Пт, 23.10.2020, 13:57
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » АРХІВ » «Важкі» діти » Порушники дисципліни: як заставити їх працювати на уроці?
Порушники дисципліни: як заставити їх працювати на уроці?
kom_adm Дата: Вт, 23.10.2007, 18:20 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Шановні колеги! У кожного вчителя виникають проблеми з учнями, які не працюють на уроці. І особлива проблема - порушення дисципліни. Як впливати на учнів, які і самі не працюють і іншим не дають? Що зробити? Вигнати їх за двері (не маємо права), чи розмовляти з батьками? Може намагатися їх якось заставити працювати на уроці, слухати навч. матеріал і не заважати іншим?
Сучасні "продвинуті" учні нічого не бояться. І ми практично не маємо ніякого впливу на них. Для багатьох учнів директор не авторитет, ним не налякаєш.
Прошу ділитись власним досвідом і говорити про те, які методи використовувати, щоб вплинути на таких учнів.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Ковальчук_Олександр - Чт, 18.12.2008, 21:53
filnick Дата: Пн, 17.03.2008, 19:37 | Повідомлення № 46
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (NataliyG)
це є на мою думку загальнонаціональна проблема і її потрібно вирішувати як найшвидше і якимись радикальними методами

Проблема не тільки загальнонаціональна, а й соціально-економічна. Поки держава її вирішить (якщо вирішить) дитина вже стане дорослою.
Pentiume Дата: Ср, 30.04.2008, 09:20 | Повідомлення № 47
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 33
Поганих дітей на уроці не буває!! Є вчитель , який не може зацікавити їх !! А якщо вони вас не слухають, то дайте їх передихнути і через 3 хвилини проводьте урок, або хай вони проводять smile
filnick Дата: Ср, 30.04.2008, 10:15 | Повідомлення № 48
Мудрий вчитель
Quote (Pentiume)
Поганих дітей на уроці не буває!!

Погоджуюсь. Сучасні відносини в освіті розглядаються як певна сфера послуг, де клієнт (учень) - завжди правий. Тільки в таких ринкових відносинах адекватною повинна бути система матеріального й морального стимулювання того, хто виконує соціальне замовлення, тобто вчителя.
kom_adm Дата: Чт, 01.05.2008, 00:26 | Повідомлення № 49
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (Pentiume)
Поганих дітей на уроці не буває!!

Бувають!
Практично такі, зацікавити яких не можливо або можливо тільки, якщо дати йому пограти гру.
Але я погоджуюсь з тим, що зацікавлення учнів - один з головних аргументів успішного навчання. Зараз я проходжу з учнями тему "Глобальна мережа Інтернет" і в мене навіть ті учні, яких я вважав поганими, щось на уроці роблять, стараються виконати практичну роботу.
В мене при викладанні інформатики проблема тільки в одному: при вивченні розділу "Алгоритмізація і програмування". Я стараюсь всіляко зацікавлювати учнів і заставляю працювати всіх, але працюють не всі, тільки ті, які старанні в навчанні. Поганих зацікавити не вдається і як результат, вони мішають хорошим (тим, які намагаються зрозуміти основи програмування), мішають мені пояснювати теоретичний матеріал.
Порадьте, як їх зацікавити?
Аксіома: якщо вчитель не може зацікавити учнів на уроці, мета уроку не буде досягнута, так як учні не будуть концентрувати увагу на сприйманні матеріалу. Він буде "пролітати" мимо їх вух. Буде досягнуто лише один результат - втрачені нервові клітини вчителя. biggrin
Lviza Дата: Чт, 01.05.2008, 09:24 | Повідомлення № 50
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Колеги! Перечитайте Макаренка. Порушника дисципліни - неформального лідера треба зробити формальним лідером і своїм помічником. Дайте йому доручення, яке він в змозі виконати, і яке зробить його учасником вашої справи. Порушники дисципліни - це діти, які будь-яким чином хочуть привернути увагу до себе. Скористайтеся цим бажанням. Якщо мова іде про уроки інформатики - це нескладно зробити, тому що не секрет - зацікавити інформатикою на сучасному етапі легше, ніж, наприклад, фізикою. Безумовно, с дисципліною проблеми є у всіх, але їх можно вирішити. Треба тільки поставити мету. Ні крики, ні погані оцінки не вирішують проблему. Тільки щира зацікавленість. Найбільша моя проблема - викладати інформатику у 27 чоловік, які не діляться на групи з 10 (тепер 13) комп'ютерами. Але, якщо завантажувати учнів роботою, їм ніколи порушувати дисципліну. Не вітаю методів постійних скарг на учня класному керівнику, директору, завучу, батькам. Якщо ви вирішите проблему самостійно - учні будуть Вас поважати більше, ніж тоді, коли Ви за кожною дрібничкою будете звертатися до директора. Безумовно, є факти зовсім одиничні, коли це необхідно (якби в школі не росли погані діти, то не було би в країні ніколи злочинців - це утопія).
filnick Дата: Чт, 01.05.2008, 12:35 | Повідомлення № 51
Мудрий вчитель
З усім, що сказала Lviza, погоджуюсь повністю. Але порівнюючи методи Макаренка впливу колективу на особистість з теперішньою ситуацією, слід робити поправку, що Антон Семенович на поясі носив кобуру з пістолетом.
А на багатоьх цинічно налаштованих підлітків це діяло набагато краще, ніж педагогічні переконання.
NataliyG Дата: Пт, 09.05.2008, 12:10 | Повідомлення № 52
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (filnick)
де клієнт (учень) - завжди правий.

До моєї школи приїхав волонтер з США. Так він каже що в нас все на уроці зележить від вчителя. Це ми їх маємо зацікавлювати, заставляти і т.д., в США все залежить від учня це їм потрібні знання це вони хочуть максимально взяти від вчителя знань, а не вчитель намагається а учень нічого не хоче. Не можна навчти того, хто не хоче вчитися. Ясно що для такого підходу треба поміняти психологію не тільки учня а й батьків.
argun Дата: Пт, 09.05.2008, 12:50 | Повідомлення № 53
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 47
Quote (NataliyG)
Не можна навчти того, хто не хоче вчитися. Ясно що для такого підходу треба поміняти психологію не тільки учня а й батьків.

Та зодно і змінити систему освіти.
Бо у школах(може не у всіх а у тільки у нас) заставляють учителів вмовляти учнів 9-х класів йти в десятий, мотивуючі, що не буде учнів - у вас не буде навантаження, зарплати.
А те, що їх тягли до 9 классу і їх знання не відповідає рівню 9 класу, і те що у 10-11 класу він буде не вчитися, а інколи відвідувати школу, нікого не цікавить. І вчителю, який повинен поставити 2 за рік, кажуть - а воно вам треба. Мов, це і школі і вам завдасть великих проблем, поставте йому 4 та забудьте за нього.
А далі він після школи поступає в ВНЗ, який на сьогодні за гроші продасться й повнону дурню(пробачте - не знайшов м'якшого аналогу) а потім не навчаючись а тільки платячи за навчання отримає діплом. І піля цього добре, якщо піде на виробництво - а, недай Бог, прийде в освіту або в медицину.

filnick Дата: Пт, 09.05.2008, 15:11 | Повідомлення № 54
Мудрий вчитель
Quote (argun)
заставляють учителів вмовляти учнів 9-х класів йти в десятий, мотивуючі, що не буде учнів - у вас не буде навантаження, зарплати.

Цей підхід набору в 10 клас дійсно мені знайомий. Але у нашій школі це було в період 80-90-х років. В цей час робітник після ПТУ на металургійних заводах Дніпропетровщини отримував з/п, що у 2-3 рази перевищувала з/п людей з вищою освітою. Наразі ситуація з точністю до навпаки. Вмовляємо дітей і батьків йди в училище, але вони хочуть в 10 клас.
GаrDArik Дата: Пт, 23.05.2008, 00:42 | Повідомлення № 55
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
погані діти бувають! От у нас в школу нещодавно взяли ПРИДУРКА (так саме так), який за рік змінив 3 школи. Так от він на уроках - включає моб.тел з записаними матами, матюкає (на ти) ВСІХ учителів, незважаючи на вік та стать, нещодавно кинувся битись з ДПЮшником (чоловік сильний і пройшов Афган), підпалює зажигалкою дітям волосся, нещодано проколов шини на машині директору школи ітд. Методів боротьби (в межах закону) НЕМА! Ми вже і з юристами радились.
Єдине шо я придумав на уроці - колись зняв як він матюкається і шо робить на уроці на моб. і відіслав матері ммс (яка перед цим казала що всі вчителі брешуть). Так трохи в мене притих. Алое жалко інших вчителів (багато з яких похилого віку)!
dpi Дата: Пт, 23.05.2008, 09:20 | Повідомлення № 56
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Ковальчук_Олександр)
В мене при викладанні інформатики проблема тільки в одному: при вивченні розділу "Алгоритмізація і програмування".

Уговорить, что это полезно и модно, дать легкое задание, немного завысить оценку, больше хвалить.
Quote (filnick)
Практично такі, зацікавити яких не можливо або можливо тільки, якщо дати йому пограти гру.

В крайнем случае: "сделал дело - гуляй смело".
Quote (filnick)
До моєї школи приїхав волонтер з США.

Не обращайте на его рассказы внимания, если хотите стать хорошим учителем.
Quote (NataliyG)
заставляють учителів вмовляти учнів

Уговаривать и ловить их на крючок - это разные вещи.
Quote (filnick)
От у нас в школу нещодавно взяли ПРИДУРКА

Авторитет учителя, если он есть (заслуги, знания, моральный облик, характер, взгляд, голос, внешний вид), распространяется на все прослойки учеников. В крайнем случае, поговорить с ним в индивидуальном порядке по фене. (А что делать?).
Varkan Дата: Пт, 23.05.2008, 09:50 | Повідомлення № 57
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (dpi)
Уговорить, что это полезно и модно, дать легкое задание, немного завысить оценку, больше хвалить.

Цікаво булоб почути більше. Як ви розказуєте, шо алгоритмізація це модно??? Чим аргументуєте???

Quote (dpi)
В крайнем случае, поговорить с ним в индивидуальном порядке по фене. (А что делать?).

Бувають випадки, шо і це недопомагає. Один учень при такій розмові з ним заявляв "Я лох, шо ви з мене хочете?"

filnick Дата: Пт, 23.05.2008, 15:07 | Повідомлення № 58
Мудрий вчитель
Шановний dpi, зверніть увагу, що з трьох цитат, які Ви вказуєте у пості №56 і спираєтесь на мене, жодна мені не належать. Тому при використанні кнопки QUOTE перевіряйте правильність автора посилання.
GаrDArik Дата: Пт, 23.05.2008, 16:54 | Повідомлення № 59
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Quote (dpi)
В крайнем случае, поговорить с ним в индивидуальном порядке по фене. (А что делать?).

Говорили. Сини учителів, яких він матюкає. А толку. Воно мабуть хворе... так думають майже всі. Але як це довести...
Ковшун Дата: Сб, 24.05.2008, 08:51 | Повідомлення № 60
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (NataliyG)
До моєї школи приїхав волонтер з США. Так він каже що в нас все на уроці зележить від вчителя. Це ми їх маємо зацікавлювати, заставляти і т.д.,

Дійсно, це було колись у нас так!
Проте, пройшли вже ті часи, коли так говорили. Але на жаль ще є у нас керівники закладів освіти, які ще так вважають.

Quote (NataliyG)

в США все залежить від учня це їм потрібні знання це вони хочуть максимально взяти від вчителя знань, а не вчитель намагається а учень нічого не хоче. Не можна навчти того, хто не хоче вчитися. Ясно що для такого підходу треба поміняти психологію не тільки учня а й батьків.

Це правильна позиція!
Форум інформатиків » АРХІВ » «Важкі» діти » Порушники дисципліни: як заставити їх працювати на уроці?
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2020.