWW)
багато чого залежить від керівництва місцевої ради

Це чиста правда. Якщо не підтримувати тісного звязку з органами місцевої влади, то доведеться досить важкувато при вирішенні багатьох питань. Владу МИ обираємо, в т.ч. вчителі, батьки. У нашій школі серед освітян завжди є представники в місцевих органах влади (і сільських, і районних). Чим більше освітян буде в депутатському корпусі - тим більше підтримки освіті, культурі.

До речі, що робити, якщо учень на уроці умудрився натиснути кнопку Power під час роботи Net Support School. Як його можна наказати, коли він говорить, що кнопку не натискав і комп’ютер сам почав вимикатися?

Ну, є такі учні! Для них урок інформатики чи будь-який інший - просто відбувальщина Такі учні звикають робити, що заманеться.
В мене три роки тому один такий "діяч" для приколу натиснув на диску Д кнопку "формат" і, ясно, стер все, що там було. Відразу хотів повести до директора (навіть просто в препараторську), але зробив інакше.
Показав цьому хлопцеві, його підпис, поставлений ним на початку року в книзі інструктажів з правил ТБ (де крім всього іншого було записано про недопустимість дій, що можуть привести до псування ПК). В його присутності почав завантажувати ПК,(перед цим непомітно для хлопця через делете зайшов у БІОС і переставив завантаження ОС на диск А). Зрозуміло, що комп повідомив "Загрузочний диск відсутній". Поки учень був у шоці, дістав та показав йому прайс на комплектуючі (не важливо на які) і зачитав йому ціни , на які він "влетів". Оскільки в моїй базі є список всіх учнів школи, їх батьків та телефони, я роздрукував всі дані на нього й запросив йти зі мною. Поки ми йшли до кабінету директора, щоб подзвонити батькам, в героя тричі змінювався колір обличчя (від рожевого до білого). По дорозі я його морально добивав - скільки коштуватиме його забавка для сімейного бюджету, пошук та запрошення представників фірми по обслуговуванню, відновленню працездатності ПК, а можливо й купілі нового.
Кортше кажучи, за кілька кроків до кабінету директора він вже був готовий - в сльозах і соплях благав не повідомляти батьків, він сам знайде майстра чи знайомих і т.д. і т.п. Я відправив його піти вмитися й через пять хвилин повернутись до класу.
До закінчення школи в мене з цим хлопцем проблем не було.
Зрозуміло, що не дуже педагогічно, але допомогло.
NataliyG Дата: Пн, 21.04.2008, 12:55 | Повідомлення № 40
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
В нашому селі повний "безпредел".

В мене враження, що безлад не в селі а в державі. На жаль, як казав перший президент "Маємо те, що маємо!" Діти відчувають, що безлад в державі. Як мені казав один учень "Ну нашо мені ваше програмуваня. Моя мама має свій бізнес. Я і так поступля в університет внутрішніх справ і буду студентом!" Ну і шо тут скажеш. Але змінювати світ - треба починати з себе. Вихід один не вчити того, хто не хоче вчитися! Я маю надію, що ЗНО щось змінить. І на мою думку цей форум теж є кроком до зміни на краще.
filnick Дата: Пн, 21.04.2008, 17:16 | Повідомлення № 41
Мудрий вчитель
Quote (NataliyG)
Я маю надію, що ЗНО щось змінить.

Після заяв наших урядовців, здається, все залишиться на місці.
Ogorodets Дата: Вт, 22.04.2008, 22:46 | Повідомлення № 42
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
учень на уроці умудрився натиснути кнопку Power під час роботи Net Support School

Меня директрисса вызвала на пять-семь минут не больше. В кабинете информатики находилось 10 учеников 10 класса. Я пришел, дочитал урок, а на перемене решил поклацать на компе. Смотрю - не пойму, нажимаю букву "О", а печатается "Ж" и т.д. А дело в том, что детишки, пока меня не было на всех клавиатурах поменяли местами клавиши.
Quote (NataliyG)
Вихід один не вчити того, хто не хоче вчитися!

Согласен. 11 класс. Начинаешь им информатику толкать - однозначно больше не явятся на урок вообще. (это мальчики, девочки и так не являются). Администрация возмущается и заставляет следить за посещаемостью. Приходится в Контер-Страйк играть, чтоб класс был заполнен.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 23.04.2008, 01:30 | Повідомлення № 43
Ветеран спілкування
Quote (Ogorodets)
Приходится в Контер-Страйк играть, чтоб класс был заполнен.

happy

Ка-зна що роблять ці "учні" і все їм мимо рук.
Один учень нашої школи разів сорок був у директора. Відкриває двері чуть не ногами, творить на уроці хаос. І директор нічого не спроможний (або не хоче) зробити. Помилився: таких учнів в нас пів сотні. biggrin

filnick Дата: Ср, 23.04.2008, 18:43 | Повідомлення № 44
Мудрий вчитель
Quote (Ogorodets)
Меня директрисса вызвала на пять-семь минут не больше. В кабинете информатики находилось 10 учеников 10 класса.

Директор не права двічі!
- під час уроку вчителя не викликають, а після уроку (-ів)
- залишати учнів самих в кабінеті при включених комп'ютерах, (правила ТБ)

Взагалі намагаюся дотримуватися простих правил:
1. Ніколи не спізнюватися на урок
2. Не виходити з класу під час уроку (навіть коли дзвонять з відділу освіти чи райадміністрації)
3. Якщо в екстренних випадках порушую пп. 1 і 2, перед дітьми вибачаюся.

Viktoriya Дата: Вт, 29.04.2008, 16:06 | Повідомлення № 45
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Quote (WWW)
ідповідно до ст. 35 Закону України «Про освіту», ст. 3 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 184 Адміністративного кодексу України на Вас батьків покладено відповідальність за виховання своїх дітей.

Шановний, WWW, цікавий метод, але, якщо не складно процитуйте ці статті, бо те, що знайшла в неті wacko
Форум інформатиків » АРХІВ » «Важкі» діти » Методи впливу на важких учнів (Поділ досвідом по темі)
Сторінка 3 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.